Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 05 юли 2020 10:12

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 87 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 6
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Airbus A319
МнениеПубликувано: 21 дек 2008 02:01 
Извън линия
Потребителски аватар

Още неща направих тази вечер и остана лакирането за утре, т.е. днес и накрая колелета и двигатели. И малко корекции тук-там.
Прикачен файл:
DSC02010.jpg
DSC02010.jpg [ 83.66 KиБ | Видяна 719 пъти ]

Прикачен файл:
DSC02013.jpg
DSC02013.jpg [ 76.7 KиБ | Видяна 719 пъти ]

Прикачен файл:
DSC02015.jpg
DSC02015.jpg [ 82.66 KиБ | Видяна 718 пъти ]

Нагоре
МнениеПубликувано: 22 дек 2008 00:58 
Извън линия
Потребителски аватар

бъркаш вземи си Ан-124 да видиш що за урдливо животно е от към декали :pale:

Нагоре
МнениеПубликувано: 22 дек 2008 09:11 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Направо супер!!!

А как направи маската на крилата точно по разшивката, за боядисването на сивото?
Прикачен файл:
MaskedAndFinished.jpg
MaskedAndFinished.jpg [ 64.92 KиБ | Видяна 639 пъти ]

Има ли някаква тънкост? Доста прецизно е станало.

А корекции с бялото след това правил ли си?

Нагоре
МнениеПубликувано: 22 дек 2008 14:58 
Извън линия
Потребителски аватар

Маската я правих с тиксо на Tamiya. Облепих по линиите на разшивката така, че тя да е отвън, т.е немаскирана. Облепянето продължи около час и половина като на места имаше отлепяне и пак залепяне на няколко пъти, докато стане прецизно. На някои места според извивките и ъгъла се изрязват малки лентички, общо взето пипкава работа. Тънкостта е добро зрение и точна ръка /за точна ръка малко ракия или уиски, но не много, защото зрението се замъглява :D /. За щастие след това корекции не се наложиха.

Цитат:
Ан-124 да видиш що за урдливо животно е от към декали

А за Руслана - наистина има много декали - само за крилата са около триста.

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 дек 2008 21:47 
Извън линия
Потребителски аватар

Ей,Младеж! :santa: Добре че има и други любители на гражданската авиация,че ми беше станало самотно!

Страхотен Австриец!Много чиста,прецизна и внимателна работа! :thumleft: Внимание към детайлите и голямо желание за правдободобност.....но......аз ,нескромно би прозвучало,като експерт в ГА бих ти посочил някои грешки,които и аз съм правил.
Цвета на лопатките на турбините е доста по тъмен-пример Магнезиум металайзер на МоделМастър.Иначе двигателите много ми харесват как са станали накрая,знаейки какви ръбове се получават при събирането на двете половини.
Двата сини цвята в действителност седят малко по-бледи,можеше да им сложиш и малко бяло....и аз така сбърках...
Струва ми се че си оставил илюминаторите отворени, и после си лепнал декалите върху дупките-има опасност да се накъсат.Аз ги запълвам мойте с кит!
Не лакирай с този лак на МоделМастър-жълтее върху бялото-препоръчвам ти Фючър.Бих те посаветвал да ползваш по-матови бои,които после да лакираш с Фючъра и така става полуматово,по-достоверно е,повярвай ми не са толкова лъскави в действителност!

Още веднъж те поздравявам за чудесния модел.аз също имам австриец,но е Фокер100,ще го пусна да го видиш.Надявам се скоро да видя твойте модели на живо!

Нагоре
МнениеПубликувано: 31 дек 2008 11:23 
Извън линия
Потребителски аватар

Привет! Мерси за поздравленията! Радвам се да видя твои самолети в този форум. Благодаря за съветите и се надявам занапред да помагаш като сбъркам нещо, че напоследък се увличам по гражданска авиация. Докато правех този самолет си сверявах часовника с направените от теб самолети в другия форум, които са ми били за образец. Този ми е първия пътнически (не броя тези преди 25 години като бях малък, когато ги правех за един ден) и много неща не ми бяха ясни като например дали трябва да се китват прозорците. Също не ми е ясно, когато крилата са отделно едно от друго /например А340/ как става напасването, така че колесниците на крилата да са равни със средния. Или пък от къде намери декали-прозорци за твоя 747-400 Lufthansa понеже няма в кита? Иначе боите ги докарвах на око, че не винаги инструкцията е вярна. Двигателите ги боядисах като към бяла боя добавих светлосиня, но явно съм добавил малко повече. Снимките са различно осветени - някъде по-тъмно, някъде по-светло, може би колкото е по-малък модела трябва да е по-изсветлена боята? В началото ползвах металици на Ревел, но сега имам вече почти всички металайзери на Модел Мастър, които са много по-добри. Много се впечатлих как си направил Ту-154 - поздравления! Аз също имам кит на 154, но първо ще направя старата версия на АЭРОФЛОТ, а после още един с декали на БАЛКАН след 1993.
Весело посрещане на 2009! :santa: :cheers:

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 юли 2009 12:09 
Извън линия
Потребителски аватар

Имам следния въпрос:Отворите на илюминаторите запълват ли се с нещо,или направо върху отворите се лепят декалите?

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 юли 2009 12:20 
Извън линия
Потребителски аватар

Аз лично ги запълвам с кит!Защото ако сложиш декала върху отворите имо опсност до се вдлъбне!Все едноу самолета се е създал вакуум :pork:

Последна промяна от TU5 на 25 юли 2009 14:12, променено общо 1 път.

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 юли 2009 13:33 
Извън линия
Потребителски аватар

Като пълен лаик откъм цивилна авиация бих искал да задам следния въпрос относно илюминаторите: така и така декалите които ги изобразяват са тъмни , някой пробвал ли е да разпробие или ако си ги има отворите да залепи отвътре касетофонна или видео лента и след затваряне на двете половини на фузелажа да се получи нещо интересно, същото се отнася и за предните джамци?

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 юли 2009 14:11 
Извън линия
Потребителски аватар

Много интересно предложение! Ще го пробван на някой мъдел! :thumleft: Да видим как ще изглежда,а касетки много у шкафа... :cheers:

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 юли 2009 19:57 
Извън линия
Потребителски аватар

Ако разбирам правилно предложението е да се залепи лентата от вътре,а от вън декала ли?Щото някои са прозрачни

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 юли 2009 07:38 
Извън линия
Потребителски аватар

Изглежда правилно си разбрал! :thumright:

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 87 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 6

Всички времена са UTC+03:00