Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 18 ное 2017 03:07

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 05 фев 2015 11:58 
Извън линия
Потребителски аватар

:thumleft: :thumleft: :thumright:
Отделен раздел ще е екстра!

А дали има някакъв вариант, на всеки потребител, да му се направи каталог с готовите модели и примерно и с тези на "в момент на изработка"?
Преди няколко седмици търсих един модел на Академика. Ама като не се сещам как се казваше темата и къде беше пуснал конкретната тема, не мога да намеря това, което ми трябва. Убих се да ровя тема по тема. :( :evil:

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 фев 2015 14:32 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

venko написа:
...предлагам да се добави отделен раздел за фигури...
Добра идея :thumright: Явно е време да има и такава секция.

Иво написа:
...всеки потребител, да му се направи каталог с готовите модели и примерно и с тези на "в момент на изработка"?...
Ох, ако знаеш колко съм мислил по тази идея...
ако някой предложи лесен начин за създаване на подобен каталог, ще е голяма работа, но за сега не съм открил разумно лесен начин.
Другият вариант е с доста доброволчески труд, ако се намерят колеги за тази дейност.

Подобна идея е да се направи каталог на техники за изработка. Има доста интересни трикове и съвети, но са пръснати някъде из дългите теми на някой модел.
Ако се намери техническо решение да се събере и подреди тази информация (достатъчни са само препратки и кратко заглавие), определено ще се събере интересен каталог.
Но, за момента това може да стане само с доста работа от доброволци (които за сега липсват) :(

А, да, все пак има лесен начин да се види списък с темите започнати от даден потребител:
отиди в "Търсене" (горе-дясно)
в полето "Търси по автор" попълни името на потребителя чиито модели искаш да видиш
в дясно избери опцията "Първото мнение на тема"
натисни бутона "Търсене"
и ще видиш списък с всички теми започнати от потребителя.

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 фев 2015 14:40 
Извън линия
Потребителски аватар

По автори се представят моделите в галерия. Във форумите винаги е по видове модели.
Не знам дали случайно съвпада по време но днес в една друга тема и аз предложих да има раздел за фигури. Предполагам че ще става все по популярно. Още повече ако колегите си покажат всички модели и ако са събрани в един раздел и не са размесени с танкове и камиони. Е някой може да решат че танковете са по секси :lol: , ама нали трябва всички мнения да се покажат.

Ноевия ковчег е направен от любител, професионалистите са построили Титаник.

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 фев 2015 14:47 
Извън линия

snarlev написа:
...Не знам дали случайно съвпада по време но днес в една друга тема и аз предложих да има раздел за фигури...

Не е случайно... ;)

venko написа:
... а пък и някои колеги повдигнаха това предложение, предлагам да се добави отделен раздел за фигури... :salut:

На мен ми се въртеше това в главата от известно време, но ти ме подсети днес (а и се рових за нещо в Armorama.com и там видях отделен раздел) и реших да повдигна въпроса в темата за Предложения на потребители

Текущи проекти:
Фигури

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 фев 2015 22:23 
Извън линия
Потребителски аватар

Колеги, това е страхотен вид моделизъм. Голямо предизвикателство и съвсем различно от другите моделизми. Кожа, коса, дрехи, после специфични, дантели, чорапи, това всичкото е съвсем други техники, нищо общо с уедъринг, чипинг и квото се сетинг. Така че нека има раздел за тия прекрасни модели.

Ноевия ковчег е направен от любител, професионалистите са построили Титаник.

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 фев 2015 22:30 
Извън линия

snarlev написа:
Колеги, това е страхотен вид моделизъм. Голямо предизвикателство и съвсем различно от другите моделизми. Кожа, коса, дрехи, после специфични, дантели, чорапи, това всичкото е съвсем други техники, нищо общо с уедъринг, чипинг и квото се сетинг. Така че нека има раздел за тия прекрасни модели.

Подкрепям :thumright: Дори в момента замислям фигура в голям мащаб напълно от скрач, но това по-нататък... :geek:

Текущи проекти:
Фигури

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 фев 2015 09:08 
Извън линия
Потребителски аватар

Подкрепям колегиге venko и snarlev за идеята и също като тях отправям молба ако е възможно от който зависи нека да направи отдел за фигури защото това си е хоби в хобито. Различни мащаби, техники на оцветяване ,надявам се един такъв раздел няма да е по , по, по от другите а ще има доста да се взаимнообучаваме и да се стимулираме в тази сфера за да можем да започнем да правим по- хубави фигурки. Те в крайна сметка разкрасяват останалите модели. Има и хора които могат да ги направят но нямат кураж да започнат. Един такъв раздел ще ги побутне да се престрашат и ще видят че и те се правят както всяко едно нещо - с труд и специфични чалъми. ;) Е...със здраве... :rabbit:

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 фев 2015 10:09 
Извън линия
Потребителски аватар

Старшията написа:
...Един такъв раздел ще ги побутне да се престрашат и ще видят че и те се правят както всяко едно нещо - с труд и специфични чалъми. ;)...

Аз моите ги правя по-лесно. Обаждам се във Варна на Емо и той ми спретва набързо една фигура за черните ми очи.... :king:
:D :D :D

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 фев 2015 16:15 
Извън линия
Потребителски аватар

Academica, бъзикай се ти, ама като се наредят теми с едрогръди каки и стринки седали на манарче, ше има да постваш.... :tongue:

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 фев 2015 11:08 
Извън линия

Старшията написа:
Academica, бъзикай се ти, ама като се наредят теми с едрогръди каки и стринки седали на манарче, ше има да постваш.... :tongue:

:D :D :D

Между другото има ли някакво развитие по въпроса? Може да се отвори отделна тема и там да се обсъди структурата на раздела, дали ще има подраздели и т.н., или може тук, пък който има някакви идеи да сподели ;)

Текущи проекти:
Фигури

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 фев 2015 11:26 
Извън линия
Потребителски аватар

Мисля, че трябва да има раздели по мащаб, както всички останали плюс 18+ с бутон за предупреждение, ако е възможно разбира се да се направи. Предполагам, че е напълно достатъчно.

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 фев 2015 11:28 
Извън линия

camaro написа:
Мисля, че трябва да има раздели по мащаб, както всички останали плюс 18+ с бутон за предупреждение, ако е възможно разбира се да се направи. Предполагам, че е напълно достатъчно.

:thumright: По мащаб като че ли е най-добре...

Текущи проекти:
Фигури

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 фев 2015 11:32 
Извън линия

Не са чак толкова много фигурите. Самостоятелен раздел за начало май стига.
Пък ако набъбнат, тогаз да ги делим по мащаби
Може би в раздела да има и част за техники, че се губят в общите раздели, пък са специфични

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 фев 2015 11:54 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Има развитие. Изчакваме една промяна в администраторските настройки, затова малко ще се забави.

Може в тази тема да давате идеите.
Действително за сега не мисля че има чак толкова много фигури за много раздели.
Отделна секция за техниките, добра идея!

За 18+, чисто технически, може да се направи секция с парола. Паролата ще е изписана под името на секцията (т.е. малко проформа), но да е ясно, че написвайки паролата, потвърждаваш, че съзнателно влизаш в тази секция. (това е само идея)

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 фев 2015 12:46 
Извън линия
Потребителски аватар

Ivo hobby написа:
.........За 18+, чисто технически, може да се направи секция с парола. Паролата ще е изписана под името на секцията (т.е. малко проформа), но да е ясно, че написвайки паролата, потвърждаваш, че съзнателно влизаш в тази секция. (това е само идея)

Може и така, но по скоро имах предвид нещо от сорта:
Прикачен файл:
Untitled18.jpg
Untitled18.jpg [ 55.82 KиБ | Видяна 389 пъти ]

Пиша ги тези неща, ако почна да качвам всичките си смолни фигури да няма обидени, разсърдени от 18+ фактора, или нещо подобно. Все пак и непълнолетни пишат тук.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 Следваща

Всички времена са UTC+02:00