Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 27 май 2017 22:28

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 06 апр 2017 18:24 
Извън линия

Благодаря за бързия отговор :thumleft:

My scale modelling blog

Текущи проекти:
Каквото ми хрумне.. ;)

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 апр 2017 08:32 
Извън линия

Още едно въпросче-Ocean grey;
боите които използвам са Tamiya XF-81 Dark green, XF-82 Ocean grey, XF-83 Medium sea grey. Обаче Ocean grey ми се струва малко синкаво. Разрових се по темата, но срещнах противоположни мнения. Снимката а една идея по-тъмна, но се добива представа. Ще има корекции и изсветляване, не съм го нанесъл плътно още. Имам и Gunze H-75 Medium Sea Grey, то е по-сивкаво, може би е по-подходящо или трябва да се смесят, не знам...
Та питането ми е за този цвят :)

Изображение

Чипинга много готино се получава без разни чипинг флуиди, лак за коса, вода, сол и т.н., само се остъргва с клечка за зъби ;)

Изображение

Също скрачнах лостчето за управление на вертикалното кормило, беше плътен детайл

Изображение

My scale modelling blog

Текущи проекти:
Каквото ми хрумне.. ;)

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 апр 2017 10:01 
Извън линия
Потребителски аватар

Според мене може да го изсветлиш малко към сивкаво , въпреки и че така си е в нормата. Уловката е че когато го покриеш с няколко слоя лак още ще потъмнее - имал съм тоя проблем с някои модели с подобен камуфлаж. Хубавото на окраската на британските самолети от Втората Световна война е че може смело да се състарява, олющва и цапа. Пускам ти няколко снимки и едно клипче за да имаш база за сравнение. Добре е че си преправил и троса за управление на руля. :salut:
https://www.youtube.com/watch?v=X7w1pFQ3Oqw
Прикачен файл:
Scale Aircraft Modelling Vol.25 No.09.jpg
Scale Aircraft Modelling Vol.25 No.09.jpg [ 174.04 KиБ | Видяна 186 пъти ]

Тука имаме машини декорирани по две схеми:
Spitfire Mk.Vb в Day Fighters Sheme на RAF - Mixed Grey (Ocean Grey)/ Dark Green/ Medium Sea Grey.
Corsair Mk.I в Temperate Sea Sheme на Fleet Air Arm - Extra Dark Sea Grey/ Dark Slate Grey/ Sky
Както се вижда окраската на Спита е по светличка от тази на Корсара.

Прикачени файлове:
1bf25f6b5cd1.jpg
1bf25f6b5cd1.jpg [ 192.09 KиБ | Видяна 186 пъти ]
RCAF  Spitfire_03.jpg
RCAF Spitfire_03.jpg [ 138.83 KиБ | Видяна 186 пъти ]

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 апр 2017 10:09 
Извън линия

ОК мерси!

Намерих и снимката на предварителната проба, която бях направил. Отдясно е самият цвят на Тамия, отлявo е малко смесено с Medium sea grey. Явно контрастира със зеленото и затова малко синее, ама и фотото ми играе номера :geek:
Но пък иначе е много ефектно със синкавия тон :)

И да-гланцовия лак потъмнява цветовете, затова по принцип винаги трябва да се изсветлява малко

Изображение

My scale modelling blog

Текущи проекти:
Каквото ми хрумне.. ;)

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 апр 2017 10:16 
Извън линия
Потребителски аватар

Да микса ще свърши работа, а и като и тонираш повърхностте нещата ще си дойдат на мястото.
И малко гъдел за окото на почитателите на този наистина красив самолет.
https://www.youtube.com/watch?v=4iOoiEbtf2w

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 апр 2017 08:23 
Извън линия

Забелязах още нещо, има един декал за орелчето с боксовите ръкавици, което е бяло и почти не го видях. Лошото е, че Aeromaster са дали в инструкцията само лявата част на фюзелажа, а това декалче предполагам седи отдясно (по посока на летене). На едната снимка смътно ми се струва, че е това, но не съм сигурен, може да е зацапване :scratch:
Също и лентата Sky/Duck egg green на фюзелажа също дали я има, в профила не е показана. Изобщо, не можах да намеря снимки на целия фюзелаж/самолет, затова питам.

Изображение

Изображение

My scale modelling blog

Текущи проекти:
Каквото ми хрумне.. ;)

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 апр 2017 10:10 
Извън линия
Потребителски аватар

Според мене емблемата е само от лявата страна, но защо Аеромастер са нарисували гореспоменатия декал нямам представа - видимо те имат повече информация, но защо не са дали позицията на която да се постави е учудващо. Относно бледо синкавия пръстен в опашката - да той е задължителен като опознавателен елемент в Day Fighters Sheme на RAF. Смятам че профила на Терри Дрекер който съм публикувал малко по нагоре е достоверен, макар че имам съмнения за позицията на серийния номер BL 255, който е нарисуван на върха на кила - не че не е практикувано, но за целта трябва да се замаца тоя на оригиналната му позиция в опашката. Както виждам Аеромастер са дали серийния номер с големите букви на мястото около пръстена. Пускам ти и едно друго профилче, което също ми се струва достоверно - само се абстрахирай от опънатите жици на радиостанцията. За сега е това, ако имаш други въпроси задавай смело ще помагаме. :salut:

Прикачени файлове:
1.jpg
1.jpg [ 89.09 KиБ | Видяна 141 пъти ]

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 апр 2017 10:26 
Извън линия

Пръстенът не е ли онова зеленикавото Duck egg, или е светлосинкаво?

И серийния номер даден в декалите е BL 753 за следващия профил, BL 255 няма.
Ето пак схемата дадена от Aeromaster, лента и сериен номер няма-да не е сбъркано нещо :scratch: . Айде лентата как да е тя е лесна, ама ако наистина има номер, ще трябва да си направя някаква маска...

Изображение

My scale modelling blog

Текущи проекти:
Каквото ми хрумне.. ;)

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 апр 2017 12:28 
Извън линия

На някои модели и декални комплекти серийния номер BL 255 гледам го няма, може би ще трябва да боядисам само пръстена на фюзелажа.

ПП. Всъщност намерих и снимки на други самолети без сериен номер, само с лентата от Duck green. Мисля и аз да направя така :)

My scale modelling blog

Текущи проекти:
Каквото ми хрумне.. ;)

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 апр 2017 15:00 
Извън линия
Потребителски аватар

И аз пък какво съм гледал недогледал, останах с впечатлението че серийния номер го има в декалния комплект, но не е изобразен на инструкцията. Имал съм подобни разминавания с едни декали на ТехМод. Ами ако искаш остани на варианта без сериен номер, с пръстена та ако излезе нещо като читава снимка да имаме база за сравнение. По принцип серийния номер е нанасян в завода производител и е характерна забележителна черта на британските самолети. В дадения случай BL 255 е направен в авиозавода в Кастъл Бромич - серия от BL 231 до BL 267 произведена от ноември 1941 до януари 1942 година. :salut:

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 апр 2017 15:25 
Извън линия
Потребителски аватар

Интересна версия пък имат и Аеро Мастер Декалс. Но ти си карай по компромисния вариант с пръстена без серийния номер. А белия "папагал" от твоя комплект май е за Hurricane с код XR-T.

Прикачени файлове:
AeroMaster_48-364_Instructions2.jpg
AeroMaster_48-364_Instructions2.jpg [ 86.91 KиБ | Видяна 120 пъти ]

Последна промяна от batir 7520 на 08 апр 2017 16:59, променено общо 1 път.
Нагоре
МнениеПубликувано: 08 апр 2017 15:57 
Извън линия

Изглежда версии много, така или иначе серийния номер мога и да го нанеса впоследствие, ако има някаква допълнителна информация. Обикновено за такива малки номерца и кодове си ецвам шаблон ;)

My scale modelling blog

Текущи проекти:
Каквото ми хрумне.. ;)

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 апр 2017 17:08 
Извън линия

Направих си маски и пръснах маркировките, хареса ми как стана. Жълтото е наситено Гънзе РЛМ 04 и е доста по-тъмно ама така излезе на снимките, същото и с H-74 Sky (Duck egg green). Но нарочно снимах на черен фон, че фотото иначе ми изкарва двата сиви цвята (Ocean grey и Medium sea grey) синкави :scratch: . Тука по се доближават до истината :) . По-нататък ще боядисам и жълтите ленти по крилата. Мисля и кодовете да направя с маски, но по-нататък ще го реша ;)
А, и препръскваните маркировки нарочно са по-тъмни, идеята е че е нанасяна прясна боя (може и да е от различни кутии) и затова има разлика, . Но и там ще направя малко фейдинг.

Изображение

Изображение

Изображение

My scale modelling blog

Текущи проекти:
Каквото ми хрумне.. ;)

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 апр 2017 18:00 
Извън линия
Потребителски аватар

Камуфлажа се е получил отлично, като го тонираш и пръснеш с няколко слоя лак нещата ще си дойдат на мястото. :thumright:
Само едно питане - това белеене от декала ли е, и ако е виж поправи го. :salut:

Прикачени файлове:
100_7610.jpg
100_7610.jpg [ 133.34 KиБ | Видяна 68 пъти ]

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 апр 2017 18:09 
Извън линия

batir 7520 написа:
Камуфлажа се е получил отлично, като го тонираш и пръснеш с няколко слоя лак нещата ще си дойдат на мястото. :thumright:
Само едно питане - това белеене от декала ли е, и ако е виж поправи го. :salut:

Не са декали, нали пръснах с маски ;) , явно е поддала малко там, ще коригирам :salut:

My scale modelling blog

Текущи проекти:
Каквото ми хрумне.. ;)

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 Следваща

Всички времена са UTC+03:00