Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 11 дек 2019 12:16

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 238 мнения ]  Отиди на страница Предишна 112 13 14 15 16 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 09 дек 2015 15:46 
Извън линия
Потребителски аватар

Stefanoff написа:

На мен не знам защо ми се върти из главата отново "Палубна авиация", при това съвременна. Последно такава имаше през 2011-та, а от тогава излязоха нови и интересни модели.
Дори мисля и аз да се включа този път.

Накой друг нещо да предложи???

В последните два дни са предложени следните теми:

1) "Палубна авиация"
2) "Иракски конфликти"
3) "Fast, Faster, the Fastest" (или на бг: "Бърз, По-бърз, Най-бързия")
4) "Самолети с ПХО"
+ "Започнати, но неприполовени самолети" (тука F-14ките от минигрупбилда ако се включат... м, м) - припокрива се с течащия в момента ГБ
+ "На палубата на самолетоносача" - припокрива се с първата тема
5) "What-if, Sci-fi and Fantasy"
допълвам с
6) "D-Day"

Kолеги дайте още предложения :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 дек 2015 15:51 
Извън линия
Потребителски аватар

Ssasho0 написа:
+ "Започнати, но неприполовени самолети" (тука F-14ките от минигрупбилда ако се включат... м, м) - припокрива се с течащия в момента ГБ

ако може обаче някой да обясни как се прИполовява самолет - първо се сглобява и после се приполовява или метода е друг :).

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 дек 2015 15:52 
Извън линия
Администратор

"D-Day" е много добра идея :cheers:
Но може би там ще трябва да разделим пълзящи от летящи, иначе ще се получат несравними неща!

А покрай най-новата "Star Wars" зарибявка, темата Sci-fi и Fantasy ще е доста на място. А и ще успокои piko :)

Веско, не разводнявай темата а давай предложения! :tongue:

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 дек 2015 16:05 
Извън линия
Потребителски аватар

Stefanoff написа:
Веско, не разводнявай темата а давай предложения! :tongue:

Аз каквото имах да казвам по въпроса го казах по-нагоре в темата. Ако нещата продължават така не се интересувам особено от билда.

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 дек 2015 16:10 
Извън линия
Администратор

Пак недоволен! Каквото можем ще направим и за твоето лично щастие, споко. Писах вече по твоите предложения, остава и да не си съгласен.

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 дек 2015 16:23 
Извън линия
Потребителски аватар

Stefanoff написа:
Пак недоволен! Каквото можем ще направим и за твоето лично щастие, споко. Писах вече по твоите предложения, остава и да не си съгласен.

Моето лично щастие някак си успявам да си го изградя сам. Моите предложения не са свързани с него, а имат за цел във форума да стане малко по-интересно, защото думата "умрял" е слаба за състоянието му в момента, а и в последно време. А по моите предложения отговорът ти е очакван и повтаря това което си ми отговарял и преди - тези неща няма да се случат. Поне това успявам да разчета за четири от пет. А мненията ти по т.2 и т.3 са взаимноизключващи се. Т.е. нещата ще продължат да си вървят по старому, каквото се получи от самосебе си. Затова, връщайки се на началото на поста ти: да, недоволен съм. Винаги когато нещо не ми харесва аз съм недоволен и предпочитам да го кажа с цел подобряването му.

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 дек 2015 16:28 
Извън линия
Администратор

Не бих казал, че са взаимоизключващи се.
Но смята, че срок от 3 месеца е много малък. Ако например ти и Вальо имате време да правите по един модел на два месеца, то останалите не успяват. Затова срока трябва да е такъв, че да могат всички да завършат. 3-5 месеца ми се струва малко и мисля, че 6 е оптимално, за да могат да се застъпят два билда едновременно.

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 дек 2015 16:32 
Извън линия
Потребителски аватар

Stefanoff написа:

Stefanoff написа:
Предлагам: 2. ....... като съм съгласен с това да текат по два едновременно и да са "шахматно" разместени, тоест втория да започва по средата на първия.

Предлагам: 3. ....

Виж горното, като бих добавил и същия въпрос - ще има ли достатъчно участници?
За пример - билда с най-много завършени модели - "Втората Световна Война" имаше 21 завършени модела но само от 11 участника. А това беше мнооого широка тема. Една много тясна тема дали ще събере достатъчно участници?!?.

Аз чета така: съгласен съм да има два паралелни ГБ, ама дали ще има достатъчно участници, особено ако темите не са мнооооого широки.

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 дек 2015 03:54 
Извън линия
Потребителски аватар

вижте сега най добре е да са около 6 месеца продължителност дали ще са 2 или 3 и дали няма да направим и мини групови изработки си зависи от вас ( под малки говорим за 3 месеца като тематиката им бъде ограничена пример един тип самолет )
мен ми се струва че някой хора не разбират в какво се състой един такъв евент и си мислят че това е някакъв сорт състезание а то не е ... всичко е с цел забавление

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 дек 2015 12:33 
Извън линия
Потребителски аватар

McVess написа:
Stefanoff написа:

Stefanoff написа:
Предлагам: 2. ....... като съм съгласен с това да текат по два едновременно и да са "шахматно" разместени, тоест втория да започва по средата на първия.

Предлагам: 3. ....

Виж горното, като бих добавил и същия въпрос - ще има ли достатъчно участници?
За пример - билда с най-много завършени модели - "Втората Световна Война" имаше 21 завършени модела но само от 11 участника. А това беше мнооого широка тема. Една много тясна тема дали ще събере достатъчно участници?!?.

Аз чета така: съгласен съм да има два паралелни ГБ, ама дали ще има достатъчно участници, особено ако темите не са мнооооого широки.

Аз пък го разбирам така - от 966 регистрирани потребителя само 11 са участвали.
Значи колкото и широка тема да се обяви - все едни и същи хора участват. Е, с известни флуктуации.
Та ширината на темата няма нищо общо с броя участници. Само се разводнява съдържанието. Като с току що завършения ГБ. Да си ги мерят Ферари със Су-24?!?! Темите трябва да имат повече конкретика. Масовките бяха преди `89-та година, ама тогава повечето от вас не са ходили на стадиона със знаменца в ръка и не са набивали крак на прегледа на строевата стъпка и маршовата песен! :puke2:

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 дек 2015 13:30 
Извън линия
Потребителски аватар

И все по-малко хора ще вземат участие. В безкрайно дълги и широки по обхват "евънти" , с теми-монолози, просто няма кое да те привлече.

Билдивете са за конкретни, тесни и близки по смисъл теми, за останалото си има другата част от форума. :king: :D

Тука няма "правата ми на админ са еди какви" , има "имам желание да върша нещо полезно/нямам желание да върша" . Ама и на вас пък няма да ви дам :D :king:

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 дек 2015 14:10 
Извън линия

Academica написа:
...... Е, с известни флуктуации.....

Предизвикани от временни перкусии :D :D :D

Майтапа на страна, аз също съм за по-стеснен ГБ, макар че за една палубна авиация, например, я участват 3-4 човека, я не.
И въпреки това съм за стеснен. Въпросът е да го формулираме така, че да се съберат повече хора.

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 дек 2015 14:16 
Извън линия
Администратор

В крайна сметка кой е виновен???
Темите за билдовете се предлагат от вас, гласуването коя тема да участва се извършва от вас! Накрая пак вие участвате! Темите кой ги пише и оформя, участника или администрацията, че ви се виждат скучни?
Защо накрая администрацията ви е виновна? Администрацията само оформя и подрежда нещата, не може, а и не бива да ви пише или коригира темите!

Пресен пример - билда "Започнати модели" - 10 човека гласуваха да се състои, ОК направихме го. В крайна сметка има двама участници.
Моя ли е вината??? Насила ли трябва да караме хората да участват, да развиват подробни теми, да показват техники?!
Който иска да го прави го прави! Всичко е на доброволни начала и никой не е длъжен нито пък може да бъде задължен!

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 дек 2015 14:32 
Извън линия
Потребителски аватар

Лонг лив дъ Администрейшън :cheers:

Давайте предложения за теми :biggrin:
Аз пак викам машинки под БГ флаг :study:

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 дек 2015 14:38 
Извън линия
Потребителски аватар

Stefanoff написа:
... Администрацията само оформя и подрежда нещата, не може, а и не бива да ви пише или коригира темите!...

Точно така, абсолютно си прав в това. Всичко останало е работа на организатора на билда: да го огласи по подобаващ начин, да състави оптимални правила, които не отблъскват участниците, да избере такава тема, към която действително да има интерес, а не чрез анонимни анкети, периодично по време на билда да подхранва интереса, да създаде Фейсбук събитие, да потърси спонсори, да се свърже с клубовете, може пък те да проявят интерес да наградят участниците, да направи едно банерче, което всеки участник да постави в подписа си, така повече хора ще се сещат за билда (още ми реже очите ГБ Япония), да организира интересен финал и много, много други работи. А администратора точно това трябва да направи - по молба на организатора на ГБ да направи съответния раздел и да закача темите (пак по молба на предходния).

А модерирането ... няма значение къде се модерира - дали в ГБ или в "Моята тема". Затова и не са необходими задължително отделни права за организаторите, защото знаем че това е гигантски проблем, който е неразрешим.

С две думи: когато едно нещо няма "мотор" то си замира неусетно. Всички знаем че Кока-Кола е най-добрата лимонада, но и нейните реклами и маркетингови събития са най-много винаги. Този форум (модел.АГ2000) на мен ми е дал почти всичко като моделист, преди няколко години беше машина за модели, моделисти, техники, съвети, дискусии и т.н. И ме боли и ми се къса сърцето като погледна на какво прилича сега. Срам!

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 238 мнения ]  Отиди на страница Предишна 112 13 14 15 16 Следваща

Всички времена са UTC+02:00