Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 20 юли 2018 06:12

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1 2 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 30 окт 2009 00:22 
Извън линия
Потребителски аватар

И така! Сагата "БАЛКАН" продължава!Ето и последното товрение на моите две леви ръце,заврени у г...з :lol: Моделя го бях закупил в Интернат от Ебай-я. :geek: Отново пускам тема посред нощите, и отново съм изтрещял! :bounce: :compress: Инбокс ревю,може да разгледате тук viewtopic.php?f=14&t=725.
От няколко днине съм ставал от бюрото,и модела го завърших очудващо и за мен-бързо.Тук за първи път използвах металайзерите от Алклад,и резултата е смайващ.За този модел не е много подходящо,понеже като го пръснах стана огледален.Но това не беше нужният ефект,затова се наложи малко да го потонирвувам,лекинко. ;)
1.Декалите ги поръчах но едно момченце от Русия да ги направи,не безизвестния Андрей Пименов.
2.Стойките на колесниците трябваше да се дооправят,че седяха малко грубичко,и постно.
3.Разшивка малко допоразших,понеже някои детайли ги беше домързяло да ги правят.
4.Разпробих и си направих ВСУ,понеже липсваше.
5.Изработих и кюнци на изходящите колектори,почти не се виждат,но аз знам че ги има ;)
6.Добавих створките на носовият колесник.
6.Всякакви антени,антистатици,тръби на пито,фарове,и други джиджавки,си ги добавих аз за пълен кеф!!! :king:

Сега следва да ви пожелая приятно гледане. :salut:

Личи си това което е добавено от мен,смолата е в жълт цвят.
Изображение
Изображение

тук се вижда,колко е огледалин самолета,но това се получава само ако преди това е нанесена специалната черна основа преди да пръснеш металика!!!
Изображение
Изображение

Ето го сега,и на батко хубавеца.Ще го изпапкам,сладичкият ми той :flower: :cherry: :bounce: :sunny: :albino: :cat:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Тъз сминка е малко тъй :shaking2:

Изображение

Сега малко,сверка и проверка.Тука може да сверявате с оригинала.
Носов колесник.Сложил съм дори и техническият надпис в основата на стойката,не се вижда много добре,че е позаврян,но е там.На живо е по-добре
Изображение
Изображение

Задното краченце сега....
Изображение
Изображение

Вспомагательная Силовая Установка ВСУ

Изображение
Изображение

Аулфспух....май така се пишеше :scratch:

Изображение

И разни там,антенки,отворени фарове,в носовата част и тези под крилата в края,тръби на пито.....

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Ето колко е голям в същност самолета.

Изображение

В заключение мога да кажа,че попрекалих с тониравката на вертикалния стабилизатор,на снимките е доста по-чист,ама нема вече назад!

Също така,има една неточнос в модела,която е доста очебиина,но за съжаление чак днеска открих неточността.Нека остане загадка,и който я открие,може да спечели следните награди: Пляскаща химикалка ,Ластично дайре ,Свирещи електрически крушки, Дрехи от боза,Бетонен плуг ,Русокоса ЗИМНА автомобилна гума, Перде от врабчета, Патешка пуйка ,или Баница с Вертолет.
Позналите загадката,могат да се обадят на редакционните телефони изписано по-долу на екрана.Благодаря ви! :salut:

Нещо не ми е много добре!!! :bounce: :compress: :jokercolor:

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 окт 2009 09:56 
Извън линия
Потребителски аватар

:salut: Вчепатлително :salut: имайки се изподнадпредвид размера, най ми допада как си състарил, тонирал, омазал металната част на самолета. Някой ден ще искам обяснения на живо, на маса, как точно е чалъма. :cheers:
Аз като пълен лайк в цивилното хфарчене немога да се боря за нито една от великолепните награди, ама тва не ми пречи наистина да се порадвам на моделченценцето :salut:

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 окт 2009 15:16 
Извън линия
Потребителски аватар

М- дам! М- дам! ... М- даааааааааам! :)
Задобряваме, а?!? Само че, докато станеш майстор, то ще се свършат българските гражданки. :)
Разграничаването на отделните листове дурал определено е станало ефектно, състаряването също, което отваря много моделчето. Но държа да ти отбележа (както на теб, така и на останалите моделисти налитащи на маталайзерите Алклад)- ТОВА НЕ Е АМЕРИКАНСКИ ПЪТНИЧЕСКИ ЛАЙНЕР, оставен по обшивка и полиран с паста да лъска, нито е ретро демо самолет от версията "Ред Бул"! Това е съветски пътнически самолет на експолатация в БГА "Балкан". Т. е. - ФЕ- РО- ЛИТ! ;)
Металайзерите Алклад са подходящи за "сребърната ера на бойните ни МиГ- 15, 17, 19 и 21, които са мазани само с нитроцелулозен лак. Всичко останало сребристо- феролит. Имало го е в изобилие. ;)
... И не си оправи аерографа, ей! Едрее ти боята.

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 окт 2009 21:12 
Извън линия
Потребителски аватар

Делфинчето Л- 29 забравих. И то спада към раздела "Нитроцелулозни". ;)

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 окт 2009 21:51 
Извън линия
Потребителски аватар

Да! Верно думаш Валентинчо.аАз от любопитство го пръснах с Алклада.Огледалното лесно може да го прецакаш,че да не е огледално,ама обратното трудно :lol: Поне знам сега какъв точно е ефекта от тях.Феноменален е!Само не разбрах,какво да му направя на аерографа,че да не едрее.На мене ми се види добре!Къде точно,на кой цвят ти едрее?

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 окт 2009 22:21 
Извън линия

Казвай тоя трик с метала,че ми предстои такваз работа :bounce: :salut:

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 окт 2009 22:39 
Извън линия
Потребителски аватар

Шопарче, байново! НавсЕкъде едрее, бе! И у бЕлото ... и у черното, ... и у сребристото. Скивай си снимките. И без т,ва на гоУема резолюция си ги правил.
А, пропо!
1. Разминаване в началото на сребристото (муцуната на самолета визирам) и респективно декалните (червени) шлейфове;
2- Крива антена (онази с формата на бумеранг);
3. Твърде дебели защити против отблясъците на АНО (сн. 5 отзад- напред);
4. Цветът на джантите на всичко "русише" е тревнозелен, твоят е черен. Допускам сив (БДС), но не и черен!!!;
5. ВСУ. Хубу! Ама не разбрах на твоят модел една допълнителна чернилка под него за к,во служи и какво изразявац
6. Створките на основният колесник дебелеят и са мааааааааааааааааалко неточни;
7. Неизшлайфано ръбчеееееееееееееееееееее, ... в черното- ооооооооооооооооооооооооо, пред остъклението на пилотската кабина- ааааааааааааааааааааааааааааааааааа;
Петко льо! ... Капетанине! :) ... ЛюбимьІ мой, родной! :)
За ,де бързаш, незнам?!? Ако се жениш, ... жени се! Ама при моделите за ,де бързаш не разбрах.
Сърфейсър 1200 брат! Преди боичката, Сър- фей- сър, да си видиш сам кусурите.
иначе най- добронамерено ти пожелавам за си дойдеш от Ниш с отличия и то Алтънбаш. ;) :salut: :cheers: :thumleft:

Нагоре
МнениеПубликувано: 31 окт 2009 12:16 
Извън линия
Потребителски аватар

Ох! Валенце.Майци. Изпаднах от смех! :lol: Приемам всичките ти забиляшки. :salut: Наистина малко го поизбързах,обаче.....джантите са зелени,просто ги позацапах и на снимките чернеят.винаги може да ги оправя.Створките на основният,са си сморните,и не ми се занимаваше,беше ме шубе да не се счупят, с тях,по-натам може да ги пилна и тях.Тия тъпотии,против отблясъци на Ано то ще ги сменя,че наистина станаха много зле.Всичко това маже да корегирам.Аз Сър-фей-сър съм пръскал,и то Мистър Резин Праймър!!!Иначе за аерографа,няма кво да му правя,освен да го сменя с нов,ама и нов компресор трябва,със всичките му там салтанати.Щото за скъп аерограф,да продължавам да пръскам с компресор от хладилник не е добре.Нема пари за всичко. :silent:
Само не видях никой да търси,несъответствието-загадка,за което обявих феноменални награди!Хайде ВАлко-разбирачо по бг-авиони,открий недъга ! :D

Нагоре
МнениеПубликувано: 31 окт 2009 12:21 
Извън линия
Потребителски аватар

За колегата Композитор! Младежо,копуваш си от Интернета,или евентуално от Любча от младост,обещал да внася-Алкладчета.А именно,Блек Глос Праймър,нещо като черна гланчова боя,ама не точно-пръскаш и не пипаш повече,явно е основа,не е за жулене после.След това те съветвам да пръснеш Еърфрейм Алуминиум.Става Джам с него.Моаже и друг цвят,какъвто си избереш,но заглавието на този сам подсказва-ЕърфриймАлуминиум!

Нагоре
МнениеПубликувано: 31 окт 2009 13:06 
Извън линия

:salut: :cheers:

Нагоре
МнениеПубликувано: 31 окт 2009 18:04 
Извън линия
Потребителски аватар

Валентинчо!Ето ти сминка,за да видиш за кво служи чернилката под ВСУ!

Изображение

И нешлайфаното ръбче пред пильотската кабинка,е от декала,понеже се препокрива малко,и от там се получи ръбче.
Створките,освен че са дебели,кое им е неточното не разбрах!?

Нагоре
МнениеПубликувано: 31 окт 2009 18:07 
Извън линия
Потребителски аватар

TU5 написа:
Хайде ВАлко-разбирачо по бг-авиони,открий недъга ! :D

Къзъм, не съм от педантичните, нито от заядливите, ама щом имам персонална покана от твоя милост, ето ти пет неточности ;) :
Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 31 окт 2009 18:50 
Извън линия
Потребителски аватар

TU5 написа:
Створките,освен че са дебели,кое им е неточното не разбрах!?

Геометрически неточни в профил, момко. Виж си снимката, където си повдигнал самолета на лявата основна стойка и ги сравни със снимката на створките, която си показал. :salut:

Нагоре
МнениеПубликувано: 02 ное 2009 00:06 
Извън линия
Потребителски аватар

Мене вече ми става.........интересно.
створките,верно не са точни,ама с тях не ми се занимавеш,не съм ги сверявал почти.Не е невъзможно да се преправят.
1.забележка.Приемам я,забравил съм да боядисам антиобледенителя.
2.забележка.Бай Лальо от бояджийното явно не е сверявал редовно това кое и къде точно трябва да бъде позиционирано,и от време на време е размествал надписите-напред и назад на различните самолети.В случая,понеже надписа си беше на самата червена лента,и намаше как да го местя,да приемем че бай Минчо-колегата на бай Лальо го е извапцал другаде...... :blackeye: Ето пример,на различни позиции на надписа.

Изображение

На тази снимка дори се забелязва,че дори надписа е друг шрифт,отпред червената лента се извива нагоре,пред остъклението на кабината,а отзад червеното чопче е със съвсем друга идейна конфигурация.Което си оградил като "3".Дори на Браво Еко Сиера
са пропуснали да боядисат червените кантове на вратите.
3.забележка.Предполагам че,визираш прекалино голямото ръбче на червената лента,там където се поразцепва малко.Да предполажим,че бай Минчо,не му го е държал правилно на колегата си бай Лальо шаблона и са го пооплескали. :colors: Също така и регистрацията са я местили... :o
4.забележка.Не знам какво точно искаш да кажеш.!? :scratch:
5.Синьо!Да ,ама не! Зависи кога е пребоядисван, от ония двамата калпазани-байовци.Аз ги виждам черни,или най-много ,много тъмно сини!Но на тези снимки са си съвсем черни,а от други снимки никъде не личи да са категорично сини,но категорично си личи че са черни+това се съмнявам да са пребоадисвали пропелерите.

Изображение
Тука нещо че е на Булер,Лимата после става Балканска.
Изображение

И още нещо много важно! Още не сте открили,какво на моят самолет му е в повече,и много се вижда,даже се зачудих че не си го оградил Валенце! :flower:

Нагоре
МнениеПубликувано: 02 ное 2009 04:47 
Извън линия
Потребителски аватар

От пътнически самолети много не отбирам. Макар само на такива да съм се качвал.
Ил-18 обаче ще го запомня с факта, че беше първият самолет изобщо, на който съм се "возил". От Варна до София. Трябва да е било 1965 или 1966. Не помня. Стори ми се адки голям. И шумен.
От летището, след нескончаемо мрънкане, баща ми ми купи шоколад "Аеро", оня с шуплите вътре. Изядох го целия, ама не ми хареса. Може и да е бил втехнал. Сетне в самолета една торбичка (за повръщане) ми беше малка, добре, че имаше още наоколо. Остана ми като правило да не ям шоколад, преди "возене" в самолет. И до днес.
TU5, преди познавачите да открият онуй нещо, което било различно на модела, си позволявам да попитам онзи "кил" зад кабината на една снимка (на действителните самолети) и на модела го има, а на другите сякаш го няма. Това характерна особеност на по-старите модели ли е?
Изображение
Изображение
Изображение

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1 2 Следваща

Всички времена са UTC+03:00