Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 25 фев 2020 14:52

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 11 сеп 2013 16:51 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

За да направим малко по-интересни Груповите Изработки и да станат малко по-групови ;) , решихме да вмъкнем допълнителен елемент към правилата.
ПОЯСНЕНИЕ: Това е допълнение към правилата! Можете да участвате индивидуално, както в предните Групови Изработки.

Идеята:
* Запазва се идеята моделите да отговарят на зададената тема.
* Допуска се участие индивидуално или по двойки - т.е. двама моделисти в отбор, като всеки си прави неговия модел.
* Участниците в един отбор избират да правят модели от противникови лагери, спрямо избраната тема. Например Bf-109 и MiG-3
* Участниците в отбор, трябва да заяват, че участват заедно.
* Ако и двамата завършат навреме моделите си, участват за "голямата награда" (иначе завършилият участва в индивидуалното класиране)
* Темите, който се предлагат, трябва да са подходящи, така че да могат да се включат модели на поне два противника/съперника/конкуренти.
* В един отбор могат да участват различни по вид техники. Например самолет торпедоносец и подводница.
* Моделите трябва да са със съизмерима сложност (за точна дефиниця на правилото малко по-късно).

Ще има и тема в която ще може да се търсят и уговарят отборите. Естествено има много начини да си намерите съотборник, на ЛС или в кръчмата, където и както намерите за добре ;)

Съвместно с вече традицонния ни спонсор магазин ХобиКулт, чрез наградния фонд, ще стимулираме повече тези участници, които изработят заедно двата модела!
Благодаря на спонсора ни магазин ХобиКулт за подкрепата и идеите, които много ни помагат за организацията :salut:
Конкретна информация за наградите ще има по-късно.

Вероятно ще възникнат много въпроси и доуточнения, затова ще ви помоля да изпращате препоръки и предложения на до администраторите или в тази тема.

Надявам се да видим атрактивни комбинации между модели :salut:

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 сеп 2013 16:56 
Извън линия
Потребителски аватар

Еха! Доста интересно очаквам да се получи! Бравос!

ИзображениеИзображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 сеп 2013 16:59 
Извън линия
Потребителски аватар

Ммммддддддааааа....... Аз вече имам идея! :cheers: Сега остана да си намеря и съотборник. По възможност - да не пие и да не пуши, че двама такива в една лодка - няма да я докараме доникъде. :lol:

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 сеп 2013 21:15 
Извън линия
Потребителски аватар

Относно идеята: досега не съм виждал подобни реализации, така че за автора на идеята поздравления - интересна е. И веднага почват да никнат въпроси, повече от техническо-административно естество:

:?: Отбора (отказвам да ги наричам "двойки" :)) в обща тема ли ще прави модела или в отделни?
:?: Ако е в отделни как ще се забелязва лесно че е отбор? Много е вероятно да има ъпдейти по различно време и темите да са разхвърляни в дългия (дано) списък с теми, а интересното е да се знае че са заедно. Може би да им се присвоят BUZZ номера? :)
:?: Предполагам че не е проблем един моделист да е предател и да участва в повече от един отбор?

Ще възникнат и други въпроси, но засега тия, че да не откажем админите в началото :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 сеп 2013 22:07 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

McVess написа:
... :?: Отбора (отказвам да ги наричам "двойки" :)) в обща тема ли ще прави модела или в отделни?...
В отделни. Всеки си води неговата си тема.

McVess написа:
... :?: Ако е в отделни как ще се забелязва лесно че е отбор?...
Разбира се, че ще има индикация. В момента ми е рано да отговоря на въпроса. Тествам няколко варианта, зависи от техническите възможности на форума.

McVess написа:
... :?: Предполагам че не е проблем един моделист да е предател и да участва в повече от един отбор?...
Предполагам въпросите са два:
:arrow: Всеки моделист може да участва с колкото модела иска. Съответно с всеки модел може да участва в друг различен отбор.
:arrow: За напускане на отбор и включването му със същият модел в друг отбор... не е желателно, само по изключение. Този въпрос не уточнен все още.

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 сеп 2013 07:52 
Извън линия
Потребителски аватар

Ivo hobby написа:
Предполагам въпросите са два:
...
:arrow: За напускане на отбор и включването му със същият модел в друг отбор... не е желателно, само по изключение. Този въпрос не уточнен все още.

А, не, един е въпроса, понеже второто е дефинирано в правилата:
Ivo hobby написа:
* Ако и двамата завършат навреме моделите си, участват за "голямата награда" (иначе завършилият участва в индивидуалното класиране)

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 сеп 2013 09:22 
Извън линия

Съотборните модели в един мащаб ли ще са :scratch:

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 сеп 2013 09:55 
Извън линия
Потребителски аватар

аз мисля, до колкото ми се отдава, по въпроса за груп билда и имам следният въпрос: трябва ли билдовете да са от типа "А vs B" или може и преди-след (показващи например развитието на изтребителите за 100 години от Fokker EIII до F22 Raptor)? Това би могло да бъде тема за бъдещ ГБ :)?
о

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 сеп 2013 10:30 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

valcad написа:
Съотборните модели в един мащаб ли ще са :scratch:

Този въпрос е интересен.
Чрез форума, гледаме снимки на моделите, а на снимките мащаба няма много значение. Моделите се виждат еднакво големи на монитора.

Конкретно за мащаба, не няма изискване да са от един мащаб.

Все пак желателно е да се спазва условието "Моделите трябва да са със съизмерима сложност".
Целта е да не се събират в един отбор модел от 1:32 с 600 детайла и срещу него модел 1:72 с 10 детайла.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 9 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00