Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 25 апр 2018 23:27

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 06 апр 2012 12:55 
Извън линия

Име: ЗиЛ-157 & С-75 Волхов
Мащаб: 1/35
Фирма: Trumpeter

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 06 апр 2012 13:57 
Извън линия
Потребителски аватар

Toва ако е твоя работа - е ШАПКА ТИ СВАЛЯМ! Разликата е огромна!!! Отделно за камуфлажа по камиона. Осветлението също си е казало думата - вярвам ще се съгласиш, че изглежда добре на естествена светлина.

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 06 апр 2012 15:16 
Извън линия
Потребителски аватар

Тука коментара е излишен :salut: :salut: :salut:

Нагоре
МнениеПубликувано: 06 апр 2012 17:13 
Извън линия

pgp000 написа:
Toва ако е твоя работа - е ШАПКА ТИ СВАЛЯМ! Разликата е огромна!!! Отделно за камуфлажа по камиона. Осветлението също си е казало думата - вярвам ще се съгласиш, че изглежда добре на естествена светлина.

Пепи, знаеш ли какво е перверзното и ироничното в случая: ок постарах се малко повече, вложих желание. НО, ако за всеки модел отделям толкова време колкото за тоя, няма никога да си довърша колекцията и моделите които искам и имам. Просто няма да ми стигне живота. :( Дори в последно време съм много склонен и почти решен, в бъдеще да оставям моделите стерилни, само боя и това е.
А и за друго трябва да се съглася: начина по който ще снимаш модела, светлината и т.н. Е например виж ми УАЗ-ката, е по външен вид снимките с реалността немат ама нищо общо. Ама сега и фотограф не ми се става. Ще снимам на дневна върху паркета и без светкавица, като ЗИЛ-а и това е.

Нагоре
МнениеПубликувано: 06 апр 2012 20:41 
Извън линия
Потребителски аватар

:salut: Голяма машина! :salut:

Нагоре
МнениеПубликувано: 06 апр 2012 21:28 
Извън линия
Потребителски аватар

Flanker написа:
НО, ако за всеки модел отделям толкова време колкото за тоя, няма никога да си довърша колекцията и моделите които искам и имам. Просто няма да ми стигне живота. :(

Е, още няколко пъти ще ти трябва толкова време и после постепенно ще започне да намалява, а и вярвам, че резултатът 100% си струва усилието! Още веднъж поздравления - оттук насетне само ще ставаш по-добър :thumleft:

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 апр 2012 09:36 
Извън линия
Потребителски аватар

Това е супер модел!
Поздрави за хубавата работа!

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 апр 2012 20:52 
Извън линия
Потребителски аватар

Напълни ми душата с този модел и успя да ме върнеш във времето, когато бях войник и служих в поделение с такива ракети. :salut: :salut: :salut: Доколкото си спомням, Волхова е по-следващия модел на Двина. Външно двете ракети изглеждат почти еднакво. Една от очебийните разлики е, че Волхов отстрани по дължината на цялата ракета има един доста дебел тръбопровод, какъвто на твоята ракета няма. Затова мисля, че твоята ракета е по-скоро Двина. От друга страна Двина е производство 1961 г., а Волхов е 20 г. по-късно, а тогава вече е имало ЗиЛ 131, който ги е теглил. В нашето поделение имахме около 20 джугана, но всички се поддържаха в бойна готовност, но не ги караха. Производство 1961 г. никой от тях не беше на повече от 2000 км. А иначе ракетите ги теглихме със ЗиЛ 131. Та в този ред на мисли, смятам че това е по-скоро Двина, но пък може и да бъркам. Отново поздравления за страхотния модел. :thumleft:

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 апр 2012 21:12 
Извън линия
Потребителски аватар

Голяма страхотност си сътворил! не се отказвай да ги клепаш и занапред, чудесно ти се получава :cheers:

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 апр 2012 17:36 
Извън линия

GEC1972 написа:
Напълни ми душата с този модел и успя да ме върнеш във времето, когато бях войник и служих в поделение с такива ракети. :salut: :salut: :salut: Доколкото си спомням, Волхова е по-следващия модел на Двина. Външно двете ракети изглеждат почти еднакво. Една от очебийните разлики е, че Волхов отстрани по дължината на цялата ракета има един доста дебел тръбопровод, какъвто на твоята ракета няма. Затова мисля, че твоята ракета е по-скоро Двина. От друга страна Двина е производство 1961 г., а Волхов е 20 г. по-късно, а тогава вече е имало ЗиЛ 131, който ги е теглил. В нашето поделение имахме около 20 джугана, но всички се поддържаха в бойна готовност, но не ги караха. Производство 1961 г. никой от тях не беше на повече от 2000 км. А иначе ракетите ги теглихме със ЗиЛ 131. Та в този ред на мисли, смятам че това е по-скоро Двина, но пък може и да бъркам. Отново поздравления за страхотния модел. :thumleft:

За ракетата не мога да споря. Наистина не съм толкова вещ в тънките разлики между модификациите.
А де да имаше модел на ЗиЛ-131 в 1/35.... мечти... :roll:

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 апр 2014 10:18 
Извън линия

Някои знае ли дали го има и в 1/72.

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 апр 2014 11:19 
Извън линия
Потребителски аватар

Петър написа:
Някои знае ли дали го има и в 1/72.

ЗиЛа, ракетата или тележката?
ЗиЛ-157КВ (седлови влекач) няма. Ако искаш да имаш - ще ти се наложи да си го направиш сам. Не е трудно да преработиш някой от моделчетата на ICM / Omega K. Ракета (но на пускова установка) правят Гран. Тележката - има само един начин. Скрач. :salut:

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 12 мнения ] 

Всички времена са UTC+03:00