Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 22 окт 2019 19:38

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 07 май 2009 20:01 
Извън линия
Потребителски аватар

Откакто колегата Kongo,пусна информация,че ще излиза този модел,мен сън не ме лови...И ето,преди няколко дни,в разгара на празниците,се звъни на вратата в 8,30 сутринта.Ставам с натежала от предната(и поредната е вярно)алкохолна нощ глава. :pale: На вратата някакъв ухилен тип от някаква спедиторска фирма-за пръв път,получавам колет от Щатите,по спедитор... :scratch: Като видях заветната кутия,ми мина сън,махмурлук и всичко...И така:

Модел: TA-152 H
Мащаб: 1/32
Производител:Pacific Coast Models
Закупен от: Производителя
Цена: 70 USD без доставката

И така,модела пристига в средно голяма кутия(по-скоро малка) с горно отваряне.Учудих се,имайки предвид голямата разпереност на крилете,оказа се,че са нацепени на три части.Боксарта показва самолета реещ се нейде из небесата на Райха доволен,а под него пада горящ Як(неизвестно защо зелено-кафяв... :scratch: )
ИзображениеИзображение
Обърнете внимание на страничната част на кутията,там производителя,чисосърдечно си казва,кое къде е произведено.И това не е всичко-модела е отлят в Чехия от Sword,фотоеца е на Eduard,смолата не се споменава,чие производство е,декалите са разработени от някакъв англичанин и отпечатани от Cartograf Италия,инструкцията за декалите е нарисувана от известния авиационен художник Richard Caruana от Малта,кутията също е произведена в Чехия.......
А-а-а-а споменах ли,че модела е американски???? :scratch: Но да се върнем на съдържанието...
Вътре в кутията намираме голям плик с цип в който са поставени всички части. Има пет платки от сивосиня пласмаса-общо около50 детайла,малка прозрачна платка с двете части на фанара,по малка торбичка с цип,в която са поставени смолните части-около 20 на брой и малка платка с фотоец.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Инструкцията е от дебела хартия,тип чаршаф,сгъната на три.Гледайки как е нарисувана,силно ми напомня на Еди...Пласмасовите детайли е ясно,как да се съберат(и смолата),но за фотоеца има някои неясноти.
ИзображениеИзображение
Декалите,както вече казах,са на Cartograf.Перфектен печат,изключително тънка и прозрачна основа,никакви разминавания.Представени са всички технически надписи по самолета,както и четири варианта.Странното е,че и четирите са зелени...За сметка на това,има малко допълнително листче,със същите номера,само че в по-друг зелен оттенък,може да изберете,тези,които ви се струват по-правдоподобни...
Изображение
Инструкцията за декалите е малко бижу.Отпечатана пълноцветно на лист А4,сгънат на две.Нарисувана от Richard Caruana,представя една проекция отдолу,две отгоре и четири странични.За съжаление,последните са само от едната страна,така че,ще трябва да гадаете,как е изглеждал самолета от другата... :(
ИзображениеИзображение
Какво може да се каже за самия модел.За съжаление,заради разчленяването,не мога да кажа доколко е мащабно точен,като размери,но като разшивка е верен на 99%.Разшивката е вдлъбната,но много плитка.Тук идва и един от недостатъците на леенето под ниско налягане-по краищата на детайлите,разшивката почти изчезва...
Изображение
Разшивката вярна,но детайлизацията е на многониско ниво,като за мащаба... :evil: Вижте-това трябва да са панти в 32-и мащаб...
ИзображениеИзображение
Със смолата,нещата стоят по-добре,нишите на колесниците,както и пространството,между тях са дадени доста детайлно:
ИзображениеИзображение
Е,както се вижда,задната страна на централния отсек,дойде при мен счупена,но това не е болка за умиране...С кабината,нещата стоят горе долу по същия начин-добра отливка,педалите,независимо,че са отляти заедно са доста детайлни.Проблема обаче е,че е неверна.Отговаря за кабина на D-варианта
ИзображениеИзображение
За мен,няма да е проблем,понеже мисля да затворя кабината и едва ли някой ще види разликата...Предната част на самолета,радиатора също е смолен-защо неизвестно???Гледайки детайла,е много просто да бъде отлят от пласмаса...
Изображение
Айде направили го смолен,добре,ами защо тогава не са си дали труд да направят вътре питите на радиатора????Сега трябва да се моря да ги правя от фотоец...Към другите по-фрапантни неточности мога да посоча колесниците(от A,F,D),и начина им на затваряне-на споменатите е електрически,а на ТА-то са хидравлични,и нямат нищо общо на външен вид.Колела иначе са дали два вида-едните от A,F,D (по-малки)-не трябва да се ползват,и по-големи(уж верни) но с неверна джанта-сложена е директно тази от по-малките колела.Мога да продължа,с недомислиците,но не искам да развалям настроението-нито вашето,нито моето.Един доста скъп модел,на любим мой самолет,който трябваше да стане"Перлата в Короната"...А сега половината модел трябва да си го правя сам.. :cry:
А,да-не казах нищо за фанара-то е защото в моята кутия фанар НЯМАШЕ... :evil: Писах на производителя-обещаха да пратят....

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 май 2009 22:17 
Извън линия
Потребителски аватар

Моите Съболезнования! :pale: Явно ще трябва да се бръкнеш за още ецвани детайли! Също е от любимите ми самолети и ревюто би ми било от полза при закупуването на едър мащаб. :silent:

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 май 2009 23:17 
Извън линия
Потребителски аватар

Е,всъщност"дявола" не е толкова черен.Ако подходите без особени претенции,ще получите приличен модел,макар да не бих го препоръчал за начинаещи.Все пак,за толкова пари,очаквах нещо по-качествено...Иначе,ако погледнете на този модел,като"полуфабрикат",ще можете,макар и с цената на доста работа,да получите нещо,което го няма почти никъде...Иначе,фотоец в момента за този модел не произвежда никой,така че,в момента седя и си го проектирам сам... ;) Вярно,че ще се бръкна и за него,но ще е по-малко отколкото за "марковите"...... :lol:

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 май 2009 14:10 
Извън линия
Потребителски аватар

И аз имах възможност да разгледам тази голяма птичка и въпреки кусурчетата ще стане впечатляващ модел! Чакаме разработката на фотоец. !....една добра възможност колегата Дайкатана да излезе съвсем заслужено и на световна сцена, че нашата си републиканска –хич я няма, за съжаление. :(

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 ное 2009 13:05 
Извън линия
Потребителски аватар

Ааа този модел го имам на десктопа си. Много добра е илюстрацията :sunny:

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 ное 2009 14:10 
Извън линия
Потребителски аватар

Честито за модела, колега! :cheers:
един от любимите ми самолети, творението на Курт Танк
и аз мисля да направя такъв, само че от хартия.
да, за тази цена човек очаква да няма проблеми с модела, но... явно не винаги е така...

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC+03:00