Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 21 сеп 2019 22:53

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1 2 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Безмерско Су
МнениеПубликувано: 10 фев 2010 23:24 
Извън линия

Здраейте,да ви представя 1 скромна моя интерпретация на Су-25.Матрица-Копро,1/48.Опитал съм да пресъздам борд 240 в състоянието му в края на 90-те г. на 20 век.Ползвах за 1 път прешейдинга като техника и като начало съм доволен от резултата.Голям зор видях с декалите за бордните номера,защото червения кант е на отделна ваденка и въпреки обилното мазане с какви ли не химии лъщеше много,та ги позамазах малко с боя ине станаха добре.Ако имате съвети в тази насока-приемам.Ето няколко снимки:

Изображение
[url=http://airgroup2000.com/gallery/albums/userpics/31817/%CA%EE%EF%E8%E5_%EE%F2_P2059481.JPG]Изображение[/url
Изображение
Изображение
Изображение

Нагоре
 Заглавие: Re: Безмерско Су
МнениеПубликувано: 11 фев 2010 09:33 
Извън линия
Потребителски аватар

:thumright:

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 фев 2010 16:32 
Извън линия
Потребителски аватар

Бачо Маряне ,как ги праииш тия модели.
За мен моделът е станал чудесен.

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 фев 2010 16:45 
Извън линия

Aххх, това е любимият ми борд!(от БГ малките СУ-та де...)
Добре че си в голямия мащаб!
Много добре (колкото ми чука канчето)!
Поздрави за модела!
:salut:

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 фев 2010 19:59 
Извън линия

Благодаря за добрите отзиви,казвайте и недостатъците.Щом ти е любим борд,ако имаш снимки,що не се обади като търсех :) Ето още 1 снимка,как изглежда отдолу.Опитах някакво по-реално състаряване,не знам доколко е успешно!
Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 фев 2010 10:03 
Извън линия

:oops: :oops: :oops:
Щото при мен е станало такава каша, че вече не знам какво и къде имам в компа...
Въвеждам ред вече шести месец ...ама безнадежно ми се струва вече. :o
Лентите пък въобще нямам понятие къде се завряха...то и не съм сигурен дали съм го снимал него на лента даже... :oops: :oops: :oops:
За това си мълчах като "патица в папур"!

За състаряването - тук има по-големи спецове , те да кажат!

Добре де , ще рискувам да се изкажа неподготвен...
Тия, свободните от оръжие подкрилни пилони, на фона на останалото около тях , накак много "изкуствени" ми изглеждат :scratch:
Дали не е трябвало повече и по тях да ...поработиш.
(не пиша състариш или омажеш, щото сега като се замисля, не съм се заглеждал на живо, но като се сетя например "чистичкия F-16" на който Валко се беше подписал - май и тук е трябвало нещо такова )
Много свежи и чисти ми се виждат... :albino: :albino: :albino:

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 фев 2010 10:31 
Извън линия
Потребителски аватар

Пламене, ти тия пилони на живо виждал ли си ги какво представляват и как изглеждат?!? Поне от тези снимки изглеждат добре.
Що се отнася до още "омазване", то при този "Летящ" танк- Втора генерация", такова върви в долната част на двигателите и по тялото между тях, където във вътрешността се намира един от резервоарите му, но според мен не го прави. Боядисал си самолета в почти "свеж" (още) камуфлаж, с ясно личащи си зони на кафявото и зеленото, така, че по- сериозното му омърляне не върви. Ако видиш обаче камуфлажа на 240- ти към изтичането на ресурса на самолета и неговото "дълго залепване" към бетонната полоса, ще ти се приплаче.

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 фев 2010 11:17 
Извън линия
Потребителски аватар

Местоположение: Роден и израснал в Казанлък, живее и работи в Габрово.
Тук има доста снимки на Борд 240, предполагам че си ги виждал от почти всички ракурси.
http://www.bgspotters.net/pictures/pic.php?subm=3&oprt=2&form_PicId=21055

Бих искал само да те попитам, ако е възможно да споделиш боите който си ползвал, правил ли си някакви доработки по модела.

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 фев 2010 12:13 
Извън линия

valko-bg написа:
Пламене, ти тия пилони на живо виждал ли си ги какво представляват и как изглеждат?!? Поне от тези снимки изглеждат добре..

НиЕ - въобще не съм се приближавал до такъв "гарван" ! :lol: :lol: :lol:
Изображение
Тази моя снимка намерих най-близко в "батковия форум" - не е 240-ти борд обаче :scratch:
:lol: :lol:

valko-bg написа:
Що се отнася до още "омазване", то при този "Летящ" танк- Втора генерация", такова върви в долната част на двигателите и по тялото между тях, където във вътрешността се намира един от резервоарите му, но според мен не го прави. Боядисал си самолета в почти "свеж" (още) камуфлаж, с ясно личащи си зони на кафявото и зеленото, така, че по- сериозното му омърляне не върви. Ако видиш обаче камуфлажа на 240- ти към изтичането на ресурса на самолета и неговото "дълго залепване" към бетонната полоса, ще ти се приплаче.

Аз омазване споменах поради незнаяние на термините (то пък примера ми с F-16, не беше коректен) - там масло и прах имаше, а аз имах предвид да не изглеждат като чисто нови пилоните...
Абе забравете ,че се опитах да ви раздвижа! Така или иначе , аз се уча (вече трета година и за това не ви показвам щуротиите си)....брях , накара ме да се оправдавам като девственица!
:lol: :lol: :lol:
.....

Та Валко, а така дееее, това се искаше - да кажеш повече , Мариян ни е приятел и не би се обидил - той си попита момчето, аз си казах (и признах че не съм адекватен), един от спецовете (ти - поне за мен) си казва тежката дума.
То и аз го правя (Су-то де) ама в 1/72 и то така "яко" че даже не знам дека съм го прибрал сега... :oops:

Другите спецове кво са умълчаха - готин ли е ?
"верен ли му е камуфлЯжа" и т.н.
Мариан е пич , щом пита - иска отговори?
:geek:

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 фев 2010 13:57 
Извън линия
Потребителски аватар

Местоположение: Роден и израснал в Казанлък, живее и работи в Габрово.
Верен му е камуфлажа :D
само че....
чорната повърхност на баките не е залена :D :geek: :geek: :D
Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 фев 2010 14:33 
Извън линия
Потребителски аватар

Мариян се учи (и не само Мариян, всички продължаваме да се учим, докато сме "в парчето"), вярно е, но й показва "домашното от урока", за разлика от ... (айде да не изпадам в конкретика). :D :D :D
Камото на Су- то е много по- верен и по достоверен от камото на балчишкият МиГ- 21 бис, което показва, че съответният моделист- Мариян, "си учи прилежно уроците", респективно си прави нужните изводи от контстатираните пропуски и неточности, наречени за краткост "критика". Затова й не "задълбавам". Поне от снимките моделът изглежда много приемливо. :) Друг коментар бих дал след като го видя на живо (надявам се май месец). :) И ако това стане, за да провокирам малко вашето любопитство, обещавам Ви, че мариянското Су, ще влезе в абсолютно рицарски дуел с валковият .... :D :D :D (това в кръга на шегата. Мариян или някой друг да не вземе да си помисли нещо, защото на "турнира" ще присъстват и други рицари, с които ще се "бием"). :) :) :)
И ЗА ДА не ласкаем толкова колегата и да бъдем обективни- два пропуска (хеле за този мащаб) :) :
1. Под кокардите на опашката трябва да личи "прилежно" замазаната с любимата на бългаският народ зелена боя, пръсната чрез пистолек соц. звезда с кокардата. върховете й стърчат извън кръглата кокарда поради споменатия по- горе способ за маскиране.
2. Нямаш Ид. тригълник на модела. :D :D :D
... И един въпрос: Можеш ли да ми кажеш какъв е бил той на цвят, къде се е поставял и какво пише в числителя и знаменателя, специално на борд 240? ;)
:) :) :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 фев 2010 18:57 
Извън линия
Потребителски аватар

valko-bg написа:
1. Под кокардите на опашката трябва да личи "прилежно" замазаната с любимата на бългаският народ зелена боя, пръсната чрез пистолек соц. звезда с кокардата. върховете й стърчат извън кръглата кокарда поради споменатия по- горе способ за маскиране.
2. Нямаш Ид. тригълник на модела. :D :D :D
... И един въпрос: Можеш ли да ми кажеш какъв е бил той на цвят, къде се е поставял и какво пише в числителя и знаменателя, специално на борд 240? ;)
:) :) :)

Да се изкажа и аз малко неподготвен, с оглед на това, че имам поглед само върху случващото се в последните години и ми е трудно да си представя какво е било през 90-те.

По последните снимки които съм правил на този борд боята вече е доста смита и при това положение трудно се различават върховете на звездата.

Изображение

А относно триъгълника... тази машинка има от двете страни. Бял триъгълник с червени цифри, но за числителя... съжалявам но е е останал такъв, поне на моите снимки от 11 Март 2009 :D :D :D

Изображение

И въпреки, че не съм сериозен и конкурентен моделист, струва ми се, че една стапенка на фанара ми се губи, а в този мащаб си мисля, че може да се добави и малкото въздухозаборниче над десната мотогондола ;)

Ще се радвам ако съм бил полезен. Има и още снимки на този борд ако са необходими. Снимките са големи за да може да се видят детайли.

PS: Един малко лаишки въпрос... Кога се приема да има коарди от двете страни на фюзелажа, зад двигателите на Су-то?

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 фев 2010 19:25 
Извън линия
Потребителски аватар

Съжалявам, но явно галерията на airgroup орязва снимките до 1600 пиксела и не можете да ги видите голями :(

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 фев 2010 20:28 
Извън линия

Да отговоря на всички,но без да вадя цитати,че ми е по-лесно :oops: За триъгълника не знам нищо,този борд го избрах заради по-"мекия" камуфлаж и съм го правил по снимките от последните 3-4г. пуснати тук и в БГ-спотърс.Оги е прав,липсва и стъпенката,и въздухозаборника,и други "дребни" детайли,но много го проточих във времето този мдел и ме домързя :oops: То добре,че Валко не ме е почнал за кабината/съвсем стандартна е/,но нямам сръчност и нерви за по-дребните детайли.КОкарди зад двигателите според Онуфри са слагани след 2004г. Май месец само да съм здрав съм на "линия".Замазването на звездата го имитирах,но по-малко като размер от необходимото и кокардите го покриха повече от предвиденото.ЗА баките явно не са за конкретен борд,защото ги боядисвах по друга снимка и отгоре баха само зелени.Като цяло съм правил "по-свеж" самолет,защото удачното състаряване още не ми се отдава,пък и едва ли имате снимки от 1998г. например :lol: /когато според мен е изглеждал тъка/ ;) Този бод 2009г. летеше,вече не лети ли? :( Боите са основно на Тамиа,синята боя е XF-23,кафявата-xf-59,зелената-смес на око м/у xf-71 i XF-5. С XF-64 съм потъмнявал кафявото,също на око.

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 фев 2010 21:54 
Извън линия
Потребителски аватар

1. Ориентирал си се към Бои- Браво! Сам си установил разликата предполагам.
2. За резервоарите не се "връзвай". как и да ги направиш все са правилни, освен ако не правиш модела по конкретна снимка. Резервоарите са оборотни и се "менкат" при нужда.
3. Доколкото имам информация от няколко месеца истинското Гарванче е на стоянка, предоставил енгинчетата за друг борд. Може и да не ми е точна информацията и дано да греша.
4. Няма да те почвам за кабината. Нямам такова намерение. Фанара е затворен, каквото си направил вътре- тава ще е . :)
5. Пооправи си външните по- едрички и по- видими пропуски, ако е възможно. Триъгълника го за. .... (засега). ;)
:salut: :salut: :salut:

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1 2 Следваща

Всички времена са UTC+03:00