Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 19 яну 2018 17:02

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 67 мнения ]  Отиди на страница 1 2 3 4 5 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: F-15E - TAMIYA - 1/32
МнениеПубликувано: 07 май 2016 12:21 
Извън линия
Потребителски аватар

:? :shock: Тоя звяр е а.к.а Strike Eagle или Bunker Buster, според мисията. Уф, уж много думи ми идваха на ум като за интро и почвам да пиша и направо думите бягат :) Това ми е нещо като "подарък под наем" и мисля да подходя много специално. В 1/32 за пръв път ще правя нещо подобно... нищо общо с 1/48.... Ами какво да кажа, леко съм без думи :) Подробно не можах да снимам платките и подробности, просто защото не можах да ги събера на "снимачната площадка" :mrgreen:. Ще снимам поотделно само частите които позлвам да правя нещо. Този самолет съм си казал че ще го правя тотално за кеф, за релакс, защото съм почти сигурен че ще се получи перфе - просто, айде да не казвам голяма дума, ама ме съмнява нещо да се обърка - кита е перфектен откъм напасване, цвета е тъмен почти монотонен и без камуфлажи, откъм състаряване си представям стабилно да го "оклепам" така че все да се получи супер, ще му добавям стабилно окабелявания и нитове ама то точно на това гледам като на терапия :) О да, наканил съм се да използвам магнитчета за всичките неща дето могат да се отварят. Тоо, това е луда работа този кит... уфф, на нов ред:

Та как мисля да го правя - отначало си представях само колесниците да ги направя прибиращи/спускащи, ама като го разгледах хубаво кита, се оказа че има много отделни капаци които са направени да се движат :) Имат нещо като супер малки пантички със щракване и ще трябват съвсем леки подобрения за да стане перфе. На всичкото отгоре пробвах как пасват капаците - перфе са... трябва да стане звяр и половина :) Става въпрос за въздушната спирачка, канопито, въздухозаборниците, радома с радара, един панел върху оръдието, и един панел отстрани за компютрите непосредствено до носа/радома. И елероните и стабилаторите би трябвало лесно да станат да подвижни. Намерих тази снимка на капака на кита, та това е:

Изображение

Корицата от инструкциите:
Прикачен файл:
photo 1.JPG
photo 1.JPG [ 161.39 KиБ | Видяна 688 пъти ]

Като първо впечатление... :mrgreen: :mrgreen: ама вярно нищо общо с 1/48. Все съм си мислил че би трябвало тези китове да са мааалко по-големи от 1/48, ама чак пък толкова. :shock: Отварям, гледам - каската на пилота прилича на... каска на пилот :). Декалите са за цели 7 различни самолета:
Прикачен файл:
photo 4.JPG
photo 4.JPG [ 208.75 KиБ | Видяна 688 пъти ]

Повечето са от ODS (Operation Desert Storm), направо рай :). Кита е гигантски - направих една снимка за сравнение с F-15С, а това тъмното е само долния фюзелаж на този F. Едвам се събират в капака на кутията, ама се събират :mrgreen:.

Прикачен файл:
photo 5.JPG
photo 5.JPG [ 142.36 KиБ | Видяна 688 пъти ]

А пък откъм детайли:
Прикачен файл:
photo 1 (1).JPG
photo 1 (1).JPG [ 195.54 KиБ | Видяна 688 пъти ]

Прикачен файл:
photo 2 (1).JPG
photo 2 (1).JPG [ 138.14 KиБ | Видяна 688 пъти ]

Харесах си от колесниците да започна, че са ми интересни дали наистина ще станат със спускане/прибиране. Ей сега ще постна малко инфо...

Последна промяна от Milan Mitev на 07 май 2016 19:00, променено общо 2 пъти.

Нагоре
 Заглавие: Re: F-15E...... в 1/32
МнениеПубликувано: 07 май 2016 13:34 
Извън линия
Потребителски аватар

От декалите могат да се правят 2 самолета от "Chiefs" squadron-а, един от двата ще е, най-вероятно 89-0489:

Изображение

Инфо за него: от 91 година нямам адекватни спомени (бил съм на 4 годинки :)) обаче знам малко инфо: онзи иракски диктатор Suddum (така го бяха изписали на една бомба :)) тръгнал да си превзима Кувейт, защото му хрумнало че англичаните ощетили Ирак още като са го отделяли от Кувейт и така са оставили Ирак без излаз на залива с петрол (само с едно малко селце като пристанище, и то на река, която е с връзка към залива). И дикатора си е бил пич отвсякъде, с 4-тата армия в света, трябвали му $ след предната война (с Иран), що пък да не си превземе съседите пича, диктаторска раота. И естествено никой не може да допусне такъв нов "Хитлер" на прага на 21 век, и цялото UN начело с армия No.1 в света отиват да освобождават превзетия Кувейт... оле отплеснах се... Точно този squadron "Chiefs" е бил с едни от първите самолети F-15E в Ирак (още към средата на януари `91), които са имали за цел да скенират западната част на Ирак за мобилни СКЪД-ове и да ги елиминират, защото Садам пуцал Израел с нормални СКЪД-ове но имало опасност да използва и такива с химически глави. И общо взето това му е била целта на този squadron F-ове. Носели са адкси много клъстерни бомби (отстрани покрай конформните резервоари) и винаги по 2 допълнителни дроп-танка за повече обхват, че тази част на Ирак е била огромна пустиня, а пък F-овете запоследно са зареждали по въздух малко преди южната граница на Ирак. И вече са имали най-различни следващи мисии, предимно с лазерни бомби атакуват танкове към края на войната и после "опазващи" мисии след войната. Честно казано нищо не знам за този му прякор "Bunker Buster" (относно Chiefs squadron) и за гигантските бомби за бункери кога са изполвани, ще потърся инфо, ама май ще му правя многото малки бомби, никаква идея все още :)

Започвам от колесниците: буквално са железни. Оказа се че е някакъв сравнително мек метал и могат да се оформят, шкурят, полират... А пък гумите и те са истински гумени... много странни, с огромно "сцепление" и много се цапат с прах, направо не знам дали да не ги боядисам или лакирам. Разбрах че колкото и да го правя тежък този самолет, гумите все щяли да седят нереално, т.е. без да се сплесват отдолу, и затова смолни били най-реалистични. Обаче, :roll: хрумна ми как да ги оправя тези гумените - просто от вътрешната страна трябва да се издълбае малко гумата, така че да се получи по-тънка "стеничка" и да слягат при по-малко тегло, не съм го пробвал ама трябва да стане. Така се сглобяват и вече пробно напаснати:
Прикачен файл:
photo 244.JPG
photo 244.JPG [ 67.66 KиБ | Видяна 683 пъти ]

Прикачен файл:
photo 3444.JPG
photo 3444.JPG [ 93.99 KиБ | Видяна 683 пъти ]

Прикачен файл:
photo 3 (1).JPG
photo 3 (1).JPG [ 177.9 KиБ | Видяна 683 пъти ]

Прикачен файл:
photo 4 (1).JPG
photo 4 (1).JPG [ 180.93 KиБ | Видяна 683 пъти ]

С едни малки уплътнения ще ги направя да се въртят точно по оста им, че и на всичкото отгоре спирачния диск ще остане неподвижен откъм пилона, направо лал :) Пробавх и прибрани как седят - събират се перфе да им се е незнаело :)
Прикачен файл:
photo 1.JPG
photo 1.JPG [ 146.53 KиБ | Видяна 683 пъти ]

Прикачен файл:
photo 2.JPG
photo 2.JPG [ 157.89 KиБ | Видяна 683 пъти ]

Прикачен файл:
photo 3.JPG
photo 3.JPG [ 165.45 KиБ | Видяна 683 пъти ]

Еми това е засега :salut: :) Ще има доста да му се радвам на този самолет. :)
PS: едитнах си цензурата леко :)

Нагоре
 Заглавие: Re: F-15E - TAMIYA - 1/32
МнениеПубликувано: 07 май 2016 22:06 
Извън линия
Потребителски аватар

Reflections. Хо хо, измислих го - леко лакче след полирането и оксидирането хич не ги отразява :)
Прикачен файл:
photo 1.JPG
photo 1.JPG [ 198.42 KиБ | Видяна 658 пъти ]

Прикачен файл:
photo 2.JPG
photo 2.JPG [ 217.71 KиБ | Видяна 658 пъти ]

Прикачен файл:
photo 3.JPG
photo 3.JPG [ 220.49 KиБ | Видяна 658 пъти ]

Прикачен файл:
photo 4.JPG
photo 4.JPG [ 183.36 KиБ | Видяна 658 пъти ]

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 май 2016 19:44 
Извън линия
Потребителски аватар

Тъкмо махнах малко материя от гумата от вътрешната страна, и то взе че стана както трябва, поне с едната гума. Така е с около 100-200 гр. тежест отгоре, а самолета би трябвало да стане поне 500 гр.
Прикачен файл:
photo 1.JPG
photo 1.JPG [ 169.44 KиБ | Видяна 619 пъти ]

Прикачен файл:
photo 2.JPG
photo 2.JPG [ 184.23 KиБ | Видяна 619 пъти ]

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 май 2016 20:56 
Извън линия

Милане, сериозно се замислям да ти подаря всичките си модели, инструменти и консумативи и да се завърна към филателията. Ти направо не си човек :o :shock: :salut: !!!

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 май 2016 22:57 
Извън линия
Потребителски аватар

10x 10x :) За пръв път го правя този мащаб, още ми е мн странно.

Нагоре
МнениеПубликувано: 14 май 2016 13:34 
Извън линия
Потребителски аватар

Сгъват се вече, и гумите се въртят. Това с въртенето най-вероятно ще е излишно, все пак е самолет, ама що пък не :roll:
Прикачен файл:
photo 2.JPG
photo 2.JPG [ 162.55 KиБ | Видяна 554 пъти ]

Прикачен файл:
photo 2 (1).JPG
photo 2 (1).JPG [ 164.89 KиБ | Видяна 554 пъти ]

Прикачен файл:
photo 1 (2).JPG
photo 1 (2).JPG [ 244.89 KиБ | Видяна 554 пъти ]

Прикачен файл:
photo 1 (3).JPG
photo 1 (3).JPG [ 246.21 KиБ | Видяна 554 пъти ]

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 май 2016 08:09 
Извън линия
Потребителски аватар

Подхванах малко въздухозаборниците:
Прикачен файл:
photo 1.JPG
photo 1.JPG [ 129.65 KиБ | Видяна 518 пъти ]

След отрязването на рампите:
Прикачен файл:
photo 3 (1).JPG
photo 3 (1).JPG [ 319.49 KиБ | Видяна 518 пъти ]

Прикачен файл:
photo 5.JPG
photo 5.JPG [ 167.19 KиБ | Видяна 518 пъти ]

И с добавени подвижни рампи, погледнато откъм двигателите:
Прикачен файл:
photo 1 (1).JPG
photo 1 (1).JPG [ 188.16 KиБ | Видяна 518 пъти ]

Прикачен файл:
photo 2 (1).JPG
photo 2 (1).JPG [ 195.25 KиБ | Видяна 518 пъти ]

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 май 2016 10:50 
Извън линия
Потребителски аватар

а междувременно Tamiya обявиха и нов F-14 в 1/48...точно като приключиш с този и ще можеш да го подхванеш и него :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 май 2016 12:00 
Извън линия
Потребителски аватар

Дам вярно си приличат доста, ама съм се наканил 18 или 22 да е :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 май 2016 15:16 
Извън линия
Потребителски аватар

Ssasho0 написа:
а междувременно Tamiya обявиха и нов F-14 в 1/48...точно като приключиш с този и ще можеш да го подхванеш и него :)

по-добре да не го бяха обявявали, малко са се поизложили с него.

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 май 2016 20:15 
Извън линия
Потребителски аватар

Милане,

Може да се наложи най-накрая да я подлепиш тази гума с нещо твърдо, защото с 2,5 пъти повече payload може да не успее да отлепи твоя ударен орел. Това не е УАЗка, че да минава през блато с изпуснати гуми. Гледай снимки, според мен тук преминаваш в натоварен самолет още преди да си сложил фюзелажа отгоре му.

Има много интересни машини със заменени панели от обшивката и чисто зелени такива, разрови се, има как да оживиш модела. Пък и не е малък, бая canvas си е.

Успех!

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 май 2016 21:33 
Извън линия
Потребителски аватар

Мерсаж! Дам, точно за дали не са прекалено меки гумите съм се замислял и ги оставих само напаснати, незалепени към "джантите". Най-много наистина да трябва да запълвам дупките с нещо после... Обаче пък разбрах че имало и едни комплекти с по 3 ивици на гумата - те били супер твърди и изобщо не изглеждали сплеснати, докато тези с по 4 ивици изглеждали прилично сплеснати, т.е. уж е по-правилно така. А пък и мисля че горе долу точно така ще изглеждат после, защото така една гума я пробвах с почти половината тежест на самолета, ама пък после целата тежест ще се разпределя на 3 гуми. ;)

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 май 2016 00:15 
Извън линия
Потребителски аватар

Milan Mitev написа:
да запълвам дупките с нещо после...

Едва ли е необходимо да запълваш, достатъчно е само да залепиш парче литник с нужната ти височина в дупката, директно към джантата.

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 май 2016 22:49 
Извън линия
Потребителски аватар

Лек ъпгр. - направих единия въздухозаборник с подвижни рампи :) Без магнити е, само с лостчета, подпорки и пантички. Стана мн яко, ама как ще направя второто със абсолютно същите размери на всичко...

При вдигнат въздухозаборник се спускат рампите, уж като за свръхзвукови скорости, когато трябва да се увеличи налягането и да се намали скоростта на въздуха към двигателя:
Прикачен файл:
photo 1.JPG
photo 1.JPG [ 339.43 KиБ | Видяна 393 пъти ]

И със спуснат въздъхозаборник, за когато е "наобратно" всичко от горното, уж за при кацане/излитане когато да е и със спуснати колесници:
Прикачен файл:
photo 2.JPG
photo 2.JPG [ 322 KиБ | Видяна 393 пъти ]

Имам 1 въпрос. Някой знае ли дали при F-15 се вижда "въздуха" през въздухозборника както при F-14? По принцип е почти една и съща конструкцията на въздухозаборниците, ама не мога да намеря снимки. Става въпрос за когато са отворени горните капаци на горния фюзелаж непосредствено над въздухозаборниците, за излизането на излишния въздух. Ето така се вижда (прозира) при F-14:

Изображение

:scratch: :scratch:

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 67 мнения ]  Отиди на страница 1 2 3 4 5 Следваща

Всички времена са UTC+02:00