Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 19 дек 2018 06:10

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 291 мнения ]  Отиди на страница Предишна 116 17 18 19 20 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 15 юни 2010 08:56 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Забравих да кажа, че питах в НираХоби за доставка. Внася често, до колкото разбрах почти месечно, модели на MPM Group (SpecialHobby, Azur и т.н.), така че може да се поръчва, доставката е около 2-5 седмици. Цените му за модели на MPM Group са доста добри.
Вероятна така ще направя с пътническия

Нагоре

МнениеПубликувано: 15 юни 2010 10:12 
Извън линия
Потребителски аватар

CANSO написа:
...

Предлагам да постъпим по следния начин: който желае да работи по така дефинираната от администрацията тема - да заповяда в груп билда. Ако ви се прави нещо отвъд нея - не съм аз човекът, който ще ви спре - просто няма да го включим и толкова.

Целта на групбилда е да ви запали да работите по модели в една тема и да се завършат за относително еднакво време, за да се получи един интересен поглед към индивидуалните ви виждания. Някои от вас ще работят от кутията, други ще коригират и детайлизират с подръчни материали, трети ще използват готови допълнителни детайли; ще видим различни техники на боядисване, лакиране, поставяне и запечатване на декали. На мен ТОВА ми е интересно.

Целта на темата е да помогне на потребителите да се ориентират в групбилда. Ако имате въпроси конкретно към темата - това е мястото.

За всичко останало - "мерения", субективни схващания, исторически факти и т.н. - си има други теми, раздели и форуми.

Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 15 юни 2010 14:17 
Извън линия
Потребителски аватар

Ivo hobby написа:
говоря глупости, исках да кажа "полираната версия". За нея имаш ли снимка?

:) :)
Като написах преди няколко постинга "полирана версия" имах предвид самолетите в NM, т.е. некамуфлираните. Приложената от мен снимка на "генералската" Електра е такава. Иначе снимки на музейни, полирани екземпляри имам - ако са ти са нужни за детайли, ще ги пускам по-нататък.
Ето тука един подобен Lodestar с бонус стюардеса! ;)
Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 15 юни 2010 14:53 
Извън линия

Я да ви бутна малко фитилите /на Иво И Кансо/. Защо не се огледате за това Изображение
Beechcraft C-45 ICM 1/48 или пък това
Изображение
Cessna UC-78/JRC-1/T-50 Bamboo Bomber Czech Models 1/48? Хем класически американски двумоторници, хем се вписват перфектно в темата и във вашата сфера на интереси!

Нагоре

МнениеПубликувано: 15 юни 2010 16:04 
Извън линия
Потребителски аватар

KONGO79 написа:
Я да ви бутна малко фитилите /на Иво И Кансо/. Защо не се огледате за това Хем класически американски двумоторници, хем се вписват перфектно в темата и във вашата сфера на интереси!

Конго, язък за барута, братко! Иво вече си намери новата "любов" (виж в темата за Групбилда), а за мен пътническите самолети са като чуждите жени: наслаждавам им се, но не ги докосвам! :biggrin:

Нагоре

МнениеПубликувано: 15 юни 2010 16:51 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

О, съвсем не съм се отказал от пътническия. Но той ще е с поръчка и доставка, та докато го чакам ще спретна един френски изтребител.

Има и още варианти. Например един Як-8 на A-Model 1:72
Прикачен файл:
Yak8.jpg
Yak8.jpg [ 79.2 KиБ | Видяна 1252 пъти ]

или Ju-52 на Revell 1:48 в интересен вариант. За съжаление последния май е бил доста преди ВСВ.
Прикачен файл:
Ju52.jpg
Ju52.jpg [ 34.09 KиБ | Видяна 1252 пъти ]

Сега задачата ми се усложни, трябва да си харесам един от многото :scratch:

Може би тъп въпрос, ама я да питам админите:
явно group build-овете предполагат, че знаеш какво се включва в темата, ама такива като мен трябва първо да... :study:
Както се вижда, имам мерак да се включа с един пътнически, но още не съм решил кой или по-точно не знам какви е имало.
Та въпроса е мога ли да пусна една тема в GroupBuild-a нещо като "Пътнически самолет" , там да се дискутира какви видове, модели, производители и т.н. че да не "цапаме" общата тема?
а по-късно, като реша кой да бъде, да сменя името на темата?
Така може ли?

Нагоре

МнениеПубликувано: 16 юни 2010 13:33 
Извън линия
Потребителски аватар

Иво, тъпи въпроси няма. Чисто пътнически самолети през войната не съм наясно доколко е имало, защото огромен брой цивилни машини са мобилизирани, част от тях пребоядисани и на служба във ВВС на всяка от страните. Можеш включително да направиш диорама на пътнически самолет в процес на пребоядисване с камуфлаж.

Имам предложение към участниците и евентуалните желаещи да се включат: точки 6 и 7 от правилата на груп билда да отпаднат.
Цитат:
6. Всеки участник трябва поне веднъж седмично да представя развитието на проекта си. Желателно е това да става с възможно повече снимки и обяснения.
7. Победителят в конкурса ще бъде обявен чрез гласуване от всички потребители във форума.

Очакваме вашите мнения и предложения как да направим билда по-достъпен и да ви предразположи да се включите.

Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 16 юни 2010 13:49 
Извън линия
Потребителски аватар

За т.6 просто да се преформулира да се показват резултатите периодично. А победител така или иначе ще трябва да изберем по някакъв начин, макар и Нова Година да е далеч.

Интересно предложение даде колегата Time Lord (поради обективни обстоятелства - засега устно :) ) - Снимки на моделите победители в ГБ да бъдат поставени на началната страница на форума (а може би и на airgroup2000) за известен период от време - примерно 6 месеца - това нещо като награда. Във вид на банер или както там е възможно да се реализира технически.

Относно включването - личния пример преди всичко :D . Ясно е че никой не може да почне веднага - четене, снимки и т.н. (valcad е едно добро изключение), но мисля че всеки може да си отвори темата с модела, който е решил да представи.

Нагоре

МнениеПубликувано: 16 юни 2010 14:18 
Извън линия
Потребителски аватар

Е как ще определите победител? И защо ГБ да е по достъпен, сега не е ли достъчно достъпен? Отностно 6-та точка - Стефанов е много прав с обяснението за нея - днеска някой пуска заглавие с темата и после го гледаш чак накрая, след 6 месеца пуснал готов модел. Трябва да има показване на нещата и работата. Ако някой не може определено време, просто да си го каже, всички сме наясно, че няма как по цял ден да се занимаш с един модел. Не знам защо решихте да отпаднат и най-вече начина гласуване, как ще се определи победител? Сега излизат един куп въпроси, ами ако след време настъпи още някаква промяня или напълно отпадне ГБ? Какво правим? Защо иначе настъпват промени и изменение в правилата?
Относно Иво Хоби, (нищо лично) но тъй както е почнал може още 6 месеца да се чуди какво да прави. Да хваща един модел и да се включи.

Преди да ми пишеш на ЛС, че нещо съм се ядосал, ще ти дам обяснение за написаното до тук.

- искам да участвам в Груп Билда и то и в двете категории.
- причини да не се включам все още са следните - липва на подходящи модели и средства за закупуването им.
- искам да участвам и в двете категории, както съм отбелязал по-напред с един "Циклоп" и с един Опел Блиц.
- нямам нито единия, нито другия модел. Ще ми трябват 35лв. само за моделите, допълнително ще са нужни бои и транспортни разходи. На този етап нямам от къде да заделя 35лв. За това ще се включа по-късно, първо сигурно с по-ефтиния модел, после и с другия (Циклопа).
- на този етап, в началото ще съм само зрител, докато поне не си взема Опела

Не знам на какво се дължи промяната в правилата, но според мене е нелогична. Имам чувството, че ГБ ще се провали, ако има такава опасност инвестицията ми отива напразно. Защото общо взето ще инвестирам с модели, които евентуално ще получат по скоро само едно "ем добре включил си се, участвал си" и нищо повече. Усмивка пред строя. Както виждаш, аз също се съгласих да участва и то без идеята, че ще получа нещо за награда, а по скоро за кеф, за този кеф обаче ще са ми нужни средстава, които ще бъдат отделени специално за Груп Билда. Сългаси се, че ако той пропадне, пропада и инвестицията, защото тези модели, с които мисля да участвам не са наложителни и могат да чакат във времето.

Правя обръщение към всички:
Спазвайте правилата на Груп Билда, т.е пускайте си темите според правила - модел, описание, ревю и т.н. Ако нямате наличен модела, а го чакате да пристигне, то направете поне някакво малко ревю с какво ще участвате и описание на машината, нещо да се знае. После вече си направете ревюто.
Към Иво Хоби, не ме разбирай, че нещо ти се карам или нещо подобно, но твойта работа е "от два стола на земята". Какво толкова се чудиш какво правиш? Така и иначе медал никой няма вземе, нито пък парична или каквато и да е друга награда. Просто вземи един модел и го направи, ако имаш време почни втори. Големи чудения - пътнически или не.

Аз лично искам обяснение, защо правилата се изменят след като вече веднъж бяха обсъдени, коментирани и срока е започнал да тече. Ще има ли други изменения? Държа отговора да е тук, а не на ЛС. Както казах моята инвестиция и средставата, които ще отделя ще са специално за този конкурс. Не искам след 2-3 месеца изведнъж всичко да пропадне.

Нагоре

МнениеПубликувано: 16 юни 2010 14:35 
Извън линия
Потребителски аватар

Иво написа:
Към Иво Хоби, не ме разбирай, че нещо ти се карам или нещо подобно, но твойта работа е "от два стола на земята". Какво толкова се чудиш какво правиш? Така и иначе медал никой няма вземе, нито пък парична или каквато и да е друга награда. Просто вземи един модел и го направи, ако имаш време почни втори. Големи чудения - пътнически или не.

Аз лично искам обяснение, защо правилата се изменят след като вече веднъж бяха обсъдени, коментирани и срока е започнал да тече. Ще има ли други изменения? Държа отговора да е тук, а не на ЛС. Както казах моята инвестиция и средставата, които отделя ще са специално за този конкурс. Не искам след 2-3 месеца изведнъж всичко да пропадне.

Нищо че не ми е работа, аз като по-възрастен ;) ще се намеся.
1. Ivo Hobby вече отвори тема и показа закупеният от него модел.
2. Правилата не са променени - просто предложения. От нас зависи дали ще се съгласим. На мен също не ми допада отпадането на т.7 макар че с така предложеното гласуване няма да има обективност. Нали се сещаш, че всеки ще си гласува за модела. трябва да се прецизира малко точката.

Нагоре

МнениеПубликувано: 16 юни 2010 14:48 
Извън линия
Потребителски аватар

Мисля, че някак може да се ограничи това, участниците да не гласуват за своя модел. Аз лично не бих гласувал за собствено модел, защото така, какво ще получа оценка сам от себе си. Много по-добре да е видиш реално дали хората харесват работата ти или не, иначе лъжеш себе си. Примерно би спечелил, но какво от това, след като и сам си гласувал за своя модел.

Нагоре

МнениеПубликувано: 16 юни 2010 15:45 
Извън линия

Аз като казах да няма оценяване, места и награди никой не ме послуша! Ей го на, още не сме почнали с моделите и въпроса за класирането вече отива към спорове. Напълно съм съгласен с pgp000 точка 7 напълно да отпадне поради куп причини които можете да откриете из постовете ми в темата. Колкото до т.6, предложението на McVess ми се струва, че е перфектното решение. Аз самия не съм от най-организираните хора и дори и да имам ежеседмичен напредък по модела това далеч не е гаранция, че ще го снимам, а пък качването на снимките и пускането им в темата е съвсем друга бира. Айретен пък ако напредъка през седмицата е примерно заличени следи от изхвъргачи, почистени мустаци от детайлите и др. подобни - на кого му е интересно или полезно това?
П.П. Довечера, като си прибера от работа, ще се постарая да пусна темата за моя модел, но още се триумя с кой точно да се захвана :scratch: .

Нагоре

МнениеПубликувано: 16 юни 2010 16:04 
Извън линия
Потребителски аватар

KONGO79 написа:
П.П. Довечера, като си прибера от работа, ще се постарая да пусна темата за моя модел, но още се триумя с кой точно да се захвана :scratch: .

Има лесно - виж другаря Академик. За 20 минути пусна три теми и замина в командировка.

Нагоре

МнениеПубликувано: 16 юни 2010 16:06 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Иво, разбирам, че май досаждам на хората с обсъждането на модела, затова попитах за изнасяне на темата. Спирам!

Що се отнася до промяна в правилата, мисля че е по-добре. Все пак сега се учим как се прави GroupBuild. Аз поне не знам да е имало друго подбно нещо в България.
Хубаво че админите се опитват да адаптират правилата към по-широка публика :salut:
Към pgp000, напълно съм съгласен за отпадането на т.6. За доста хора е трудно да спазват строга регулярност. Нека стане пожелателна. "Желателно е да показвате напредъка по модела"
за т.7 така и не разбрах за какво се появи. Нали уж няма да е конкурс :scratch:

предполагам, че идеята е била да има стимули?
Идеята на McVess и Time Lord ми харесва, с едно уточнение : победители са всички завършили модела си в определения срок!

pgp000 защо не пуснете още една анкета. Нещо от вида:
Планирате ли да се включите в GB1 ?
* очаквам доставката на модела
* ще се включа по-късно
* в момента нямам пари за модели
* нямам време
* не ми харесва
* не правя модели в избраните теми
* не виждам смисъл
* моделите ми не са за показване
* не мисля, че ще се справя
* ..... още

може пък да стане по-ясно защо само 5 човека се включиха
анкетите нали са анонимни?

Нагоре

МнениеПубликувано: 16 юни 2010 16:11 
Извън линия
Потребителски аватар

Иво написа:
Е как ще определите победител?

Групбилдът се прави не с идеята за победител, а с идеята повече хора да правят нещо заедно и да се видят гледните им точки, чалъми, пинизи, източници и майстория. Това е начин да се забавляваш и учиш едновременно.
Цитат:
И защо ГБ да е по достъпен, сега не е ли достъчно достъпен?

Има хора, на които не допада конкурсното начало. Аз тук искам да видя различни подходи и идеи, а не някой, който ще направи всичко, за да победи - още по-малко пък типичните балкански препирни кой как и защо. Прочети постовете на Конго.
Цитат:
Отностно 6-та точка - Стефанов е много прав с обяснението за нея - днеска някой пуска заглавие с темата и после го гледаш чак накрая, след 6 месеца пуснал готов модел. Трябва да има показване на нещата и работата.

... но това да става доброволно, а не веднъж седмично някой да пише "Ми аз нищо не направих, щото сякохме дърва". Който е активен - темите му ще бъдат отгоре. Няма какво да се ъпва празна тема. Кой както му е удобно.
Цитат:
Да хваща един модел и да се включи.

Пиша ти ЛС, защото навлизаш в територия, която не толерирам в моделизма - лично отношение. Това място е за свободни хора. Ако искам ще се включа час преди края на билда - това си е моя работа. Не е случайно, че действам за разхлабване на правилата - да не казвам за отсъствието им като такива отвъд темата. Не искам някой да се чувства притиснат - това е спонтанна инициатива и такава следва да остане.

Ако билдът отпадне никой тук никому няма да пречи да си завърши модела самостоятелно и да го покаже. Всеки е свободен да участва или да не участва, да се включи или да напусне заниманието - принуда няма.

Изображение

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 291 мнения ]  Отиди на страница Предишна 116 17 18 19 20 Следваща

Всички времена са UTC+02:00