Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 13 дек 2018 10:46

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 195 мнения ]  Отиди на страница Предишна 17 8 9 10 1113 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 11 яну 2012 23:54 
Извън линия

Аз до тук съм доволен и резултата е на лице - нещо което ме радва истински и движи седмиците ми - от вторник до вторник ахаха :bounce:
Изображение

Uploaded with ImageShack.us

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 яну 2012 00:47 
Извън линия
Потребителски аватар

Ironduke написа:
Eеее батка,то има и по-скъпи модели в сторебг-то ;) .Има едно HMS "Victory" за 1360 и незнам колко си лева ;) :D

Ей сега тичкам натам, само да си изям кошницата с ябълките!

Извинявам се за спама :D

In The Game Of Thrones, you win or you die,
there is no middle ground!

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 яну 2012 11:06 
Извън линия

Всички издания на De Agostini у нас са четвърта-пета ръка. Праят едно издание, пускат го примерно в Италия, квото не се прададе - отива наример в Чехия, оттам непродаденото - да речем в Латвия и така докато ни дойде и на нас реда. С две думи - боклука, който никой не е купил. На някои вестникарски сергии бяха пуснали от италиянските съкровища на земята - четири-пет пъти по големи от тези у нас. И с корабите е същото - боклука, при това от най-тъпите модели, щото трябвало да влязат в тукашния ценови модел. Абе - честито на печелившите ...

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 яну 2012 17:07 
Извън линия

guzar300224, явно не ти е извесно, че този кораб в Япония е бил голям хит, имат голям форум за кораба и руснаците основно по него са се водили при сглобяването. Първо се информирай и тогава пиши наизуст.

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 яну 2012 21:08 
Извън линия

muncho написа:
Здравейте! Вчера разговарях със служителка на ДеАгостини и я попитах : е ли възможно да направят някаква отстъпка със списанието ,та кораба да бъде "затворен от двете страни.Не знам дали сте разбрали,но за 100бр,модела от едната страна остава отворен, по ребра.Лично на мен тази опция хич не ми допада.Предложих им ,когато започнат да излизат броевете с нужните материали за обшиване на корпуса и трябва да се купуват по 2 списания -едното да е с норма цена,но 2-то с 50% надолу.Да видим какво ще измислят и обещаха да публикуват решението си в сайта си.

Дано наистина направят някакво намаление.Аз също искам да го затворя и от двете страни.Ако някой знае кои броеве трябва да се ''повторят''нека ги напише.В един от форумите ги имаше но сега не мога да ги намеря.Благодаря предварително.

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 яну 2012 14:42 
Извън линия

druncho написа:
Здравейте отново!
Честита и успешна 2012 година!
Представете си, че си купувате кафемашина и след като я платите се оказва, че тя не може да приготвя кафе. И започвате да я ремонтирате, за да оправите този проблем. Решили сте проблема и споделяте във форума как сте постигнали този успех. всички ръкопляскат, и хукват да си купуват кафемашини, които не правят кафе, само за да ги ремонтират и да ги накарат да започнат да работят. След като сте си платили..... Производителя на кафемашини доволен потрива ръце и пУска нов модел кафемашини, които още повече не правят кафе. ЗАЩОТО ЗНАЕ, ЧЕ ИМА ХОРА, КОИТО СИ ПЛАЩАТ ЗА ДА РЕМОНТИРАТ И ДА ОПРАВЯТ ГРЕШКИТЕ В КОНСТРУКЦИЯТА НА МАШИНИТЕ, ЗА КОЕТО СМЕ СИ ПЛАТИЛИ.
Искрено се надявам да сте разбрали какво искам да кажа, пишейки това по-горе...
Според мен издателя трябва да направи така, че при КОНСТАТИРАНА и ПРИЗНАТА от него грешка да възмезди тези, които си дават парите за да си построят този модел и да изпитат удоволствието от това, че създават нещо.
Но на издателя не му пука.... Въпреки многобройните обаждания в "ДеАгостини" и докладите, които се изпращат всяка седмица до него.
Ако някой смята, че сме в правото си да искаме решаване на възникналия проблем от издателя, нека се включи тук с мнение. Иначе ще ремонтираме кафемашини, които не правят кафе...

Хора, изпратих снимки с дефектите по кораба ми на деагостини преди седмица и засега няма отговор липсват ми и 1-2 пръстена за мачтите, и това им писах но отговор няма. Най-големия проблем е, че на снимките ясно се вижда как на средната палуба гредите в краищата са добре прилепнали, а средните греди имат такъв отвор, че съм мушнал чаена лъжица и така съм го снимал за да се види хубаво за какво става въпрос. Не знам как да кача снимките тук за да видят всички. Тези снимки изпратих на деагостини, но отговор както казах няма. Вече сглобих всичко до 16 брой и където има дефект се опитвам да го напасна, но проблемът е в това, че до тук е добре, но на края на сглобката ако се окаже, че нищо не съм направил тогава няма връщане назад. И се питам дали тогава деагостини ще ми възстановят парите? Не разбира се? Още в началото, със сглобяването на първите палуби от първите броеве изкочиха няколко дефекта, заради които ми се наложи да го разглобявам, да изтривам лепилото и т.н. а бе кофти работа, защото удоволствието от построяването изчезва напълно. Въпросът е в това, че сега вече няма как да разглобявам защото е доста голям кораба вече, пък и ако ми се наложи нещо такова да правя, тогава го зарязвам и започвам да си търся правото на потребител и ще направя всичко възможно за да си понесат последствията защото това не са 10-20 лева. Ако накрая се окаже наистина това нешо и ако всички прецакани направят същото, ще се окаже такъв натиск на деагостини, че ще връщат пари, но дано да не се налага. Мисля, че това което написах току що не са празни лафове и ако греша поправете ме. Колегата даде много точен пример с кафе машините

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 яну 2012 18:08 
Извън линия
Потребителски аватар

Момчета, откакто е започната темата за галеона само вайкане и оплакване чета в нея. Ние корабомоделистите правим от парче дърво шедьовър. Оплакванията не са в реда на нещата. Човек като си оправи нещата сам е двойно по доволен.

Ноевия ковчег е направен от любител, професионалистите са построили Титаник.

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 яну 2012 19:10 
Извън линия

snarlev написа:
Момчета, откакто е започната темата за галеона само вайкане и оплакване чета в нея. Ние корабомоделистите правим от парче дърво шедьовър. Оплакванията не са в реда на нещата. Човек като си оправи нещата сам е двойно по доволен.

Славяне, напълно съм съгласен с теб за моделистите и парчето дърво
обаче ще си позволя да не се съглася с теб за оплакването от некачествените детайли - хората си плащат за изданието и си искат срещу парите качествената стока, така че са напълно прави
и в стила на колегата с кафемашините ти задавам следния въпрос - купуваш си циркулярче проксън, прибираш се вкъщи и се оказва че има дефект в него, който не си забелязал при покупката. Би ли ми отговорил с ръка на сърце ти лично какво би направил - ще идеш да рекламираш стоката или ще търсиш начин сам да си я оправяш

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 яну 2012 21:13 
Извън линия
Потребителски аватар

Съвсем откровено, това точно ми се случи. Върнах го в Германия и цяла година се карахме с немците. Накрая ми пратиха чисто нов и се оказа същата работа. Накрая се хванах и си го оправих. Сега имам най добрия ФЕТ. Такъв не може да се купи.

Ноевия ковчег е направен от любител, професионалистите са построили Титаник.

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 яну 2012 21:20 
Извън линия

snarlev написа:
Съвсем откровено, това точно ми се случи. Върнах го в Германия и цяла година се карахме с немците. Накрая ми пратиха чисто нов и се оказа същата работа. Накрая се хванах и си го оправих. Сега имам най добрия ФЕТ. Такъв не може да се купи.

искрено ти благодаря за откровеността
значи си на ясно за какво мрънкат повечето
но пък и я има и другата страна - и готов кит да си вземеш пак е възможно да има дефектни части, така че ще трябва да се мисли за самоделни корекции

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 яну 2012 21:51 
Извън линия
Потребителски аватар

Проблема не е толкова в непасващите части и разните му там кривини - тях всеки модел ги има - кои повече, кои по-малко.
Основния и най-съществен проблем е, че много хора започнаха работа без всякаква подготовка! В тази връзка информацията на ДеАгостини беше подвеждаща - НЯМА лесен корабен модел! Корабомоделизма е най-сложният вид моделизъм и не случайно преди години имаше кръжоци.
И идеален кит да се падне, без подготовка и четене, нещата няма как да се получат.
Кораба е все още в начален етап - ребра и палуби - това е лесната част. Представям си каква олелия ще има на ниво обшивка и такелаж!
Колегите, както и аз няколко пъти слагахме книги, чертежи и снимки. В нета има море от информация - някой прочете ли преди да седне да пищи, че това криво а онова не пасва? Силно се съмнявам!
Примера с циркуляра не е много на място, защото циркуляра не ти го дават на части да си го правиш сам, а е готов продукт, който трябва да почне да работи, след като го извадиш от кутията. С кораба не е така - има опции - дали да е отворен дали да е затворен, дали да е със спуснати платна, или с вдигнати и т.н.
Нали се сещате, че няма как да се предвиди на всеки желанието? Ако купувахме готов модел и се окаже крив - тогава ок - рекламация.
Така че, стига оплаквания - ако не ви харесва - има колкото щете китови модели - купувайте и бачкайте на воля.

In The Game Of Thrones, you win or you die,
there is no middle ground!

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 яну 2012 22:09 
Извън линия

колега, примера с циркуляра е за това че хората си плащат за нещо и искат да получават качествена стока
аз лично не съм съгласен да дам 8 лв за един брой, купен заради стълбите и те да се окажат че не стават за нищо - не че не мога да си ги направя сам
този момент го изяснихме така че нека не дъвкаме едно и също нещо

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 яну 2012 10:18 
Извън линия

Наистина трябва да се спре с вайкането, за 10 г. съм потрошил пари за близо 50 модела ПВЦ самолети, танкове и човечета. Не съм имал случай на идеално пасване при нито един модел, особенно при корпусите, а са от различни производители и мащаби. На тези които матриците им са правени след 2000г. има подобрение, компютърно моделиране и т.н.
Според това което се въргаля в нета някои китове за кораби са от 1977г. като е подобрено само изрязването да е с лазер и е струговано на ЦПУ, но на парктика чертежите са правени на ръка. Нищо лично, просто бизнес, никой не влага пари за нещо което и така се продава, включително и при циркулярите.
Освен това, във форума вече има достатъчно постове, в които хората са направили кораба въпреки всички описани несъвършенства, но като си купиш дъвка трябва да я сдъвчеш, за да омекне.

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 яну 2012 20:17 
Извън линия

От както започнах да купувам поредицата чета и написаното тук за проблемите, с които бих се сблъскал и аз в бъдещото ми сглобяване на кораба. Аз съм още начинаещ в сглобяването на дървени модели и с колегата решихме да си закупуваме модела всяка седмица и като го сглобяваме да си помагаме пък и допълнителните материали да делим 50:50 при закупуването... да ама не ... аз съм си инат и ще продължа да закупувам поредицата до броя, в който ще свършят ементите за корпуса и ще започна да сглобявам... обаче колегата се отказа от модела и сега има всички броеве до момента повечето са неотваряни може би само първите 3-4 са с разкъсана опаковка но торбичката с елементите е цяла... та на въпроса ако някой се интересува от кораба, но не си е закупил още списанията колегата ги продава на цена по договаряне до момента е дал около 124 лв мисля че са общо търси им към 90 лв с доставка за сметка на купувача... Ако някой се интересува да ми пише ЛС... Аз също имам някои съмнения за модела и детайлите, но за момента само ги събирам и след като сабера целия корпос и започна да сглобявам мога да кажя дали ми харесва или не това, за което съм си дал парите... За мен това начинание малко или много има сънтиментална стойност напомня ми за времето, когато с баща ми сглобявахме модели от чертежи и правихме от нищо нещо... надявам се да изпитам истинско удоволствие от сглобяването... а и съм си достатъчно инат, за да не ме спрът няколко изкривени дъски или кривини ..... :salut:

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 яну 2012 23:58 
Извън линия

Здравейте "колеги"корабостроители.И аз съм от новобранците в това хоби. :study: Изчетох почти цялата тема,но никъде не срещнах някой колега да е написал за следното:ако сте забелязали в брой 9 на руското издание има допълнително изпратени към списанието "инструменти".Някой от вас интересувал ли се е кога господата и дамите от Деагостини ще ни изпратят тези инструменти? :rendeer:

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 195 мнения ]  Отиди на страница Предишна 17 8 9 10 1113 Следваща

Всички времена са UTC+02:00