Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 16 дек 2017 07:10

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 02 апр 2010 20:43 
Извън линия
Потребителски аватар

Как ви се струва идеята, всеки, които пуска ревю на модел, да пуска и анкета към поста си, чрез която да се гласува за дадения модел, като допълнение към коментарите? Анкетата да съдържа един въпрос и примерно 3 отговора, за които да се гласува, като да се определя някаква примерна оценка за работата. Разбира се право на глас да имат само регистрирани потребители, но честно казано на някои това право да бъде забранено. Имам впредвит потребители, които пишат единствено, когато решат да оплюят някого (предполагам е ясно кои имам впредвид)

Въпроса да е примерно: "Харесвате ли модела?" и отговорите: "Да"; "Средна работа"; "Не". Струва ми се това е донякъде адвекатна система за оценка, дори да няма коментари, всеки би гласувал, защото едно кликване не е толкова натоварващо.

Нагоре
МнениеПубликувано: 02 апр 2010 20:52 
Извън линия
Потребителски аватар

Лошо няма, но харесването е нещо тоооолкова субективно. А и анонимността не е нещо което бих стимулирал. Защото убеден съм, че за теб например има голямо, не, огромно значение дали "харесва ми" за един танк е казано от мен, който хабер си няма от танкове и Стефанов, например, който е всепризнат спец.

Нагоре
МнениеПубликувано: 02 апр 2010 21:24 
Извън линия
Потребителски аватар

Ако нястояваш - можеш да пускаш анкета към постовете си, само че аз лично ползата от нея не виждам. Като цяло всяко ревю е субективно, а анкетата - още повече. Моето мнение е, че ако желаеш да те оценява жури е по-добре да отидеш на изложба с конкурсен характер.

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 02 апр 2010 21:50 
Извън линия
Потребителски аватар

Аз като малко тъп,не разбрах за какво ревю трябва да се дава оценка-на готов модел или от кутията :shaking2:

Нагоре
МнениеПубликувано: 02 апр 2010 21:54 
Извън линия
Потребителски аватар

аз разбрах че е за готов модел и в тази връзка беше коментара ми. Нека Иво уточни, ако иска. Но ако става въпрос за това което е в кутията, то анкетата би била много на място. Само че вероятността много хора да са правили същия модел (кат.номер) ми се струва доста малка.

Нагоре
МнениеПубликувано: 02 апр 2010 22:02 
Извън линия
Потребителски аватар

Но дори и двама трима да са го правили,поне още двама трима го имат и могат да дадат някаква оценка.
За това попитах. :scratch:

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 апр 2010 00:08 
Извън линия
Потребителски аватар

Идеята ми беше за готов модел. Аз лично за мои модели отдавна мисля да пусна анкета и сигурно при следващия модел, който ще пусна ще направя и анкета към поста си. Да, доста субективна оценка би било, но все пак е някаква оценка.
Но наистина би било хубаво да се пуска и анкета за ревюта на кутии, т.е какво има в тях - като качество, декали, детайлност. Даже ако искате, аз нямам нищо против, това с анкетата за готов модел да си е лично решение на автора, но за оценка на ревю на кутия да е препотъчително. Там оценката би била доста по обективна - и не само да се оценява модела, но и самото му представяне. Аз винаги съм харесвал ревюта на модели, в които има историческо описание, описание на модела, в детайли, характеристики, сравнение с оригинали и т.н, а защо не и дубъл ревюта - сравния на един и същи модел, в един и същи мащаб но на различни производители.
Аз лично (не знам колко ми четете и преглеждате ревюта на кутии), но много се стремя да правя подробни ревюта, именно с история, характеристики, детайлно описание и обяснение на детайлите.
Не предложих ревю на кутии в началото, защото всеки си прави ревюто спрямо това както той си иска и сам решава каква информация да пусне. Ако примерно ревютата са подробни - защо не да няма анкета за оценка на модела при тях.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 7 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00