Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 04 юли 2020 13:58

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 291 мнения ]  Отиди на страница Предишна 112 13 14 15 1620 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 09 юни 2010 16:50 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

до като чакаме крайното решение на админите, не пречи да даваме идеи :roll:

дали е добре да се отбелязва към всяка тема начина по който смятаме да правим модела?

целта е моделиста да покаже на какво ниво планира да правим модела, а в същото време другите да знаят как да коментират, критикуват и съветват.

Нещо такова:

Ниво1 - kit maker - (или друго кратко название)
* модела се прави само от кутията.
* без доработки или допълнителни детайли.
* със или без техники за състаряване :scratch:
* не се коригират грешки и неточности в модела т.е. не се гони 100% достоверност.

Ниво2 - стандартно
* мащабен модел. (т.е. стараем се да е близък до оригинала)
* Допуска се скрачбилд за детайлизация и корекция, без изменение на модела.
* цветовата схема може да бъде променяна, коригирана или допълвана. Включително допълнителни декали (ваденки).
* без допълнителни aftermarket комплекти.
* желателно да има състаряване.

Ниво3 - разширено
* мащабен модел.
* допускат се всякакви aftermarket комплекти за детайлизация и конверсия.

Нагоре

МнениеПубликувано: 09 юни 2010 16:58 
Извън линия
Потребителски аватар

При тези правила знаеш ли кой ще е победител? Някой от участвалите в последната категория, като от първите 2 да събереш точки ще е граничещо с фантастиката. Т.е победителят ще е така и иначе, този, който налее най-много пари в модела си и се снабди с най-много допълнителни детайли.

По-рано Stefanoff отбеляза този въпрос, като такъв, че не поставя всички учасници при равни условия. Нито стартовите ще са такива, ни крайните. Победителят и най-добрия модел, ще са ясни още преди автора да пусне първата снимка от работата.

Нагоре

МнениеПубликувано: 09 юни 2010 17:09 
Извън линия
Потребителски аватар

Иво написа:
При тези правила знаеш ли кой ще е победител? Някой от участвалите в последната категория, като от първите 2 да събереш точки ще е граничещо с фантастиката. Т.е победителят ще е така и иначе, този, който налее най-много пари в модела си и се снабди с най-много допълнителни детайли.

По-рано Stefanoff отбеляза този въпрос, като такъв, че не поставя всички учасници при равни условия. Нито стартовите ще са такива, ни крайните. Победителят и най-добрия модел, ще са ясни още преди автора да пусне първата снимка от работата.

Не бих обвързал крайният резултат с налетите пари. Лично аз ще правя самолет в 1/72, като ако е позволено от правилника ще използвам някои (даже доста) сетове. Понеже така или иначе е предвиден да се прави по този начин. Но моите моделистки способности все още са крайно недостатъчни за да се получи модел, който да се конкурира дори и наравно с модел правен от някой от опитните моделисти без афтърмаркет. Ако не е разрешено от правилника - ще мисля за друг модел. Идеята ми е че щом правя някакъв модел съм си поставил лично за себе си някакви цели. И ги постигам с определени средства.

И не на последно място - многократно в дебата за ГБ беше споменато, че няма конкурсен характер. И наградите ще са предимно морални във вид на значки, ако се справи администрацията.

Нагоре

МнениеПубликувано: 09 юни 2010 17:29 
Извън линия
Потребителски аватар

А пък аз реших да се набутам тук: Recovery and support в 1/72
Само искам едно нещо да уточня - ако ще се прави разбивка на ООВ и други такива - на влекача мисля да му добавя въжета и ако подменям дръжки с такива от тел - това брои ли се за извън ООВ?

Нагоре

МнениеПубликувано: 09 юни 2010 17:33 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Иво, напълно съм съгласен с теб, че количеството пари много често си оказват влияние върху крайните мнения на зрители и жури (даже и да не е състезание)

Но, в случая имаме шанс да променим това, ако съчиним подходящи правила.

Според мен "спечелил" ще бъде всеки който започне и завърши поне един модел от избраните теми в дадения срок.

Вероятно в процеса на работа-показване-краен вид, всеки ще има мнение.
Ако има някакъв вид класиране струва ми се, че ще е по-добре да бъде с критерии от вида "интересно представяне" и подобни

Групите Ниво1,2,3 ги предложих повече с цел да се избегнат разминавания между представите на моделиста и останалите колеги. Да се улесни процеса по коментиране и работа.

Нагоре

МнениеПубликувано: 09 юни 2010 17:41 
Извън линия
Потребителски аватар

А как процедираме с моделите на едуард или спешъл хоби, които включват в себе си и ец, и смола, и маски, и какво ли не още?

Нагоре

МнениеПубликувано: 09 юни 2010 17:47 
Извън линия
Потребителски аватар

Абе никак. Всеки си обявява с какво ще се бори и гледа да се включи в крайния срок. Кой колкото може. Това е. ВАжното е да става тарапана! :D

Нагоре

МнениеПубликувано: 09 юни 2010 18:57 
Извън линия

Ivo hobby написа:
...Според мен "спечелил" ще бъде всеки който започне и завърши поне един модел от избраните теми в дадения срок.
...

Точно това ще е е пълен успех за мен и това ще си ми е наградата!!
Коментарите, съветите и табуретките от вас ще са ми като бонус към проекта!
Като постнат рамките (нарочно избягвам думата "правила") смятам да обява точно какво искам да правя, ще ме посъветвате кое и как да стане (или купя още) и ще се опитам да постигна резултат който най-вече мен да ме задоволи!
Смятам, че като неразбиращ много специфики на стендовия и това ще ми е много, но поне ще се пробвам...

Academica написа:
Абе никак. Всеки си обявява с какво ще се бори и гледа да се включи в крайния срок. Кой колкото може. Това е. ВАжното е да става тарапана! :D

...или същото но казано по-академично!!!!! :geek:

:lol: :lol: :lol:
ПП.Гадна клавиатура , но днес го редактирах... :oops:

Последна промяна от PACH на 10 юни 2010 08:15, променено общо 1 път.

Нагоре

МнениеПубликувано: 09 юни 2010 19:08 
Извън линия

Пак се почна с награди, места и прочие. Сопрете се бре, нали се разбрахме, че целта на груп билд-а е да ни даде стимул да си правим моделите и да поразчистим складовете!
Сега малко по същество, ето линкове към разделите за груп билдове на два от любимите ми форуми http://cs.finescale.com/fsmcs/forums/29.aspx и http://www.master194.com/forum/index.php /долу на страницата са разделите с четирите отворени груп билда в момента/. В общи линии това са двата варианта на структуриране на един такъв билд. Във варианта на FineScale Modeler се прави една единствена тема и в нея всеки пуска начални снимки и такива от процеса на работа. В Master194 пък се правят раздели за всеки груп билд и в тях всеки участник създава собствена тема. За мен няма разлика кой от двата варианта ще се използва, но този на франсетата, все пак, ми изглежда по-прегледен. Що се касае до правилата, смятам че е желателно ограниченията да са възможно най-малко - в крайна сметка основната цел е удоволствието и всеки един от нас трябва да има правото да направи модела си по свое усмотрение /дали "от кутията", дали с афтърмаркет, или пък скрач/. Ето едни примерни правила от груп билд за пикиращи бомбардировачи:
1. Any scale is allowed.

2. Simple OOB build or add to your build with scratch-built or after-market goodies. Your choice

3. Multiple entries welcome.

4. Entries from other group builds are welcome so long as they fit within the rules here.

5. Time frame: May 1, 2009 through December 31, 2009. Can join at any time.

6. And finally, take lots of pictures, discuss your build(s) and have fun!

Ако някой иска мога и да ги преведа, но смятам че ясно се вижда че правилата са кратки и допускат максимално много участия.

Нагоре

МнениеПубликувано: 09 юни 2010 19:14 
Извън линия
Потребителски аватар

По-ясно и добре казано от това (kongo) - здраве му кажи :salut: . Единствено, ако всичко е в една тема ще настане голяма каша.

Нагоре

МнениеПубликувано: 09 юни 2010 20:05 
Извън линия
Потребителски аватар

Показаните по-горе правила са наистина добър пример за елементарни и както се казва "генерализирани" рамки за подобна инициатива. Не зная защо, но имам чувството, че на някои от съфорумците им треперят ръцете (и краката :shaking2: ), да не би да се "изложат" ли, що ли?
Забравете за всякакви конкурсни, наградни и прочие страни на групбилда. Такива НЯМА! Различни мащаби, различни темпераменти, различни по качество модели и т.н. са по-скоро положителни, отколкото отрицателни страни на подобно начинание. Цената на модела и на афтърмаркета за него може да е интересна от статистическа гледна точка (аз си пазя касовите бележки за модели купувани преди 10-15 и повече години, в несъществуващи вече валути), но не и критерий за качество.
И нека да няма никакви "хендикапи" от самото начало: група за това, група за онова. Група на майсторите 8-) за модели с най-малко 237 детайла и група на ... пенсионерите :ugeek: с уголемени детайли, за по-лесно боравене с тях (това ще е със сигурност моята група :lol: :lol: ).
По-малко правила и повече свобода. :cheers:

Нагоре

МнениеПубликувано: 10 юни 2010 08:11 
Извън линия

KONGO79 написа:
....
1. Any scale is allowed.

2. Simple OOB build or add to your build with scratch-built or after-market goodies. Your choice

3. Multiple entries welcome.

4. Entries from other group builds are welcome so long as they fit within the rules here.

5. Time frame: May 1, 2009 through December 31, 2009. Can join at any time.

6. And finally, take lots of pictures, discuss your build(s) and have fun!

Ако някой иска мога и да ги преведа, но смятам че ясно се вижда че правилата са кратки и допускат максимално много участия.

1. Всяка скала е разрешено.

2. Обикновено OOB изгради или да добавите към вашия изгради с надраскване построени или след пускането на пазара екстри. Вашият избор

3. Многобройните подточки, добре дошли.

4. Записите от друга група изгражда са добре дошли, докато те се вписват в рамките на правилата тук.

5. Времева рамка: 1-ви май 2009 година през 31ви декември 2009 година. Могат да се присъединят по всяко време.

6. И накрая, да вземе много снимки, обсъди изграждането (и) и да се забавляват!

:bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :thumright:

Нагоре

МнениеПубликувано: 10 юни 2010 10:24 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

CANSO написа:
...Може ли да изясним този пункт, защото поне моето решение да гласувам за темата "Двумоторнци", включваше и надеждата за двумоторни бомбардировачи, летящи лодки, разузнавачи, пасажерски, учебни и прочие аероплани
Ще има ли развитие по въпроса на CANSO?

то в моя "склад" няма такива модели, така че чакам да кажите последно кое остава и да започвам с търсене, поръчки, доставки...

докато чакам, допълних и няколко модела за двумоторни изтребители (стр.8)
F7F Tigercat
de Havilland DH.103 Hornet
Westland Welkin
Westland Whirlwind (fighter)

Нагоре

МнениеПубликувано: 10 юни 2010 10:26 
Извън линия
Потребителски аватар

Не само по въпроса на CANSO, а и въобще, както ни беше обещано - правила, раздели и всичко останало. Ако с разделите има технически проблем - поне условията, за да можем да ги обсъдим, ако се налага.

Нагоре

МнениеПубликувано: 10 юни 2010 11:11 
Извън линия
Администратор

Имайте малко търпение де! Работим по въпроса!!!

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 291 мнения ]  Отиди на страница Предишна 112 13 14 15 1620 Следваща

Всички времена са UTC+03:00