Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 24 фев 2020 13:35

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 12 мнения ] 

Да се удължи ли срока на Груповите Изработки?
Анкетата завърши на 18 апр 2012 00:07
Да (с 10 дни) 41%  41%  [ 9 ]
Не, да си остане както е. 50%  50%  [ 11 ]
Няма значение. 9%  9%  [ 2 ]
Общо гласове: 22
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 17 апр 2012 00:07 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Има въпрос от колегите, дали да се удължи срока на Груповата Изработка.
Смятам че е редно публиката да реши този въпрос!

Моля гласувайте в тази анкета до вечерта на 17-ти Април, вторник.

Ако повечето искат удължаване, нека така да е :salut:

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 апр 2012 10:39 
Извън линия
Потребителски аватар

Защо пак трябва да дискутираме тази тема? При предишния билд имате цяла тема с размисли - за и против + анкета. Беше решено билда да не се удължава тогава, според това, което аз разбрах тогава, беше, че и за напред сроковете ще се спазват. Щом има начална дата, да и има крайна. За пореден път билд започва с едни сроковете и после се разтяга (между другото напълно очаквано, не ме изненадва анкетата). Това стана напълно системно! Какъв е смисъла тогава от правилата и от срока?! Ами или не слагайте крайна дата, или в правилата предварително напишете "+ 1 месец аванс" към крайната дата, да се знае, че сроковете са плаващи.

По тази логика и аз сега мога да поискам удължаване. Ще поръчам сега един модел от ВСВ и ще отворя тема и ще искам 3 месеца удължаване да мога да участвам.
Нищо лично към тези, които искат да бъде удължен билда, но нали това е идеята (това беше идеята) модел, по, и в срок, след него край. 6 месеца беше билда!

Гласувам в анкета с категорично НЕ.

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 апр 2012 15:15 
Извън линия
Потребителски аватар

Удължаването е некоректно спрямо хората, които са направили необходимото и са завършили моделите си.

Това, че някой почва модел 10 дни преди края и иска 10 дни удължаване не е проблем на останалите участващи.

Предлагам срокът да остане, за да може след това да се започне нов билд с повече участници.

Отделно удължаване искат само двама души а са гласували близо 20. Извинявайте, но това НЕ Е КОРЕКТНО, ами си е чист сеирджилък - "Мога, следователно гласувам"!

За мен тази анкета няма никаква тежест. Ако някой трябва да гласува това са само участниците и никой друг.

Ако цяла година не си завършил модел 10 дни няма да оправят работата. Без мотивация - кел файда, била тя и да си сигурен победител в категорията "на четка".

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 апр 2012 15:35 
Извън линия
Потребителски аватар

pgp000 написа:
.....

+1 :thumleft:

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 апр 2012 15:52 
Извън линия
Потребителски аватар

И защо да не е честно? Аз имам нужда от 2 нощи минимум технологично време.... имам редовни ъпдейти и си работя по модела редовно... просто така се стичат обстоятелствата. Както и да е, се тая, аз си го правя за мен... не за 50 лв :shock:

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 апр 2012 16:17 
Извън линия
Потребителски аватар

Групбилда го правим не само за собствено удоволствие, ами и за наблюдателите (сеирджийте както ги нарече ти). Така, че нека да решат всички хора, не само участниците да си гласуваме. На мен също ми е все едно дали ще успея да си довърша или не хелито, всъщност ми трябват точно 48 часа за да съм готов. Не съм имал за цел никой да обиждам с моето забавяне на проекта ми.

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 апр 2012 16:46 
Извън линия
Потребителски аватар

EmperoR написа:
Както и да е, се тая, аз си го правя за мен

pepelnick написа:
На мен също ми е все едно дали ще успея да си довърша или не хелито

Ерго вие като участници сте ОК всъщност билдът да приключи навреме.

На мен може да не ми стигне 1 час по моя преценка, не бих поискал удължаване - други 5 човека са успели преди мен и уважавам това. Ще завърша проекта си все едно дали ще успея или не навреме - за мен това си е игра и толкова. Пробвам си границите, научавам за кое колко време ми трябва и т.н., тъй че за мен си е полезно.

Желанието да се промени условие два дни преди края си е за вас, на мен ми е все тая. Идеята е, че билдът така или иначе замря и е добре да почне нов и никому не пречи да си завършите работата паралелно с друг билд и т.н.

Билдът е въпрос на преценка на възможностите ви. Какво сте успели да направите могат да видят колегите.

А обидното за мен е, че гласуват хора, които нито участват, нито имат реален интерес от билда - от 20 човека 5-6 са реалните участници.

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 апр 2012 17:38 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

pgp000 написа:
...Билдът е въпрос на преценка на възможностите ви...

:thumleft:

и аз не съм много съгласен с промяната на сроковете, но все пак публиката също е много важна част!
Нека видим какво ще е крайното мнение.

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 апр 2012 09:25 
Извън линия
Потребителски аватар

Местоположение: Роден и израснал в Казанлък, живее и работи в Габрово.
Защо не го предвидите това удължаване в правилата на билда, вместо всеки път да се стига да тази тема.
Например:
"Срок 1 месец, евентуално удължаване с до 10 дена по преценка на Администрацията."

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 апр 2012 09:38 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Според резултата от анкетата, няма да се удължава срока на тази Групова Изработка !

UNIOR написа:
Защо не го предвидите това удължаване в правилата на билда

По мои наблюдения, какъвто и да е срока на билда, винаги активността е в началото и в последния месец и винаги има нужда от удължаване на срока.
Като гледам при 6 месечен срок, явно се губи интерес към билда.
Предпочитам да помислим за промяна на правилата, така че да паснат на манталитета ни на работа ;)

Предложения всякакви приемаме :salut:

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 апр 2012 10:09 
Извън линия
Потребителски аватар

Ivo hobby написа:
Предложения всякакви приемаме :salut:

Щом питате 8-) . Долното е мое мнение с което администрацията е запозната, но смятам че е актуално и просто го припомням.

McVess написа:
1. Груп билдове трябва да има.
2. Не трябва да има ден празен от билд. Т.е. графика да е такъв че да има застъпване - ако изберем периода да е 6 месеца за билд (напълно достатъчен, освен за някакви гигантски бомбери), то горе-долу следния график: Билд 1 - начало октомври - край март; Билд 2 - начало Януари, край - юни, Билд 4 - начало април, край - септември. И така нататък....
3. Желателно е темите за предстоящия билд да се избират около месец преди началото му. За да могат моделистите да попривършат текущи проекти и да си подготвят нещата за следващите. Т.е. още преди да е завършил единия билд вече да има дискусия кой ще го наследи.
4. Препоръчително е темите да не се налагат от спонсори и администрация, а според текущите интереси на моделистите - вярно е че става голяма лакърдия около обсъждането, но такъв тип дискуии са приятни на всички, дори и да има заяжданки и спорове.
5. Да се направят типови правила (има добра база), които да се донагаждат според темата и да се спазват стриктно, особено в частта им за срокове и удължаване.
6. Избора на тема, както и класиранията да са с явно гласуване. Анонимните анкети са порочна практика, която силно изкривява действителността.
7. Да се помисли за допълнителна награда "Най-интересен WIP". Така освен масовост може би и качество да се появи. Какво имам предвид: има моделисти правещи хубави модели, бързо и в срок, но темите им са няколко поста със по 5-6 снимки и толкова. Други (като Иво Хоби) също ги правят хубави, но пък обясненията им са един път!
8. Награда не е само материалната, орденчетата ще са по-ценени от който и да е модел или афтърмаркет. Друга идея за награда (трябва да убедите Преслав) - представяне на модела в някое от изданията му.
9. Билд може да започне по график и без да е осигурен спонсор. Не мисля че е проблем спонсор и в последния момент преди завършването да се включи, ако се намери такъв.
10. Каквото и да си говорим, най-важното е да има участници, те да показват по-често прогрес, а за да стане това трябва всички ние като потребители да участваме в темите на колегите си с коментари, съвети, критики и насърчаване. Ако човек си води монолог след няколко поста ще му писне и ще спре да показва. Това е един от най-важните фактори във всеки WIP, изпитал съм го на гърба си.

А подчертаното в т. 10 смятам че е определящо.

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 апр 2012 11:08 
Извън линия

В момента може (май) да се каже и кои двама са гласували "Няма значение".
Ако се пресметне по един начин, анкетата излиза, че не може да се вземе еднозначно решение:
11 гласа "против"
9 гласа "за" + 2 "няма значение" стават = 11
11 = 11
??????????????2

Предлагам лесно решение:
Спира се "приемането" на нови модели, а "заявените" за участие се оставят да ги довършат колегите.
През това време (примерно до края на април, че с тия "агнешко-вински" празници никой не е работил май)
тук се обсъждат следващите два (или три бяха :scratch: ) Групбилда (въй чак с главна буква... :oops: )
и щом се изчистят темите, се прекратяват старите и се прави класирането.

Всичко това в разумни срокове все пак.

...само предлагам... :oops:

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 12 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00