Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 16 дек 2019 13:27

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: P8-A POSEIDON
МнениеПубликувано: 26 май 2013 21:29 
Извън линия
Потребителски аватар

И тъй!Много ме кефи 737 с ракети и бомби :yeha: Самолета отдавна е готов,но сега ми остана време да напиша два-три реда!(
Въпросният торпедоносец е на базата на Бойнг 737 Ню Дженерейшън. С новият тип уинглети като на 787 Дримлайнара :D
Както можете да се досетите военната машина на хамериканците не е пестила по този проект.
Идеята му е да замести остарелият вече Орион,и да заложи на по-голям ,по-мощен и значително по модерен самолет от витловият Орион.
Да си призная, от техническите характеристики не съм се интересувал много,просто наблягам на визуалното в модела.
Винаги много са ми допадали специализираните и нестандартни машини,особино цивилни-превърнати във военни. :)
За основа съм ползвал стандартният бълвоч на Ревел,заедно със всичките му глупости и недоразумения.За прпеобразуването му във военен ме вдъхнови конверсията на Контрейлс,но за съжаление като пристигнаха смолните части установих че пича от Контрейлс явно има психически проблеми,и това което ми беше пратил си остана само за вдъхновение.Единственото което съм ползвал от неговите измишльотини е шахтата за торпедата,и уинглетите които преработих.Створките на торпедната шахта и ракетите преработих значително.Всичко останало е саморъчно направено-допълнителното оборудване,всички антенки,тръби на пито,кабината,илюминаторите.....
Ползвах и еца на Екстратек. При този самолет най-много се гордея с двигателите,защото от това което си бяха фантазирали Ревел,аз направих нещо далеч по-добро и реалистично.
Сега стига приказки-ето ви резултата:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Нагоре
 Заглавие: Re: P8-A POSEIDON
МнениеПубликувано: 26 май 2013 22:52 
На линия
Потребителски аватар

Тес ракети да са бий сас лошити ли са Спиндер?

:compress:

In The Game Of Thrones, you win or you die,
there is no middle ground!

Нагоре
МнениеПубликувано: 26 май 2013 23:53 
Извън линия
Потребителски аватар

Тес ракетове са за да потопявува руские подводние лодки!

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 май 2013 09:16 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Браво Петко :thumleft:

Много добре си го докарал като умалено копие на оригинала.

Дай някоя по-детайлна снимка, може и от процеса на работа, да речем как направи двигателите с тия украси от вътрешната страна?
Струва ми се, че си оставил перките от пластмаса, в комплекта на Extratech нямаше ли ецвани перки?

И как оцвети дребните антенки (и подобни) по носа на самолета? Много добре са се получили квадратните "стойки" в основата им.

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 май 2013 19:02 
Извън линия
Администратор

Брейййй, Петко, тези твои "тръби" стават все по-интересни. Браво! Хареса ми, ако разбираш какво искам да кажа :) :) :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 май 2013 13:32 
Извън линия
Потребителски аватар

Благодаря за отзивите! За съжаление не съм правил снимки от процеса на работа,просто не ми остава време да снимам всеки ден,и нерви да обяснявам за всичко.Единствено кабината снимах,но отчитам грешката че и моторите трябваше да снимам как бяха преди.
Доработките по двигателите на са малко за да добият този вид!Доработил съм соплото,като поставих тънка игла от спринцовка.На корпуса е добавено удебеление за допълнителен генератор,и на двата мотора,заради многото консуматори на борда.Въздухозаборниците съм ги изграждал от нулата,като за целта съм ползвал единствена ринга на атакуващият ръб на въздухозаборника от комплекта-който е правил 737 на Ревел ще се сети.И по него с листа от кофичка от кис.млек. :biggrin: съм доизградил дефакто тръбата навътре към първата степен на вентилатора-това което виждате и вие.Самият вентилатор съм го донарязал между лопатките за да стане по реалистичен,и да има фуги между тях.ецваните от комплекта не ми допадат,а и не се бяха доизецвали между лопатките-дефект.С доработени те от кита стана далеч по-добре.Основата на тръбичките на пито са най-обикновени декали!Просто изрязвам малки правоъгълничета,цвета е по избор и в зависимост какъв декал за унищожаване ви се намира,и върху това правоъгълниче се лепва тръбичката на Пито,като така се създава илюция за цялост!
Еми това е,ако има и други въпроси,ще отговарям с удоволствие!

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00