Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 29 ное 2020 22:18

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 25 окт 2020 16:47 
Извън линия
Потребителски аватар

Здравейте, колеги :P

Поради смяна на работата и зимното време ми се очертава свободно време за моделизъм в тъмната част от деня. За сглобки и дребни неща с четка нямам проблем, но за боядисване с аерограф просто не виждам. Искам да доуточня, че нямам обособена работилница и работя на две маси зависи от настроението. Едната е осветена с 3 крушки, които светят почти отгоре ми, но нещата не се получават. Surfacer и нюанси на сивото трудно различавам, а като пръскам прецизно виждам резултата, когато започва да подлива. Ясно ми е, че не мога да се опаша с някакви лед панели от всички страни, както виждам в темите за работилнички. Въпросът ми е с една или две работни лампи биха ли се случили нещата? И по конкретно за тези, които имат опит по темата - какви ватове, лумени и келвини да следя?

Ориентирам съм се към нещо такова или пък със стяги за захващане към плота.
Умалена снимка / Resized image

Благодаря за вниманието :salut:

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 окт 2020 19:58 
Извън линия
Потребителски аватар

Най-добре е с лед панели - от голиемите - 120х30см, но ако нямаш къде да ги сложиш търси лед крушки по 12-13-14 Вата на 4000 К
Ако комбинираш 3 крушки - една от ляво, една от дясно и една отгоре ще си решиш нещата.
За очила също си помисли ;)

In The Game Of Thrones, you win or you die,
there is no middle ground!

Нагоре
МнениеПубликувано: 26 окт 2020 08:16 
Извън линия
Администратор

Аз позлвам две такива лампи като показаните от теб. С хубави LED крушки по 11 вата всяка и 4500К неутрална бяла светлина.
Дават добра, силна светлина, перфектни са за работа вечер, идеални са и за боядисване.
Хубавото е, че LED крушките не греят, което ми е създавало проблеми преди време когато ползвах халогенни.
Стават и за снимане на моделите, макар че идват малко силни за тая работа.

Нагоре
МнениеПубликувано: 26 окт 2020 08:44 
Извън линия
Потребителски аватар

Stefanoff написа:
Аз позлвам две такива лампи като показаните от теб. С хубави LED крушки по 11 вата всяка и 4500К неутрална бяла светлина.
Дават добра, силна светлина, перфектни са за работа вечер, идеални са и за боядисване.
Хубавото е, че LED крушките не греят, което ми е създавало проблеми преди време когато ползвах халогенни.
Стават и за снимане на моделите, макар че идват малко силни за тая работа.

И аз ползвам такава, само, че без стойката, а е челюст, закпрепва се за ръба на бюрото. Но е една. Която май ми е достатъчна. Със същата крушка. Свети отгоре над работната площ. Но това го ползвам само при сглобяване и боядисване на малки неща, с четка. Доволен съм, доста, не е лошо решение. Поне на мен ми върши работа. Точно там, където сглобявам е хубаво светло.

За боядисване с аерографа - само денем, на дневна светлина. Много рядко на лампа. Което път, понякога много ми бави процеса на работа. Докато дойде ден за боя.

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 окт 2020 19:37 
Извън линия
Потребителски аватар

Благодаря много за мненията!

Общо взето и аз си мислех за нещо такова и остава да се разтърся за лампа. Смятам да пробвам с една на този етап. Ще видим дали ще ми понесе на очите.

:salut: :salut: :salut:

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 окт 2020 20:26 
Извън линия
Потребителски аватар

Моята я взех от Практикер, струваше около 22-25лв. Черна на цвят. Регулира се хоризонталното рамо, както и при "шапката", за крушка. Самата "шапка" се маха. В основата се върти на 360 градуса. За това при мен е хваната в единият ъгъл на бюрото, Което не е много голямо. Така мога да местя точно над центъра, мога да я места и назад, към задната част на бюрото (в прибрана позиция), защото понякого си удрям главата в нея. :D
Върши работа. На мен ми е добре. За мястото, с което разполагам и нуждата, при необходимост да се приберат нещата.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00