Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 16 юли 2019 15:30

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 100 мнения ]  Отиди на страница 1 2 3 4 57 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Tiger I Late, 1/35 Dragon
МнениеПубликувано: 08 юли 2013 11:41 
Извън линия

Айде и аз да се включа, че отдавна искам да направя и аз един Тигър, въпреки че ще станат няколко проекта в процес на изработка :), но карай-да има разнообразие. Не знам дали ще мога да го завърша в срок, защото си е доста комплексен, но така или иначе няма да имам оправдание после защо ми стои в долапа (т.е. в "склада") :). Пък и темета ще стане по-разнообразна ;)

Ревю на самият модел съм правил тук: http://model.airgroup2000.com/viewtopic.php?f=20&t=4521

Засега съм се насочил към този камуфлаж на късен Тигър, номер 134, командван от лт. Вил Фей (Will Fey), 1-ва рота, 102-ри тежък танков батальон, Нормандия. Схемата е интересна и встрани от обичайните, затова се спрях на нея, но може в движение да реша друго.

Прикачен файл:
pic1.jpg
pic1.jpg [ 113.81 KиБ | Видяна 1210 пъти ]

Почнах със долната част на корпуса и окачването. Всичко пасва много добре, важното е предварително да се направи суха сглобка, за да няма изненади. Окачването е торсионно и работещо, т.е. опорните ролки може да се нагаждат според повърхността при евентуална изработка на диорама с пресечен терен или препятствия. Цимерита е много добре направен, поне на мен ми харесва :)

Прикачен файл:
pic1.JPG
pic1.JPG [ 68.89 KиБ | Видяна 1210 пъти ]

Прикачен файл:
pic2.JPG
pic2.JPG [ 72.71 KиБ | Видяна 1210 пъти ]

Прикачен файл:
pic3.JPG
pic3.JPG [ 71.65 KиБ | Видяна 1210 пъти ]

Засега това и приятно моделиране и на другите колеги!

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
 Заглавие: Re: Tiger I Late, 1/35 Dragon
МнениеПубликувано: 08 юли 2013 12:33 
Извън линия
Потребителски аватар

venko написа:
Не знам дали ще мога да го завърша в срок
...
Засега това и приятно моделиране и на другите колеги!

Ами то срок май няма, поне такава беше идеята на раздела. Посъбрахте тигри, почна да става интересно, успех на всички ! :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 юли 2013 12:52 
Извън линия

Значи нещо съм се объркал за наличието на срок (сигурно съм гледал за друг раздел) :D , нищо още по-добре, че бързането не води до добри резултати 8-)

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 юли 2013 19:38 
Извън линия
Потребителски аватар

Срок няма, идеята е просто да се забавляваме заедно :) Успех с модела, като начинаещ ще следя с интерес

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 юли 2013 09:57 
Извън линия

Едно питане относно типа на дулния спирач-в коплекта има възможност за избор на два вида-единият е по-голям, другият по-малък. Доколкото намерих информация късните Тигри са били с по-малкия. В инструкцията също е даден този вариант (въпреки, че на Драгонските инструкции вяра много нямам :D ). Само, че на самите платки са разменени, т.е. инструкцията като че ли е вярна, но номерата на частите са сбъркани.

Прикачен файл:
pic1.JPG
pic1.JPG [ 101.96 KиБ | Видяна 1156 пъти ]

Прикачен файл:
pic2.JPG
pic2.JPG [ 156.23 KиБ | Видяна 1156 пъти ]

Почти съм сигурен, че съм се насочил правилно, но за всеки случай да попитам тези които са по-запознати-вярно ли е така?

П.П. Сега погледнах, то и номера на стъпката е фатален-13 :D

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 юли 2013 11:19 
Извън линия
Потребителски аватар

Венко, гледай снимките на машината, която правиш.

Драгон са пословично зле с инструкциите. Миналата година правих 3 техни машини в 35, при средно 26 стъпки във всяка има поне по 2 грешки - сбъркана номерация, огледални части, изпуснати такива, добавено отделно листче за варианта, което не е описано и какво ли не.

Вчера гледах един Тигър с 5 вида mantlet и 5 вида люк на пълнача. Не се и съмнявам, че ще дадат 1 от 2та вида, които не отговарят на модела...

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 юли 2013 11:54 
Извън линия

То е ясно, че инструкциите им са много зле :) , но конкретно за тази машина само илюстрации намерих. Ще се разровя още в книжлетата, но вече съм сигурен кой вариант на дулния спирач да избера. Благодаря за отговорите!

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 юли 2013 13:44 
Извън линия

Вчера напаснах основните компоненти от корпуса и куполата, като повечето е суха сглобка (пък и да видя как изглежда :) ). Частите пасват почти перфектно, само на местата посочени със стрелки има нужда от леко зачистване на цимерита, за да паснат двете бронирани плочи както трябва, тъй като има леко застъпване една върху друга. Залепих някои малки детайли, маската на оръдието-самото оръдие има пружинка, за да имитира откат, но не знам дали изобщо има нужда от такова нещо :) . Освен това е много детайлно и спокойно може да не се подменя с метално, при внимателна работа и подравняване, за да е право.

Прикачен файл:
pic4.JPG
pic4.JPG [ 68.39 KиБ | Видяна 1134 пъти ]

Прикачен файл:
pic5.JPG
pic5.JPG [ 74.01 KиБ | Видяна 1134 пъти ]

Прикачен файл:
pic6.JPG
pic6.JPG [ 78.17 KиБ | Видяна 1134 пъти ]

Прикачен файл:
pic7.JPG
pic7.JPG [ 80.43 KиБ | Видяна 1134 пъти ]

Следва сглобяване на лафета на оръдието, елементите на двигателното-вентилатори, решетки и прочие...

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 юли 2013 22:27 
Извън линия
Потребителски аватар

venko написа:
Ще се разровя още в книжлетата, но вече съм сигурен кой вариант на дулния спирач да избера.

Moже би вместо по име на командира можеш да търсиш по серийния номер (fahrgestellnummer) - със сигурност е писан някъде в историята. После по серии - от този номер до този - ще можеш да видиш и с какво оборудване е произведен.

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 юли 2013 13:31 
Извън линия

Много полезно сайтче, там са показани някои корекции в инструкциите и като цяло по модела:
http://tiger1.info/EN/DragonMuzzleBrakes.html

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 юли 2013 16:20 
Извън линия

Боядисах вътрешната част на корпуса-RAL 8012 Rotbraun на АК (от комплекта German late war colors), частта където е екипажа с интериорно бяло (слонова кост на Агама). Радиаторите са Dark iron, полирани с метален пигмент. Като изсъхне боята някой друг ден, може да зацапам с малко двигателни мизерии и да полирам някои ръбове до метал. На едно място се получи овърспрей, но ще го оставя така-няма да се вижда по никакъв начин и няма нужда от корекция. Чипинг и смивки няма да правя, защото като го захлупя се вижда една тъмница само :) . Това е засега.

Прикачен файл:
hull1.JPG
hull1.JPG [ 66.84 KиБ | Видяна 1071 пъти ]

Прикачен файл:
rotbraun.JPG
rotbraun.JPG [ 39.54 KиБ | Видяна 1071 пъти ]

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 юли 2013 18:46 
Извън линия

Работата досега-оцапах малко с мизериите на АК местата около двигателното(радиатори, резервоари)-гориво, масло, малко прах около вентилаторите. Дървените плоскости са боядисани с основа акрил, после с маслени бои. Сложих перископите на куполата, някои дребни чарколяци, малко чипинг тук и там, също така и оръдието. Корпуса е залепен-всичко пасва добре, само не съм залепил предните бронеплочи-там има още някои неща за слагане. Поставих и металните решетки над двигателното.

Прикачен файл:
engines.JPG
engines.JPG [ 69.73 KиБ | Видяна 1037 пъти ]

Прикачен файл:
pic1.JPG
pic1.JPG [ 56.14 KиБ | Видяна 1037 пъти ]

Прикачен файл:
hull roof.JPG
hull roof.JPG [ 64.42 KиБ | Видяна 1037 пъти ]

Прикачен файл:
turret roof.JPG
turret roof.JPG [ 64.59 KиБ | Видяна 1037 пъти ]

Прикачен файл:
turret1.JPG
turret1.JPG [ 77.47 KиБ | Видяна 1037 пъти ]

Прикачен файл:
turret2.JPG
turret2.JPG [ 87.83 KиБ | Видяна 1037 пъти ]

Прикачен файл:
hull1.JPG
hull1.JPG [ 73.19 KиБ | Видяна 1037 пъти ]

Прикачен файл:
hull2.JPG
hull2.JPG [ 91.67 KиБ | Видяна 1037 пъти ]

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 юли 2013 18:10 
Извън линия

Така, сложих на сухо повечето ролки и веригите да видя как стоят. Веригите са DS tracks-уж много по-добри от Меджик тракс, ама не. Въпреки, че са много детайлни и наистина са хубави, не могат да се сравняват, според мен, с индивидуалните тракове (разбира се някои ги предпочитат повече, въпрос на лично мнение). Освен това са и малко по-дълги и ще трябва да се отрежат един или два линка за да паснат. Също и провисването трудно ще стане без лепило. Затова реших да използвам индивидуални работещи тракове на AFV Club. Според ревютата като бюджетно решение това е най-доброто на пазара. Разбира се металните от типа на Friul са супер, но са и 2-3 пъти по-скъпи (та аз модела го взех за толкова :) ). Но като пристигнат ще споделя впечатления.

Прикачен файл:
track1.JPG
track1.JPG [ 112.86 KиБ | Видяна 1007 пъти ]

Прикачен файл:
track2.JPG
track2.JPG [ 84.92 KиБ | Видяна 1007 пъти ]

Прикачен файл:
track3.JPG
track3.JPG [ 113.05 KиБ | Видяна 1007 пъти ]

Прикачен файл:
track4.JPG
track4.JPG [ 95.59 KиБ | Видяна 1007 пъти ]

Прикачен файл:
AFV Track.jpg
AFV Track.jpg [ 29.14 KиБ | Видяна 1007 пъти ]

И малко помощ за страничните екрани (side skirts/fenders)-решил съм да ги изработя от тънка ламарина, защото идват малко дебелички и немащабни, та някой правил ли е такова нещо. Дали става ламаринката от кутийки за Кока-кола,РедБул и тем подобни? Знам, че има афтърмаркет, но мисля че могат да се изработят и с подръчни средства. Благодаря!

Прикачен файл:
fender1.JPG
fender1.JPG [ 92.42 KиБ | Видяна 1007 пъти ]

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 юли 2013 21:36 
Извън линия
Потребителски аватар

venko написа:
Веригите са DS tracks-уж много по-добри от Меджик тракс, ама не.

Съгласен. Ако мразиш да правиш вериги, или за нещо с обтегнати, къси тракове - може и да са полезни. Лично мое мнение си е, че DSа е за 1/72, и то само за някои вериги с по-дебел трак. Предполагам, че DSът се лее по-лесно и затова го ползват (по-евтини матрици).
venko написа:
И малко помощ за страничните екрани (side skirts/fenders)-решил съм да ги изработя от тънка ламарина, защото идват малко дебелички и немащабни, та някой правил ли е такова нещо. Дали става ламаринката от кутийки за Кока-кола,РедБул и тем подобни?

Принципно не е проблем да ги правиш от кенчета - те са алуминиеви, лесно се кроят, докарват до размер и гънат. Аз съм си правил чаркове дори от еднократни алуминиеви тавички за печене (продават се на бройки в магазините). Големият недостатък е, че колкото лесно алуминиевите детайли добиват форма - толкова лесно я и губят.

Можеш да потърсиш листове месинг 0,1-0,15. Рязането и огъването са малко по-трудни, резултатът си струва. Отделно тук я няма крехкостта на алуминия - можеш да "обръщаш" огънатото 3-4 пъти преди да се счупи. В тази тема:
Цитат:
http://scalemodels.ru/modules/forum/viewtopic_t_46305.html

"етажерките" над веригите са такъв месинг, а предните калници са от еднократна алуминиева тавичка.

Третата опция е да изтъниш само ръбовете с конусен борер и да си ги намачкаш както ти е кеф.

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 юли 2013 22:14 
Извън линия

DS стават за Шърмани и подобни с опънати вериги, но за немска и руска БТ примерно-хич.
Мерси за идеите, варианта с изтъняване на пластмасата с минидрил също е вероятен :)

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 100 мнения ]  Отиди на страница 1 2 3 4 57 Следваща

Всички времена са UTC+03:00