Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 15 окт 2018 11:49

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Полиране...
МнениеПубликувано: 04 мар 2016 15:04 
Извън линия
Потребителски аватар

Имам question :) Че ще пробвам - ще пробвам, ама все пак и да питам. Някой пробвал ли е дали целулозна боя (заедно с грунд, например сърф 1200) хваща здраво за полирана пластмаса, сравнително без много извивки? Хрумна ми да направя следното: да изшкуря целия F с 1500 шкурка и след това да го полирам нацяло с полирпаста. Т.е. ако пластмасата стане гладка като стъкло, дали после сърфа хваща здраво за полираната пластмаса, и после боята за сърфа? Под здраво разбирам боята изобщо да не отразява махането на маските или пипането с пръсти. При стария F-35A, всичко беше перфектно и сега пак мисля да повторя процедурата, ама се чудя дали този път да има промяна само в пластмасата... Не знам дали си спомняте, ама имах един период дето бях сигурен че стелт самолетите са с матово покритие :) Е колкото и снимки да гледам на F-35 си е лъскав та лъскав (освен зиг-заг патерните)... определено си промених мнението за стелт покритието.

Нагоре
 Заглавие: Re: Полиране...
МнениеПубликувано: 04 мар 2016 17:46 
Извън линия
Потребителски аватар

А защо ще полираш пластмасата и после ще полагаш сърфейсър? Ще си обезсмислиш целия труд така.
Според мен си избрал принципно погрешен подход, малко отзад напред. Пръсни си грунд като искаш, боядисай и после полирай боята.

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 мар 2016 19:07 
Извън линия
Потребителски аватар

хм, не съм го правил това, ще пробвам. Мисля си че ако пластмасата стане супер гладка, като стъкло, и после всичко отгоре ще изглежда по-"като стъкло"...

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 мар 2016 19:57 
Извън линия

Milan Mitev написа:
хм, не съм го правил това, ще пробвам. Мисля си че ако пластмасата стане супер гладка, като стъкло, и после всичко отгоре ще изглежда по-"като стъкло"...

Че нали затова е сърфа. Да изглади неизгладеното. Търкай направо него

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 мар 2016 20:57 
Извън линия
Потребителски аватар

И това ще пробвам :thumright: Не съм се сещал досега :) Бтв тъкмо пробвах директно боята да полирам (същите боички за А версията които ползвах) и се получи сякаш каквото търсих... ето тука на "пробния модел" отзад около въздушните спирачки, едната снимка е под ъгъл с отблясък, друата е директно отгоре, но все е след полирането...
Прикачен файл:
photo 1.JPG
photo 1.JPG [ 153.22 KиБ | Видяна 280 пъти ]

Прикачен файл:
photo 2.JPG
photo 2.JPG [ 188.93 KиБ | Видяна 280 пъти ]

логиката ме водеше че всичко от пластмасата трябва да дойде, защото боята може да се изтрие или нещо подобно :) Оптимист съм вече... трябва да се получи :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 мар 2016 09:42 
Извън линия
Потребителски аватар

пластмасата не е нужно чак да я полираш, но ако желаеш във финалния резултат да имаш гланц тип "огледало", то задължително трябва да я минеш с шкурки 1500 и след това 2000. След това грунда съответно с 2000 и 2500 (или 3000, което имаш). Ако не пришкуриш пластмасата ще трябва много дебел слой сърфейсър, което не е препоръчително.

Но! Както винаги ти си имаш някакви собствени разбирания за нещата, които рядко могат да се обяснят логически. Затова само ще спомена че F-35 не е с гланцово покритие :). Това което ти лъщи е отражение на много, много силна светлина, а не лъщящо покритие.

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 мар 2016 12:35 
Извън линия
Потребителски аватар

Да, абсолютно, съгласен съм че не е с гланцово покритие ;) Имам само semi-gloss боички с точните цветове и после леко aqua gloss 600 мисля да сложа, ама съвсем леко, изобщо не мисля да го правя лъщящо гланцов... Обаче този път при "оцветяването" ще подходя по съвсем различен начин. Крайния цвят ще е само от филтър, а не истински слой боя. Идеята ми е да не се получат малки "гранулки или песъчинки, или нещо подобно" от слоя под филтъра. Те все някъде ще се получат, защото толкова са ми уменията с аерограф :), ама не знам как е най-добре да се махнат.

Стигнах до извода да полирам пластмасата (нея да я направя като огледало), и след това много дебел слой сърф да сложа (за да изравни до колкото може панелите със зиг-заг патерните). Обаче сърфа дали ще хване стабилно за огледалната пластмаса? Дали ще се отлепи като тръгна да махам маските след боядисването... ? Или пък дали въобще има нужда да полирам пластмасата, ако после шкуря/полирам грунда? Или пък ако ги полирам и двете дали ще се получи още по-добре? И затова най-вероятно пластмасата изобщо няма да я пипам, защото вчера пробвах директно боята да полирам (въхру сърф) и то взе че стана. Получи се равно, гланцово, огледално, гладко, супер, перфе :cheers: :roll: точно нещо такова ми трябваше. И вече върху толкова гланцово нещо като пръсна semi-gloss с истинския цвят съвсеееем лекинко като филтър... трябва да се получи... Уффф, като стигна до боядисването ще има доста пробване. За сега само обмислям :)

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 7 мнения ] 

Всички времена са UTC+03:00