Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 22 окт 2019 01:48

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: АНТ-25РД
МнениеПубликувано: 14 фев 2008 13:45 
Извън линия

Модел: АНТ-25 РД
Мащаб: 1/72
Фирма: АНТ-Ту

Моделът е закупен от гр. Варна, от сергия на битака до операта. Много рядък модел. Споделял съм с руснаци, че го притежавам - отговаряха, че дават "мило и драго" за него, ама аз - "не".

Кутия:

Изображение

Продълговата кутия със странично отваряне, за да се събере долната част на двете полукрила, които са излети заедно. На едната страна на кутията има рисунка на АНТ-25 в полет и снимка на Чкалов, Байдуков и Беляков. Но за тях - по-нататък. На другата страна на кутията има история на самолета и хронология на рекордните полети с този знаменит самолет.

Инструкция:

Изображение

Изображение

Изображение

Това са чертежи, които съм взел от руски авиационни списания.
"Постна" като инструкцията на всички съветско (руски) модели. Сега като го написах ми мина следната мисъл: това е нарочно за да се разровят модилистите в литературата за по-вече нформация. Така и аз постъпих, и вижте по-надолу какво намерих.

Деколи:

Изображение

Деколите са само за един камуфлаж - за самолета на Чкалов. Съжалявам, че на снимката не всичко се вижда, но надписите и номерата са бели. Те са: URSS и NO 0251 - по 2 бр.

Детайлите:

Изображение

Китът се състои от 29 детайла (пише го на кутията) - можете да си представите за какво става дума. Пластмасата е много странна: има твърдоста на "бакелит", с вдлъбната разшивка, но нереално дебели и широки линии. Абе - голямо дялкане и напасване ще пада!

Няколко думи за самият самолет и пилотите:
АНТ-25 РД е построен с единствената цел да покаже превъзходството на съветската авиационна промишленост над останалите "загниващи капиталистически държави". Знаем грандоманщината на Сталин, и хората около него да я задоволяват. И какво може да задоволи тази грандоманщина - безпосадачный полет СССР (Москва) - САЩ (докъдето стигне). Но преди това за да се изпробват качествата на самолета е направена "тренировка" по т.н. "Сталински маршрут" - Москва - Петропавловск-Камчатск. Този полете осъществен на 20 - 22 юли 1936 г. от екипаж в състав: Чкалов, Байдуков и Беляков (моделът пресъздава точно този самолет и този полет).
Впоследствие същият екипаж на 18 - 20 юни 1937 осъществява и полетът - Москва - Ванкувър.

Последна промяна от navy_yvan на 21 фев 2008 17:21, променено общо 2 пъти.

Нагоре
 Заглавие: Re: РђРќРў-25/Р Р”/
МнениеПубликувано: 14 фев 2008 15:25 
Извън линия
Потребителски аватар

Това определено е находка! Поздравления! А пък съм и абсолютно убеден какво ще е качеството на завършеният модел, така че остава само да му дойде реда :)

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 2 мнения ] 

Всички времена са UTC+03:00