Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 18 авг 2018 15:25

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 09 ное 2015 18:55 
Извън линия
Потребителски аватар

Търся помощ в разчитането на инструкцията на посочения в заглавието модел. По-точно помощ от някой е правил точно същия модел или някой от тази серия на ICM
Не разбирам къде точно трябва да бъде поставена кабината. Според показаното, тя ляга в/у очертания детайл, но не разбирам къде се лепи самия детайл. Посочването му със стелка в инструкцията изглежда, че е зад предварително оставен белег. Но ако е там, после кабината идва твърде назад. Остава много голямо разстояние между бронята и предната решетка на камиона.
Ако е пред "белега", предницата идва по-близко до бронята. Но кое е правилното - голямото разстояние и процеп пред решетката или по-близко до бронята?
Има и още нещо, поставил съм предните ресьори, също според инструкцията. Обаче като наложа кабината, имам чувството, че колета стоят близко до задната страна на калниците. Не се опират, но стоят близко. И това не разбирам дали е правилно. Там е работата, че детайлите пасват без проблем, но оставят впечатлението, че не са в точните си позиции. А едва ли мога да сглобя целия камион, само на сухи сглобки, за да разбера къде се разминава и къде не. :?

Малко са ми объркани въпросите, но дори със снимки, пак ще е същото. Ситуацията е особена.

Прикачен файл:
1325_2_icm72712_3.jpg
1325_2_icm72712_3.jpg [ 316.48 KиБ | Видяна 433 пъти ]

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 ное 2015 13:40 
Извън линия
Потребителски аватар

Иво, ето ти чертеж.
Прикачен файл:
chertej.jpg
chertej.jpg [ 449.67 KиБ | Видяна 405 пъти ]

Ето ти и снимки. Това е първият, който ми попадна, но гледам, че кабината съм я сложил върху тоя напречник (даже има "пъпка" за центроване, а бронята не стърчи въобще. Вярно, че е 4320, но разлика няма.
Прикачен файл:
IMG_5651.JPG
IMG_5651.JPG [ 275.92 KиБ | Видяна 405 пъти ]
Прикачен файл:
IMG_5654.JPG
IMG_5654.JPG [ 255.42 KиБ | Видяна 405 пъти ]
Прикачен файл:
IMG_5655.JPG
IMG_5655.JPG [ 264.06 KиБ | Видяна 405 пъти ]

Да не би да не постаняш напречника на правилното място? :scratch:

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 ное 2015 14:11 
Извън линия
Потребителски аватар

Academica написа:
Да не би да не постаняш напречника на правилното място? :scratch:

Не знам какво се случва :? :( Уж го слагам, където му е мястото, като гледам твоите снимки, ми изглежда на правилото място. Все още нищо не съм лепил назад и нагоре по модела. Изглежда така:

Това са белезите, пред които трябва да се сложи напречника:

Прикачен файл:
IMG_5952.JPG
IMG_5952.JPG [ 139.85 KиБ | Видяна 398 пъти ]

Така обаче ми изглежда камиона като го поставя така. Бронята не влиза повече навътре, тя имаше буфери, на които ляга и съм наложил максимално навътре, дори скъсих малко буферите й. Но не ми се вярва проблема да е в нея. Нещо не е наред в напасването на кабината. Като я поставя така, ресьорите си идват според схемата и видимо се разполагат на точните места. Слагах и предния мост, заедно с предните колела, нищо никъде не опира, съвсем на място си изглеждат. :scratch: Наистина не разбирам кое не е наред... а има нещо нередно в сглобяването.

Прикачен файл:
IMG_5948.JPG
IMG_5948.JPG [ 132.49 KиБ | Видяна 398 пъти ]

Прикачен файл:
IMG_5949.JPG
IMG_5949.JPG [ 141.77 KиБ | Видяна 398 пъти ]

Прикачен файл:
IMG_5951.JPG
IMG_5951.JPG [ 121.99 KиБ | Видяна 398 пъти ]

Освен да променя разположението на кабината спрямо напречника. Да не съобразявам кабината с чопчето на напречника, а да я бутна малко напред, така ще дойде по-близо до бронята, но без да променям мястото на напречника.

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 ное 2015 08:20 
Извън линия
Потребителски аватар

Гледам набора ти е постнал чертеж, та най-добре ще е по него да напасваш частите.
Само като идея да вметна - събери и фургона отзад, монтирай го заедно с кабината към шасито и по тях напасвай бронята, по-лесно ми се вижда.
А че оригинала стърчи бая, предполагам сам си се уверил, ако си разглеждал тоя модел из нета :thumright:

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 ное 2015 12:30 
Извън линия

Здравей, Иво!
На пода на кабината на урала трябва да има вдлъбнатина в която да влезе пъпката от напречника по мой спомен. Не се притеснявай, че предните гуми са твърде близо до калниците, а бронята е издадена напред - това е плод на съветската инженерна мисъл, където красотата и пропорциите не играе съществена роля :mrgreen:
Спомням си, че когато правих модела имах същите размисли и се оказа, че като сложа кабината на указаното в инструкцията място, единствената и опора е именно на тази пъпка (т.е. отпред при вътрешната част на калниците те висят във въздуха и не се залепят никъде). Освен това радиатора на двигателя по спомен също "виси" извън решетката отпред. Лепи смело пъпката към вдлъбнатината на пода на кабината и гледай последната да е права спрямо надлъжните две греди на конструкцията. Ако се окаже, че има разстояние между надлъжните греди и вътрешната част на калниците (това ще го видиш след като сглобиш калниците), подложи някакъв пластмасов чарк с подходящ размер така че да не се вижда много много, залепвай и си свиркай ;)
Така като гледам от снимките ти мисля, че си го напаснал точно както трябва, но монтирай вътрешността на калниците и виж пак.
Поздрави!

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 ное 2015 19:58 
Извън линия
Потребителски аватар

camaro написа:
Само като идея да вметна - събери и фургона отзад, монтирай го заедно с кабината към шасито и по тях напасвай бронята, по-лесно ми се вижда.

Това и май ще направя, ще сглобя ходовата част, но няма да правя кабината, ще направя фургона ще измеря всичко и тогава ще напасна частите на кабината. :thumleft:

kingtiger написа:
На пода на кабината на урала трябва да има вдлъбнатина в която да влезе пъпката от напречника по мой спомен.

Има вдлъбнатина, да, но "пъпката" не влиза изцяло в нея. Трябва ли да влезе до край или така трябва да остане - кабината, леко повдигната? Ако трябва да влезе, май ще трябва да разпробия малко дупката и да я направя по-широка. Освен това не съм пробвал подкалниците на кабината. Те са два детайла и още нямам никаква идея кое как ще дойде, когато трябва и тях да напасна. :?

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 ное 2015 16:48 
Извън линия

Иво написа:
camaro написа:

Това и май ще направя, ще сглобя ходовата част, но няма да правя кабината, ще направя фургона ще измеря всичко и тогава ще напасна частите на кабината. :thumleft:

kingtiger написа:
На пода на кабината на урала трябва да има вдлъбнатина в която да влезе пъпката от напречника по мой спомен.

Има вдлъбнатина, да, но "пъпката" не влиза изцяло в нея. Трябва ли да влезе до край или така трябва да остане - кабината, леко повдигната? Ако трябва да влезе, май ще трябва да разпробия малко дупката и да я направя по-широка. Освен това не съм пробвал подкалниците на кабината. Те са два детайла и още нямам никаква идея кое как ще дойде, когато трябва и тях да напасна. :?

Ако погледнеш снимката на Академика след чертежа ще видиш до къде трябва да влезе - само най-горната част до мястото, където диаметъра става по-голям. Ще остане малък луфт между пода на кабината и самия напречник. Много тъпо - но факт! Залепвай подкалниците и радиатора и като го напаснеш ще видиш как ще стане. :thumright:
Чакаме да видим готиния урал готов :D

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 7 мнения ] 

Всички времена са UTC+03:00