Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 13 дек 2019 08:51

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 82 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 6 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 05 ное 2012 14:04 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Може ли обяснение с картинки, че не мога да го схвана :roll:

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 ное 2012 14:08 
Извън линия

Съжелявам , но не мога , малко съм скаран с компютъра.

0898531607

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 ное 2012 16:06 
Извън линия

Изображение

Това се има предвид, използва се когато черновата обшивка се прави с дебелината на борда. На мен лично този метод не ми харесва, защото борда не отговаря на истината, става с равна дебелина одолу и отгоре, а в действителност не е така. Долу е по-широк, ще си личи в отворите на оръдията, особенно при по-големи мащаби.

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 ное 2012 18:17 
Извън линия
Потребителски аватар

Това имах предвид.
От горе го оставяш равно, зарязваш по бимса но не до края. И тиксото за да е по-лесно чупенето.

Изображение

А това което показваш също се ползва. Задължително се прави чиста обшивка и от вътре.
А дали дебелина ще е еднаква от горе до долу, зависи от дъските и най-вече от корабостроителя.

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 ное 2012 12:06 
Извън линия

Укрепих конструкцията малко грозно, но стана здраво. Реших да изпробвам запълване, като си краднах идеята за стиропора от Евгени. Получи се, както се казва, просто пИрфектно. :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Всяка извивка си е точно на мястото, няма нужда от допълнителни шаблони. Стана доста здраво и мисля да го направя докрай, само трябва да реша с каво лепило ще е най-добре да се залепи обшивката. При този метод ще е директно чиста.

ПП. Бялото мазило е акрилен кит за дърво.

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 ное 2012 13:54 
Извън линия

Хубаво че си краднал технологиятя от Евгени , но на какво ще се държи тази чиста обшивка , много не ми е ясно.

0898531607

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 ное 2012 14:41 
Извън линия

Запълвам с пяната всички празнини по скелета, както при кърмата, после китвам за здравина и ще се получи подобен корпус.

Изображение

Само дето при мен вместо от чам ще е стиропор, това на практика е ниво на чернова обшивка, която служи за оформянето на корпуса. Два различни метода с еднакъв завършек.

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 ное 2012 14:48 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Интересна идея.
До колкото имам спомени стериопорите и пяната са малко меки и еластични.
След китването, може би зависи от вида на кита, но няма ли да се напука кита от това, че е положен върху мека повърхност?

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 ное 2012 14:51 
Извън линия
Потребителски аватар

Мисля че,директно с чиста обшивка няма как фалш борда да е здрав.

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 ное 2012 15:57 
Извън линия

Явно си решил да правиш един и същ корпус няколко пъти, от това което си замислил нищо няма да излезе.Поне да беше краднал цялата технология от Евгени.

0898531607

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 ное 2012 16:11 
Извън линия

Иване, обосновавай си поста иначе звучи като заяждане. Кое няма да се получи и защо?

Чистата обшивка ще е с дебелина 1мм на дъските и 2мм другите детайли, толкова е дебелината на обшивката и на другия ми кораб и е здраво.

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 ное 2012 16:37 
Извън линия

Нито се заяждам , нито ще споря с някого.Казвам че няма да стане зящото чистата ти обшивка няма на какво да се държи, затова се прави чернова за да легнат летвите плътно една до друга и върху черновата, да има по голяма площ на допир и съответно лепило. Ако беше така никой нямаше да прави чернова и след това да се слага чиста обшивка, иначе след някоя и друга година ще цъфне като разплетена кошница и ти отива труда на вятъра.Ако правиш кораб който отвън ще бъде китосан и боядисан като съвременните, а не да се вижда дървена обшивка, при този случай както ти мислиш да го правиш ще стане.Другия ми модел който правя е на спасителен кораб и е само с една обшивка , но след това промазан с епоксидна смола и китосан , но той е съвременен и ще се боядисва.Още веднъж казвам че не се заяждам, просто казвам какво мисля.Ако си се засегнал се извинявам.

0898531607

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 ное 2012 17:04 
Извън линия

Нямам никакъв опит, но следя работите и си пиша с украински колега, работещ от нулата.
Та той с подобна технология изкарва повече от добри резултати.
алабала ще ме извини за чуждите снимки в темата му
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 ное 2012 18:45 
Извън линия

Valсad, не се сърдя, дори напротив, защото явно Иван не ме е разбрал какво имам предвид, а твоите снимки ясно го показват. Когато целия корпус се запълни, се получава цяла основа на която да легнат летвите на чистата ошивка. Това което показвам е само шаблон, от него нищо няма да се вижда. Този метод с пластмасата и стиропора просто е по-мързелив, други го правят със шперплат и запълват пространството между шпангоутите с някакво дърво, но за него са нужни машинки.

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 ное 2012 10:58 
Извън линия

Имате моето уважение към труда и майсторството ви с дърво по класическия метод. Не споря, че дървените са най-красиви, въпрос на вкус и на това от коя епоха харесвате корабите. Моделите не са само дървени. Xората правят модели и от хартия. Като са по-големи я усилват с ПВЦ. От този полски форум KOGA.net.pl. В тази връзка може да се нарежат летвички от 1 или 2мм дебело ПВЦ и да се обшие с тях, както правят там. Или другия вариант, като се запълнят междините с фибран – да се облече със стъклоплат и епоксидна смола. Получавате „чернова” обшивка, от горе може да се имитира дървена…

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 82 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 6 Следваща

Всички времена са UTC+02:00