Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 27 май 2020 03:01

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1 2 3 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 28 яну 2009 20:53 
Извън линия
Потребителски аватар

Цитат:
Вальо!!!! На тебе 3 по Нова година малко ли ти бяха?!?!?!?

Всъщност две бяха, не помните ли?!? ;)
Бая се бях заиграл с тях, та до оня ден, когато ми звъни телефона. ... Ама едно такова международно ми звъни. :D
Оставям за секунда двечките руси създания и вдигам. ... И чувам два гласа в хор: " Алоуууууууууууу, абе, аланкоолу, ти тия двете няма ли да си ги пуснеш вече да си идват?!? ... Подаръка си няма ли вече да си го вземаш?!? То криза, криза, ама ние план имаме за изпълнение и за следващата Коледа и Нова година...". :D :D :D
Въй!!! Да погледнах календара, ... ми то минал януари месец. Целувки за довиждане с двете руси птичета, обещания за нови срещи ... и бегом за подаръка. Всъщност подаръците се оказаха два - Дядо Коледа ми е изпратил един Месершмит Бф-109 Г2, а дядо Ви Мраз един С-47 с лична препоръка: " Валко, ние нали сме си биз-бизе с китайчетата, мани ги тия макдоналдсовите, да го направш български Лисунов Ли- 2. :D :D :D

Та, старите добри познати от Китайската Народно Демократична Република - Трумпетер.
Кутия - голяма. Но, аз вече им свикнах.
Кутията предлага изработката на знаковият американски транспортен самолет С-47А.
Каталожен номер 02828;
Характерно много твърд и дуракоустойчив картон на опаковката. Боксарт също на ниво - две дакоти от операция "Дей Ди". Фъргат хамериканчета или кралски поданичета някъде по крайбрежието на Родината на френската любов. :D :D :D
Странично оформление с дав профила на самолета и няколко нагледни кадъра от сглобяването на модела.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

В кутията:
338 детайла разпределени на 10 непрозрачни платки от сива пластмаса, две платки с прозрачните детайли, малък фотоец, отделно метални стойки на колесника и силиконови гуми, инструкция, отделна камо схема и лист с декали. Това, което до тук съм го казал да модели на Трумпетер за по-големите мащаби, няма да го повтарям. Само ще отбележа, че разшивката и нитоването на самолета са много подробни и точни, проверени както по чертежи, така и на живо.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Декалите няма да ги ползвам, тъй че ако на някой му трябват да се обажда.

Ще наложи да вкараме и малко смола на НеОмега/Вектор, както и малко индивидуален ец и смятам нещата да се получат.
Все още се чудя дали да го правя с инициалите на ТАБСО или вече предаден на военните, но това е въпрос, който ще решим в последствие.
Събрали сме и достатъчно писмен материал благодарение на Стефанов, и достатъчно нагледен снимков материал благодарение на мен. :)

Изображение

На това място трябваше да седна, нали?!? :D :D :D
Честно да Ви кажа - много удобен за управление самолет и перфектна видимост през стъклата на пилотската кабина. ;)
Ами, това е! :)

П. с.: Много пият онези двете русичките, ... много! :D :D :D Гледате ги такива хрисими едни, ... хилавички ... Ама как носят ... :D :D :D

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 яну 2009 21:26 
Извън линия
Потребителски аватар

Да ти е честит този подарък! Нямаш си представа колко много (благородно) ти завиждам за този модел. Виждал съм, гледал съм го, маел съм се по него от преди доста време и ми харесва толкова много. За това се радвам, че е попаднал именно в твоите ръце.

P.S. На мене кога ще почнат да ми правят такива подаръци? :cry:

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 яну 2009 21:55 
Извън линия

Валко, да ти е честит! Обаче, четейки и участвайки по разни западни форуми, колегите моделисти твърдят, че дъртия Монограм-ски модел е по-добър /м/у другото за основен минус на Трумпетер-ския модел броят именно нитовката, вярно че от години не съм ходил до музея в Крумово, но все пак визуалната ми памет още пази спомена за изпъкналите нитове на ЛИ-то, освен това споменаваха че разшивката била твърде дълбока, което обаче е поправимо/, а и в пъти по-евтин. Но както и да е, още веднъж да ти е честит и съм убеден, че отново ще излезе нещо невероятно изпод двете ти ръце.

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 яну 2009 22:17 
Извън линия
Потребителски аватар

Всъщност нитовката е изпъкнала и на Ли- 2 и на С- 47 А. ;) Братушките са купили изцяло лиценца за производство на самолета, като дори двигателите са същите, с леки изменения. Мислил съм и мисля по въпроса за изпъкналите нитове. Вие ми намерете съчмички с диаметър мах. 0,25 мм, пък аз ще ги туря за изпъкнали нитове. Другото съм го виждал на живо- вервай ми на 95 % е вярно. Е, леките съветски промени ще бъдат отразени. Повечето "експерти" сравняват матрицата по чертежи. Аз ще го сравнявам по истинският самолет. ;)

А пропо- цена 170 лева, доставка- Боян Пачов, "Хоби модели" ли беше, кво беше ...

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 яну 2009 22:31 
Извън линия
Потребителски аватар

Честито за придобивката! Винаги са ми харесвали DC-3-ките - едни от най-сигурните самолети за времето си. Май че и БГА "Балкан" са експлоатирали Ли-2 през 60-те до колкото ми е известно.

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 яну 2009 22:50 
Извън линия
Потребителски аватар

valko-bg написа:
Вие ми намерете съчмички с диаметър мах. 0,25 мм, пък аз ще ги туря за изпъкнали нитове.

Защо точно съчмички(по съчанлийски :mrgreen: )?
В Нира видях изпъкнали нитове от смола или нещо подобно! :scratch:

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 яну 2009 23:15 
Извън линия
Потребителски аватар

Цитат:
В Нира видях изпъкнали нитове от смола или нещо подобно!

Имам такива. Те са за танкове и са скъпички. Умножи 0,5 мм по 48 и ще разбереш каква глава на изпъкналият нит се получава. ;)

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 яну 2009 07:27 
Извън линия
Администратор

Цитат:
Умножи 0,5 мм по 48 и ще разбереш каква глава на изпъкналият нит се получава
После ги умножи по няколко хиляди и да видиш каква цена се получава. :D

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 яну 2009 09:12 
Извън линия
Потребителски аватар

valko-bg написа:
Вие ми намерете съчмички с диаметър мах. 0,25 мм, пък аз ще ги туря за изпъкнали нитове. Другото съм го виждал на живо- вервай ми на 95 %

в Ловните магазини проверил ли си там би трябвало да има съчми ?

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 яну 2009 09:23 
Извън линия
Потребителски аватар

Цитат:
в Ловните магазини проверил ли си там би трябвало да има съчми ?

Първо там влезнах. Най- малките са 1,2 мм. В Арсенал проверих и за съчми от стоп патрони- същата работа. ;) Освен, че са големи, ами дават малто отклонение в диаметъри не са правилни сфери.

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 яну 2009 09:40 
Извън линия
Потребителски аватар

Хъммм а пита ли по ловните форуми ?

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 яну 2009 09:57 
Извън линия
Потребителски аватар

бе сещам се за едно предложение, като правих мустанга от Death Race, там имаше яко нитове и ползвах главички от кръфички, метални де, те са полусферички и мисля че може и за самолета да стане, ама може и да не стане :study:

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 яну 2009 10:01 
Извън линия
Администратор

Цитат:
А пропо - цена 170 лева, доставка - Боян Пачов, "Хоби модели" ли беше, кво беше ...

Ако трябва да сме точни, магазина е "Хоби Модели" на Боян Пачов. Намира се в София, ул. Вискяр Планина, горе над хотел Хемус. Боян се занимава с продажба на модели от години и е много добре запознат с нещата. Магазина е много добре зареден, има модели и бои на много фирми. Сайта му http://www.hobymodels.com/catalog/ не е основно средство за продажба на модели, но ако отидете на място ще намерите повече, отколкото сте очаквали.

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 яну 2009 10:05 
Извън линия
Потребителски аватар

Абе момци, вземете един шублер и мерете, умножавайте по 48 и като получите резултат 1- 1, 3 см- свиркайте.
Стефанов, качи една- две снимки от ония дето ти пращах с линийката и нитовката на Ли- то, че аз ги потирих някъде.
Максималният диаметър на изпъкналите нитчета трябва да е 0, 3 мм = 1, 44 см. Идва малко голям, но с малко гимнастика- дупка по дупка х над 8 000 упражнения и грундиране ще станат. ;)

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 яну 2009 10:39 
Извън линия
Потребителски аватар

ако имаше и това което има в саита цена нема да йма :lol:

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1 2 3 Следваща

Всички времена са UTC+03:00