Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 16 окт 2018 17:41

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 03 фев 2010 12:38 
Извън линия

http://www.kalfakis.gr/aSCALEMODELS/1ST ... _SCALE.htm http://www.kalfakis.gr/aSCALEMODELS/1ST ... _SCALE.htm

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 апр 2010 19:55 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

nikibmw, чудесна идея да публикуваш тоя магазин.

Тия дни така се случи, че ходих до Атина (не до магазина конкретно), та ми останаха 2 часа свободни последния работен ден преди Великденските празници и се сетих, че във форума имаше таква тема.
Без никаква подготовка и предварителни планове, отидох да видя как е хобито в Гърция.

Сигурно доста от съфорумниците са ходили там, но ето и моето мнение:

Ами .... нямам думи... От замайване, забравих и да снимам и за какво съм там...

Първо, около този адрес има не един а поне 5 магазина. Всички са един до друг и като питаш за нещо, което го нямат, ти отговарят "Това го продава онзи магазина отсреща".
Два от магазините са доста големички, поне два пъти по-големи от магазина в малкия ЦУМ.
Щях да припадна като видях стелаж на Humbrol, до него Humbrol Acryl, до него Model Master 3 стелажа по един за отделните серии емайлови, lacquers и акрилни бои. Да, имаше пропуски в гамата с боите, но едва ли липсваха повече от 5 бои на стелаж. Всички видове фирмени разредители и лакове към съответните бои.
Пълен набор от химията на Gunze, инструменти на Tamiya и какво ли още не...
В другите магазини имаше и подобни стелажи на Tamia Acryl и Revell и други непознати за мен.

Като модели, по спомени от видяното в катазлозите, не всички модели бяха налични, но количеството модели беше несравнимо по-голямо от това което съм виждал в БГ.
Най-важното (според мен) във всяка една област на моделизма и във всеки мащаб имаше достатъчно модели и консумативи за да се почувстваш наистина моделист. Имаше букванлно от всичко, космонавтика, пътническа авиация, военни самолети, първа или втора свтовна война, корбаи както военни, платноходи, пътнически, бронетехника, толкова много , че забравих какво беше...

Съжалявам, че тотално забравих за фотоапарата, който беше в ръката ми, та нито една снимка ...

Препоръчвам ви, ако имате минаване през Атина, непременно идете до там!
Работното време в Гърция е малко странно, вторник и четвъртък цял ден, понеделник, сряда, петък и събота до обяд. За тия магазини конкретно не знам какво е.
Намира се в центъра и много лесно се стига с метрото до тях.

---------------------
ако може, моля админите да преместят темата в Онлайн магазини, че тук е трудно да се намери.

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 апр 2010 20:06 
Извън линия
Потребителски аватар

Иво, явно си забравил че гърците са в голяяяма криза, сега нямат пари за пазруване и затова стелажите в магазините им са претъпкани. Това е световната конспирация ;)

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 3 мнения ] 

Всички времена са UTC+03:00