Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 26 сеп 2018 00:22

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 195 мнения ]  Отиди на страница Предишна 18 9 10 11 12 13 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 26 яну 2012 00:28 
Извън линия

почне ли обшивката ще дойдат и инструментите

Нагоре
МнениеПубликувано: 26 яну 2012 11:55 
Извън линия

Дано да е така ,макар че се съмнявам малко дали ще дойде всичко."Братушките" в брой 25 пращат вече втори набор инструменти, който е за обшивката.Явно никой не им е звънял да ги пита Деагостинито за това,"ажеба"кога 6те изпратят първият набор от инструменти. копирано от руския сайт:

Выпуск №9. (16.03.2010)

1. Средняя часть верхней палубы
2. 1/2 нижней палубы кормовой части
3. Рейки для имитации палубного настила 60 шт.

Дополнительно:

- Отдельно в продаже специальный набор инструментов «Великие парусники»:

* Кусачки
* Молоток
* Пинцет
* Сверлилка
* Шкуркодержатель
* Надфиль
* Макетный нож

:roll:

Нагоре
МнениеПубликувано: 26 яну 2012 18:44 
Извън линия
Потребителски аватар

Колега ако чакахме да пуснат инструментите .....! :shaking2: :geek:
Май има разлика м/у руското и Българското издание ? При тях май има и пластмасови чаркове? :scratch:

Нагоре
МнениеПубликувано: 26 яну 2012 19:36 
Извън линия

dzorgio написа:
Здравейте "колеги"корабостроители.И аз съм от новобранците в това хоби. :study: Изчетох почти цялата тема,но никъде не срещнах някой колега да е написал за следното:ако сте забелязали в брой 9 на руското издание има допълнително изпратени към списанието "инструменти".Някой от вас интересувал ли се е кога господата и дамите от Деагостини ще ни изпратят тези инструменти? :rendeer:

В рекламното списание което върви с "промоционалния" брой 1 на стр. 10 ако се брои и корицата в т.6 е записано: "По време на публикацията на поредицата БЕЗПЛАТНО ще ви бъдат предоставени полезни аксесоари и специализирани инструменти: блок за ръчно шлайфане, шкурка,метална пила, приспособление за набиване на пирони,пинсети и лепило" В т.5 пак там е записано за работната основа /стапела/
Частите по работната основа дойдоха както бе обещано последната с бр. 11
От изброените инструменти за сега са пристигнали пилата и лепилото. Предполагам, че останалите ще пристигнат в следният ред шилото за пирони, трупчето, шкурката, и накрая пинсетите / поне в този ред би трябвало да се използват/.

В руският вариант на изданието инструментите се предлагат ДОПЪЛНИТЕЛНО т.е. срещу допълнително заплащане.
Общото ми впечатление от руският форум е че братушките не са доволни от качеството на допълнително закупеният набор инструенти. и ако съдим по пиличката която ми доставиха аз също.

Нагоре
МнениеПубликувано: 26 яну 2012 20:46 
Извън линия

Без да се приема като заяждане ама четааа, четаа, че то повечето от вас уреваха света - така като голедам повече нерви ви образува тоя кораб от колкото да ви доставя някакво удоволствие?!?
Какво и е на пиличката, какво са им на частите, че то хора с чисто нови Мерцедеси от завода на някакви смешни км-три им дават дефекти /чупят скоростни кутии, чупят двигатели/
Вие тука искате да е перфектно всичко - не Ви ли е ясно, че живеем в т.нар. див капитализъм, в който стремежа на производителите е да направят максимум печалба на гърба на клиента, като един от начините е да се смъкне от кое - от качеството. Само си спомнете - едно време мобилните телефони колко здрави бяха и вижте новите поколения колко са кекави, че чак като си купуваш дори квалитетна марка се надяваш и молиш да не даде дефект на 2-рия месец...

Нагоре
МнениеПубликувано: 26 яну 2012 21:13 
Извън линия

petertyp44 написа:
Без да се приема като заяждане ама четааа, четаа, че то повечето от вас уреваха света - така като голедам повече нерви ви образува тоя кораб от колкото да ви доставя някакво удоволствие?!?
Какво и е на пиличката, какво са им на частите, че то хора с чисто нови Мерцедеси от завода на някакви смешни км-три им дават дефекти /чупят скоростни кутии, чупят двигатели/
Вие тука искате да е перфектно всичко - не Ви ли е ясно, че живеем в т.нар. див капитализъм, в който стремежа на производителите е да направят максимум печалба на гърба на клиента, като един от начините е да се смъкне от кое - от качеството. Само си спомнете - едно време мобилните телефони колко здрави бяха и вижте новите поколения колко са кекави, че чак като си купуваш дори квалитетна марка се надяваш и молиш да не даде дефект на 2-рия месец...

За съжаление си прав , така стоят нещата.

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 яну 2012 10:11 
Извън линия
Потребителски аватар

Извинявам се за офтопика, но във връзка с
Цитат:
това се нарича Planned obsolescence или планирано остаряване.
Ето и малко повече информация в тази връзка:
http://www.youtube.com/watch?v=Agr89PUwdsM
http://www.youtube.com/watch?v=4Z9WVZddH9w

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 яну 2012 10:40 
Извън линия

Колеги-аз започнах точно с това че съм новобранец в това хоби-т.е. за вас които вече сте направили поне един модел си имате необходимия им набор от инструменти-е аз нямам или поне не всички,така че тайничко се надявах в поредицата да ми ги изпратят защото така са предвидили издателите иначе и аз щях да си ги набавя.Може и да дойдат някой ден -дано.А що се отнася до това че корабът ни е образувал допълнително нерви-не сам съгласен или поне при мен не е така.С такова удоволствие го сглобявам че нямам думи-е вярно пристигат изметнати части но си ги припасвам,оправям и всичко за сега върви "ОК". Пожелавам успех и търпение на всички.

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 яну 2012 16:26 
Извън линия

Здравейте, колеги-корабомоделисти.
Темата я следя отдавна - по съвета на някои стари "морски вълци" не бързах да започвам сглобяването, но някъде на 13 брой не издържах и започнах. Да си призная сега малко ме е яд - ако бях изчакал щях да направя и аз палубата както беше показал тук един колега - "занитена" с клечки за зъби. Ама нейсе .... другия път :D .
Аз също се присъединявам към мнението че "кефа цена няма". На мен ми е огромно удоволствие да седна и да си "чопля" някакви миниатюрни детайли. Естествено, че не всичко върви гладко, но когато човек има желание (и някой навременен съвет) всичко се постига.
Колкото до инструментите - аз започнах с пиличката и лепилото от Де Агостини + зъболекарски скапел (2 бр) и зъболекарска щипка, 1-2 шишенца байц и ..... много настроение. В процеса на работа се убедих, че тези подръчни материали няма да ми свършат работа и сега чакам да ми доставят от Англия 1 комплект инструменти: http://www.ebay.co.uk/itm/Massive-Craft ... 8137982843, и един комплект мини дрил/шлайф: http://www.ebay.co.uk/itm/60pc-Mini-Dri ... 20c0e7d7cd.
Гледам че някой от конструкторите тук вече са си лакирали детайлите/сглобеното до тук, но някъде четох, че се лакира след сглобката (вече видях и разни мини-компресори- http://www.ebay.co.uk/itm/Mini-Airbrush ... 8777675851 - но това вече мисля че е "висш пилотаж). Та мисълта ми е - някой може ли да даде съвет от личен опит кога да се лакира? Предполагам че има значение и самата сглобка - т.е. ще останат ли части "невидими" и съответно в невъзможност да бъдат лакирани. Но на този етап с информацията от Де Агостини не става много ясно.
Приятни занимания на всички начинаещи (какъвто съм аз) и на всички, които ни гледат малко "от високо" .... ама ще видите като пораснем и ние .... :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 яну 2012 18:30 
Извън линия

pepelnick написа:
това се нарича Planned obsolescence или планирано остаряване.
Ето и малко повече информация в тази връзка:
http://www.youtube.com/watch?v=Agr89PUwdsM
http://www.youtube.com/watch?v=4Z9WVZddH9w

Страхотно колега, винаги съм размишлявал и изказвал сред приятелите си как нещата са направени да се чупят, за да си купим нов продукт, но не го бях гледал на филм - останах без думи. Благодаря ти!!! :thumleft:

Нагоре
МнениеПубликувано: 31 яну 2012 21:22 
Извън линия

Морето замръзна и кораба не можа днес да доплава,поне в Пловдив. :bigsmurf:

Нагоре
МнениеПубликувано: 02 фев 2012 21:57 
Извън линия
Потребителски аватар

Здравейте
Аз съм нов във форума....Също си купувам поредицата.Бих искал да попитам за останалите кораби,тъй като разбрах,че те ще бъдат 4ри.
След края на този ли ще започне следващият?Ако е така ще събирам около 8 години :o

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 фев 2012 20:42 
Извън линия
Потребителски аватар

Не точно!Другите са скъпички не вярвам да ги пуснат..

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 фев 2012 01:42 
Извън линия

Здравейте...Ако някой желае да започне да строй нов кораб бих му помогнал продавам от 1 до 17 брой на "Великите Кораби" на много по ниска цена от пазарната....Мерси : )

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 фев 2012 10:57 
Извън линия

Колегата LAMOTRON от форума искаше точно да намери тези броеве защото отначало се беше отказал да го прави, но после му дойде меракът.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 195 мнения ]  Отиди на страница Предишна 18 9 10 11 12 13 Следваща

Всички времена са UTC+03:00