Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 17 ное 2018 16:00

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 16 сеп 2010 10:59 
Извън линия
Потребителски аватар

Какво ви е мнението да направим страница на форума във фейсбук? Само, че не като потребителски профил, ами такава страница от типа на тези, които се отбелзват с "харесва ми/не ми харесва"? Или както правят страници за разни събития. Гледам и други сайтове за моделизъм имат, както и списания. Може там да отбелязваме изложбите и някои събития, както и ревю на избрани модели от форума, също така и ревюта на готовите модели от груп билда и описание за него като новина или събитие. Facebook е доста голяма мрежа и може да допринесе за популяризирането на форума.

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 сеп 2010 11:23 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Иво написа:
...Facebook е доста голяма мрежа и може да допринесе за популяризирането на форума.

Като се има предвид колко популярен е сред по-младите може да се окаже добра идея :thumright:

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 сеп 2010 11:38 
Извън линия
Потребителски аватар

Именно, някой може да се поинтересува и пък знаеш ли, да почне да прави модели. Пфу, тъпото е това, че по-малките от мен в голям процент не знаят за това хоби, никога не са чували и не са виждали. Това е жалко, защото скоро, аз хлапета не съм виждал или чувал да се занимават с това, все едно има празнота, не идват нови кадри.
Случвало ми се е да покажа или да разкажа за това хоби на по-малки, а пък и на моята възраст, реакцията е била "хах, това е голяма тъпотия, никога не бих почнал да правя нещо такова или давам пари за боклуци" или и по-меки от типа на "ами, да не е лошо, ама не е за мене, не ме кефи, предпочитам нещо друго.

Така, че и едно обръщение към McVess. Като правите там варненския клуб по моделизъм, трябва да се постараете да включите и деца и някак да намерите такива, на които това да им интересно, и да решат да се занимават.

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 сеп 2010 12:04 
Извън линия
Потребителски аватар

Оценявам предложението.

Идеята съм обмислял вече не един и два пъти. Съществуват два основни проблема. Единият е, че някой трябва да отдели от личното си време за поддръжка на страницата. Друг - че има голяма вероятност същата да пострада от личните отношения в моделизма, както това вече се случи на няколко свързани с нашето хоби страници. Т.е. изпращат се "abuse reports" за различни постове по причини, които поддръжката на Facebook не желае да разкрива, и понеже няма ползващи български одитори - приема на вяра.

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 сеп 2010 15:25 
Извън линия
Потребителски аватар

Аз предлагам (то си ми беше и като идея в началото), ако се направят галерии с избрани модели от форума, просто коментирането им да е забранено, не зависимо дали има положителни или отрицателни коментари, те да не се допускат. Ако някой иска да коментира даден модел, да го коментира в ревюто му във форума. Само снимки да има в галериите.
Коментари може само при обявяването на груп билдове и резултатите от тях, както на самите модели от билда.

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 сеп 2010 18:36 
Извън линия
Потребителски аватар

Aко има желаещи да създадат и поддържат такава страница във ФБ - приветствам.

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 сеп 2010 22:23 
Извън линия
Потребителски аватар

Аз лично бих се захванал и ще ми е приятно. Проблема обаче ми е в това, че няма да мога да поддържам страницата всеки ден - липса на PC с нет в Русе ;(
Т.е въпреки, че ми се иска, нямам техническата възможност.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 7 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00