Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 11 дек 2017 22:55

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 17 фев 2015 10:43 
Извън линия

Здравейте сръчни и отдадени на хобито си хора!
Скоро баща ми се пенсионира и съм решила да му подаря модел на дървен кораб по случая . Смятам, че много ще му допадне и би могъл сериозно да се запали по корабомоделизма. Но тъй като до сега никога не е правил такива неща, моля ви за съвети какъв модел да избера. Иска ми се да е ветроходен кораб, който да е достатъчно красив, за да го грабне и в същото време да е максимално опростен, за да не го откаже от по-нататъшно моделиране.
Разглеждах следните модели:
http://www.hobby.store.bg/p63281/shhuna-mistral-sglobiaem-model-na-korab-ot-dyrvo.html
http://www.hobby.store.bg/p64820/shhuna-scottish-maid-sglobiaem-model-na-korab-ot-dyrvo.html
http://www.hobby.store.bg/p64825/karavela-la-nina-sglobiaem-model-na-korab-ot-dyrvo.html
Ще бъда благодарна за съветите и предложенията ви!
Успешен ден!

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 фев 2015 11:10 
Извън линия
Потребителски аватар

Здравей,
Покупката на китов дървен платноход е най-лесната част. Варианти има много.
Повечето кораби в стор.бг са на Артесия Латина, които лично за мен не са от най-добрите на пазара. Но като за начало стават.
Имай предвид, че изработката на такъв модел налага не малък набор от инструменти, които са допълнителен разход.
Не знам с какво разполага баща ти, така че помисли и за тях.

Ето ти един голям английски сайт - разгледай какво се предлага и от други фирми:

http://www.cornwallmodelboats.co.uk/

раздела е:
Static Display Model Boat Kits

In The Game Of Thrones, you win or you die,
there is no middle ground!

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 фев 2015 12:06 
Извън линия

Moarein, благодаря за бързия отговор!
Благодаря и за сайта, много неща има в него, харесва ми и че на някои модели са написали нивото на трудност, така е ми е по-лесно да се ориентирам в избора. За съжаление обаче повечето неща са доста скъпи, но предполагам, че това се определя и от качеството на предлаганите сетове.
Инструменти най-вероятно няма, та затова мисля да прибавя и някакъв комплект, който да му върши работа на първо време, а ако има желание да се задълбочи, той сам ще си набави необходимите му пособия. Много ще се радвам, ако скоро и той стане част от вашето общество!
Поздрави и пожелания за приятни часове с вашето хоби!

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 фев 2015 12:19 
Извън линия
Потребителски аватар

Правилото е просто - евтин модел - много набутване после за доработки.
Сама преценяваш.
Посочените от теб примери на Артесия Латина примерно, всичките платна за за изхвърляне. Не съм се задълбавал подробно, но предполагам, че и на други компоненти ще се наложи подмяна, за да стане модела приличен.

In The Game Of Thrones, you win or you die,
there is no middle ground!

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 фев 2015 12:50 
Извън линия

Аз лично не съм видял дори елементарен модел, който да е пример за съвършенство! Доколкото разбирам искате да създадете на баща си душевен комфорт за преминаване към един нов начин на живот и това е доста подходящо начало което трябва да му осигури харесване на хобито и усет за осмисленост. Какъв ще излезе моделът като първи, не е толкова важно. Важното в случая мисля е да се запали по моделизма, а след това ще дойдат моделите които той ще си избере и полека лека ще има и поводи за инструментариумът да бъде усложнен. Като начален опит дали ще му хареса инвестицииите не са голями: лъкче, пирончета различни размери, бургийки(магазинът на ъгула на Раковска и канала на Сточна гара за крепежни елементи), нещо на което ще слага тези бургийки, от посоченият магазин скъпото и необходимо е "поялника" за огъване на летвичките....Като начална инвестиция когато започнах най-скъпото беше от практикер една мини електрическа дрелка с гъвкав шланг за ползване на стоматологични борчета. В Практикер има като за начинаещ резци.
Иначе ако решите да почнете с инструментариумът и му обзаведете работилница на ювелир ще е много скъпо! Тя работата постепенно ще си изиска по-скъпите инструменти.
Другите във форумът може да добаваят още неща, но съобразено с целта на подаръкът Ви. Нали няма да го пращате на изложения, състезания и т.н. Май по-важното ще е да се хареса на него, приятелите и роднините!?
Спрямо моделът, освен да е по-елементарен добре е и да се съобрази мащаба заради зрението и сръчността на ръцете иначе казано нещо по-голямичко.
Мисля, че най-голямият майстрлък на съветващите е да съобразят началото и да се изявят като майстори как биха направили нещо сложно с нещо по елементарно, то това издава майсторите. Хобито моделизъм постоянно изисква надхитряване на ситуацията с това което имаш в момента, а иначе има увеличителни очила за няколко хиляди лева....

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 фев 2015 19:32 
Извън линия
Потребителски аватар

kvoidae написа:
Хобито моделизъм постоянно изисква надхитряване на ситуацията с това което имаш в момента

Много точно казано

Аз също съм доста"зален",но тук има една част хора,които винаги ще ти дадат важен съвет.Особено,ако се пусне ревю на модела

Нагоре
МнениеПубликувано: 21 сеп 2017 15:31 
Извън линия

На адрес: www.vishegrad.com има модели за начинаещи.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 7 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00