Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 19 апр 2018 23:50

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 195 мнения ]  Отиди на страница Предишна 19 10 11 12 13 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 04 фев 2012 17:39 
Извън линия

колеги имам въпрос . ако изпусна примерно 15 броя дали ще ги имат в наличност да ми ги пратят

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 фев 2012 23:53 
Извън линия

Аз бях прецакал един елемент та ходих до издателството и там имаха всички в наличност ( поне тогава ) така че не би трябвало да е проблем.

Албер Айнщайн

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 фев 2012 12:17 
Извън линия
Потребителски аватар

20-ти брой излезе и с него класьор 2 за списанията. Хитреците от ДеАгостини обаче са я пуснали на отделна цена от списанието - 5.90 лв. Така че се пригответе психически да се бръкнете за 14 лв този път.
Доста просташки начин да се изкара допълнително някой лев!

In The Game Of Thrones, you win or you die,
there is no middle ground!

Нагоре
МнениеПубликувано: 14 фев 2012 17:18 
Извън линия

E все едно някой на сила Ви кара да го купувате класиора :salut:

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 фев 2012 13:56 
Извън линия

До сега си мълчах, но реших да си напиша мнението! Списанията, които Де Агустини прилагат към парчетата от кораба, са изключително хаотично написани, дилетантски преведени и не са изобщо свързани с "Великите Кораби". От тези писания, след много напъване, не можеш да научиш почти нищо! Отдавна не си губя времето да ги чета и не виждам смисъл да ги събирам! По същество те са отпадък за вторични суровини, така че нищо няма да се загуби ако не се купи скъпия класьор, напротив - печалбата е 100%! Не виждам смисъл да се дават пари и след това да се съхраняват боклуци в къщата! Смятам, че каквото имаше да се вземе и научи от издателството вече е направено. Купих си най-скъпия чертеж в моя живот!!! От тук нататък всяка стотинка дадена на Де Агустини си е чиста загуба! 80 броя по 8 лева са 640лв, което прави две много квалитетни машинки. Няма да казвам от кой магазин! С тези машинки ще си изработя блокове, юферси, настил, мачти, въжета за този и за още много корабчета и ще си останат ЗАВИНАГИ за мен и няма да чакам още 80 седмици!!! До тагава "Я камилата, я камиларя", а като им гледам качеството на детайлите до сега, си представям колко неприятности ме чакат, ако продължа да ги купувам!!! С това издателство и с тези ядове аз бях до тук! Пожелавам на всички колеги, които продължават, здрави нерви!

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 фев 2012 19:31 
Извън линия

колега, напълно те подкрепям за написаното
но нека не бъдем толкова негативно настроени защото наред с всички изброени минуси има своя най-голям и това е възраждане на едно позабравено в БГ хоби - моделизма
благодарение на изданието доста хора започнаха да се интересуват кое как би трябвало да се прави
погледни в момента по форумите каква е активността и ще се убедиш в написаното от мен
колкото и да е грешен модела на деагостини, желаещите да се научат правилно да сглобяват модели ще се поучат от грешките на модела и ще продължат напред
Ще се получи един вид остяване на плявата
така че нека сме му благодарни за породения ентусиазъм
Ако си спомняш едно време ОСО и правеното там ще се съгласиш с мен

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 фев 2012 20:11 
Извън линия

Абсолютно си прав! Аз съм на 54 години и добре си спомням времето на ОСО, кръжоците по моделизъм и т.н. В един друг подобен форум, още в началото писах, че огромната заслуга на ДеАгостини е че успя да създаде едно спонтанно "братство" основано на безкористни общи интереси, което в днешно време е нечувано явление! Лошото е че те предварително са заложили на неграмотността на публиката, а аз като гледам в тези форуми възпитанието и коефициента на интелигентност на посетителите са на най-високо ниво! Явно че маркетинга на ДеАгустини е сгрешен първоначално! Аз не съм дал съвет някой да се отказва. Изказал съм само мое мнение. Лошото е че хора със знания като Snarlev, evgeni200 и други, нямат медийните възможности на ДеАгустини, за да популяризират хобито!

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 фев 2012 21:12 
Извън линия

да прав си
но нека от да се поучим от грешките на деагостини и да вървим в правилната посока
сам виждаш колко хора при сглобяването на модела се водят единствено от желанието да сглобят парченцата, без да се замислят дали това което правят е правилно или не
който иска да навлезе в материята ще пита, ще се интересува, ще чете
сам знаеш че занаят се краде а не се учи, така че
ще си проличи кой за какво има желание

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 фев 2012 21:43 
Извън линия
Потребителски аватар

Явно пазара е определил и модела!
Ако беше този кой ли би го купувал:
http://www.deagostini.co.uk/shop/subscr ... ts_premium

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 фев 2012 06:42 
Извън линия

natural написа:
До сега си мълчах, но реших да си напиша мнението! Списанията, които Де Агустини прилагат към парчетата от кораба, са изключително хаотично написани, дилетантски преведени и не са изобщо свързани с "Великите Кораби". От тези писания, след много напъване, не можеш да научиш почти нищо! Отдавна не си губя времето да ги чета и не виждам смисъл да ги събирам! По същество те са отпадък за вторични суровини, така че нищо няма да се загуби ако не се купи скъпия класьор, напротив - печалбата е 100%! Не виждам смисъл да се дават пари и след това да се съхраняват боклуци в къщата! Смятам, че каквото имаше да се вземе и научи от издателството вече е направено. Купих си най-скъпия чертеж в моя живот!!! От тук нататък всяка стотинка дадена на Де Агустини си е чиста загуба! 80 броя по 8 лева са 640лв, което прави две много квалитетни машинки. Няма да казвам от кой магазин! С тези машинки ще си изработя блокове, юферси, настил, мачти, въжета за този и за още много корабчета и ще си останат ЗАВИНАГИ за мен и няма да чакам още 80 седмици!!! До тагава "Я камилата, я камиларя", а като им гледам качеството на детайлите до сега, си представям колко неприятности ме чакат, ако продължа да ги купувам!!! С това издателство и с тези ядове аз бях до тук! Пожелавам на всички колеги, които продължават, здрави нерви!

Списанията, за които говориш са пунта мара. Те служат само, за да се води печатно издание, щото като такива могат да се продават без касов апарат на вестникарските сергии. Това им е тънката идея на тия хитреци, а не да ти помагнат в сглобяването или да те научат на нещо. И е абсолютно прав някъде по-горе guzar300224, че частите са боклука останал от дистрибуцията в други страни. Нали се сещаш като минат за няколко години през няколко пазара как тия части овехтяват, съхнат, някои се поръчват наново на китаеца, щото са изпочупени, ама дървото вече е друга партида и т.н. и т.н. Отделно някъде по мазетата трябва да се сортират, асемблират, преопаковат. Пък ти седиш и се чудиш що не стават. А и като имаш предвид, че deagostini са дали правата за разпространение тук на някакви гърци ... Сещам се за вица ква била разликата между евреина и гръка.
Колкото до кинтите - и аз си напрвих същата сметка и също хич не ми хареса. Дет се вика ти за тия пари истинска лодка ше се земеш. А и няма да си късаш нервите. Нали идеята не е това, а да си правиш кефа! Така че и аз като теб "С това издателство и с тези ядове бях до тук!" Пък като искам да си чеша крастата - има вече достатъчно фирми, които предлагат всевъзможни модели, при това далеч по-качествени, разнообразни и евтини и не за 80 седмици, а веднага. Даже открих тия дни едно ново магазинче на Гео Милев и като гледам нещицата там направо ми идва да си изям топките заради левчетата, които съм дал до сега на deagostini

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 фев 2012 09:51 
Извън линия

колега
дай малко повече инфо за магазинчето в Гео Милев - адрес и какво продават че да може и ние да му се порадваме

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 фев 2012 21:34 
Извън линия
Потребителски аватар

Колега jimmi p модела на VICTORY/1:50/ готов струва 15000 евро.А докато го направиш колко ли нерви ще изхабиш?А колко ли струва докато го направиш? Каква е цената на удоволствието?
За мен специално:8 лева седмично,без значение колко ще е на края.
В крайна сметка деагустини са една школа/може и мошенници да са не ми пука/!!

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 фев 2012 01:47 
Извън линия

В Русия вече са пуснали първите 2 броя на Виктори, след Кръстителя. Така, че кой знае след година и нещо и нас може да ни огрее.

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 фев 2012 09:06 
Извън линия

bratiata, магазина се намира на ул. Гео Милев 24. Пращам ти и линк - дано не се сметне за реклама :bounce:
http://www.hobbyland.bg/extra/hobilend_sofiq/29.html

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 фев 2012 09:22 
Извън линия

mandango написа:
Колега jimmi p модела на VICTORY/1:50/ готов струва 15000 евро.А докато го направиш колко ли нерви ще изхабиш?А колко ли струва докато го направиш? Каква е цената на удоволствието?
За мен специално:8 лева седмично,без значение колко ще е на края.
В крайна сметка деагустини са една школа/може и мошенници да са не ми пука/!!

Ми колега, нали точно за удоволствието говорим - за мен, пак гледам и за други тук, тоя кораб започна като удоволствие, а се превърна в нерви и ядове, да не кажа мазохизъм. При теб на знам как е, но аз лично искам да си давам парите за кеф, а не за ядове и за неприятното усещане, че ни праят на идиоти, че и си пълнят гушите от това :colors:

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 195 мнения ]  Отиди на страница Предишна 19 10 11 12 13 Следваща

Всички времена са UTC+03:00