Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 18 сеп 2019 00:41

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 291 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 620 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 02 юни 2010 21:50 
Извън линия
Потребителски аватар

Само дето от цялата работа и показване ми се чини ни японци, ни италианци ще строим (освен ако не направите Емил с хиномару или 109/110 с фаши) :geek: Ако до утре вечер няма промяна във вота май си струва да се затвори, да обявяваме темата и да почваме.

Иначе казано: гласувайте, стига сте приказвали, да не обявявам служебна победа :farao:

Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 02 юни 2010 21:54 
Извън линия
Потребителски аватар

Иво написа:
Ей, много съм прост, гледам имам право на 3 гласа, то цъкнах веднъж като мислех, че после може пак да цъкна на друга тема. Считайте, че гласувам за:

Въздушната война през 1940 (Битката за Франция и Битката за Англия)
Войните в югоизточна Азия и Пасифика 1935-45
Recovery and support (влекачи, транспортна и обслужваща техника)

Като гласа ми беше даден за "Войните в югоизточна Азия и Пасифика 1935-45", тъй като нямам подходящ самолет за темата, смятам да закупя. Ако случайно изберете друга тема, няма проблем, каквато и да е - аз съм и ще участвам!

Всъщност ако включиш гласовете от това прозрение, май ще ходим на бараж. И все пак - обявили сме срок до неделя, нека спазваме собствените си правила. Аз също нямам търпение, но.... :scratch:

Нагоре

МнениеПубликувано: 02 юни 2010 22:04 
Извън линия
Потребителски аватар

Срокът е една седмица - т.е. до към 23 часа идния вторник, 8 Юни 2010.

Изображение

Нагоре

МнениеПубликувано: 02 юни 2010 22:12 
Извън линия
Потребителски аватар

McVess написа:
Всъщност ако включиш гласовете от това прозрение, май ще ходим на бараж. И все пак - обявили сме срок до неделя, нека спазваме собствените си правила. Аз също нямам търпение, но.... :scratch:

Да, ама то няма как да се включат, тъй като според правилника важат гласове, отбелязани само в анкетната бланка, но не и като допълнителни постове.
Всъщност, очертава се май тема "Немски самолети WWII", което според мене си е изтъркана и предъвкана тема. Всеки моделист, независимо дали начинаещ или напреднал все прави немски самолети, на които сме се нагледали - Ме109, FW190, евентуално по изключение някоя Щука (най познатите) Т.е ще видим същото, което се вижда редовно, без разлика.
Не искам да смятате, че налагам мнение, но ще направя тълкувание на гласа ми:
Гласувах за "Войните в югоизточна Азия и Пасифика 1935-45", поради простата причина, че това е една от най-ексзотичните теми. Темата предлага изключително разнообразие на диорами, самолети и т.н и много интересни постижения в тази област, ако сте виждали по м/у народни изложби и сайтове за моделизъм. Тази тема е много рядка, тъй като малко хора се наемат да правят нещо от тази част на войната. Причина: според мене малко по сложни модели (заради японските изтребители) за изработка. Както сте виждали доста японски самолети са много улющени, нещо, което според мене не всеки моделист се наема да прави, защото им се струва трудно за постигане. А и търсенето на информация за тези самолети, явно отнема повече време. Единствения "японец" представен тук е на eagle1, няма мисля, че друг. Темата, която се очертава победител ми се струва лесна, поради много причини.
Най-интересните и екзотични теми според мене са : АЗИЯ, ИТАЛИЯ, СЕВЕРНА АФРИКА.
:thumright:

Нагоре

МнениеПубликувано: 02 юни 2010 22:35 
Извън линия
Потребителски аватар

Напълно подкрепам колегата Иво относно мнгобройните възможности за изява по темата за Пасифик-а.
Аз като начинаещ диорамаджия се впечатлих от разнообразието на островите в Пасифика - един с джунгла, друг полупустинен вулканичен и т.н. Благодатна тема е, а сега има и материал за вдъхновение - сериала на Том Ханкс/Спилбърг "Пасифик".
Пълно е и с достатъчно снимкова материал (поне), който става поне за надъхване и идеи. Затова дадох глас за тази тема.

Извинете за агитматериала, но този район ми е лека слабост напоследък.

Нагоре

МнениеПубликувано: 03 юни 2010 00:45 
Извън линия
Потребителски аватар

Наистина немската техника е може би най-популярна сред моделистите, а Bf109 ,FW190 и Ju87 са най-често срещаните и изработвани модели.Но това според мен не е основателна причина да пренебрегнем тази тема, защото редом с тези световно известни машини има и голямо количество световно "неизвестни" такива, които също са екзотика за моделиста.А с проектните самолети на Луфтвафе към края на войната темата става неизчерпаема. ;)

Нагоре

МнениеПубликувано: 03 юни 2010 01:24 
Извън линия

wolfenstein написа:
Наистина немската техника е може би най-популярна сред моделистите, а Bf109 ,FW190 и Ju87 са най-често срещаните и изработвани модели.Но това според мен не е основателна причина да пренебрегнем тази тема, защото редом с тези световно известни машини има и голямо количество световно "неизвестни" такива, които също са екзотика за моделиста.А с проектните самолети на Луфтвафе към края на войната темата става неизчерпаема. ;)

Абе така е и не е така. 90% процента от немската авиация която се прави е баш това което си написал и идва в повечко. Залитането по Луфт 46, мене лично ме дразни. Само като чуя за немските проекти и веднага се сещам за лафа "ако баба ми беше мъжка ...". Едно нещо само ме притеснява, гласовете са само 27, т.е. са гласували 9 човека по три гласа, а останалите съфорумници къде са?
П.П. Всъщност още нещо ме притеснява, ако остане тази тема изтърваме бат Вальо, луфтвафе си няма Крыля танка.

Нагоре

МнениеПубликувано: 03 юни 2010 07:54 
Извън линия
Потребителски аватар

А защо Петко се скатава, време му е да направи един пътнически Юнкерс :rendeer:

Нагоре

МнениеПубликувано: 03 юни 2010 08:28 
Извън линия

Може някой да не са разбрали - да гласуваш , не значи, че и ще участваш...
Впрочем какво ви притеснява немската тема?
Може би като за първи път в този форум, пък и не е нужно да се почва с "по-малко" познатите и екзотични неща?
:flower:

Нагоре

МнениеПубликувано: 03 юни 2010 08:39 
Извън линия
Потребителски аватар

:scratch: колеги, може ли да се видят първо резултатите, а после да се гласува? че във някои форуми ако видиш първо гласовете, губиш своя.
и още един въпрос: съвременната авиация или Студената война няма ли да има?

Нагоре

МнениеПубликувано: 03 юни 2010 08:54 
Извън линия
Потребителски аватар

Foxbat-R написа:

21 век е пред нас. Не можем всички теми да обхванем от първия път. Сега се очертава древна тема, следващата можем да направим съвременна :salut:

Нагоре

МнениеПубликувано: 03 юни 2010 09:55 
Извън линия
Потребителски аватар

McVess написа:
...Сега се очертава древна тема, следващата можем да направим съвременна :salut:
оки, разбрах :salut:

Нагоре

МнениеПубликувано: 03 юни 2010 10:09 
Извън линия
Потребителски аватар

McVess написа:
...следващата можем да направим съвременна :salut:

Значи - аз съм за следващата.
Няма проблеми. Свикнал съм да чакам. Женен съм над 20 години. :D

Нагоре

МнениеПубликувано: 03 юни 2010 10:27 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

KONGO79 написа:
...Едно нещо само ме притеснява, гласовете са само 27, т.е. са гласували 9 човека по три гласа, а останалите съфорумници къде са?...

Е това щях и аз да кажа!!!

Не ви ли прави впечатление, че на първата анкета (която изчезна) бяха гласували >20 човека сега <10?
А колко се очаква да се включат? вероятно <5?
Защо трябва да се бърза? и защо трябва да се слага такава ограничителна тема, ако всички кандидат-участници са 20-тина?
Давам за пример себе си, уж имах желание да се включа, но като гледам на къде тръгна разговора... в нито една от предложените теми не мога да се включа.

Извинявам се за негативното си мнение, но малко взех да се обърквам от написаното до момента?!?

Ако не ви притеснява много, може ли ми помогнете да влеза в час какво точно е GroupBuild?
Това което разбрах за GroupBuild-а е:
1. GroupBuild няма състезателен характер
2. Целта му е в определен интервал време да се правят модели и да се показва процеса на работа
3. Да има участници, които правят+показват модели и такива, които коментират, критикуват и дават идеи? - само предполагам, че е такава идеята
4. целта е да има повече участници? или малко, но ...(подбрани по някакъв начин) ?
5. Моделите да са САМО в рамките на избраната тема?
6. ....

Остава ли идеята за включване на повече моделисти?
Ако да, късно ли е да се направят още няколко анкети, за да се събере мнението на повече ентусиасти?

Нагоре

МнениеПубликувано: 03 юни 2010 10:35 
Извън линия
Потребителски аватар

Foxbat-R написа:
:scratch: колеги, може ли да се видят първо резултатите, а после да се гласува? че във някои форуми ако видиш първо гласовете, губиш своя.

Не трябва да има проблем да видиш гласовете (тук не се иска "празен глас", за да ги видиш).

Имаше замислени такива теми, явно колегите имат друга настройка. Аз бих подхванал едно Су-15ТМ :pirat:

Моля ви да не обръщате темата на "кои са най-често строените модели и защо няма да участвам". Имаше предложения, гласувате, темата с най-много гласове печели. И в моята колекция доминират немските машини и ми се прави друго - но "това е, Минке, положението" (Vox populi - vox Dei). Ако не сте доволни от нещо - пишете ми ЛС.

Цитат:
1. GroupBuild няма състезателен характер
2. Целта му е в определен интервал време да се правят модели и да се показва процеса на работа
3. Да има участници, които правят+показват модели и такива, които коментират, критикуват и дават идеи? - само предполагам, че е такава идеята
4. целта е да има повече участници? или малко, но ...(подбрани по някакъв начин) ?
5. Моделите да са САМО в рамките на избраната тема?

1. Да
2. Да
3. Да + да се получава помощ ако човекът я поиска. Идеята е да сме що-годе достоверни, щом правим нещо от специфичен период.
4. Първото, но (5) все пак е хубаво да има една тема, в чиито рамки да се работи.

За този груп билд - една анкета, за следващия - друга :-)

Иво и Конго, вероятно гласуват само потенциалните участници. В предната анкета гласовете за груп билд бяха с един повече от половината гласували общо. Така че сме почти точно...

Изображение

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 291 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 620 Следваща

Всички времена са UTC+03:00