Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 24 сеп 2020 04:41

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Oshkosh M-ATV M1240 MRAP
МнениеПубликувано: 05 сеп 2020 17:22 
Извън линия
Потребителски аватар

Модел: Oshkosh M-ATV M1240 MRAP
Производител: GalaxyHobby
Детайли: скрач + фигури на Звезда

Прикачен файл:
Cover.JPG
Cover.JPG [ 213.25 KиБ | Видяна 180 пъти ]

ИНФОРМАЦИЯ:
Няма да пиша технически спецификации, информация и история – може да се намери доста в Wikipedia.
==>>

СНИМКИ ОТ ИЗРАБОТКАТА, ТУК:

https://www.facebook.com/media/set/?van ... 5532390957

Гледам си последната публикувана тема в този раздел и някак ме налегна носталгия. Далечната 2018г. по това време на годината. Как минава времето. За това време не съм напреднал кой знае колко с количество, но някак се опитвам да гоня качество, до колкото ми е по силите. Не успявам обаче да стигна до онова качество, за което вземат медали и плакети, нито дори … което се вижда при някой хора, които следя. Но хич не ми пречи да се опитвам и да се развличам междувременно.
Напоследък, макар, че много трудно намирам време (понякога едвам отделям 2-3 часа на седмица и то нощем, след работа), си остана едно интересно развлечение. Разбира се липсата на време, сглобяване по-късните, нощни часове води до други моделистки „болежки“. Които надолу мисля да опиша. За съжаление, нощното сглобяване, макар и да съм си предвидил хубава светлина – води и до кофти умора на очите.
И така…

КРАТКО ВЪВЕДЕНИЕ:
Купих моделът преди много време, веднага след като ХобиКулт го анонсираха като предварителна поръчка и се появи на пазара. Грам не се замислих, тъй като много харесвам този тип машини и конкретно тази ми е интересна. Така, че няма нищо случайно в избора ми. Още повече и в любимият мащаб – 1/72. Предвид, че последно време много хора правят тази, но в 1/35, на RFM, където модела е брутално детайлен. Отново реших да не изневерявам на това, което ме влече, а именно : 1/72. Единственото ми колебание при избора беше дали да е с този тип – куполна остановка за стрелеца, или тази, която е дистанционна управляема, от купето. Избрах първата – без да има нещо специално в избора ми. И така, през април, тази година, по време на карантината, започнах и сглобката.

ЗА МОДЕЛА:
Сефте си вземам нещо на тия ‘убави хора и няма да е за последен път. Моделът е брутално добър. Страшно детайлен и качествен, всичко си пасва без грам усилия, наместване или преработки. С много малки изключения, които мисля, че са по моя вина. Пак казвам – страшно детайлен. Ама детайлен.. А е в 1/72, включва и много фотоец. Всъщност за първи път правя модел с толкова много ец, и с толкова сложни форми, които … доста ме измориха. Страшно съм доволен от този кит. Предразполага да се направят много по него. Ще се опитам да опиша някои тях.
- Ако човек му се занимава може да направи предните колела – завити наляво/надясно;
- Окабеляване по ходовата част;
- Други дребни елементи по вътрешността или по окачването;
- Отворени / затворени врати, отворен/затворен люк;
- Аксесоари, въжета, екстериор;
- Може да тегли ремарке – ако се намери такова в м: 1/72.
- Същите джипове ги има в Йемен и задната част може да се пригоди да носи ЗСУ-23. Дори имам такива снимки, с качени установки за ПВО, с премахнат купол.
- Може би и други неща, стига човек да си развихри въображението.
- Ако се намери двигател за този мащаб, предният капак, може да бъде оставен също отворен;
- Гумите му между другото са от гума, като са щамповани с производител и посока на ротация. Сглобяването им прилича много на реалното такова – гума, с джанта и капак, с болтове. Които после се монтират на главината.
Единствено тъпо на този модел е инструкцията. Ужасна е. На пръв поглед изглежда ок, но като тръгнеш да сглобяваш, нещата драстично се променят. Алоууу, Таком, това да не е книжка за оцветяване на 5-годишни, на кутията пише „14+ / не е играчка“.
Извън майтапа – много е зле. Най-вече заради описанието на фотоеца. Наблъскани схеми, със стрелки една върху друга, няма информация, кое, как се прегъва, какво трябва да стане и къде точно и как се закрепва. Наблъскани, много малки схемички, които се наслагват с всичко друго, и мазалото е пълно. Освен това, модела има много детайли и тези детайли са сбити в малки графики, максимално съкратени и така схемата е един, малък пъзел, който отделно трябва да се разгадае. Сложни елементи, които се монтират на определени места, без много ясна ориентация – как.
Само за справка, за тези машини трудно се намират подробни снимки на корпуса или интериора. Много трудно се намират отделни снимки, които да покажат нещо конкретно от конструкцията. Има снимки – общи планове, в бойни действия или от патрули. Снимани от далеч. Предимно снимки за медии, където детайлите се губят. Снимки на интериора, особено подробни, са много труднооткриваеми.
За да придобия реална представа и да направя пожарната система. Да видя къде точно се разполага спрямо седалките. Ползвах информация от други моделисти. Намерих снимка на американски войник, който на мисия си е правил селфи, на едната седалка и се вижда част от оборудването вътре.
И така, след адски много положен труд, много нощи работа, усилия, детайлизиране, надолу ще видите резултата. Надям се, предвид, някои забележки, които се появиха, да се хареса и на публиката. Положих големи усилия за да го изработя. Макар и много неща да се сглобяват лесно, Постарах се максимално, все пак и до колкото ми стигат възможностите, да достигна някакъв реализъм. Оценката за това до колко съм се справил, е и на самият зрител. Едва ли бих постигнал перфектен резултат и винаги ще има нещо, което няма да е ок.

Прикачен файл:
1.JPG
1.JPG [ 215.48 KиБ | Видяна 180 пъти ]

Прикачен файл:
2.JPG
2.JPG [ 225.16 KиБ | Видяна 180 пъти ]

Прикачен файл:
3.JPG
3.JPG [ 189.06 KиБ | Видяна 180 пъти ]

Прикачен файл:
4.JPG
4.JPG [ 213.28 KиБ | Видяна 180 пъти ]

ИЗРАБОТКА:
Стига толкова приказки, малко описание за самата изработка.
Логично и според инструкцията, започваме с шасито, окачване и елементите от задвижването. Нищо сложно, много приятно за работа. Детайлите така си пасват, че направо е нирвана. Умишлено са спестили кардан в детайлите, който временно добавих от литък, който по-късно махнах. Причината е, че при поставяне на бронираната плоча, която образува и дъното – всичко от това се скрива и не се вижда. Направих единствено кабелите при задното задвижване, които няколко дена по-късно ми хрумна вариант за изработка, при който можеше да станат и по-добре. Уви .. обаче след мисълта за още къртовски труд, рязане и лепене.. реших да ги оставя така.
• Кабина:
След събиране на шасито преминаваме към самата кабина, която е повече от 50% от работа, по модела. Тук имаме фотоецвани елементи по интериора и ако се оставят вратите отворени, то логично би било да се вижда и интериор. Тук доработките са много: пожарна система, кабели, елементи по таблото, седалки, колани, аксесоари, дори и един чифт слушалки. 80% от вътрешността е from scratch. Изработих оборудването вътре. Както и други дребни детайли. За финал, като монтирах волана, се оказа, че видимо е по-голям от нормалното …. Ама нищо. Трябвало е да е една идея, с по-малък диаметър. Не ми беше по възможностите да го подменя или изработя нов.
Грешка допуснах при боядисването на таблото. Боядисах го от край до край – черно. По-късно намерих хубава снимка на таблото (естествено след дъжд – качулка) и се оказа, че то е черно до средата, след това, пред пътническата седалка е с цвета на корпуса. И само отделни елементи са черни. Пребоядисването щеше да ми коства много усилия и за това го оставих така. Подчертал съм дисплея пред дясната седалка. Има дори кабел между радиостанция и таблото, който заради размера си, се „изгуби“ сред другите неща.
И така .. описах няколко седмичен труд в две изречения. Естествено, не може да е едно към едно с оригинала, предвид, че е самоделка. Опитх се да се приближи, колкото е възможно. Намерих едни пичове, които печатат на 3д радиооборудване в 1/72. Едно радио = $20, а вътре те са 6 или 7. Изроди! В същото време за 1/35 има пълен сет, с всичко и струва към $10. Дискриминация! ! :D
Тъй като има неща, които да се опишат и за боядисването, ще ги опиша в отделна секция, а не в изработката.

Прикачен файл:
5.JPG
5.JPG [ 143.65 KиБ | Видяна 180 пъти ]

Прикачен файл:
6.JPG
6.JPG [ 175.92 KиБ | Видяна 180 пъти ]

Прикачен файл:
7.JPG
7.JPG [ 196.39 KиБ | Видяна 180 пъти ]

Прикачен файл:
8.JPG
8.JPG [ 178.49 KиБ | Видяна 180 пъти ]

Прикачен файл:
A-detail.jpg
A-detail.jpg [ 422.1 KиБ | Видяна 180 пъти ]

Прикачен файл:
B-detail.jpg
B-detail.jpg [ 431.22 KиБ | Видяна 180 пъти ]

• Екстериор:
Тук доработки са минимални. Всичко нужно по външната детайлировка на модела, го има в комплекта. Добавил съм кабели, където е нужно и буксирно въжe. Добавени са нужните антени, мрежа за товарната част, която е с различна шарка. Разбира се, пак на по-късен етап намерих подходяща, с квадратна форма и подходящ размер. Малшанс. Не знам защо през цялото време ми вървеше така. Търсиш, търсиш и пак търсиш инфо – няма. Правиш нещо, става – ок. После пак се ровиш и бам, в един момент ти излиза вариант, с който да го направиш по-правилно.
В тази „глава“ от изработката е хубаво да спомена някои неща, които действително, за мое съжаление не се получиха по план.
- Започвам с предният капак, който не се „затвори“ плътно. Не е фатално, тъй като по снимки на оригинала често се среща да не е хлопнал плътно. Но, ако беше, щеше да е една идея по-добре.
- Заради кофти инструкцията на еца, макар да гледах дори клипове, в крайна сметка основата, на лявата антена е обърната на 180-градуса. Не се вижда отстрани или под ъгъл. Забелязва се дефекта ако се гледа директно отзад/отпред или директно отдолу.
- Дясната антена е много леко завъртяна наляво. Това се получи, защото е фиксирана с моментно лепило. При поставянето, лепилото стегна на мига, а антената се оказа, че не „гледа‘ фронтално.
- Мисля си, че ако тръбата на ауспуха сочеше мааалко по-надолу, визуално щеше да е по-добре.
- Боядисването. Но за него – в неговата част от историята.
Купола е сглобен директно от кутията, няма доработки, оставих му люка отворен, защото можеше. По ми хареса така.
Пробвах да имитирам огледала – не бих казал, че може да се огледаш в тях. Сребрист цвят. Полят с Ц-200, което дава бляскав оттенък когато се гледат по-ъгъл, има леко стъклен ефект, до колкото може да се види на снимки.
Ами в общи линии това е. Отворени врати. Багаж в багажното, някоя друга дреболия. Стана дълго за четене, да наблегнем на снимки.

Прикачен файл:
9.JPG
9.JPG [ 202.07 KиБ | Видяна 180 пъти ]

Прикачен файл:
10.JPG
10.JPG [ 194.08 KиБ | Видяна 180 пъти ]

Прикачен файл:
11.JPG
11.JPG [ 186.28 KиБ | Видяна 180 пъти ]

Прикачен файл:
12.JPG
12.JPG [ 161.7 KиБ | Видяна 180 пъти ]

Прикачен файл:
C-detail.jpg
C-detail.jpg [ 407.05 KиБ | Видяна 180 пъти ]

Боядисване:
Накратко за боядисването. Описателната част наистина стана много дълга. Целият модел е боядисан според инструкцията си, използвал съм боичка на Hataka. Преди слоя боя е грундиран с Mr.Surfacer 1000.
Тук обаче дойде и най-голямата болка. Освен, че ми се развали аерографа, случи се и още нещо, което не успях да си обясня. Вижда се и от снимките, че модела има маалко по-различен оттенък на оцветяването. Боядисван е на модули, в различно време.
Шаси, кабина и купол – преди месеци, преди самият корпус отвън. Резултата – идеално съчетание – боя/грунд и правилният ефект.
На по-късен етап – екстериора. Тук се получи следното: пръскам с грунд – всичко е изглежда ок. Но явно само привидно. Всъщност след изсъхване се образува на места много ситен грапав слой. И то (пак казвам – само на места). Същият си пролича след боядисване с основният цвят. Т.е. покритието не стана гладко, прелято и равномерно. Дори реално – основният цвят, се измени леко, стана по-тъмен.
Този проблем ме отчая страшно много, с това реших, че съсипах цялата си работа до тук. И модела се провали. Защото исках да постигна гладко, добре боядисани „ламарини“. Оставих обаче така нещата, за малко, за няколко дена. Като ми мина.. реших внимателно да огледам ситуацията. Прецених, че на базата на някои снимки, мога да превърна дефекта в ефект. И дефекта в боядисването реших да превърна в част от тонирането. Ако беше самолет обаче, нещата може би щяха да бъдат непоправими. ☹ И така, боядисано тяло, елементи, калници и други дребни неща. Сложени декали, макар и малко като количество. Декалите не бяха никак лоши като качество, между другото.
Тониране:
Ще бъда максимално кратък и тук: смивка, сухи пастели, минимално количество от моливите на АК. Умерено тониране и износване. Принципа беше следният, следвайки несполуките при боядисването.
- От снимки и информация, които намерих, направих заключението, че след всяка бойна мисия, всяка една машина минава щателно измиване. За следващият път е подготвена и почистена. Т.е. вариант едно: гаражен джип след мисия, което донякъде ми беше и идеята, но не се получи.
- Вариант две, който стана основен: по време на мисия, машините минават през различно натоварване, което се отразява на външният вид. Кал, прах, пясъчни бури, вода, обстрел, патрули, замеряне с камъни и предмети. Всякакво нарушаване на външният вид и цялост.
- За това избрах нормално експлоатационно зацапване, съобразени с тези неща, височина на машината, среда и т.н. Съответно – по-мръсна отдолу и по ходовата част, умерено запрашена около праговете и местата, където може да се завихри прахоляк и да се събере кал. Съответно по контактните повърхности и предни елементи, с по-пряк досег до атмосферното влияние, замърсяването е малко по-наслоено. Гледах да не прекалявам. Дано и да не съм. Малко е тънка границата между – преекспонирането и нормалното износване. Наистина се надявам ефекта да не е отрицател.

Прикачен файл:
13.JPG
13.JPG [ 188.72 KиБ | Видяна 180 пъти ]

Прикачен файл:
14.JPG
14.JPG [ 203.51 KиБ | Видяна 180 пъти ]

Прикачен файл:
15.JPG
15.JPG [ 217.89 KиБ | Видяна 180 пъти ]

Прикачен файл:
16.JPG
16.JPG [ 174.99 KиБ | Видяна 180 пъти ]

ПОДЛОЖКА:
Два варианта, единият е доста семпъл, просто за да не стои модела „във въздуха“. Черна, дървена подложка.
Вторият вариант, с който всъщност ще стои така и във витрината ми е, малко по-детайлен. Не знам сега, това как се води – диорама, винетка, или просто подложка. След като го завърших, някак ми се прииска да му вдъхна още малко живот. За това се спрях на сравнително проста за изработка сцена или по-точно отрязък от сцена. Патрул, черен път, стари руини от постройки, в общи линии това представлява. Нищо надявам се, не прекалено и да задълбавам. Фигурите са от Звезда, използвах само 2, непретендирам за качество, не мога да правя фигури, още повече - толкова малки. Те са само за ... допълнение.
Тъй като наистина стана много дълго, в подробности за подложката – няма да влизам. Ако някой има питания кое как е направено и защо – може да пише в коментарите отдолу. :) Или просто се интересува от замисъла. Ще се опитам да дам още инфо. Имам и доста интересни снимки вече, на тази машина, така че, ако някой има интерес – мога да му ги пратя.

==>> СЛЕДВА...

Последна промяна от Иво на 05 сеп 2020 23:22, променено общо 1 път.

Нагоре
 Заглавие: Re: Oshkosh M-ATV M1240 MRAP
МнениеПубликувано: 05 сеп 2020 17:25 
Извън линия
Потребителски аватар

==>> ПРОДЪЛЖЕНИЕ:

ЗАКЛЮЧЕНИЕ:
Това е всичко, мога да добавя още неща, но така и така стана прекалено дълго и за четене, и за гледане сигурно. :)
Дано ви хареса и на вас. Аз лично съм доволен от резултата, знам, че винаги може и още. Убеден съм, че някой може да го направи и много по-добре от мен. Но и сега труда не беше малко, дано и резултата зад него да е на ниво. Така, че, нека и публиката да даде своето мнение.
За мен модела е едно приятно и интересно попълнение към колекцията. Може би малко нестандартен като изработка, но интересен, особено за мащаба си. Беше интересно и приятно да бъде изработен. Определено! :)

Прикачен файл:
D.jpg
D.jpg [ 428.75 KиБ | Видяна 179 пъти ]

Прикачен файл:
E.jpg
E.jpg [ 383.33 KиБ | Видяна 179 пъти ]

Прикачен файл:
F.jpg
F.jpg [ 454.4 KиБ | Видяна 179 пъти ]

Прикачен файл:
after.JPG
after.JPG [ 168.98 KиБ | Видяна 179 пъти ]

Прикачен файл:
scale.JPG
scale.JPG [ 211.93 KиБ | Видяна 179 пъти ]

:salut:

С добри пожелания!

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 сеп 2020 18:32 
Извън линия
Потребителски аватар

Първо искам да благодаря за добре написаната и информативна тема. Второ искам да кажа, че моделчето е невероятно. Получило се е много добре и много бих искал да го видя на живо и да си натикам очите някъде вътре в него. Подложката перфектна. Самата машина съм я засичал на американските патрули из Сирия и Ирак, но никога не съм чел за нея като бройки, приемане на въоръжение и полева експлоатация. Искам да попитам това черното с червеникавия кабел отпред за какво служи?

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 сеп 2020 23:11 
Извън линия
Потребителски аватар

Tokarev1914 написа:
Първо искам да благодаря за добре написаната и информативна тема. Второ искам да кажа, че моделчето е невероятно. Получило се е много добре и много бих искал да го видя на живо и да си натикам очите някъде вътре в него. Подложката перфектна. Самата машина съм я засичал на американските патрули из Сирия и Ирак, но никога не съм чел за нея като бройки, приемане на въоръжение и полева експлоатация. Искам да попитам това черното с червеникавия кабел отпред за какво служи?

:salut:
Благодаря за коментара. Радвам се, на положителната оцена. :thumleft:
Ще се опитам да отговоря последователно на останалите неща:
- регистрирал съм модела за изложбата в Търново, така, че ще има възможност да бъде видян на живо. Като реалният поглед, винаги съм мислел, че показва повече от снимките.
- Забравил съм да добавя в описанието, че сглобяването може да бъде проследено в страничката ми:
https://www.facebook.com/media/set/?van ... 5532390957
Ще го добавя като линк, вътре може да се видят основните стъпки, както и това, което съм правил по интериора.
- не пуснах техническа информация, защото има сравнително подробна информация в Уикипедия
https://en.wikipedia.org/wiki/Oshkosh_M-ATV

Като въоражение влиза през 2009 година, първите бройки са доставени за екслоатация за армията на САЩ, в Афганистан, като до средата на 2010г. голяма бройка машини са прехвърли именно на тази територия. И се използват масово там. Днес, да, вече и в Сирия.
Идеята е, че този джип заменя до тогава, масово ползвания Хъмър. Естествено с множество подобрения, като едно от основните е конструкцията и V-образният долен корпус, който по спецификация трябва да отразява вризове.

- Машината се ползва за патрули, обходи, нападение и отбрана, всичко, което е нужно на армията, включително и като миночистач. Предимно на патрули служи и за обезвреждане на самоделни бомби. За това се среща в този си вид на оборудване. Понякога носи при багажа си и робот за дистанционно обезвреждане на бомби. Който, за мащаб 1/35 се продава готов, като аксесоар, заедно с всичко друго, но за 1/72 е просто екзотика.
- отровено казано, не знам точно как се казва черният датчик и абсолютно точното му предназначение. Не съм успял да намеря информация за него. Но се среща и при други машини, тип MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) , и на мен ми е било интересно точното му предназначение.
От чисто техническа гледна точка, това се движи по релса в основата си, като минава напред, след това застава в хоризонтална позиция и вероятно служи за засичане на експлозиви или е просто е метало-търсач. При движение напред - засича метали, които може да са екслозиви, заровени в пътя. Честа практика за обежвреждане на американски патрули.
Червената пръчка, до колкото съм разбрал е чисто и просто, пласмасова пръчка. 8-) Единственото й предназначение е да маркира визуално, къде се намира пред и над пътя детектора. За по-лесен ориентир на шофьора и навигатора от купето. Просто - маркер, ориентир за позиция.

Прикачен файл:
1024px-Fort_Irwin_National_Training_Center_-_M-ATV_-_3.jpg
1024px-Fort_Irwin_National_Training_Center_-_M-ATV_-_3.jpg [ 127.96 KиБ | Видяна 166 пъти ]

Нагоре
МнениеПубликувано: 06 сеп 2020 19:37 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Браво добре е станало, до колкото разбирам от машини на колела.
Повече ме впечатли, обаче описанието! Доста дълго, ама интересно.
Една препоръка с дългите описания, за да може читателя (в случая аз) да го чета на части, прави го моля те на отделни постове по един етап, че да мога да чета тема по тема, да спра и после пак да продължа. (това е само препоръка, разбира се)

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 сеп 2020 19:30 
Извън линия
Потребителски аватар

:thumleft: :salut:

Благодаря!
Ще го имам предвид това за ревютата. Не се бях замислял много за тази част. Просто, лично за мен ми е приятно да опиша процеса на изработка, макар, че, откровено казано, не вярвах някой да ги чете.
Следващият път ще се опитам още малко да го подредя, разделя, за да може да е още по-прегледно и удобно. :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 сеп 2020 20:56 
Извън линия
Потребителски аватар

Бомба е! :thumright: И ревюто също! :thumleft:

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 сеп 2020 09:13 
Извън линия
Потребителски аватар

Добра работа и добра визия, имайки предвид колко ситно е това нещо.
Отсега да си кажа - не четох всичкото описание - те снимките сами си говорят.
Кажи сега - предна лява гума с обърнат грайфер ли е, или така на мен ми се чини?

Относно подложката обаче - самата дъска, която си ползвал не седи добре.
Вземи поръчай една хубава дъска с кантове и върху нея лепни тази, като оставиш място за витринка.
Така седи малко недодялано според мен. Все пак си вложил труд в модела, грехота е да прашаса.

In The Game Of Thrones, you win or you die,
there is no middle ground!

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 сеп 2020 09:55 
Извън линия
Потребителски аватар

Moarein написа:
Относно подложката обаче - самата дъска, която си ползвал не седи добре.
Вземи поръчай една хубава дъска с кантове и върху нея лепни тази, като оставиш място за витринка.
Така седи малко недодялано според мен. Все пак си вложил труд в модела, грехота е да прашаса.

Мисля, че гумата е ОК, гледах пак снимките и ги увеличих. Може би заради самата шарка прави някаква илюзия. Но като се сравнят средните елементи на грайфера, сякаш са в една посока.
Мисля си, че няма как да се объркат, тъй като предварително са подготвени и сплескани на контакната част. Не знам де.. не е изключено и да съм се о**рал :?

За подложката, това, което си писал, можеш ли да ми дадеш някакъв снимков пример, защото не ги разбирам много тия неща? Не мога да се оринетирам какво може да се направи или какво не е подходящо.
Да, ако има възможност, би ми се искало да е малко по-добре. Тази е взета пак от Слънчогледите, дъска, 10 на 5 см (мисля че беше) , предварително готова. Беше само в дървената си текстура, готовова за лак, аз я боядисах в черно. За да може модела да изпъкне и визуално да подходи.
Не знам... ако си взема една хубава дървена рамка, за снимки и сложа цялата подложка, вътре, като я повдигна малко над ръба, на самата рамка? Дали това би я направило по-прегледна?

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 сеп 2020 11:11 
Извън линия
Потребителски аватар

Ей за това ти говоря:

Прикачен файл:
Vitrina.jpg
Vitrina.jpg [ 82.43 KиБ | Видяна 110 пъти ]

Ако искаш дай размери на черната ти дъска, ше ти пусна още една на фрезата, с по 5мм по-голяма от твоята.
Пращам ти я по еконта и лепваш твоята върху моята.
Оставям по 5мм за да може да влезе витрина после ;)
Само измисли цвета какъв да е.

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 сеп 2020 11:15 
Извън линия
Потребителски аватар

Ок, ще ти пиша размери довечера, като се прибера у нас, ще я измеря. За да дам точни. :thumleft:
За цвят - нямам идея, не знам кое би подхождало. Нещо светло сигурно, за да изпъква нагоре модела и неговата основа. Наистина не знам. :oops:
Може да е малко смешно, но ако съм в магазин бих попитал : какви предлагате? :scratch:

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 сеп 2020 11:29 
Извън линия
Потребителски аватар

Аз ще ти я резна от чам - той е светло жълт, но може да се байцне или боядиса.
Мога да ти го пратя натурален пък ти вече ако решиш да си го боядисваш си го мацай както ти харесва.
Ако правиш витрина и тя има лайсни по ъглите, добре е да са в същия цвят.

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 сеп 2020 09:44 
Извън линия
Потребителски аватар

@Moarein :thumleft:

Показвам как изглежда с подложката.
Тази сутрин, на бързо, преди работа направих няколко снимки с телефона.

Прикачен файл:
IMG_20200917_081752.jpg
IMG_20200917_081752.jpg [ 242.05 KиБ | Видяна 58 пъти ]

Прикачен файл:
IMG_20200917_081805.jpg
IMG_20200917_081805.jpg [ 301.78 KиБ | Видяна 58 пъти ]

Прикачен файл:
IMG_20200917_081816.jpg
IMG_20200917_081816.jpg [ 303.62 KиБ | Видяна 58 пъти ]

Прикачен файл:
IMG_20200917_081836.jpg
IMG_20200917_081836.jpg [ 239.1 KиБ | Видяна 58 пъти ]

Прикачен файл:
IMG_20200917_081914.jpg
IMG_20200917_081914.jpg [ 253.66 KиБ | Видяна 58 пъти ]

Харесва ми и то много. На живо изглежда по-добре, едва ли телефона може да предаде съвсем реалният вид, особено, след 5 снимки на зазоряване. И като цвят, форма и размери подхожда.
Съвсем по друг начин изглежда всичко . И както си мислех, ще се окаже, че подложката е по-хубава от модела. :?

Благодаря, още веднъж! :salut:

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 сеп 2020 10:16 
Извън линия
Потребителски аватар

Чак по-хубава не.
Важното е, че свършихме работа.
Остава една витринка да му спретнеш и става бомба!
:thumleft:

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 14 мнения ] 

Всички времена са UTC+03:00