Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 17 ное 2018 15:22

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Harrier от Eduard в 1/48
МнениеПубликувано: 10 окт 2016 20:52 
Извън линия
Потребителски аватар

Този Хариер си го правя малко по малко, много е хубав, ама пропускам WIP-a. Поне засега :) Ето линкче в ipms с инбокс ревюто което направих. Стабилен е кита, подобренията от Едуард са су-пер!

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 окт 2016 00:28 
Извън линия

Милане, няколко думи които се надявам да са ти полезни като го метнеш Хариера. Пластмасата е на Хасегава така че можеш да си правиш справки за разминавания м/у частите, проблеми и начини за решението им в чичо Гошо търсейки именно WIP-ове на Хасегавския модел. Затворените ниши са направени така защото при истинската машина са отворени само когато колесника се прибира/спуска или при обслужване на земята. За синхронизирането на 4-те сопла потърси WIP на Тамийския ФРС-1 в 1/48, по спомен това е единствения модел при който фабрично е предвидено соплата да се синхронизират. За взривния шнур - декала не ми се струва добра идея. Помисли си как можеш да го направиш обемен от някаква тел, ще стои много по-реалистично.

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 окт 2016 12:24 
Извън линия
Потребителски аватар

10х! Отворих му ги вече капаците за колесниците - заедно със спирачките ще ги правя да се прибират и спускат/отварят и затварят. Ще стане мн яко. За соплата май само предните ще ги вържа да се движат заедно, защото задните са леко под ъгъл. А пък за кабела на канопито - голямо чудене падна... отначало се надъхах да го направя с хартиено тиксо - съвсееем тънка лентичка... обаче пък как да я сгъна с толкова много чупки и сгънки?! Абсурд да се получат еднакво. След това ми хрумна да използвам декала като темплейт и върху него да навия тънко кабелче, и после да го лепна на канопито - обаче с какво да го залепя?! Хрумна ми за двукомпонентно лепило, обаче 100% ще се "разпростре" около кабелчето, поради капилярния ефект, и ще стане голяма мацаница. И засега май съм се нагласил да си карам с декалчето само... въпреки че е малко кофти ярко контрастно прекалено бяло. Първо ще трябва да пробвам как се лепи декал на прозрачно канопи....

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 окт 2016 14:18 
Извън линия
Потребителски аватар

KONGO79 написа:
...За взривния шнур - декала не ми се струва добра идея. Помисли си как можеш да го направиш обемен от някаква тел, ще стои много по-реалистично.

Веднага да дам акъл (то за друго не ме бива!)
Взривният шнур го направи от теглен ЧЕРЕН литник. Можеш да го изтеглиш до дебелината на косъм дори! После само го нагъни с пинсетите, топмаш го в лепило (от типа на Clear Fix) и го поставяш на място.

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 окт 2016 15:05 
Извън линия

Academica написа:
KONGO79 написа:
...За взривния шнур - декала не ми се струва добра идея. Помисли си как можеш да го направиш обемен от някаква тел, ще стои много по-реалистично.

Веднага да дам акъл (то за друго не ме бива!)
Взривният шнур го направи от теглен ЧЕРЕН литник. Можеш да го изтеглиш до дебелината на косъм дори! После само го нагъни с пинсетите, топмаш го в лепило (от типа на Clear Fix) и го поставяш на място.

То аз имам ясна, за мене си, технология за направата на шнуря, ама трябва да му го покажа на 4 очи щото ако тръгна да му обяснявам какво точно имам предвид най-много, на финала, да се получи някоя гарота или клуп :lol: !!!

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 окт 2016 16:28 
Извън линия
Потребителски аватар

:D
Важното е концепция да има... :thumright:

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 окт 2016 16:43 
Извън линия

Academica написа:
:D
Важното е концепция да има... :thumright:

Нали!? Не може да се бесим безразборно, както ни кефне! :lol: :mrgreen:

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 окт 2016 19:35 
Извън линия
Потребителски аватар

Аз си лепя стъклариите с акрилна боя на гунзе (водните) :)
А с лака им може да лепиш директно върху стъклото. Няма да му повлияе. Ако не ти хареса, миеш със спирт и готово.

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 окт 2016 19:48 
Извън линия
Потребителски аватар

Брех, сериозно ли ме карате да слагам лепило баш на средата на канопи... ?! :) Сякаш не ми се рискува изобщо да правя такива неща. Даже и за нагъването на литник - според мен е невъзможно да се направи, защото самото "въже" е много голямо, почти колкотто цялата дължина на канопито, обаче пък има >20 гънки и чупки които сааааааа :? 2-3 мм в диаметър, и такова крехко литниче 100% ще се счупи. За това най-вероятно малка жичка да се опитам да нагъна, почти няма еластичност. Ама първо трябва да пробвам как изглежда само декал върху канопи, до сега не съм пробвал.

@ toni tonov: имам само на алклад лак, който предполагма е същия, и го ползвам само за тинтване на канопита защото е много рядък, разтила се перфектно. Ииии... точно такова нещо ако сложа по кабелчето така ще го хване капилярния ефект, че ще стане :pale:. Евентуаааално :scratch: ако лепя нещо по канопито ще е с двукомпонентно лепило.

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 окт 2016 23:14 
Извън линия
Потребителски аватар

Кой алклад лак визираш? Аз имам аква глос - той категорично е различен от гунзето. С него може и да стане, най-важното е че няма да ти съсипе фанара.
С двукомпонентното нямаш право на грешки, аз лично не бих рискувал

Нагоре
МнениеПубликувано: 14 окт 2016 09:43 
Извън линия
Потребителски аватар

Да, Aqua Gloss, супер як лак... ще го измисля...

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 11 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00