Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 17 авг 2018 02:37

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Republic Star Destroyer 1/2256
МнениеПубликувано: 03 дек 2012 00:36 
Извън линия
Потребителски аватар

Ето с какво се снабдих на приятната цена от 12 български левчета:

Star Wars – Republic Star Destroyer
Направен от Revell, в безумния мащаб 1/2256 (как пък го сметнаха), това е единственият кораб от новите епизоди, който ми харесва като дизайн. Доста време го търсех по магазините – явно е спрян от производство, и най-после се сдобих с него.
Това НЕ Е Easy-kit! Но се доближава до него по малкия брой детайли. Сглобяването му се очаква да бъде доволно лесно, но както винаги смятам да си усложня живота с подходящо осветление.
Толкова засега, ето снимки:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

In The Game Of Thrones, you win or you die,
there is no middle ground!

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 дек 2012 02:02 
Извън линия
Потребителски аватар

Moarein написа:
Ето с какво се снабдих на приятната цена от 12 български левчета:
Направен от Revell, в безумния мащаб 1/2256 (как пък го сметнаха)...

Елементарно Уотсън! Не забравяй, че майка ( и баща!) на (почти) всички моделистки мащаби е "империалистическата" :lol: :lol: мерна система imperial. В нея, за разлика от метричната, мащабът винаги се изразява в съотношението инч (или части от инча) към фут. И освен това се знае, че един фут има 12 инча. Винаги! :lol: :lol: . С други думи мащабът 1/1 в "имериалистическата" система означава, че 1 инч на модела се равнява на 1 фут (12 инча) в действителността или това е 1:12 в метричната система.
Та както мащаб 1/4" е 1:48 (защото 1/4 от инча в мащаба се равнява на един фут в действителнстта), така и 1/188" е 1:2256. Ще рече , че 1/188 от инча в умаления модел се равнява на 1 фут в действителността (188х12=2256). Не че 1/188 е много читав мащаб де, ама сигурно в Старата Република са обичали такива числа...
Срещал съм и други цифри за този модел, тъй че можеш сам да провериш достоверността на мащаба. Според изтекла преди години строго секретна информация на Kuat Drive Yards, където се строят разрушителите от клас Venator, дължината на кораба е 3729 фута, а "разпереността" му е 1797 фута. (Абе, космичеки кораб разпереност има ли? :scratch: ). Горните данни за жалост не успях да ги проверя на място (засега) :oops: ...ама като гледам числата и ме засърбява ръката... Кой идиот строи космически кораби с такива размери?
Оттук нататък смятай сам. ;)
П.П. За туй, че си взел модела на безценица, ти завиждам съвсем, ама съвсем неблагородно Изображение :evil: :evil: :evil: ИзображениеИзображениеИзображение...свършиха ми се гадните емотикони

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 дек 2012 09:03 
Извън линия
Потребителски аватар

Мастер CANSO както винаги ме удивяваш с познания. На нас младите падауани не ни остава друго, освен да пазим тишина в час и да си правим моделите :D

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 дек 2012 12:21 
Извън линия

Като сметна, че преди няколко години го взех за 40 лв. и приспаднем инфлацията си го взел направо без пари. Продават много хубави, големи, сини светодиоди за двигателите. Двете черупки може да не ги лепиш, защракват се добре и можеш да сменяш батерията, за да не слагаш външно захранване. Оптични влакна ще слагаш ли?

ПП. Нека силата да бъде с теб!

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 дек 2012 13:40 
Извън линия
Потребителски аватар

Продава се готов светлинен сет за тоя модел, който излиза около 60 $. Предвид цената на един светодиод обаче (между 20 и 30 стотинки), даването на толкова пари е безумно.
Оптични влакна взимам от едни китайски лампи - за по 5 лв ги продават по морето ;)

Ето какво трябва да се получи:

http://dqscaleworks.blogspot.de/2012/11 ... royer.html

:bounce:

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 дек 2012 14:22 
Извън линия

Туй чудо на Диего май е по-голям мащаб, но като ти гледам Фалкона ще е интересна темата.

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 дек 2012 14:44 
Извън линия
Потребителски аватар

alabala написа:
Туй чудо на Диего май е по-голям мащаб, но като ти гледам Фалкона ще е интересна темата.

Напротив, в посочения сайт е даден в по-дребен мащаб (това имах предвид с разминаванията в информацията за мащаба, които споменавам по-горе). Моделът е същият. Апропо, той не е на Диего, а на един австралиец, титлуващ се "Madhatter".
Moarein написа:
Мастер CANSO както винаги ме удивяваш с познания. На нас младите падауани не ни остава друго, освен да пазим тишина в час и да си правим моделите :D

Но не забравяй никогаж, че и най-дъртото джедай да научи може от свойто най-младо падуан нещо...ако какво има!Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 дек 2012 16:14 
Извън линия

Вярно блога е на Диего, не го разгледах подробно. Излиза, че оптиката трябва да е влакно от оптичен кабел, поне в България не съм виждал толкова тънка да се продава. Ако е така, то трябва много да се внимава с нея, защото е чуплива и като се забие в кожата става мазало. Имам много остатъци от тази която сме полагали във фирмата, но мен лично ме притеснява да работя с нея, иначе смятах и аз да правя светещи илюминатори. Задоволих се само с двигателите.

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 дек 2012 17:52 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Оптичните влакна от китайските нощтни лампи са достатъчно тънки и са много еластични, почти не могат да се счупят. Единственият им недостатък е, че пренасят много малко светлина. Трябва им мощен източник.

Страхотен модел :thumleft:

А къде се продава този кит за освтелението?

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 дек 2012 23:57 
Извън линия
Потребителски аватар

Оптиката на китайските лампи мисля, че е 0.5мм, което напълно ме устройва. Даже за Сокола ми беше тънка за подложката та ги комбинирах по 4 влакна на точка.
Ето го кита ама са излишни пари това:

https://www.starshipmodeler.biz/shop/in ... revell.cfm

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 10 мнения ] 

Всички времена са UTC+03:00