Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 20 юли 2019 17:07

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 291 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 520 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Group Build?
МнениеПубликувано: 01 юни 2010 21:24 
Извън линия
Потребителски аватар

Иво написа:
А тъй като предложените теми не са малко, не може ли да изберем най-интересните и да се средоточим в тях? Другият ми въпрос е: Има ли значение, кога е направен модела? Т.е ако направен през миналата година, може ли да участва или това важи само за модели в периода 2010г.? ........

..... Ако си намеря Опел, може да се включа с него и с М48, но без ФАМО-то, но бих си взел и някой самолет, от някои от другите теми с цел да се простра в няколко раздела.

Иво, идеята е да се избере една тема, върху която да работят няколко моделисти с различни модели (разбира се, може да има и съвпадения). Затова Петър ще ги подложи на гласуване, да изберем една. И другата част от идеята е не изложба на завършени модели, а показване на процеса на работа. Разбира се, аз мисля че всички ще се съгласят да участват и започнати (не завършени) модели на някакъв начален стадий, но поне да се покаже и разкаже какво е направено до момента. И трета част, макар и в никакъв случай не задължителна - да се включваме с модели от "склада", които така или иначе планираме да бъдат направени. Макар че ако в конкретния случай се избере японската или италианската тематика лично на мен ще ми се наложи покупка, макар и да бях приключил с пазаруването за тази година. Всъщност италианчовците имали ли са Bf 110? Тогава ще спася положението.

Нагоре

МнениеПубликувано: 01 юни 2010 22:02 
Извън линия
Потребителски аватар

McVess написа:
Всъщност италианчовците имали ли са Bf 110? Тогава ще спася положението.

http://www.stormomagazine.com/ModelArti ... 0C_1a.html

Вариант С-4, като че ли. Ще трябва да си потърсиш oще reference (поне аз не си спомням ясно снимки) и навярно 900 литрови баки (ако отсъстват в комплекта ти).

Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 01 юни 2010 23:28 
Извън линия

Веско, ако решим да са италианците ще те уредим с нещо на дъмпингови цени /примерно една Италерска 1/72 Савоя Маркети 79, не че нещо, но се снабдих с двете и големи сестрички в 1/48 и вече е изключена от списъка с любимките :D /. Колкото до италианските 110-ки, много оскъдно инфо съм открил до момента за тях, ама пък за 109-ките им с лопата да го ринеш инфото, даже и с файлче за домашни декали мога да те снабдя, само трябва да се договориш със Стефанов да ти ги отпечата ;) .

Нагоре

МнениеПубликувано: 01 юни 2010 23:40 
Извън линия
Потребителски аватар

И тъй - имате 10 варианта - толкова позволява форумния софтуер. Някои от темите окрупних, други директно съм орязал.

Ако редактирам или добавям още - ще се изгубят гласовете до момента, в който редактирам гласуването. По този повод ви моля ако имате други предложения - вписвайте ги в отговорите си. Когато има разбирателство за темата ще я обявим и започваме.

Отново проект за правилата:
- участва се със стендов модел, по който работите самостоятелно (не die-cast или pre-finished такъв) като се предпочита да го започвате във връзка с настоящата инициатива.
- срокът за завършване е 31 Декември 2010. В случай, че не е достатъчен на повече от 30% от участниците (за момента това са евентуално трима души :D ) се удължава.
- мащабът, фирмата-производител, методите на работа, използването на допълнителни детайли, както и броят модели, с които участвате не са ограничени.
- всяка нова работа се поства в собствена тема, в заглавието на която можете да включите GB1 (за да обозначите първия групов билд).

Основната цел е да участвате, да покажете процес на работа и готов модел. В случай, че успеем да се преборим за награди ще ги добавим допълнително.

Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 01 юни 2010 23:56 
Извън линия
Потребителски аватар

Ей, много съм прост, гледам имам право на 3 гласа, то цъкнах веднъж като мислех, че после може пак да цъкна на друга тема. Считайте, че гласувам за:

Въздушната война през 1940 (Битката за Франция и Битката за Англия)
Войните в югоизточна Азия и Пасифика 1935-45
Recovery and support (влекачи, транспортна и обслужваща техника)

Като гласа ми беше даден за "Войните в югоизточна Азия и Пасифика 1935-45", тъй като нямам подходящ самолет за темата, смятам да закупя. Ако случайно изберете друга тема, няма проблем, каквато и да е - аз съм и ще участвам!

Нагоре

МнениеПубликувано: 02 юни 2010 08:14 
Извън линия
Потребителски аватар

pgp000 написа:
Някои от темите окрупних, други директно съм орязал.

Аз това Ауди кога ще го правя? :lol: Знам че щеше да е груп билд от един човек, но все се надявах ;)

Цитат:
срокът за завършване е 31 Декември 2010. В случай, че не е достатъчен на повече от 30% от участниците (за момента това са евентуално трима души :D ) се удължава.
-
Мисля че е напълно достатъчен и възможността за удължаване е предпоставка за несериозен подход.

Цитат:
- всяка нова работа се поства в собствена тема, в заглавието на която можете да включите GB1 (за да обозначите първия групов билд).

Няма ли възможност за създаване на секция Group Build и след приключване на конкурса темите да бъдат разхвърляни в съответните раздели на форума

Ще си позволя да добавя няколко предложения относно правилата. Някои се подразбират, но за по-голяма чистота да се посочат:

-Коментари, съвети и помощ с литература, материали и т.н. се допускат от всеки четящ и пишещ във форума.
-Участие в ГБ се допуска по всяко време от времетраенето му.
-Ако модела участващ в конкурса вече е започнат и във форума има тема за него, тя да бъде пренесена във ГБ
, а ако няма - доколкото е възможно да се разкаже и покаже какво е направено до момента.
-Края на работата по всеки модел изрично да бъде указана от моделиста със серия от подробни снимки текст
-За всеки участващ модел трябва да има представяне на кита - или в раздела InBox със съответния линк или директно в темата за постройка
-ако админ успее да се пребори със значките - такава на участник получава всеки, който е завършил модела в срок, а победителя - някаква по-фешън :)

P.S.
Цитат:
- участва се със стендов модел, по който работите самостоятелно (не die-cast или pre-finished такъв) като се предпочита да го започвате във връзка с настоящата инициатива.

Като малко изключение и като жест към единствения във форума да допуснем и хартиен модел, ако желае да участва?

Нагоре

МнениеПубликувано: 02 юни 2010 10:34 
Извън линия
Потребителски аватар

McVess написа:
Няма ли възможност за създаване на секция Group Build и след приключване на конкурса темите да бъдат разхвърляни в съответните раздели на форума

Ще го помислим, макар че според мен форумът започва да става малко прекалено сложен.

Цитат:
Като малко изключение и като жест към единствения във форума да допуснем и хартиен модел, ако желае да участва?

Че хартиените модели не са ли стендови? ;)

Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 02 юни 2010 11:58 
Извън линия

А аз май си намерих темата за мойте машинки :salut: (може би ще се и съберат в една диорама :geek: ):
1."Арденската операция"
и за да не правя като колегата ето и останаите две:
2."Немски самолети от WWII в 1/72"
3."Авиацията на СССР през ВСВ"

Гласувано! :salut:

Така , а сега ако позволите малки коментари и ...запитвания:
По Арденската операция има ли ограничение в мащаб?
Аз лично съм събрал малко танкове, джипове, оръдия и камиони ,немски , американски и едно две руски возила, както и фигурки де..., но всичките са в 1/72. То идеята ми бе за Германска територия към април 1945 г. но смятам че и с Ардените ще стане майтапа. Ама там пък руски няма и не може да има... :scratch: Освен ако не се окажат руски парашутисти за специална издирвателна операция спуснати в Ардените (само фантазия де...ама ако е била тайно операция , кой ще ти знае :lol: :lol: :lol: )
Сега тъй като на идея си нямам и не съм такъв просветЕн специалист тук , за разлика от вас , искам да уточня и да попитам! :sunny: :flower:
"Майтап" , щото идеята е всичко да се събере на една диорама, и макар със сериозен мотив, сигурен съм , че реакцията на всеки видял е ще е първосигнална усмивка.
Та ако това става в тази графа въпреки наличието на "руснаци в района"(по-подробно описание като почнем) , ме светнете (пък и ще помогате с акъл и тесноспециализирани уточнения) нали всъщност това значи Group Build????
Или ако не , не е ли късно да предложа тема "Германия към края на войната - април 1945г."????
Май много искам вече... :oops:

Немските самолети от ВСВ предполагам, че може и да са с български знаци и т.н.?
Щото май никой не се сети (в това число и аз :oops: ) , да включим нещо "чисто" българско!!!

За разлика от третия мой избор - "чисто" съветски ---> ."Авиацията на СССР през ВСВ" където не само е визирана род армия но и опознавателните им знаци.
:flower: :flower: :flower:

Нагоре

МнениеПубликувано: 02 юни 2010 13:17 
Извън линия
Потребителски аватар

McVess написа:
P.S.
Цитат:

Веселин, благодаря :D
:D имам огромно желание да участвам :sunny:
но понеже имам започнати 4 модела (заедно с една спортна кола, на която всъщност правя beta test, че се планира да бъде издадена от WMC models http://wmc.kvaksiuk.com/viewtopic.php?f=12&t=1079) и не зная, дали ще осиля още един модел :geek:
видях предложените теми.
Колебая се между Ил-2, Bf-110G-2 или Ju-88C-6...
или пък Sea Hornet http://model.airgroup2000.com/viewtopic.php?f=38&t=978

Също така ми се иска да направя Ка-50... но като гледам не отговаря на темите.. :scratch:

направо не зная... :bounce:

да уточня, всичките модели са в мащаб 1:33 (32), и другото, което също е много важно, на гореизброените модели имам оригиналните списания (или те са купени), но ако реша, ще правя от сканираните разгъвки. Поне според правилата на картонения моделизм такива модели могат спокойно да участват в конкурси.

Нагоре

МнениеПубликувано: 02 юни 2010 13:39 
Извън линия
Потребителски аватар

Foxbat-R написа:

но понеже имам започнати 4 модела (заедно с една спортна кола, на която всъщност правя beta test, че се планира да бъде издадена от WMC models http://wmc.kvaksiuk.com/viewtopic.php?f=12&t=1079) и не зная, дали ще осиля още един модел :geek:

Наистина много добра работа :salut: :salut: И с тези медали дето си ги наредил във оня форум... :salut:
И малко офф топик - мисля че можеш да се довериш на BeatClub35 насчет Себринга.

P.S. а пък току виж си убедил и Младен да се включи :D

Нагоре

МнениеПубликувано: 02 юни 2010 14:15 
Извън линия
Администратор

Ако убедиш Младен да се включи където и да е и особено във форума аз ще се прекръстя и после ще те почерпя :) :D :D

Нагоре

МнениеПубликувано: 02 юни 2010 17:27 
Извън линия
Потребителски аватар

Без домашен компютър,Младен трудно ще се включи.(Аз от кога го "тормозя"за това-но само чете)Неговата"сила",не е само в картона-спокойно би се включил с доста пластмаса. :D

Нагоре

МнениеПубликувано: 02 юни 2010 17:43 
Извън линия
Потребителски аватар

moted написа:
Без домашен компютър,Младен трудно ще се включи.(Аз от кога го "тормозя"за това-но само чете)Неговата"сила",не е само в картона-спокойно би се включил с доста пластмаса. :D

Значи е време за група "Да навием Младен да поства, защото Стефанов ще дава банкет" :D

Нагоре

МнениеПубликувано: 02 юни 2010 19:08 
Извън линия

Младен е "кауза пердута", той GSM не ще да си вземе, при условие че има поне няколко апарата и само карта му трябва, вие искате по форумите да пропише :lol: !
Я да взема да ви подразня малко

Изображение

В кутията на стандартното Фалко има и една Саета ;) .

Изображение

А ако някой колега иска и има нужда, мога евентуално да му помогна с някой от тези

Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 02 юни 2010 21:26 
Извън линия
Администратор

Мен лично много ме подразни :twisted: Особено с тази Dinah, дето ми я измъкна под носа :shaking:

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 291 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 520 Следваща

Всички времена са UTC+03:00