Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 17 ное 2018 15:24

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 291 мнения ]  Отиди на страница Предишна 115 16 17 18 19 20 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 11 юни 2010 19:27 
Извън линия
Потребителски аватар

McVess написа:
Много добре изглежда, только ковер поменяй :lol:

:lol: :lol: ковра точно не будет :biggrin:

Нагоре

МнениеПубликувано: 12 юни 2010 13:19 
Извън линия
Потребителски аватар

Ivo hobby написа:
CANSO написа:
...Може ли да изясним този пункт, защото поне моето решение да гласувам за темата "Двумоторнци", включваше и надеждата за двумоторни бомбардировачи, летящи лодки, разузнавачи, пасажерски, учебни и прочие аероплани
Ще има ли развитие по въпроса на CANSO?
то в моя "склад" няма такива модели, така че чакам да кажите последно кое остава и да започвам с търсене, поръчки, доставки...

PACH написа:
Ми то не ми оставихте избор с това заглавие...

Темата в авиационния раздел е разширена до "Дву- и тримоторни самолети от Втората Световна Война". Влиза всичко с два и три двигателя, което лети през периода на ВСВ, включително на Пламен PZL-37 и Циклопа, тримоторните италиянци на Конго, Do-24, BV-138 и т.н. без ограничение в принадлежност, функция, технология, мащаб и фирма. Тоест списъкът с възможните самолети става около 10 пъти по-голям. Очаквам заявките ви през идната седмица.

Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 14 юни 2010 09:21 
Извън линия

Чудесна новина!!!
:cheers: :cheers: :cheers:
Като ги знам и двата (PZL-37 и FW-189) какви аквариуми са...
:cyclops_ani: Голямо мазало се очертава, но ще участват!!!
:scratch: Очаквайте включване...в съответните теми! :salut:
:D :D :D

Нагоре

МнениеПубликувано: 14 юни 2010 09:30 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

pgp000 написа:
...Темата в авиационния раздел е разширена до "Дву- и тримоторни самолети от Втората Световна Война"...

Браво! Чудесно!
Надявам се, че вече ще можем да видим летящи лодки и бомбардировачи :bounce:

И понеже се охлабиха ограниченията аз искам да се включа с един пътнически самолет.
Ама да попитам, понеже са ми много слаби познанията в тази област, можете ли да помогнете кои видове 2-3 моторни пътнически самолети се водят от ВСВ?

Нагоре

МнениеПубликувано: 14 юни 2010 09:41 
Извън линия

веднага се сещам за три:
Ju -52 (леля Ю)
DC-3
или съветския му "вариант"... ;)
Ли-2

Има и други , ама от мен стига :geek:

Нагоре

МнениеПубликувано: 14 юни 2010 15:57 
Извън линия
Потребителски аватар

PACH написа:
Като ги знам и двата (PZL-37 и FW-189) какви аквариуми са...
:cyclops_ani: Голямо мазало се очертава, но ще участват!!!

Хайде-хайде, не се оправдавай ами пускай темата! Ако не успея да поръчам навреме стъклария за Бленхаймите на navy_yvan (НОВОвски Mk.I и IV от Airfix), с които ще участвам и в груп билд за 70тата годишнина от Битката за Англия, и аз ще се включа с един PZL 37 (оригинално Mikro 72) от нулата и втори такъв ще мине КВР.

Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 14 юни 2010 17:43 
Извън линия
Потребителски аватар

Ivo hobby написа:
И понеже се охлабиха ограниченията аз искам да се включа с един пътнически самолет.
Ама да попитам, понеже са ми много слаби познанията в тази област, можете ли да помогнете кои видове 2-3 моторни пътнически самолети се водят от ВСВ?

Моят фаворит :thumleft: :thumleft: :thumleft: - Lockheed Electra/Lodestar. Невероятно красива машина, особено в полирания си вариант.
Това е самолетът, с който изчезва Амелия Ерхард - ако са я отвлекли извънземните, то сигурно е било заради аероплана :D !
Изображение
:arrow: http://www.ipmsusa2.org/reviews/Kits/Ai ... destar.htm

Нагоре

МнениеПубликувано: 14 юни 2010 17:46 
Извън линия
Потребителски аватар

CANSO написа:
...ако са я отвлекли извънземните, то сигурно е било заради аероплана :D !

...от завист!!!

Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 14 юни 2010 19:52 
Извън линия
Потребителски аватар

Преди да започне да тече срокът на ГБ, зададох въпрос (според правилата в ЛС), относно точността на наименованието на темата и докъде се разпростира понятието "Двумоторни самолети от Втората Световна Война". Групбилдът официално тече от днес, затова си позволявам да поставя същия въпрос, в малко разширен вид на всеослушание:

Цитат:
1. До участие в проекта се допускат само модели точно отговарящи на темата.

По-долните примери, отговарят ли на темата:
1. F7F 1950 в Корея (машината в случая е изтребител от ВСВ, периодът на използване и знаците обаче не).
Изображение
2. А-26K във Виетнам (силно модифициран щурмови самолет, в различна епоха. Вариантът К не съществува през ВСВ).
Изображение
3. А-26 "воден бомбардировач" (старо куче в нова кожа, сменено основно предназначение, доста след края на войната).
Изображение
4. Израелско "Моси", но от друга война
Изображение
5. По-горе стана дума за Локхийд Електра. Както и почти всички самолети, с които светът влиза във войната, това е рожба на предвоенния период, но с широко използване преди, по време на и след ВСВ. Амелия Ерхард изчезва преди започването на войната. Точно нейният самолет явно не отговаря на темата, но същата машина, в качеството си на генералски VIP самолет по темата ли е?
Изображение
6. Старото корито Martin B-10, -12, -14 - първият изцяло метален самолет на САЩ. "Върхът на мисълта" през 30-те години. По-бърз от тогавашните изтребители. САЩ не го използват през ВСВ в бойни мисии. Да, ама китайците първи бомбардират Токио с такъв самолет. Флотската авиация на Аржентина го използва през цялата война. Холандците го ползват нашироко в Източните Индии, преди да бъдат прегазени от Япония, а Тайланд бомбардира французите в Ханой с 6 такива динозавъра и то доста успешно.
Изображение
И така нататък.....

С други думи, означава ли "Двумоторници от ВСВ" :
1. Всякакви машини (стари, нови, проектни), които са видяли използване между септември 1939 и септември 1945, в съответната разновидност, преднаначение и камуфлаж?
2. Машини , създадени само през периода на ВСВ, но използвани и след нея, както с военно, така и с всякакво друго предназначение?
3. Комбинация от горните 2, т.е. машини създадени преди и по време на ВСВ, респ. използвани от периода на ВСВ до наши дни?

Нагоре

МнениеПубликувано: 14 юни 2010 19:56 
Извън линия
Потребителски аватар

Canso, темата беше леко променена и в момента включва всички дву- и тримоторни самолети летели в периода на WWII. Кога е построен - негова си работа, важно е кога е летял.

Нагоре

МнениеПубликувано: 14 юни 2010 20:15 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

CANSO, на въпроса ти, струва ми се че като изключим модификации след ВСВ, които релано не ги е имало до 1946, само те не биха попаднали в темата. Или казано накратко точка 3 от твоето предложение ми звучи най-разумно.

Относно пътническите, мерси че помагате :salut:
да и аз се ориентирах към Lockheed Model 12 Electra Junior на Special Hobby

или Lockheed Model 14 Super Electra, който много ми хареса, но не можах да намеря някой да прави модел на 14-ската

и разбира се предложението на CANSO за Lockheed Model 18 Lodestar отново на Special Hobby
CANSO, случайно да имаш снимка на полярната цветова схема?

още един много интересен е Boeing 247, но вече никой не го прави като модел.
Има в eBay модел на WILLIAMS BROS BOEING 247 SCALE 1/72, ама в Group Build-а не ми се ще да съм със спрян от производство модел.
Прикачен файл:
800px-Restored_United_Boeing_247.jpg
800px-Restored_United_Boeing_247.jpg [ 39.58 KиБ | Видяна 1019 пъти ]

Нагоре

МнениеПубликувано: 14 юни 2010 20:32 
Извън линия
Потребителски аватар

Темата обхваща дву- и тримоторни самолети, без значение на принадлежност и функция, които летят активно и участват в бойни действия в периода на Втората Световна Война. Изискването е да бъдат представени в окраска от периода.

Конкретно по въпроса на CANSO по точки 1-4 отговорът е отрицателен, 5 е приемливо, за 6 съм категорично против. На този принцип всеки тук може да построи двумоторен Handley-Page О/400, защото където и да е те са на въоръжение на 1 септември 1939. По първите 4 точки - турбовитловия Do-24, с който внучката на знаменития конструктор обикаляше света преди 2 години, както и турбовитлов DC-3 и други подобни не са част от билда. Можем да ги включим в следващи ГБ - стига да им осигурите достатъчно подкрепа.

Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 14 юни 2010 23:52 
Извън линия
Потребителски аватар

Ivo hobby написа:
CANSO, случайно да имаш снимка на полярната цветова схема?

Иво, не съм чувал нищо за "полярна цветова схема". Има една финландска фирма Arctic Decals, която прави декали за цивилна версия на Lodestar. Да не би това да имаш предвид?

Нагоре

МнениеПубликувано: 15 юни 2010 08:01 
Извън линия
Потребителски аватар

pgp000 написа:
...за 6 съм категорично против. На този принцип всеки тук може да построи двумоторен Handley-Page О/400, защото където и да е те са на въоръжение на 1 септември 1939.

Мисля, че няма опасност всеки да построи горепосочения самолет, по простата причина, че не отговаря на поставените изисквания, а именно:
pgp000 написа:
Темата обхваща дву- и тримоторни самолети, без значение на принадлежност и функция, които летят активно и участват в бойни действия в периода на Втората Световна Война. Изискването е да бъдат представени в окраска от периода.

За него баш съм чувал да е летял много активно през посочения период :lol: , но може и да съм пропуснал ;) . Но в името на справедливостта, ако е бил използван активно и е участвал в бойни акции, то и такъв самолет отговаря на условията.
Апропо,неслучайно избрах Мартин МВ-10 по-горе за пример и си дадох зор да напиша малко от бойната му история. По продължителност на използване през периода на ВСВ (в месеци или години) и по брой на участия в бойни акции (пак през ВСВ разбира се) "старото корито" сигурно бие Ме-262 "по точки". Колкото и да не ни се вярва. Все пак във войната участват не само Великите сили... ;)

Нагоре

МнениеПубликувано: 15 юни 2010 08:50 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

CANSO написа:
...Иво, не съм чувал нищо за "полярна цветова схема"...

говоря глупости, исках да кажа "полираната версия". За нея имаш ли снимка?

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 291 мнения ]  Отиди на страница Предишна 115 16 17 18 19 20 Следваща

Всички времена са UTC+02:00