Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 15 дек 2017 06:25

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 291 мнения ]  Отиди на страница Предишна 116 17 18 19 20 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 16 юни 2010 16:16 
Извън линия
Потребителски аватар

Ivo hobby написа:
Иво, разбирам, че май досаждам на хората с обсъждането на модела, затова попитах за изнасяне на темата. Спирам!

Не досаждаш. Не спирай да питаш. С питане до Цариград се стига.
Цитат:
предполагам, че идеята е била да има стимули?

Идеята все още е да има стимули - ето тези:
Цитат:
Идеята на McVess и Time Lord ми харесва, с едно уточнение : победители са всички завършили модела си в определения срок!

Замисляме и други такива, но за това - по-късно :tongue:

Относно причините - това не е задължително занимание. Кой каквото иска - това прави. Не сте тук да се обяснявате и оправдавате - това е зона за хоби, а не казарма. Има тема, няколко писани и неписани правила, всички сме големи хора и отговаряме за себе си. Вие покажете прогрес, пък за другото - здраве да е!

Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 16 юни 2010 17:46 
Извън линия
Потребителски аватар

pgp000 написа:
Имам предложение към участниците и евентуалните желаещи да се включат: точки 6 и 7 от правилата на груп билда да отпаднат.
Цитат:
6. Всеки участник трябва поне веднъж седмично да представя развитието на проекта си. Желателно е това да става с възможно повече снимки и обяснения.
7. Победителят в конкурса ще бъде обявен чрез гласуване от всички потребители във форума.

Очакваме вашите мнения и предложения как да направим билда по-достъпен и да ви предразположи да се включите.

Аз съм за отпадането или евентуално промяната на двете горепосочени точки.
1. Групбилдът няма състезателен характер. Всеки завършил е не победител, а спазил правилата. Ако някой не завърши, не е губещ, а извън рамките на Групбилда ще си завърши по-сетне модела и това е.
Разни показни от типа "първенец в труда" по този и други форуми, за 6 месеца (или 6 дена) са излишни. Който чете форума, ще разбере за какво става дума и без дрънкане на камбана. Разни стикери, банери, звездички, нашивки и прочие добавки към аватарите или профилите навяват поне за мен далечни спомени от пионерски лагер, където ни слагаха байрячета или черни точки на таблото на съревнованието. (По братските американски форуми от банери, картинки, цитати, крилати изречения и прочие "плява", понякога не мога да разбера какво точно е написал някой съфорумец.)
2. Нека остане изискването, снимките задължително да представят процеса на моделиране, а не само готовия модел. Дали ще e всяка седмица, по два пъти на ден или веднъж месечно - това моделистът да си избере.

Иво написа:
На този етап нямам от къде да заделя 35лв. За това ще се включа по-късно, първо сигурно с по-ефтиния модел, после и с другия (Циклопа).
- на този етап, в началото ще съм само зрител, докато поне не си взема Опела

Иво, някъде из по-старите постинги беше споменато, че ГБ се прави донякъде с цел да излязат стари модела наяве, всеки да се разрови из колекцията си и да отвори забравени кутии. Ако имаш проблем с подобно нещо и тъй като аз лично виждам ГБ не само като обмяна на информация, но и на материали, части и ноу-хау, ти подарявам един ФВ-198 на Еърфикс (незапочван, най-много отворен, евентуално без цяла кутия), стига да го искаш и стига да го намеря (знам, че го имам, но не зная къде е точно - ревизията на склада ми не е започнала още). Проблем ще е да ти го доставя бързо, но ако го искаш ми се обади с лс.

Нагоре

МнениеПубликувано: 16 юни 2010 18:34 
Извън линия
Потребителски аватар

CANSO, с неговия пост ме накара да се успокоя, иначе какъв отговор бях подготвил на pgp000, цели 3 страници в WORD, за сега ще си го спестя и ще огранича с това от него:

Цитат:
предполагам, че идеята е била да има стимули?

Цитат:
Идеята все още е да има стимули - ето тези: ?

Цитат:
Идеята на McVess и Time Lord ми харесва, с едно уточнение : победители са всички завършили модела си в определения срок!

Ако това е надежден стимул. Има моделисти, които могат да си завършват модела за 3 дни, да направят за 6 месеца 60 модела, без да влагат нищо в тях – нито умения, нито старание, нищо. Всеки модел, особено от кутията може да се направи точно за най-много седмица. Ако всички си направят моделите само за да ги има …. Смисъл? Ако ще се правят модели, то те трябва да са направени с идеята за старание и събеусъвършвенство, а не просто да един куп модели пуснати само и само да спазим срока и да покажем колко много можем да пуснем. Така, вярно всички ще са победители, но ще има победители, които са се мъчили да направят нещо много добро и такива, които просто да направят нещо. Наистина се надявам из нашия форум да няма от последните, по сегашни наблюдения няма такива, но за 6 месеца не се знае, кой нов член може да се присъедини и с какво.

Цитат:
Замисляме и други такива, но за това - по-късно :tongue: ?

Противоречиш си! Отново ли ще има промяна на Груп Бидлда след време? Ако ще променяте още веднъж Груп Билда по-добре го правете сега. Ако сте решили да има награди, по-добре го кажете сега, от началото, не в последния момент да промените пак нещата. Един път казваш, че ще е без състезателен характер, а за забавление и променяш правилата именно заради това, че на хората не им харесвал конкурсния характер и после това. Хайде уточни се – с конкурсен характер ли ще е или ще е без, или в края на инициативата ще кажеш „ми дай сега на един кой си да дадем награда, ама то иначе това не беше състезание”. Малко не мога да разбера, хем без, ама накрая може и да стане и със.
За да не си пускам всичко, което ти бях подготвил ще ти го кажа с две - три думи на по простично. Щом си решил да променяш правила, по-добре ги обмисли както трябва и това да е крайна и окончателна промяня, включително да решиш дали ще има награда или няма да има, не ден преди края на ГБ да пуснеш нова промяна и да кажеш "ей сега ще се награждаваме" Ако ще има промени, прави ги сега.
Имай на впредвид, че аз не мога да спечеля Груп Билд, следователно какво и с колкото да се натискам няма да бъда на челно място. В темата за авициата - Академика е доказал, че е много добър! McVess също е значилтено по-добър от мене. В темата за бронетехника - няма нужда да говорим за valcad и за неговите неща, които може да прави. Така, че ако си мислиш, че се натискам за съзтезателен характер мислейки само за себе си - бъркаш!

CANSO написа:
Иво, някъде из по-старите постинги беше споменато, че ГБ се прави донякъде с цел да излязат стари модела наяве, всеки да се разрови из колекцията си и да отвори забравени кутии. Ако имаш проблем с подобно нещо и тъй като аз лично виждам ГБ не само като обмяна на информация, но и на материали, части и ноу-хау, ти подарявам един ФВ-198 на Еърфикс (незапочван, най-много отворен, евентуално без цяла кутия), стига да го искаш и стига да го намеря (знам, че го имам, но не зная къде е точно - ревизията на склада ми не е започнала още). Проблем ще е да ти го доставя бързо, но ако го искаш ми се обади с лс.

Благодаря за предположението, ще го обмисля малко и ще ти кажа. Причината е, че така малко се чувствам неудобно. :oops:

Нагоре

МнениеПубликувано: 16 юни 2010 19:22 
Извън линия
Потребителски аватар

Тонът ти въобще не ми допада - нито към мен, нито към другите потребители. Ако не ти харесва нещо си свободен да не участваш.
Идеята на темата е да се обсъждат рамките на групбилда, който не е състезание. Това не е държавния бюджет, та всяка промяна да обезсмисли извършеното дотук. До момента ти си единствения противник на по-свободния режим за постване на прогрес и свалянето на конкурсния елемент (който по собствените си думи нямаш възможност да спечелиш).

CANSO, нямам желание да правим съревнования по производителност и това е указано в четвърта точка
Цитат:
4. Всеки участник има правото да участва с неограничен брой модели.

която не задължава да се участва с много, но и не ограничава желаещите.
Идеята темата да се ограничи съществува, за да може да се сменя с времето. Истината е, че иначе аз ще продължавам да си правя едномоторните изтребители, Академикът - бомберите и т.н.
По т.6 - имаме желание да следим прогреса във всяка една тема, но не на свяка цена и не принудително. Както вече писах няма смисъл да се ъпва тема с постинг тип "какво стана" или "тая седмица нищо не направих и се отбих да ви го напиша".

Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 16 юни 2010 19:33 
Извън линия
Потребителски аватар

pgp000 написа:
CANSO, нямам желание да правим съревнования по производителност и това е указано в четвърта точка
Цитат:
4. Всеки участник има правото да участва с неограничен брой модели.

която не задължава да се участва с много, но и не ограничава желаещите.

Това не е за мен - не съм писал нищо по този повод (за производителност). Писах да няма наградени и отличени в стил "Първенец на съревнованието" (като през тъмните години), а също и банери, визуални подсказки и прочие, че моделът респ. участникът са наградени и т.н. Разбрал си ме грешно...

Нагоре

МнениеПубликувано: 17 юни 2010 11:31 
Извън линия

Ивоооо, съвсем приятелски искам да ти кажа нещо. Имах едно пререкание с теб , и избягвам да ти обръщам внимание от тогава, но ще си позволя един (повярвай - приятелски е) съвет! :pork:
Не влагай излишна енергия във WORD-а, защото тя ще ти трябва за модела/и.
Що нещо се е изписало тук, което по същество не е лошо. Но пък не е необходимо да се люлееш насам / натам промени или не, правила или не, и т.н.
Това си е чиста загуба на енергия!!! :D :D :D
Правилата са изключително необходими, само за да дадат някаква рамка на начинанието, но ако не се спазват от всеки, няма да има никакъв проблем.
Админите са хора на действието ( :geek: :bounce: ) и НЯКАКВИ правила са им необходими, за да поддържат форума и новия раздел - но нищо повече.
Същото се отнася и за сроковете и за наградите и т.н. Това са все някакви елементарни стимули, но дори те не трябва да оказват натиск над даден моделист да (или не) се включи.
-----------------------------------------------

Имах една идея до днес (докато прочетох това по-горе) , да направим нещо обвързавщо за всеки включил се, като с един куршум "да утепаме ...Х-n ... :scratch: заека".
Тя е заангажираща, без да ни накара да се гледаме все по-лошо към финала.
Хем показва сериозност, спазва прилични срокове, формира постоянство на раабота и постове, събира дори "награден" фонд и още доста правила обединява в едно. Нали ви казах - няколко заека.
;)

А ми дойде на ум , защото както всички разбрахте, се включвам и аз (и то не с един модел :jokercolor: ) но за момента освен кутийте от склада ми (едва вчера ги намерих) нямам НИЩО на лице. Ама това история, снимки, чертежи , бои, някой инструменти и т.н. ... ЕДНО ГОЛЯМО НИЩО...и само кутий с модели.
Тоест сами разбирате, че срока ме притиска от понеделник още. За това и не съм пуснал мойте теми - отлагам възможно най-дълго, но същевременно искам (и трябва) да ви убедя , че сериозно съм решил - ДА, ще участвам!!!

Та в реда на тези мисли, ми дойде еретичната идея - всеки който пожелае да участва, за да покаже заинтересованост, търпение, що годе спазване на някакви срокове (за снимки и постове в темите си), мерак за работа и че желае да изпие, не една бира с нашата компания, при включване да се ангажира с 2,00 лв.
Да точно така - 2,00 лв.Тоест от тях със събраните пари, да бъде купена бирата за "победителя" , или няколко бири или един модел в неговият мащаб. Според сумата , която не е голяма дори при 20 участника.
При 10 участника - 20 лв .
Сами по себе си не са ангажиращи , но показват (2-та лева от участник) че този участник се "наема" да покаже в следващите шест месеца, някаква последователност и мерак, както начина си на работа и резултата си.
Нали това е основното нещо за този форум!?!!!!!
(което и притеснява админите - според тях само плямпаме , а нищо не правим :D :D :D и са доста прави).
Но като гледам какви дебати се разгарят, това не го предлагам!!!
----------------------------------------------------

Ако приемете това мое предложение - супер, а ако не - пак ще участвам, но ще си запаздя коментарите за мен си :geek: !
Предложението ми:
Обявявам три награди за моделисти!!!
Но за хората участвали в общата "работна маса" и достигнали до краен резултат в срока.
Без оглед на мащаб, вид техника и т.н. Просто самите модели, изработени от тях.

Наградените , ще ги определите вие останалите участници (но само участници - има такава тех.възможност - да се грасува от едно IP, от което си поствал в твойте теми, и то само един път и за един човек от списъка), в пет дневен срок след 10 януари 2011 чрез анонимна анкета тук! За да мога в събота (15.01.2211г.) да ги почерпя съответно за:
- І-во, --------- три бири по избор.
- ІІ-ро --------- две бири по избор.
и ІІІ-то място--една бира по избор.

Тримата първи ще са по максимален брой събрани точки от анкетата (гласувате само за един) .
За да не ме бият админите - те ще определят пицарията в която ще се лее бирата.
Допуска се само едно изключение , поради естеството на месеца - ако решат, наградените могат да се обединят и да изпият една бутилка хубаво червено вино, вместо бирата за моя сметка (особено ако е минус 10 градуса на вън :joker: ).
Това е. Предлагам - вие решавате?
---------------------------------

На практика, тъй като не отбирам от стендов много/много, а в Груп билд (какви хубави български думи :mrgreen: ) не съм участвал до сега, не знам защо но си го представям като една голяма маса , около която сме се събрали, приятели (нищо че не се познавам с много от вас лично) и "майсторим" моделите си. Текат сладки приказки за техниките, съвети по инструментите, научаваме неща по машини които ама въобще пък не ни интересуват, но кефят съседа по работно място, самите ние пълним главите на другите с "умни" мисли за модели дето сме си изкопали от склада, къде е летяло дадено чудо, или как сме си намерели най-после чертеж за танка и т.н. и т.н. и т.н ...и през цялото време научаваме повече за себе си , за околните , за моделите , за техниките , за майсторите и тичащите след тях , а най-вече се смееем и пием бира.

Някой влизат, други излизат (последният гаси лампата ;) ) но около масата има денонощно движение. И да, така е - аналогията с форума е напълно на място.
:cheers:
Правилата са наистина достатъчно свободни и не виждам смисъл да се променят много, (и отново) защото искам да попитам - а какво ще ми направите ако не ги спазвам??????????
:scratch:
В най-лошият случай ще ми се подигравате че не съм направил нещо по правилата, но едва ли пък ще ме "окачите на реята" за назидание на "непослушковците"!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Това исках да кажа (и стана по-дълго то WORD-a :oops: :oops: :oops: )

ПП. Нека освен GB (Груп билд) в заглавието на раздела сложим български аналогични думи...като например " На общата маса" :geek: или нещо от сорта.
Все пак не сме англоезични (те пък ще ни четат кирилицата) за това нека си измислим и българска група за работа.
(но не партийно/пионерски асоциации - някой все пак са родени едва преди 20 години и вече не им е ясно какво е това и ядели се!!! :D :D :D )

:salut:

Нагоре

МнениеПубликувано: 17 юни 2010 11:43 
Извън линия
Потребителски аватар

PACH написа:

Наградените , ще ги определите вие останалите участници (но само участници - има такава тех.възможност - да се грасува от едно IP, от което си поствал в твойте теми, и то само един път и за един човек от списъка), в пет дневен срок след 10 януари 2011 чрез анонимна анкета тук! За да мога в събота (15.01.2211г.) да ги почерпя съответно за:
- І-во, --------- три бири по избор.
- ІІ-ро --------- две бири по избор.
и ІІІ-то място--една бира по избор.

Включвам се със същия брой кебапчета/кюфтета по избор :lol: :lol:

Нагоре

МнениеПубликувано: 18 юни 2010 01:40 
Извън линия
Потребителски аватар

Колеги, няма да мога да се включа в този билд. Мислех, че ще стане, но не се получава...
Нищо, следващият път ще направя всичко възможно да се включа :)

Нагоре

МнениеПубликувано: 18 юни 2010 21:25 
Извън линия
Потребителски аватар

Въпросът ми е към администратора на сайта. Ако реша да се включа в темата Group Build, раздел авиация, мога ли да участвам с модел на самолет Heinkel 111 E-5, който в началото на Втората световна война е участвал в бойните действия при окупацията на Полша в началото на войната. След това е преоборудван и използван като транспортен и учебно-тренировъчен по време на войната. Отгаваря ли на изискванията за Group Build 1?

Прикачени файлове:
12.jpg
12.jpg [ 114 KиБ | Видяна 732 пъти ]
Color1.jpg
Color1.jpg [ 356.26 KиБ | Видяна 732 пъти ]

МнениеПубликувано: 18 юни 2010 21:38 
Извън линия
Администратор

Можеш, да. Самолета е двумоторен и е от Втората Световна Война. Напълно отговаря на условията.

Нагоре

МнениеПубликувано: 18 юни 2010 21:51 
Извън линия
Потребителски аватар

Благодаря!

Нагоре

МнениеПубликувано: 25 юни 2010 17:07 
Извън линия
Потребителски аватар

Понеже не мога да преценя дали идеята ми е глупава или пък ще се възприеме, ще я предложа тук.

А тя е: докато още моделите в ГБ са в начален стадий, за допълнително надъхване предлагам да пуснем по една тема във всеки раздел за ГБ в които да покажем какви модели имаме в личните си колекции свързани с тематиката. С по една две снимки на модел за да няма голямо натрупване, без съобразяване с нивото на изпълнение (моите са си трагични :D ) и без да очакваме някакви коментари или критики по тях. За да избегна недоразумения, ще конкретизирам, че говоря за завършени (или почти :lol: ) модели преди началото на ГБ, а не за кутии с незапочнати модели.

Сега да не пускам разни анкети, нека някоко човека да споменат тук подкрепят или отхвърлят такава идея.

Нагоре

МнениеПубликувано: 25 юни 2010 17:25 
Извън линия
Потребителски аватар

Стига бе човек, то аз само списък да пусна ще станат чудеса - камо ли снимки... Не ме отклонявайте, тъкмо се каня ъпдейти да пускам :D

Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 25 юни 2010 17:30 
Извън линия
Потребителски аватар

pgp000 написа:
Стига бе човек, то аз само списък да пусна ще станат чудеса - камо ли снимки... Не ме отклонявайте, тъкмо се каня ъпдейти да пускам :D

Нали искаше да се съживяваме бе, айде давай си ъпдейтите и списъка :lol: и отваряй темата в пълзящите, че аз само крилати имам

Нагоре

МнениеПубликувано: 25 юни 2010 17:33 
Извън линия
Потребителски аватар

Тема съм отворил, днес втора - и може и трета. Интересувам се от вашите чалъми, затова следя темите за постройка. Можем да сложим една тема "Какво имам в склада" в общите приказки ;)

Изображение

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 291 мнения ]  Отиди на страница Предишна 116 17 18 19 20 Следваща

Всички времена са UTC+02:00