Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 23 окт 2018 23:44

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 7 мнения ] 

Каква смятате, че трябва да е цената на монографията и комплекта чертежи?
Цената няма значение 14%  14%  [ 3 ]
Над 10 лв. 23%  23%  [ 5 ]
До 10 лв. 50%  50%  [ 11 ]
Не се интересувам 14%  14%  [ 3 ]
Общо гласове: 22
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 27 авг 2011 16:09 
Извън линия

Здравейте,
По повод 100-годишнината от Балканската война се подготвя издание посветено на нашите торпедоносци тип "Дръзки". Тъй като възникна идеята към описанието им да се добави и чертеж, който да е подходящ за построяване на модел на някой от корабите, бих искал да чуя мнението на самите корабомоделисти - интересувате ли се от построяването на "Дръзки" или някой от другите торпедоносци, за кой период от службата им бихте искали да бъде чертежа, цена и т. н. Идеята е чертежът на торпедионосците да бъде приложение към монографията с описанието им.
Новият чертеж доста ще се различава от наличният до сега, публикуван през 1972 г. Освен детайлизацията са уточнени промените по корабите по време на преустройството и модернизациите им.
С уважение

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 авг 2011 16:55 
Извън линия
Потребителски аватар

Привет,

Моля дай малко повече подробности за самото издание - брой страници, размер, твърда/мека корица, целия период на службата ли обхваща (близо 50 години!), чертежите на хартия или диск са, колко са на брой/за кои периоди от службата са, мащаба им и т.н.

Истината е, че съм далеч от флота не само защото съм далеч от морето, а и защото за него сякаш не е много прието да се говори. За мен ще бъде интересно да имам подобно издание, цената разбира се ще е фактор - и все пак предполагам няма да струва колкото луксозните издания на Военно издателство за униформите и наградите на БА :-)

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 авг 2011 17:59 
Извън линия

Все още изданието е на етап предпечатна подготовка. Текстовата част е около 40 станбдартни страници (вероятно обаче обамът ще бъде намален) и 40-50 фотографии. Ако има интерес към схемите и чертежите мога да помоля художникът, който подготвяше графичната част да сложи на форума някоя от тях.
По принцип текстовата част обхваща целият период от службата на миноносците - от избора им, доставката, модернизациите, участието във войните и между тях. Съвсем кратко е описан епизода с кораба-музей "Дръзки". Поради необходимостта от планиране на разходите по отпечатването, обаче беше необходимо да знаем дали моделистките чертежи биха представлявали интерес. Като гледам анкетата до момента май не :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 авг 2011 18:31 
Извън линия

Здравейте!
1.Струва ми се, че е рано да се съди, какви ще са резултатите, за двата часа от пускането на анкетата.
2.Тук не е единственото място на което се "събират" моделисти.
3.Списанието ще е единствено или поредица?
4.Как ще се казва и кой ще му е издател?
5.Чертежи си е задължително да има не само от моделистка гледна точка, но и от историческо-архивна или дори справочна.

Такива издания в страната ни се броят на пръсти!
Успех!

пп. Кога и къде да го очакваме?

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 авг 2011 18:56 
Извън линия

Packo написа:
Здравейте!
1.Струва ми се, че е рано да се съди, какви ще са резултатите, за двата часа от пускането на анкетата.

Пошегувах се за резултата от анкетата. Разбира се че е рано да се съди.

Packo написа:
3.Списанието ще е единствено или поредица?

Предполага се да излезе като монография обхващаща цялата история на торпедоносците. Не е планирано да има продължение. Планирано е в изданието да има схеми на миноносците от 1907 г. до 1944 г., като отделно ще бъдат дадени схеми на маркировките, промени в някои от палубните надстройки, въоръжението. Но все пак няма да бъде пълноценен чертеж, по който да се построи модел. Именно за това и възникна идеята да бъде отпечатан допълнително корабомоделистки чертеж.

Packo написа:
4.Как ще се казва и кой ще му е издател?

Ами работното му заглавие все още е "38-метровите миноносци в Българския военноморски флот", но вероятно ще се промени. Като издател все още се водят разговори с няколко издателства.

Packo написа:
пп. Кога и къде да го очакваме?

До края на тази, най-късно първите месеци на следващата година трябва да види бял свят. За разпространението му все още не е мислено.

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 авг 2011 19:26 
Извън линия
Потребителски аватар

Малко мое лично мнение.
Odzava написа:
Текстовата част е около 40 станбдартни страници (вероятно обаче обамът ще бъде намален) и 40-50 фотографии.

Защо ще намалявате? Като е гарга да е рошава! С 10 страници ако свалите обема едва ли цената би паднала драстично.
Принципно сте навлезли в специфична територия, каквото можете да "вкарате" за бойната и мирновременната употреба на миноносците - нека го има. Едва ли планирате особено голям тираж - то поначало ще продадете определено количество бройки, други ще залежават, някои ще подарите и т.н.
Като потребител бих помолил - нека има, дали ще е 8 или 10 или 12 лева - все ще я взема.

Между другото - съвсем сериозно - това, че си попаднал в моделистки форум не значи, че същият е представителен за всички, особено пък за корабомоделистите. Питай "морските" в големия форум.

Като знам как се възстановяват танкове из военните ни музеи (по снимка от Уикипедия!!!) по-добре да има чертежи, че знаеш ли - един ден може да се опре до вашето издание :biggrin:

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 авг 2011 23:24 
Извън линия

Намаляването на текста е вероятно, не е сигурно. Зависи редакторът какво ще "отреже" защото има 3-6 страници сумарно общи приказки. Според мен всичко си струва да се публикува, но всяка страница печат струва пари. Имайте предвид, че 40-50 снимки също заемат площ. Отделно има схеми. Та общият брой страници вероятно ще е около 55-60. Тиражът не зная колко ще е. Но дано да е по-голям.
Мислех, че тук му е мястото да попитам за моделистките чертежи. По въпроса за самата монография, мисля че знам какво ще ми отговорят на големия форум :)
А до нашето издание едва ли ще "опрат". Но все пак благодаря за комплимента. Нека обаче види изданието бял свят и тогава да го оценяваме, че да не се червим после :)

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 7 мнения ] 

Всички времена са UTC+03:00