Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 13 дек 2018 02:03

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Български Panzer IV
МнениеПубликувано: 15 окт 2010 13:50 
Извън линия
Потребителски аватар

Замислил съм за след време една дравска диорама,в която ще присъства едно панцерче в 1/72.Обаче за въпросното панцерче не мога да намеря информация дали в българските танкови войски е използвана модификацията със или без щит на купола(не знам дали така се нарича,дано ме разбирате).В интернет и в разни издания се намират много противоречиви данни.Освен това да питам дали това моделче на Италери е подходящо за случая:
http://www.italeri.com/VisualizzaProdot ... PROD=01052
Друг въпрос е откъде ще му намеря декали-как да си направя,а може и да пробвам да нарисувам българския боен знак със щита със трикольор със спринцовка.Най-вероятно ще правя маслинено-зеления камуфлаж с български щит.

http://www.airgroup2000.com/forum/viewt ... 53f4bac70a тук най-отдолу на страницата е дадено по един начин,

http://www.afv-news.com/wp-content/uplo ... prev02.gif а тук (зеления камуфлаж по средата вдясно) е даден по друг начин.И двата пъти е без щит,

а тук:
Изображение
е дадена по съвсем друг начин, с щит.
Та въпроса ми е:кой камуфлаж е верен или и трите са верни?

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 окт 2010 14:23 
Извън линия
Потребителски аватар

За камуфлажа би трябвало да е този, гледам имаш същата книга, която и аз, така че да ти давам примери от нея е безсмислено. Предполагам, че може да й се довериш. Също така разрови се из един сайт, български беше, но не мога да се сетя точно как се казваше. В него имаше много снимки от войната, на всякаква техника. Сайта беше нещо от рода на "българска история в снимки" или "да си спомним българската историческа слава". Все някъде трябва да има инфо за тези танкове.

А за декалите:

http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=BD-72029

Мащаб 1/72, производител Бизон, български танкове '40-'45, ще ти свършат идеална работа. :thumright:

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 окт 2010 17:52 
Извън линия
Потребителски аватар

Да тези декали са добри,но аз търся щита със диагонално разположен български трикольор и окантван с бяла прекъсната линия,а него,струва ми се,го няма в този декален лист на Бизон.

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 окт 2010 22:14 
Извън линия
Потребителски аватар

Panzer Kampfwagen IV написа:
Обаче за въпросното панцерче не мога да намеря информация дали в българските танкови войски е използвана модификацията със или без щит на купола(не знам дали така се нарича,дано ме разбирате).

Са доставяни и са използвани, а т.нар. щит е противокумулятивен екран.

Цитат:
Друг въпрос е откъде ще му намеря декали-как да си направя,а може и да пробвам да нарисувам българския боен знак със щита със трикольор със спринцовка.Най-вероятно ще правя маслинено-зеления камуфлаж с български щит.

Ако работиш с четки - можеш да рисуваш с по-малка четка, вкл. прекъснатия бял кант. Ако е с аерограф - мисля, че няма да ти е трудно да направиш шаблонче и да пръскаш - всъщност точно шаблонът е причина за прекъсване на канта на прототипа.

Цитат:
Та въпроса ми е:кой камуфлаж е верен или и трите са верни?

Ами... Ако изчетеш внимателно целия текст пише, че всички камуфлажи са верни - просто са в различне периоди. Аз освен жълт (в който цвят са доставени) лично не мога да твърдя, че съм виждал в друг цвят (говоря за зелено) - поне от това, което е на снимките. Все пак можеш да попиташ в темите за Българската армия в големия форум, има достатъчно сведущи люде по темата.

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 окт 2010 21:13 
Извън линия
Потребителски аватар

А горе долу в М 1/72 какви ще са размерите на бойния знак?Никой не казва нищо за модела на Италери-подходящ ли е за целта или не.Най-вероятно ще правя последния вариант(от книгата).

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 окт 2010 22:07 
Извън линия
Потребителски аватар

Четворката на Италери вероятно е преиздадено ESCI, което според ревютата изобщо не е добре. По възможност си потърси ревелски IV или драгонски такъв. Имали сме G и Н доставени, J са по-скоро трофейни машини.
Намери размери на танка, измери илюстрацията, сметни си мащаба. После измери знака в книгата, сметни колко трябва да е голям в 1/72. Това ти е част от research-a :D Положи малко усилие, за да ти е по-сладко.

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 окт 2010 14:55 
Извън линия
Потребителски аватар

Предполагам имаш впредвид номер 03119 на Ревел.А защо не мога да го намеря в каталога им?В България къде мога да го намеря и на каква цена?

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 окт 2010 15:17 
Извън линия
Потребителски аватар

...или 03122. Мисля, че в момента е спрян - отдавна не съм го виждал. Обяви, че го търсиш, може да има меркалия да го продаде или поне да ти помогне в търсенето. Вариант е eBay, но не знам колко ще ти стъпи. Можеш да се комбинираш с някого и да поръчаш драгонски G, примерно, ако ревелските китове не се намерят.

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 окт 2010 15:36 
Извън линия
Потребителски аватар

А на този италерския къде пише,че е вариант J?А ако е J не можели да се преправи в G или H?Защото той май ми е единствения достъпен.А кога може да го пуснат ревелския?
Този сайт: http://henk.fox3000.com/revell-72kits.htm каталог ли е или онлайн магазин?Защото тук го има...

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 окт 2010 15:55 
Извън линия
Потребителски аватар

Каталог с ревюта. Пусни тема в раздел "Търся" по-надолу - не го намирам в магазините. Драгонския е соленичък - струва 16 паунда без доставката.
http://www.modelsforsale.com/catalog/pr ... -1/72-7359
Версиите, които ти трябват за наши машини (отново) - G и H за доставените, J за трофейни. Съдейки по италерския модел той е всичките и нито една от тях. Потърси какво трябва да направиш, за да конвертираш в нужната ти версия щом само той ти е достъпен.

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 окт 2010 17:58 
Извън линия
Потребителски аватар

Благодаря.Последните ти думи са обнадеждаващи.Ще потърся и ще се разровя в интернет и по книжарниците за версиите G и H и по-точно за българските.Пак благодаря за изчерпателните отговори!

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 окт 2010 18:43 
Извън линия
Потребителски аватар

Надявам се наистина да съм бил полезен. Пак препоръчвам - пусни тема в "Търся" че търсиш ревелска четворка и има шанс някой да ти помогне. Тук има едно интересно сравнение на по-старите модели на четворката.
http://www.onthewaymodels.com/articles/ ... ompare.htm
Знаейки какви са кусурите италерското/ешовско 4 ще можеш да коригираш, стига да имаш достатъчно желание.
Педполагам към момента най-точна е драгонската четворка.

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 21 окт 2010 18:12 
Извън линия
Потребителски аватар

Не знам от къде си, но в Русе, в Бонжур, ревелкия Н го имаше дълго време ... цената беше около 15лв. Сега не знам дали е наличен, скоро не съм ходил да гледам какво има.

Нагоре
МнениеПубликувано: 22 окт 2010 14:27 
Извън линия
Потребителски аватар

Надявам се.Тук го няма нито на магазинчето на италианската уличка,нито в "Бонжур" на главната,нито на другите места,където има модели.В Хобиленд има на Тамия в 1/35,но не ми върши работа.Освен това е вариант D.

Нагоре
МнениеПубликувано: 22 окт 2010 14:36 
Извън линия
Потребителски аватар

Вчера пробвах да направя знака.Ето какво се получи.Това е засега.Ще се опитам и по-добре.

Изображение
Изображение

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 15 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00