Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 17 авг 2018 02:38

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 14 авг 2015 21:30 
Извън линия

Здравейте,казвам се Драго на 39 години от Бургас.Попадна ми една яхта от 70те,или 80 те години за сглобяване.Има си моторче на 4.5 волта и в инструкцията пише,че е професионална за състезания :) Проблема е,че я няма първата страница със схемата,или картинката.Останалата част от инструкцията е налице,но идея си нямам какво да правя .Имам и двама сина на почти 11 години и ми дават зор да я сглобя,но няма как без схема.Ако може някой да ми съдейства с каквото и да е ще съм ви много благодарен.
ПС:Имам и една ветроходна яхта на която нямам мачта и платна,но за нея по късно.
http://dragolazarov.snimka.bg/other-spo ... hta.876167

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 авг 2015 09:52 
Извън линия
Администратор

Еха! :cheers:
Такава яхта получих за 11-тия си рожден ден :) И успях да в сглобя почти сам.
Само, че не бих я нарекъл професионална за състезания. Руля се нагладя ръчно наляво или надясно, цъкаш ключето и тя започва да описва кръгове във водата. Ако го оставите направо ще плава напред докато не срещне препятствие :) Спасението да не се изгуби беше да се върже с дълъг конец, имаше такива за хвърчила едно време. Мисля, че лесно може да се доработи за дистанционно с една проста рулева машинка, която да командва руля.
Сглобяването не е сложно, бих ви посъветвал да обърнете внимание на тръбата за винта, или както са я нарекли "дейдвудна тръба", да я уплътните добре в корпуса за да не влиза вода от там. Също така е направена да работи с две плоски батерии от по 4.5 волта, но няма да е сложно да се доработи със съвременна акумулаторна батерия, което ще улесни експлоатацията и.

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 авг 2015 10:48 
Извън линия
Потребителски аватар

Съвети тук на форума едва ли биха помогнали. Трябва някой да ти помогне на живо.
http://www.bfkks.com/?page_id=7
тук има два клуба които са ти близо. В Бургас и в Средец. Свържи се с тях и там ще ти помогнат. Клубовете са от любители ентусиасти, отзивчиви са и никой няма да ти откаже помощ..
Освен съвети, трябват и някои материали, инструменти и машинки.
Там ще ти помогнат и за ветроходната яхта.
Успех

Ноевия ковчег е направен от любител, професионалистите са построили Титаник.

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 авг 2015 21:30 
Извън линия

Благодаря за мненията.Май ще се насоча към професионалисти,предвид че никога не съм се занимавал с това.
ПС:Добавих снимки и на ветроходната яхта.Купих я преди два месеца от OLX и продавача ми я даде с мачта от щека за билярд.Импровизирах и направих някакви платна,но се обръща от височината и тежеста на мачтата.Мислех да добавя още тежести към кюла(дано да съм се изразил правилно),но се страхувам да не я разваля нещо.Най големият проблем е,че децата ми нямат търпение да заплуват и двете лодки :(
http://dragolazarov.snimka.bg/other-spo ... 7.35877640
Няма да ви казвам,че и няколко дена дялках от едно дърво корабче,което естествено се обръщаше.А самото корабче си е и доста голямо.Някъде към 70-80 см само му е дължината :)
Май много се забърках с тази мания на децата по кораби и лодки :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 авг 2015 15:45 
Извън линия
Потребителски аватар

Разгледай тази тема: http://modelistika.com/showthread.php?t=17983 Някой от снимките ги няма, но ще ти помогне. Мисля ,че в раздела за яхти имаше и яхтата. Успех! :thumright:
Мачтата може да замениш с алуминиева тръбичка. Има ги в Практикер.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC+03:00