Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 19 дек 2018 05:43

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 291 мнения ]  Отиди на страница 1 2 3 4 520 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 10 мар 2010 11:09 
Извън линия
Потребителски аватар

Братята руснаци редовно си правят такива закачки:
http://scalemodels.ru/modules/news/arti ... _1624.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Лично аз не съм дорасъл за конкурси още, но пък работата на няколко човека обединена от една идея ме влече. Да помислим за нещо подобно?

Текущи предложения за Първи Group Build:

1. Въртолети. McVess
2. Двумоторни изтребители/щурмовици WW II McVess
3. Колесни машини на пехотата McVess, pgp000
4. "Немски самолети от Втора Световна Война; мащаб 1/72"; Stefanoff
5. Въздушната война през 1940 (Битката за Франция и Битката за Англия); pgp000
6. "Внимание, италиянци pgp000, Kongo79
7. - Реактивни изтребители след 1950 ; pgp000
8. Японска авиация през ВСВ (флотска и армейска авиация) + наземна pgp000, Kongo79
9. Авиацията на СССР през ВСВ pgp000
10. Немци, хървати, словаци, румънци и българи във ВСВ ("С кръст на крилата"). pgp000
11. Тежки танкове и САУ от ВСВ pgp000
12. Борба с танкове pgp000
13. Recovery and support pgp000
14. Състезателни автомобили McVess
15. "WW2 Пасифик" Тарава, Иуо Джима, Пeлелиу... alexthegreat, Kongo79
16. Арденската операция Kongo79
17. Северна Африка Kongo79
18. Арабо-израелските войни Kongo79

Последна промяна от McVess на 01 юни 2010 17:23, променено общо 5 пъти.

Нагоре

Заглавие: Re: Group Build?
МнениеПубликувано: 31 май 2010 09:35 
Извън линия
Потребителски аватар

Понеже се чу само един плах глас в подкрепа на идеята, но пък нито един против и наблюдавайки колко интересно става с развитието на руските групови постройки си позволявам да събудя темата с една анкета, резултата от която да ни даде възможност да поискаме от администрацията създаването на подобен раздел или тоталното приключване на идеята.

За хората, които нямат интерес или желание да ровят в руски сайтове ще разкажа набързо за какво става въпрос:
Избира се тема на Group Build, срок и правила за постройката. Началото обикновено е около месец след определянето на темата, т.е. време за подготовка. Виждал съм различни срокове - 3 месеца, шест, и годишен конкурс. За комисия по оценяване можем да избираме от колегите, които не участват в съответния конкурс. Награди.... :) нали работим за собствено удоволствие. Пък ако се появи спонсор - управата на форума да немери начин за място за някакъв вид рекламка. Братушките си добавят едни иконки за участник в конкурса и за победителите. Ако е възможно да се реализира и при нас - добре.

Личното ми мнение е, че това ще доведе до пренасочване на разговорите във форума от общи приказки към по-професионални дебати. Както и исторически такива-по избистряне на камуфкажи, маркировки и т.н.

Не съм слагал срок за край на анкетета, но ако решим за около месец би било добре.

P.S. Ще си позволя да вмъкна цитат от поста на SilverGhost от форума scalemodels.ru, с няколко примера за теми, които колегите обсъждат за начало Септември:

Цитат:
Дабы никого не обидеть, озвучу ранее услышанные на форуме идеи без учета уже вроде запланированных "ГБ: Вертолеты" и "ГБ: Люфтваффе".

1) Самолеты поколений 4+ и 4++
2) "Красные Звезды-2" (ВВС СССР + ВВС России)
3) Авиация Великобритании
4) Авиация Франции
5) Авиация Италии
6) Авиалайнеры
7) "В небе над Вьетнамом" (США, ДРВ, Юж.Вьетнам)
"В небе над Кореей" (КНДР, США, СССР)
9) "На Ближнем Востоке" (Египет, Израиль, Сирия)
10) "В Персидском заливе" (США, Сауд.Аравия, Франция, Британия, Ирак)
11) "Сотая серия" (F-100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 111, 117, без F-110/F-4)
12) Авиация Японии
13) "NATO в Европе" (самолеты стран НАТО без США и Канады)
14) "Мы с Тамарой ходим парой" (спарки и двухместные самолеты)

С уважением, Андрей

Нагоре

МнениеПубликувано: 31 май 2010 11:01 
Извън линия
Потребителски аватар

Става, май ще е интересно.

Нагоре

МнениеПубликувано: 31 май 2010 17:26 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Интересна идея.
Само не знам как точно може да се приложи успешно в България :scratch:

Вероятно малко трябва да се изменят правилата, за да пасват на нашата ситуация.
в момента един може да отделя 10 часа седмично за модела, друг може 10 часа дневно
един може да си купи модели и материали от всеки on-line магазин, доста хора едва ли
един разполага с цялата гама бои на поне 2 фирми, другите имат по 5-10 бои общо
да не говорим за спомагателната химия и инструменти.

Винаги съм смятал, че това трябва да стане съвместно с магазин (или вносител).
Целта, според мен е не толкова да има спонсор, а да има ограничение, например само наличното в даден магазин.
Е, ако магазина (или някой друг) иска да спонсорира само ще е по-достъпно за повече хора.
Ама кой от нашите магазини ще има модели и консумативи... въпреки мнението на McVess, че в днешно време магазините трябва да са на друго ниво, да ама не са.

Може да се помисли по темата. Всякакви предложения ще са полезни!

Нагоре

МнениеПубликувано: 31 май 2010 17:46 
Извън линия
Потребителски аватар

Мисля че правилата ще си ги създадем сами, всъщност няма кой друг :) Но според мен ограниченията трябва да са свързани само с темата - период, вид техника, принадлежност към даден род войски и т.н. Почнем ли да се ограничаваме откъм начин на изработка и какви комплекти и бои да ползваме - съвсем никой няма да иска да участва. Моята идея (а и на подобен тип конкурси) не е да показваме кой колко пари налива в модела си, а по принцип да показваме. Защото сега въпроса с показването е малко скромен. И от друга страна - все пак готовия модел трябва да има някаква стойност за създателя си. Има хора, които просто вече не правят модели без доработки и афтърмаркет. Други още не сме дорасли дотам, но се опитваме да ги настигнем.

А за спонсори имах предвид нещо дребно - я моделче за победителя, я книжка някаква. А дали магазините ще се включат - избора си е техен. Създателя на Кока-Кола е имал добър принцип - от един спечелен долар - 90 цента за реклама. Ако някой от нас убеди позната фирма (независимо от сферата на дейност) да спонсорира някой от конкурсите с 50-на лв. просто трябва да измислим начин това да бъде показано. А за тези пари ще купим наградата.

Но съм убеден че който участва няма да го прави за наградата, така че това са маловажни неща.

Нагоре

МнениеПубликувано: 31 май 2010 17:54 
Извън линия
Потребителски аватар

Предлагам ви групбилдът да се направи с продължителност до края на годината. Тази година честваме 65 години от края на ВСВ, 70 години от Битката за Англия, 35 години от края на Виетнамската война и всякакви други годишнини. Групбилдът може да бъде на вид техника, на фирма, на принадлежност на техниката и т.н. Неговата основна идея е да ви накара да извадите модел(и) от шкафове и кутии и да работите, та темата може да бъде дори "Завърши най-дългия си проект" ако щете. В момента карам 11 броя (броейки двете птички и камиона), та определено имам в какво да се включа.

Ако имате желание може да се направи административна тема с правила, гласуване и информация. Всеки участник в гласуването ще трябва да завърши поне един проект до края на 2010.

По принцип за да става добавянето на тези картинки автоматично трябва мод за форума, с инсталирането на който не можем да се наемем. Можем да се опитаме да ви осигурим "награди", които да поставите в подписа си. За това обаче следва да има участници и консенсус. Предложенията са добре дошли.

Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 31 май 2010 18:11 
Извън линия
Потребителски аватар

pgp000 написа:
По принцип за да става добавянето на тези картинки автоматично трябва мод за форума, с инсталирането на който не можем да се наемем.

Какво имаш предвид?

Цитат:
Можем да се опитаме да ви осигурим "награди", които да поставите в подписа си. За това обаче следва да има участници и консенсус. Предложенията са добре дошли.

... Което е идеята на настоящата тема. А наградата за най много незавършени модели - без конкуренция си :) И както каза че паралелно ги движиш всичките направо ти се чудя къде държиш толкова кутии и части :scratch:

Нагоре

МнениеПубликувано: 31 май 2010 18:20 
Извън линия
Потребителски аватар

Цитат:
Какво имаш предвид?

Значи, че към форумния софтуер трябва едно допълнение, което да ви показва автоматично с всичките "honors earned", а не да се налага да си ги качите лично.

По т.2 всъщност са повече - баш "у нас" има още 4 недосглобени, да не говорим за небоядисаните и разглобените. С частите не просто се оправям; бавенето е - основно - защото (с променлив успех) изработвам допълнителни и се мъча да използвам нови техники (запоен стелаж, метална врата за товарен отсек с релеф, седалката в една скорошна тема, платнище и т.н.).

И така - чакаме вашите предложения за тема на групбилда!

Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 31 май 2010 20:17 
Извън линия
Потребителски аватар

pgp000 написа:
И така - чакаме вашите предложения за тема на групбилда!

Нека всеки желаещ даде по едно-две-три предложения и накрая администрацията ги обедини в една анкета за гласуване.

От мен:

1. Въртолети.
2. Двумоторни изтребители/щурмовици WW II
3. Колесни машини на пехотата (всякакви БТР-и, ако може прецизирайте)

Нагоре

МнениеПубликувано: 31 май 2010 21:40 
Извън линия

Айдееее, днеска чукча е писател :cheers: ! Ще нацвъкам и тук. Да оставя бъзиците на страна и да почна по темата. Участвал съм в "групови изработки" в чужбински форуми не веднъж. На първо място искам да отбележа, че единствените награди които съм виждал в тях са били от типа на дъвка с косъм или усмивка по радиото и тук таме с някакви рангове. До колкото съм успял да схвана, идеята на цялата галимация е да се стимулират съфорумниците да сглобяват моделите които залежават в склада, или просто да се сетят, все пак, че са в моделистки форум и трябва да се сглобяват модели.
Сега конструктивните предложения. За мен лично е важен "периода" на темата на груп билда /в смисъл втора световна, Виетнам, Чечня и т.н./ поради една проста причина - правя само перки от втората световна, някой друг пък може да прави само бурии. Другото важно нещо е темата да е така формулирана, че да е възможно участието с различен тип техника - авиация, сухопътна, морска техника /например Битката за Малта; Северна Африка; Арденската операция; Арабо-Израелските войни; войната в Тихия океан и т.н./. По този начин повече хора ще могат да вземат участие, след като и без това не сме много. Друго важно нещо е продължителността на груп билда, в тези в които съм участвал, най-краткият период е бил 6 месеца, но обикновено са с времетраене от 1 година, като никъде не е имало ограничение в броя на участията на даден моделист, т.е. ако някой е свръхпродуктивен може да направи и 5 и 10 модела, естествено в съответствие с условията. Сигурно има и други важни неща, но сега не мога да се сетя.
за финал пак искам да напомня, че основната идея в това мероприятие е сами да си набием камшика и да се захванем с моделите вместо само да пишем, както междувпрочем правя аз :( .

Нагоре

МнениеПубликувано: 01 юни 2010 00:39 
Извън линия
Потребителски аватар

Идеята е много добра. :thumleft: Навит съм.Кажете на каква тематика ще е и да почваме, че нещо много се застояхме над клавиатурата! :D

Нагоре

МнениеПубликувано: 01 юни 2010 09:24 
Извън линия

Бих бил участвал!
Определете темата и може би ще участвам!
(стендовият моделизъм ми е второто, хоби и не се чувствам сигурен навсякъде в него). Макар всичко да ми звучи малко по "стахановски", но нали все пак трябва и да показваме какво сме направили...
Давайте темата и да почваме! :cheers: :salut: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :lol: :lol: :lol:

Нагоре

МнениеПубликувано: 01 юни 2010 09:27 
Извън линия
Потребителски аватар

PACH написа:
Давайте темата и да почваме! :cheers: :salut: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :lol: :lol: :lol:

Ами хайде всеки да даде някакви предложения и да ги изгласуваме :arrow:

Нагоре

МнениеПубликувано: 01 юни 2010 11:57 
Извън линия
Потребителски аватар

Идеята е сами да си изберете тема и да направим едно "най-малко общо кратно" на всички идеи. Можете да пускате по няколко идеи, така има по-голям шанс да се засекат.

Примерните теми могат да са от типа на "Авиацията от последната година на ВСВ", "Съветската армия на колела", "Реактивни изтребители след 1950" (има поне два почнати "Старфайтъра" във форума само), "Внимание, италиянци във въздуха", "Ревелски бомбери в 72ри мащаб" и т.н., дори "Българските ВВС през ВСВ" ;)

Ако ви наложим темата едва ли ще имате по-голям мотив да се включите.

Предложения от всички са добре дошли, дори това да ви е първи пост във форума :idea:

Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 01 юни 2010 12:40 
Извън линия
Администратор

Като най-широко достъпни предлагам темата:

"Немски самолети от Втора Световна Война; мащаб 1/72";
Сглобяване от кутията, без афтермаркет, разрешава се само скрачбилд.

Така силите ще са равни, няма да се стигне до купуване на скъпи модели и още по-скъпи смоли и ецове. Но пък всеки ще може да покаже на какво са му способни ръчиките.

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 291 мнения ]  Отиди на страница 1 2 3 4 520 Следваща

Всички времена са UTC+02:00