Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 22 окт 2019 20:30

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Пак за Панцер IV
МнениеПубликувано: 14 дек 2010 15:11 
Извън линия
Потребителски аватар

Тук попаднах на интерисна снимка на български танк Панцер IV.Това е някаква модификация или какво?Между другото някъде,не знам дали в нашия или в другия сайт,бях видял модел на тази модификация. http://www.google.bg/imgres?imgurl=http ... 24&bih=578

Друг въпрос:на панзерите без противокумулятивен екран има в предната част на купола едни "тръби".Те какви са?Тъй като за Коледа най-после ще почвам италерския модел,на него защо ги няма?

Трети въпрос :D :Какъв цвят е пода на танка и какъв е цвета му отдолу?Никъде не мога да му намеря снимка отдолу,а ми трябва.

П.С.:Съжалявам за нетехничния език,който употребявам. :oops:

Нагоре
МнениеПубликувано: 14 дек 2010 15:29 
Извън линия
Потребителски аватар

http://www.scalemodels-bg.com/phpbb/viewtopic.php?f=55&t=1691
http://www.panther1944.de/en/sdkfz-171-pzkpfwg-panther/technik/nebelkerzen-wurfgeraet.html
Дано ти свърши работа.

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 дек 2010 09:01 
Извън линия

Това е българска модификация -в купола на Т-4 е вградено руско оръдие ЗИС-3.В базата има само 2 такива танка което означава че всичко е стигнало само до 2 опитни образеца.Става дума само за вкопан като бункер Панцер 4 а най вероятната причина е да се ползва оръдие за което има много боеприпаси.От друга страна модифицирането силно отслабва бронирания купол което не е здравословно за разчета...Така че ако се прави модел то той трябва да е на вкопан танк вътре бял отвън руско танково зелено.

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 дек 2010 13:36 
Извън линия

А за "Тръбите" предполагам че иде реч за това:
img0462z.jpeg
това са гранатомети които изстрелват димни шашки ,самия факт че са твърдо поставени говори че не може и реч да иде за прицелен огън ,по скоро тия "димомети" са имали за цел да поставят димна завеса пред машината,най вероятно ако тя е ударена и вече неподвижна да дадът шанс на екипажа да я напусне или да я оправи -ако примерно само е скъсана веригата,без хората да са под прицелен огън.Подобни гранатомети има по почти всички немски машини след 1943г.-Панцер 3,Панцер 4 ,Пантера,Тигър ,Щурмгешутц и т.н. но после се виждат рядко което говори че вероятно не са били така ефективни както се е очаквало от тях.
Отвътре танковете са оцветени в бяло ,леко слонова кост-причина светлите тонове дават поне илюзия за пространство,отвън камуфлажен цвят ,навсякъде включително и по дъното,е там вероятно е нямало петна но основния цвят ,да.

Прикачени файлове:
img0462z.jpeg
img0462z.jpeg [ 231.11 KиБ | Видяна 325 пъти ]
Нагоре
МнениеПубликувано: 26 дек 2010 16:07 
Извън линия
Потребителски аватар

Сега пък изникна нов въпрос-тъй като вече го имам модела и даже вече го започнах,а групбилдовете(в един от които искам да участвам-танкове от ВСВ или български машини)се очаква да започнат чак сле седмица,а вече изникват някои въпроси по сглобяването и боядисването на модела-дали да пусна тема в Моята тема и после да я преместят в евентуалния групбилд или да чакам с риск да опропастя модела?

Нагоре
МнениеПубликувано: 26 дек 2010 16:08 
Извън линия

Питай pgp000 той ще ти я премести мен ми премисти темата за Бофайтъра така!

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 дек 2010 09:55 
Извън линия
Потребителски аватар

Пускам тема в Моята тема,може и да го завърша даже до 15 януари.Ще моля после да го премести админа в групбилда.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 7 мнения ] 

Всички времена са UTC+03:00