Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 29 фев 2020 12:36

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 151 мнения ]  Отиди на страница Предишна 17 8 9 10 11 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 13 яну 2013 21:17 
Извън линия
Потребителски аватар

Чакай, да не съм голословен. Това са набързо събрани САМО от балкона САМО малки брони. НЯМА самолети. :D Губят ми се нейде една Меркава и БРЭМ-1. Багера и Урала на спецчастите не ги броя.... :D :D :D :roll: :roll: :roll:
Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 13 яну 2013 21:44 
Извън линия
Потребителски аватар

уха, значи някой ако няма с какво да се включи, ти можеш да му дадеш назаем :rr:

Нагоре

МнениеПубликувано: 14 яну 2013 00:54 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Съжалявам, но теми или правила, които ограничават участието на група моделисти, не могат да са част от общите мероприятия!

В случая предложението за "Да избършем прахта" в тази му формулировка изключва участието на колеги, които нямат започнат модел.
Ако желаете променете темата, така че да няма ограничаващи условия.

McVess написа:
...По-скоро започнат модел. Защото идеята на темата е да позавършим или поне да поработим над модели които сме започнали и сме зарязали донякъде...
Разбирам идеята. Това е по-различен вид "Групова Изработка", ограничена до определени моделисти. Вероятно ще е интересна, но за момента нямаме готовност да я включим към другите Групови Изработки.

Нагоре

МнениеПубликувано: 14 яну 2013 01:11 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

За да станат малко по-широки темите, като обединя две предложения за теми се получава:
"От '70-те до далечно бъдеще" - включващо и фантастичните ;)

има и няколко предложения за Пътнически и шарени. Като добавим демонстрационни, полицейски, спасителни и други се получава
"Невоенна техника" - ( ако измислите по-добро название :scratch: )

още модификации на заглавията:
"Поне двама на борда"
"Многомоторни"

и разни други идеи:
"Отдавна искам да направя..."

Нагоре

МнениеПубликувано: 14 яну 2013 09:38 
Извън линия

Тъкмо мислех да "избърша прахта" от кутийте в склада...пък вие решихта, че темата не обхваща всички...
щото трябвало да се "избърше прахта" от започнат модел!?! :salut: :salut:
От друга страна "Отдавна искам да направя..." наистина е всеобхватна тема, особено ако искаме и да покажем
какво правим!!! Чудесна хрумка на Иво!!!!
:cheers: :cheers: :cheers:

Нагоре

МнениеПубликувано: 15 яну 2013 16:49 
Извън линия
Потребителски аватар

срам, не срам, ще запитам, защото като гледам колко народ гласува за тема "отдавна искам да направя", почвам да оставам с впечатление че нещо не разбирам само аз.

:?: Какво включва тази тема? има ли някакви рамки в нея - времеви, тип техника? Защото на мен ми изглежда като синоним на тема "Стендов модел". За да направи човек кой-да е модел не му трябва ГБ май, а просто да хване скалпела. Предполага се, че когато някой започне да прави някакъв модел го прави защото иска :).

Нагоре

МнениеПубликувано: 15 яну 2013 18:19 
Извън линия
Потребителски аватар

McVess написа:
срам, не срам, ще запитам, защото като гледам колко народ гласува за тема "отдавна искам да направя", почвам да оставам с впечатление че нещо не разбирам само аз.

:?: Какво включва тази тема? има ли някакви рамки в нея - времеви, тип техника? Защото на мен ми изглежда като синоним на тема "Стендов модел". За да направи човек кой-да е модел не му трябва ГБ май, а просто да хване скалпела. Предполага се, че когато някой започне да прави някакъв модел го прави защото иска :).

и аз това си мислех. Темата е прекалено широка и реално обхваща всичко без изключение, което според мен обезсмисля group build-а! Нали за това си имаме форум и всеки може просто да си отвори тема в него.

Нагоре

МнениеПубликувано: 15 яну 2013 22:10 
Извън линия

Нямах намерение да пиша, защото нямам намерение да участвам, но този пост ме провокира.

McVess написа:

Доживях! Един по един започнахте сами да осъзнавате нещата които писах преди две години и половина и които директно отхвърлихте защото излязоха от мен.
В сегашния им формат това не са груп билдове/групови изработки, а виртуални конкурси /лошо няма, просто сменете заглавията/. Именно заради това няма нищо учудващо, че се избират максимално широки теми които, буквално, са синоними на термина "стендов моделизъм". Има ли "келепир" винаги има много желаещи и за да могат всички да участват се избират компромисни и широки теми - пример за това е последния билд, 13 участника с 14 модела и 7 завършени. Не ме разбирайте грешно, но това е стандартен брой участници, стандартен брой завършили и стандартен процент завършили груп билда за форума. Ако погледнем и факта, че сега билда бе само един излиза, че са участвали по-малко хора и са завършени по-малко модели. Защо това е така, да кажат отговорните лица.
Имам една молба към администрацията - господа направете груп билдовете груп билдове, или променете имената им на онлайн конкурси!
За финал искам да цитирам нещо, което Ivo hobby написа преди 2 години и половина при обсъждането на първите билдове - "Идеята на McVess и Time Lord ми харесва, с едно уточнение : победители са всички завършили модела си в определения срок!"

Нагоре

МнениеПубликувано: 15 яну 2013 22:49 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

@Georgi Grigorov - действитлно и аз съм приятно изненадан колко кораба се появиха :thumright:

Ще се опитам да отговоря на въпроситe за тeмата "Отдавна искам да направя...", от глeдна точка на ролята ми на администратор, който сe опитва да привлeчe повeчe модeлисти.
McVess написа:
...Какво включва тази тема? има ли някакви рамки в нея - времеви, тип техника?...
От тeхничска глeдна точка, нe, тeмата няма изисквания към врeмeвия пeриод, тип машини или мащаб.

дeйствитлно, тeмата изглeжда малко по-нeстандартна от обичайнитe и привидно e много "широка".
Но, нeка поглeднeм нeщата от по-различeн ъгъл:
На послeднитe няколко Групови Изработки сe опитвах да прeброя колко модeла са достъпни до модeлиститe в България, които отговарят на тeмата. Обикновeно са 100-300.

В тази тeма, най-много да сe включат 15 участника. Всeки ако има по 2 модeла, които "отдавна иска да направи", стават 30 модeла, които могат да участват в тази тeма.

Ако "широка" тeма означава, чe могат да сe включат много видовe модeли.... излиза, чe това e най-тясната тeма :o
Макар и малко "допустими" модeли, тe са точно тeзи модeли които търсим :thumleft: Предполагам и затова интереса към нея е толкова голям.

Разбира сe, администраторите, нe смe пeрфeктни, идеите са нестандартни и нови, така чe приeмамe всякакви идeи, критики и прeдложeния :salut:

А, вярно KONGO79 ми напомни "...победители са всички завършили модела си в определения срок!..."
Стараем се и наградите да съответстват на тази идея.

Извинявам се, че малко разводнихме темата за гласуването.

Нагоре

МнениеПубликувано: 15 яну 2013 23:04 
Извън линия
Потребителски аватар

Независимо от материалните и психологически стимули, участниците са извънредно малко по ред причини.

Идеята на наградите в началото бе да събуди доста заспалия тогава форум и да накара хората просто да се включат с модели вместо само с акъл в темите по време на проектите. Уви активността преобладава в гласуването на теми, чуденето какво включват същите и разбира се - в гласуването, където "нашия човек" трябва да бъде избутан нагоре.

Без значение от продължителността на гласуването и обхватността на темите в крайна сметка винаги има тема-ясен фаворит и едни и същи участници и завършили модел. Предлагам ви приказките да се прекратят, да се брои каквото има, при равен резултат да се попитат редовните завършващи модел кое ще се прави и да се почва.

Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 15 яну 2013 23:22 
Извън линия
Потребителски аватар

Темата "Отдавна искам да направя" не замества ли темата "Да избършем прахта"? Т.е това е тема, в която всеки да се включи с модел, който има вкъщи, наличен и евентуално дори е почнал, но не е завършил и не е показвал във форума.
Мисля, че не трябва темата да се бърка с такъв тип, в който да се купуват специално модели, да се търсят, поръчват и специално да се вземат за билда. Че е е широка темата, широка е, но е ограничена според ме в това да се правят модели, които всеки има, почнал е, но поради мързел, нямане на време, други ангажименти не е довел до финал.

Нагоре

МнениеПубликувано: 15 яну 2013 23:52 
Извън линия

pgp000 написа:

Идеята на наградите .......

. Уви активността преобладава в гласуването на теми,

Айде понеже съм готин, ако се спретне груп билд за кораби, и участват поне 7 човека (отпотолочна цифра), аз ще осигуря награди за първите 3. Победителят ще бъде определен от много добър и уважаван корабомоделист (който още не знае че е нарочен за жури, но ще прочете и ще се досети).
Отделно една награда равна на първата чрез гласуване тук.
Единственото условие е корабите да са 1/700 за да са сравними.
Ако на някой му се участва но няма с какво, мога да осигуря -1-2-3 комбриговски корабчета при условие че ми бъде направено и едно на мен (1 предоставен= един направен)

Нагоре

МнениеПубликувано: 16 яну 2013 00:24 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

@Администратор - няколко поста са преместени от "Гласуване" в тази тема

Georgi Grigorov написа:
...ако се спретне груп билд за кораби, и участват поне 7 човека (отпотолочна цифра), аз ще осигуря награди за първите 3...

Много добро предложение :thumleft:

Нагоре

МнениеПубликувано: 16 яну 2013 02:00 
Извън линия

м-да, в полунощ все глупави идеи ми идват, не че се отмятам:) даже си мисля че ще е забавно. само трябва да се има предвид че корабите обикновенно отнемат малко повече време.

Нагоре

МнениеПубликувано: 16 яну 2013 08:36 
Извън линия

Хораааа....спрете се!!!!

Приятелите са прави (не смея да ги нарека колеги) - това не е точно груп билдове!

....И какво от това????????????????????????

Моделизма и хобито са да отпускат практикуващите ги.
Да се кефим максимално и да разспускаме максимално!!

Спрете се приятели.....За канва активност става въпрос???
Бил заспал форума ....ми явно му се спи.
Аман от разни "будители" които по навик ли, що ли, бързат за някъде!!!
Видя се че петилетките за три години не стават.
Сега тук ли ще си чертаем правилници, петилетки и ще гоним срокове???????????

От тук до разпъването на кръст на тези дето не са успяли да си завършат моделите
в срока определен им от другите ви дели една крачка!!!!!!!!!!!!!!

Предлагам да не смесваме удоволствието от хобито, с разни "приятелски" намеци и "очерци".
Познаваме се сравнително всички,знаем кой какво може и за какво време.
Какво има още да гоните тук??????2
Който му липсват сроковете и строго (ама наистина строго) профилиране на това което се прави тук,
просто да не участва в тези "измислени" груп билдове!!!!!!!!
...или сън няма да го лови, че не е дал "правилните" насоки на раята?????????????

И какво от това???????????

Амана от "управляващи"!!!!!!!!!!!!!!

Крайно време е да разберат, че хобито е за кеф и релакс,
а не за допълнителнителни натоварвания и терзания.

Така са си решили хората, така ще си правят "билдовете" и така ще ги наричат щом искат!!!!
Не знам някои да са патентовали названието, но не бих се учудил и това да направят за да въдворят
ред (разбира се че техния) в главите на нас простоспъртните моделисти дето нищо не умее и нищо не разбираме!!!!!!!!!!

Спрете се най-после!!!!!!!

Ако искат нека го наричат груп билд (че не е правилно е ясно),
ако искат "тематична разработка", "кьор софра" или "бал на моделистите".
Така харесва на мнозинството тук,
и нека не го поучаваме - когато и както то реши, така и ще става.
Аман от учители, будители, попове, партийни функционери и пророци (аз казвах ли ви).

Хайде тук каквото го правим, да го правим с кеф а не по задължение!!!!!

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 151 мнения ]  Отиди на страница Предишна 17 8 9 10 11 Следваща

Всички времена са UTC+02:00