Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 15 авг 2020 20:24

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 6 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 29 юни 2012 19:49 
Извън линия
Потребителски аватар

McVess написа:
А това е за CANSO :salut: :salut: :

За пивото - мерси! Като се видим един ден, ще ти го припомня! :biggrin:
Аз понякога пия и шотландска ракия, малцова, single malt, по-тъмничка на цвят. ;)
Ама не бързай да черпиш - още не си свършил! Не ти съзирам нещо антените :scratch: ? Или ми е много малка резолюцията...на лаптопа (че съм на път, а не пред домашния екран за кьорави)? :ugeek:
Само онази пръчковидната, под носа е налице.
(Тук му е мястото да се обади бащата на Иванчо: "А, не знаех, че на оная работа вече й казват "резолюция"! :lol: :lol: )
Изображение
И ако ги опъваш (антените, де) да не забравиш белите бакелитени изолаторчета, ей! Точно при едното, 2-те антени от опашките се събират в една точка.
Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 юни 2012 19:57 
Извън линия
Потребителски аватар

Moarein написа:
и няма някой, който да им обяснява колко им е грешен камуфлажа

Какво разправяш, Мишо? Ей, винаги ще се намери някой да му подслади бирата на човек :twisted:. Тез антени ги гледах, гледах - викам метър ще мина, хич не ми се правят :). Ама сега вече всички знаят че ги има, че и порцеланови изолаторчета.... Добре че Младен си купи ликра, тъкмо си мислех кога ще го изтърмъча 8-)

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 юни 2012 20:48 
Извън линия
Потребителски аватар

McVess написа:
Moarein написа:
и няма някой, който да им обяснява колко им е грешен камуфлажа

Какво разправяш, Мишо? Ей, винаги ще се намери някой да му подслади бирата на човек :twisted:

Аз камуфлажа ти го дискутирах вече по-напред из постингите - за него сига толкоз. Тъй че не ти слагам в бирата шербет :arrow: :puke2:
За антените е друга работа, щот' си личи отдалеч. И освен туй си наблъскал кокпита с радиостанции, а антените им ги няма! :biggrin: Туй всеки ще го види...след известно взиране. :shock:
Апропо, има някои Р-38 и без опънати "телове". Основната антена към радиостанцията за свръзка със своите е тази "пръчка" под носа. Но масово бойните машини са имали и навигационна радиостанция, за която са "теловете".
Ама ако не ти се опъва, недей! ;)

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 юни 2012 00:05 
Извън линия
Потребителски аватар

Нямах предвид енциклопедичните намеси на другаря Канзо - аз никога няма да науча дори толкова, колкото той е забравил ;)

:salut:

In The Game Of Thrones, you win or you die,
there is no middle ground!

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 юни 2012 12:01 
Извън линия
Потребителски аватар

Модела наистина е много сполучлив, браво. :thumleft: Справил си се и с лошите декали на Академи, което е още едно постижение само по себе си. Браво за модела.

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 юни 2012 12:16 
Извън линия
Потребителски аватар

@CANSO
Иво, благодаря още веднъж за подсказката и снимките за антените. Но... решението е без тях. Благодарности и за цялостната помощ, аз шотландската не я харесвам, предпочитам американското й копие, но ще се разберем :D .

Ето и няколко снимки от днешната фотосесия, повече снимки има в галерията на модела: P-38J Lightning D-Day 1/72 Academy

Прикачен файл:
IMG_7413.JPG
IMG_7413.JPG [ 100.21 KиБ | Видяна 796 пъти ]
Прикачен файл:
IMG_7416.JPG
IMG_7416.JPG [ 131.75 KиБ | Видяна 796 пъти ]
Прикачен файл:
IMG_7422.JPG
IMG_7422.JPG [ 82.82 KиБ | Видяна 796 пъти ]
Прикачен файл:
IMG_7428.JPG
IMG_7428.JPG [ 90.02 KиБ | Видяна 796 пъти ]
Прикачен файл:
IMG_7430.JPG
IMG_7430.JPG [ 131.69 KиБ | Видяна 796 пъти ]
Прикачен файл:
IMG_7433.JPG
IMG_7433.JPG [ 115.85 KиБ | Видяна 796 пъти ]
Прикачен файл:
IMG_7464.JPG
IMG_7464.JPG [ 133.63 KиБ | Видяна 796 пъти ]
Прикачен файл:
IMG_7470.JPG
IMG_7470.JPG [ 127.62 KиБ | Видяна 796 пъти ]
Прикачен файл:
IMG_7482.JPG
IMG_7482.JPG [ 148.77 KиБ | Видяна 796 пъти ]

Нагоре
МнениеПубликувано: 01 юли 2012 20:26 
Извън линия
Потребителски аватар

:thumright:

Нагоре
МнениеПубликувано: 02 юли 2012 23:06 
Извън линия
Потребителски аватар

Уф получи се страхотно, разгледах и другите снимки и попусках малко лиги и на тях. :cheers:

Много ми 'ареса, така че и аз си поръчах един - да имам какво да съсипвам! Между другото поправете ме ако греша но не е ли имало и една машина пленена от немците, пребоядисана и направила няколко бойни мисии?

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 юли 2012 07:52 
Извън линия
Потребителски аватар

Ssasho0 написа:
...така че и аз си поръчах един - да имам какво да съсипвам!

Е, трябваше да изчакаш още няколко седмици. Едуард започват да преопаковат Академския в 1/48, като му добавят умопомрачително количество ец и смола, както и супер декали, може да се получи невероятен модел.

Eduard's new P-38J over Europe in 1/48th scale preview

Прикачен файл:
250851_476312749050344_25336249_n.jpg
250851_476312749050344_25336249_n.jpg [ 82.09 KиБ | Видяна 703 пъти ]

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 юли 2012 10:28 
Извън линия
Потребителски аватар

McVess написа:
Ssasho0 написа:

Е, трябваше да изчакаш още няколко седмици. Едуард започват да преопаковат Академския в 1/48, като му добавят умопомрачително количество ец и смола, както и супер декали, може да се получи невероятен модел.

Точно този - Preorder :compress: така и така не бързам за никъде и със сигурност ще отседи преди да го почна. Има си модели за които си знам, че не съм готов все още, пък и ще ме е яд да го съсипя.

Поздрави,
Сашо

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 юли 2012 16:52 
Извън линия

http://www.eduard.com/store/Eduard/P-38 ... html?cur=1
тука пише че вече е в продажба :thumright:

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 юли 2012 21:06 
Извън линия
Потребителски аватар

Ssasho0 написа:
McVess написа:
Ssasho0 написа:

Точно този - Preorder :compress: така и така не бързам за никъде ...

Признавам си, че не разбрах съвсем точно, какъв модел си е поръчал Сашо: като на МакВеско (в 1:72) или рипака Едуард в 1:48? :scratch: Което може би не е толкова важно.
По-важното (и за жалост по-лошото) е, че от Едуард очевАдно не четат написаното в нашия форум! :lol: :lol:
Моделът, който са "рипаквали" не е на варианта J , а на L! Всички (е, почти всички) подробности ги изяснихме с моя уважаван съгражданин Моцарт в неговата тема на групбилда тук. Не е възможно (според мен), някой, който пише, че много задълбочено се е занимавал с разработката на даден модел да допусне подобна "хайванска" грешка. Всичките декали (кел файда им, че са на Картограф) са за варианта J блокове -10, -15 и -25. Всички те се различават от L - за това вече е писано в горепосочената тема.
Едуард обещават, че в следващия си брой на тяхното списание ще има разяснение около "детайлното проучване". Много ще ми е интересно да го прочета след малко - тук. Не съм задълбавал в ецваните детайли и смолните части (напр. грайферите на гумите или третата ръчка в кокпита отпред в ляво :lol: :lol: ) за кой вариант са характерни, но крилата на модела напр. искат преработка, ако ще представят варианта, за който са продавани (а всъщност не са). При това за всеки блок, преработките ще са различни. За жалост "Еди" не казва нищо за тях в упътването към модела, а цветните профили и планове са миш-маш на места. Оригиналното упътване на "Академиците" за многовариантния им кит и то не казва нищо повече.
Но за да не каже МакВеско, че пак подслаждам на някого бирата :evil: (или вкисвам виното - не зная кое от двете е по-лошото :mrgreen: през лятото) за всеки, който реши да си купи този кит, нищо не е загубено! Просто има 2 възможности:
1. да си намери декали за варианта Р-38L и да моделира "аут ъф дъ бокс" или
2. да реши кой точно вариант/блок ще моделира, след което да си приготви шкурка, кит, скрайбер и т.н., както и по-сериозни референции от упътването на "Еди". ;)

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 юли 2012 21:16 
Извън линия
Потребителски аватар

CANSO написа:
Просто има 2 възможности:
1. .......
2. .....

Или ако това съм аз - да си направи модела така както е с картографските декали, смолата и еца и да се изкефи, пък ако ще да е и на Z варианта крилото :D

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 юли 2012 21:50 
Извън линия
Потребителски аватар

McVess написа:
Или ако това съм аз - да си направи модела така както е с картографските декали, смолата и еца и да се изкефи, пък ако ще да е и на Z варианта крилото :D

Напълно си прав! :thumleft: Това е вариантът "по подразбиране" (by default) и го пропуснах :oops:, увлечен в подробностите. As usual...

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 юли 2012 16:33 
Извън линия

тъкмо получих модела на едуард и твърде ми хареса и смолата е добре отлята и доста фотоец са дали пък като реша да го правя ще му мисля. навремето преработих няколко Р-38 но в мащаб 1/72 така че не вярвам да не мога да го преработя и този да прилича на J. но модела си е добър и страшно ми хареса.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 6 Следваща

Всички времена са UTC+03:00