Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 23 окт 2018 00:02

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 54 мнения ]  Отиди на страница 1 2 3 4 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 28 фев 2009 01:47 
Извън линия
Потребителски аватар

Юнаци,на вашето внимание представям БойнК 737-500 БАЛКАН,конверсия на Ревел,Контрейлс САЩ и БразилДекалс.
Както можете да се досетите-големо събиране и трошене на пари падна,някъде към 150-160лв излиза удоволствието :twisted:
Версията 737-500 се нуждаеше от значително скъсяване ,дори се наложи да местя отвора на предното багажно,не беше много сложно.Сега предстои направата на кабинет на екипажа,закрепване на крилата,понеже са смолни и е врътня,и събиране на корпуса.
За сега все още съм на етап :scratch: ,и допълнителни главоблъсканици с криви двигатели,крила,механизация.....абе ужасен ужас в общи линии :puke:
Ето ви сминки да гледкате..... :sunny:

Изображение

Това трябва да се получи от боклуците дето съм натрошил и норедил по-долу.... :geek:

Изображение

Изображение

Последна промяна от TU5 на 09 мар 2011 04:00, променено общо 2 пъти.

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 мар 2009 15:59 
Извън линия
Потребителски аватар

Такаааа.......малко развитие по кабинета на екипажа!
С малко подръчни средства,успях да пресъздам интериора,до толкова до колкото позволява мащаба.Стискайте палци да се вижда нещо после :colors:
Надявам се да ви Ареса......апропо,командира е брат ми,лично съм го заснел,и реших да ви се изфукам малко..... :bounce:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 мар 2009 16:07 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Страхотно става!

Това, ограденото в червено, как е направено? Предполагам не е рисувано с четки, нито пък го видях сред ваденките.
Прикачен файл:
IMG_0039.jpeg
IMG_0039.jpeg [ 29.39 KиБ | Видяна 2431 пъти ]

А тялото на самолета защо е разрязано на три части?

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 мар 2009 17:12 
Извън линия
Потребителски аватар

Много добре се получава конверсията, браво! :salut:
Цитат:
А тялото на самолета защо е разрязано на три части?

Най-вероятно е използван кита на Ревел - Boeing 737-800, който е по-дълъг отпред и отзад. За това се реже на две места, за да се скъси с около 5,5 см. до 737-500 (ако кита наистина е ревелския 737-800 (освен ако не ползваш някакви смолни сетове), мисля, че крилата също трябва да бъдат скъсени с по около 1,7 см. без уинглетите, а също и верт.сабилизатор с близо 1 см.). Ако може да ни разкажеш нещо повече за кита и чарковете, че ми стана любопитно :?:

Последна промяна от BLADE на 05 мар 2009 22:37, променено общо 1 път.

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 мар 2009 21:11 
Извън линия
Потребителски аватар

TU5 написа:
конверсия на Ревел,Контрейлс САЩ и БразилДекалс.

Ми,той човека си го пише(макар и малко неясно),ама то трябва някой да чете..... :biggrin: :geek:

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 мар 2009 21:14 
Извън линия
Потребителски аватар

Брейййй......изловихте ме! :geek: Модела наистина е 737-800,трудно става на 500! :puke: На дължина е лесно ,но крилата и опашката,няма как да режа,успях да преместя предния товарен люк,но крила и опашка.....като ми се досвидяха 50 лв за 737-500 на Скайлайн,така ще е !Важното е че мене ме кефи :cheers: Има и друга подробност-смолният сет с крилата и двигателите е за Ню Дженерейшън на 737,там разликата ва опашките и крилата си е голяма ....както и да е!

В случая,това е компромисен вариан!
З кабината,там зад седалките на екипажа са декали от разни останки-радни панели с ключета и тем подобни,колкото до сетовете ,тях съм си закупил от тук

http://www.airline-hobby.com/shop/index ... temID=6469

http://www.airline-hobby.com/shop/index ... emID=12303

След като ги получих,установих,че не са мнаго качествени,има обилно за пилене,донапасване на двигателите към крилата-кошмар с две думи! :evil:
Но след като не се преборих с мързела си закупих :pale:

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 мар 2009 22:33 
Извън линия
Потребителски аватар

Мерси!
Цитат:
Ми,той човека си го пише(макар и малко неясно),ама то трябва някой да чете.....

Чета аз, чета, ама исках по-подробно :bounce: :) Вече всичко ми се изясни.

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 мар 2009 02:02 
Извън линия
Потребителски аватар

"Кацна самолета на БАЛКАН,по рейс шест три осем от Копенхаген,ще установи на стоянка шест алфа"

Добър Ден,Вечер,Сутрин! :compress:
Представям ви последното си творение ,вече готово!Доста бъхтани и псуване падна :spiderman: Тия смоли дето ги правих ми взеха душата,криво,криво,криво!Но това е само бял кахър :bounce: с декалите ква борба падна,не ми се мисли.....неточни и твърди! :monkey: Бразилци тръгнали да ми правят декали за БАЛКАН,палячовци :lol:
1.Клоуните :joker: не са си направили труда да сверят данните и направили декали за 737-300 а не за 737-500,от което произлизат всички други неточности.(300 версията е по-дълга от 500)
2.Надписа БАЛКАН е твърде голям и дълъг
3.червената и зелената линии,там където се разширяват и минават под кила бяха твърде широки и се наложи да импровизирам :geek:
4.LZ-BOC на крилата непонятно ,са твърде малки :?
5.Рекламния надпис BOEING 737-300,съответно трябва да е 737-500,по понятни причини не е такъв и също така трябва да е черен, а не зелен! :scratch:
за мое щастие големите грешки свършват само до тук. :bounce:
Твърдостта им и нежеланието да си взаимодействат по адекватен начин с каквито и да е химии за декали направо ме хвърли в тъча!Като ги намажеш не омекват а стават крехки и се начупват :evil: :twisted: :spiderman: :puke2: :puke: Чаках да изсъхнат,пилих с шкурка 2000 и боядисвах-стана задоволително! :scratch:
В по-горните постове забравих да спомена и за ецвания комплект на фирмата ЕкстраТек! :lol: Не е лошо комплектчето,но не си заслужава парите,единствено нишите и капаците на колесниците се забелязват че са по-адекватни от дадените за модела от Ревел.
Поиграх си да му направя прозрачни фарове и габаритни светлини по начина описан в поста ми за Бойнг 707 Еър Форс Уан.Боядисан е с бяла боя на Ревел,и не помня :scratch: кво бърках,некво сиво с бяло за крилата и двигателите.Състаряването е правено с маслена боя разтворена в терпентин,същото като смивката на МИГ,само дето не струва 10лв. :lol:
Ами това е за сега,друго се не сятам! :scratch:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Пу ,запотих се малко от толкоз снимки :oops: А ти!?

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 мар 2009 09:28 
Извън линия
Потребителски аватар

Местоположение: Роден и израснал в Казанлък, живее и работи в Габрово.
И аз :D

Акстра е станал , не съм много на вътре с пътническата категория , но това много ми допада.
Надявам се че ще го видим на изложбата, да му се понарадваме.
А фона е трепач, много тематичен :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 мар 2009 11:53 
Извън линия
Потребителски аватар

Поздравления! Чудесно се е получил и състаряването много ми харесва :thumright: Малко кофти наистина са декалите, особено надписа Балкан е доста големичък, но това не е толкова фрапантно.

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 мар 2009 15:46 
Извън линия
Потребителски аватар

Като цяло- добра визия. Поздравления за новороденото. :) Имам и аз намерение един ден да направя едно катова боингче.
Раздвижването на механизацията на крилото добре, но можеше да положиш повече усилия за по- финото й изработване. Най вече при спирачките това се набива на очи. Същото важи и за реверсните капаци на двигателите.
Разбирам, че матрицата не е била от най- хубавите, но и ти не си се напънал малко. Зацапването- ок, но тонирането на разшивката на самолета куца. Не си преразшил плитката разшивка, а е трябвало, за да може след като нанесеш боята тонирането да се получи равномерно навсякъде. И това чисто черно на разшивката тежи, повярвай ми. Загледай се в снимките, според мен нюанса на акварела трябва по- скоро основно да е в сивата гама, като само на определени места да се подсили до черно.
... И прецеждай тез бои, моля те! Дребните частици е.ават мамата на всичко. ;)

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 мар 2009 21:20 
Извън линия
Потребителски аватар

Kato cyalo i men me kefi modelcheto :) Pozdravleniya!
Gledam go i neshto se chudya samo... ne mu li visat malko krilata ili e prosto efekt ot tova che e sniman vyrhu neravna hartiya? Struvami se che tryabva da sa malko po - V-obrazni.

Изображение

Изображение

A po vyprosa za toniraneto na razshivkata az sym protiv za grajdanskata aviaciya kato cyalo, s izkliuchenie na nyakoi detaili, kato opashkata, osobeno v 1/144. Zagledajte purvata snimka na istinskiya samolet i posle snimkata na modela, kato i dvete sa s podobna krupnost na samoletite ;)
Изображение

Изображение

No modelcheto radva okoto :thumright: :cheers: Pozdravleniya!

PS: Mnogo me radva kogato gledam modeli na VS, koito sa chast ot bylgarskata avio istoriya.
Sorry za latinicata.

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 мар 2009 21:42 
Извън линия
Потребителски аватар

тва подчертаване на разшифката ич нъ ма кефи сори адаш
инък ако го мана това направо отлично с малки изключения около горната част на реверса :rabbit:

сега да направиш едно А320 :oops:

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 мар 2009 22:03 
Извън линия
Потребителски аватар

Мани, мани! :oops: :oops: :oops: Седя си аз днеска , товаря Скай Юръп и си гледам през стъклото самолета на КарГоЕър(Вега)737, и ми просветва за крилата че въобще не ги гледах като ги лепих,и направо изпаднях в потрес! :? Сега ка ще ги оправям,че те направо си висят като на дядо.....колкото до подчертаната разшивка и мене нещо не ме кефи и ще я позачистя малко,ама това лесно! Крилата крилатааа... :pale: :? :oops: :puke: Ако не стане ремонта направо "че си одарим газо у таваня"!

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 мар 2009 22:51 
Извън линия
Потребителски аватар

споко де ние ти верваме ши ги опраиш :lol:

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 54 мнения ]  Отиди на страница 1 2 3 4 Следваща

Всички времена са UTC+03:00