Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 28 май 2020 05:08

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1 2 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 05 фев 2009 19:42 
Извън линия
Потребителски аватар

Привет! :salut:
Изображение
Юнаци,сега ви представям един модел на Хамериканската фирма "МимиКрафт" :jokercolor: Аропланя никак не е лош!Хубава фина разшивка,точна,плитичка...До сега не открих никакви грешки.Варианта който си закупих от "Интернат" в "Ебай" :king: е имено на самолета номер едно на президента но САЩ от времето на студената война.Декалите са много хубави,тепърва предстои да видя дали ще паснат точно....
Стига толкова "бля-бля" да пристъпвам към сминките и обясненията....
Първото което ми направи вчепетление ,е че двигателите малко са ги попретупали,за това се наложи малко да ги поотремонтирам.Двете надлъжни половини бяха отляти като едно цяло,демек капотажа в предната част на двигатела преминаваше заедно слято към задната част на соплото,липсваше един съществен отвор гледайки изотзадзе.. :biggrin:
Изображение
За това се принудих да поразрежа,да пошкуря,и да покитвам и да удължавам с лилипут за по-добра детайлност...
Изображение
Изображение
След това гледайки от братушките http://www.airliner-models.ru/forum/25-318-1 Реших да копирам от техният опит и да направя фаровете и другите светлини по начина който е описан в темата на "Максимус",като си закупих от Практикер епоксидна смола от този вид
Изображение
Подхванах крилата и ги разпробих,отвора боядисах в черно,вътре залепих пъпчици,които играят ролята на фарове и ги боядисах сребристи.След това ги залях със смолата и след като изчаках 24ч.изпилих излишната част и полирах до прозрачност
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
По същият начин направих и светлините в края на крилата,като тук за крушки използвах изпилен и полиран прозрачен литник,който е боядисан с трансперантна акрилна боя,съответно в червено и зелено.Около крушките съм боядисал в сиво.
Изображение
В момента чакам смолата да стегне,и утре ще кача още сминки...това е за сега.....

Последна промяна от TU5 на 11 фев 2009 21:05, променено общо 1 път.

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 фев 2009 23:10 
Извън линия

Петко, адмирации за проекта /струва ми се, че ще видиш голям зор с вапцането, но времето ще покаже :rr: /! Имам обаче едно въпросче, знам че мащаба е дребен и макрото вади иначе невидими неща на показ, но струва ми се, че са останали балончета в смолата /поне така ми изглежда на снимката с полираните вече фарове/. Иначе ми е доста интересно как си постигнал полирането на смолата, защото преди време бях правил опити с различни епоксидки, обаче или гълтаха много въздух, или не подлежаха на качествено полиране /мътнееха без значение с какво и колко ги лъскам/. Иначе успех с модела, преди време в едно списание четох статия със снимки за същия този самолет, само че колегата го беше направил в 1/72 от Хелер-ския модел, абсолютен трепач!

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 фев 2009 23:52 
Извън линия
Потребителски аватар

Същата тая смола става ли за имитация на вода в по-големи количества?
И евентуално каква е цената? В махленския магазин видях смола на Бизон, но е доста по-жълта и матова... :roll:

Нагоре
МнениеПубликувано: 06 фев 2009 07:29 
Извън линия
Потребителски аватар

Балончета наистина има,но са малки и труднозабележими.Опитах да бъркам бавно смолата,но пак се получават...кво да се прави :cry: Полирането го направих с дамски пилички и после с минидрил и едно киче-бях го показал в темата си за хеликоптера на ADAC.Колкото до индустриалните количества смола за имитиране на вода-излиза доста скъпо+това мисля че се прави със силикони.

Нагоре
МнениеПубликувано: 06 фев 2009 09:34 
Извън линия

Аз ползвам смола на кг. от Бриколаж .От там купувам и втвърдителя .
На полихим или на фабриката в Световрачане...
Там винаги е прясна , и много качествена , щото се напатих от квартални железарии , бензиностанции и подобни , там смолата е стара и доста по твърда (още преди втърдителя да и сложиш).
За да няма мехурчета , когато е по-рядка след разбъркване , се слага на "тръскачката" - приспособил съм един масажор (вибраторен) , който не е с двигател , а с електромагнит на 220 V . Този масажор ми разбърква и боите за нула време :D ;) . Но рядко става за смолата , защото ако е по-рядка значи или по-малко втвърдител съм сложил или е подгрята на водна баня. В зависимост от случая , или стяга доста по-бавно (понякога ич...и пада в боклука :? ) или стяга доста по-бързо. Зависи за какво ще я ползвам.
В процес съм на изграждане на малка домашна вакуум камера (стъклен балон свързан с компресорче) - специалистите твърдят , че вади мехурите бързо и безотказно от смолата!!!Като (ако)стане , ще докладвам за резултатите.
Най-важното , за да НЕПОМЪТНЯВА смолата са важни две условия - да е възможно най-прясна и да се спазват абсолютно точно пропорциите между смола и втвърдител .Пише ги на етикетите им.
Лично аз за целта използвам електронен кантар (от Конрад/CHINA) за 8 лв , при отмерването на пропорциите , и мога да се похваля че съм достигнал до 85-95 % прозрачност на смолата (остава и мехурчетата да извадя !) .Когато се спазват пропорциите , смолата остава доста течна около 30 минути , след това стяга за около час , но я оставям минимум още 24 часа недокосната.
Обикновенно помътнява или направо побелява ако сте сложили твърде много втвърдител - резултата е доста гореща смес , която стяга и бързо , детайла става твърд като камък , чуплив и трудно се работи с него..
Понякога при точното дозиране има ефект на "изпотяване" по повърхностният слой , който още се проучва ... за сега знам , че не трябва да се изтрива със спирт (първосигнално действие от моя страна :oops: ) защото размазва и влошава прозрачността с 5 %...
Опитите продължават (за премахването на това изпотяване) , защото стои някак си "мазно" (дори на пипане така се усеща)...което е недостатък ...
Това знам за употребата на смолата (която всъщност вече не е старата дървесна смола ,нито пък втвърдителя е солна киселина , а някаква поли-незнамквоси химия , и във втвърдителя солната киселина и само една от съставките...)
:D
Колкото до направата на вода - имам изработена река , при която достигнах такава прозрачност , щото при дебелина на слоя смола около 10 мм , през нея се виждат както "мътилката" по дъното , която е от С200 , така и пясъка и камъчетата там (сега ме е яд , че не "пуснах" и риба вътре :D ) а мехурчетата които не са чак толкова много имитират доста добре водата .За съжаление не разполагам със специалните силиконови тампони (някви западняци ги продават) и не имитирах вълнички , но като цяло минава за река :lol: , щото който я види поне не пита "Тва кво е?"

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 фев 2009 21:08 
Извън линия
Потребителски аватар

Таканкучка!Докарах го до готови двигатели,и подготвен за полагане на декалите!Светлините по крилата и фаровете станаха отлично.Въпреки оскъдния снимков материал,мисля че съм докарал цветовете.
Лъскавата част на двигателите съм боядисал с CHROM 1719Е на МоделМастър,много добра боя,само трябва да се остави да изсъхне много добре,и в никакъв случай да не се лакира с абсолютно никакъв лак,защото веднага се губи ефекта.Може само да се забърше със сух памучен парцал за окончателен блясък.Синьото е декал,обработен с химията на Мистър Хоби.Атакуващите ръбове са боядисани с металайзерите на МоделМастър.Другите цветове са си мой бъркочи! :lol:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 фев 2009 21:26 
Извън линия
Потребителски аватар

Мистър Карамитев е ЛУД, казвам го официално, освен бъркочите , ползва некви алхимии на ММ ( като пиринско пиво ) и четка смола на НЕИЗВЕСТНА фирма... НЕ МУ ВЕРВАЙТЕ! :blackeye:

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 фев 2009 21:40 
Извън линия
Потребителски аватар

На снимките ти се виждат кенчета с ревелска и хумбролска боя, еретико!!! Анатема!!! :lol: :lol: :lol:

Шегувам се! Реших, че смяташ да доработваш фаровете, докарвайки ги до точна форма, а ти само си ги маскирал - толкова близо и толкова далече от акъла (на който го има). А били пробвал да метализираш корпуса с фолио?

Като цяло... Фантазия! Само пръстови отпечатъци се виждат на единия движок по метализираното, но ти ще го лъснеш след това до огледало, уверен съм! Бравос!

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 фев 2009 23:18 
Извън линия
Потребителски аватар

На фаровете ще им бъде направена рамка.В момента се боря с декалите,много туткава работа,от химията стават едни балони и си е еб.....ало майката.... :cry: После ще трябва дя се боря с остъклението на кабината.

Нагоре
МнениеПубликувано: 20 фев 2009 14:18 
Извън линия
Потребителски аватар

Дбър ден ! Самолетченцето е готово!Само остана леко тониране,но сега нямам време. Този самолет не е цивилка,затова може да го разграничите от "скучните" цивилки! Има си всички емблеми като един Ф-14 например.Затова чакам коментари от спецовете Скоро има изложба,и ще може да се видят на живо плюсовете и минусите....от снимките толкоз!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 22 фев 2009 23:42 
Извън линия
Потребителски аватар

адаш АнАТЕМА :lol: просто не се издържаш ще си прережа вените :lol:

Нагоре
МнениеПубликувано: 23 фев 2009 09:22 
Извън линия
Администратор

Тялото отдолу с каква боя е?

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 фев 2009 00:17 
Извън линия
Потребителски аватар

Тялото отдолу е пръскано с МоделМастър "CHROM"1790E,боята е много хубава,само не трябва да се маже с какъвто и да било лак после,защото се разваля ефекта!На живо ефекта седи още по-добре :thumright:

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 фев 2009 06:58 
Извън линия
Администратор

На живо ще видим, но на снимките стои супер :) А декалите откъде набара?

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 фев 2009 13:35 
Извън линия
Потребителски аватар

Декалите си бяха от комплектя.... :bounce:

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1 2 Следваща

Всички времена са UTC+03:00