Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 14 дек 2017 17:11

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 16 яну 2010 14:44 
Извън линия
Потребителски аватар

Искам да попитам дали искате и дали Администратора има желание за подмяна на визуализацията на форума? Този скин стои от създаването на форума и всъщност това е скина по default в опциите. Чудя се дали са възможни някакви подобрения, разбира се в разките на нормалното, а не да го оциганяване, малко разчупване на обстановката. Даже вече съм намерил едно място с множество скинове за форуми.

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 яну 2010 15:09 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Само скин ли може да се сменя?

Някакви екстри при постването на снимки могат ли да се добавят?
мен лично много ме забавя постването на снимките.
Първо снимам по 10 пъти едно нещо (толкова ме бива, но едва ли тук може да се помогне)
после от 2000х3000 точки ресайзвам докато стане приемливо за гледане във форума...
после лудо цъкане за upload по 10 снимки на постинг
и накрая едно ревю ми отнема 1/3 от времето за правене на модела :roll:

та си мислех за някакво улеснение има ли към този вид форуми?

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 яну 2010 15:27 
Извън линия
Потребителски аватар

Ами мисля, че може. Други форуми имам автоматично ресайзване на снимки, т.е ако една снимка е по-голяма от зададена като дефаулт резулиция, форума автоматично я уразмерява. Още преди много месеци бях говорил с web-master-a на форума за това нещо, той каза "да, добре ще ги направя нещата" и нищо не направи. Така, че знам и на мене ми се иска, защото така няма да се разтегля форума и няма да има нужда постоянто поправяне на снимки с резулюция която е повече 800x600. Пишете какво друго може да се добави. Аз за снимките го бях забравил вече, само последно време за скин ми се въртят идеи.

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 яну 2010 09:41 
Извън линия

Имайте в предвид, че когато се качват снимки с автоматично преоразмеряване, те вече няма да се отварят с голямата си резолюция тук, и повярвайте (вече го изпитахме в един друг форум) форума губи голяма част от визуализацията си...
Този тук е един от малкото форуми които освен със съдържанието и хората си , кефи на МАХ точно и с голямите си снимки!!!
И още нещо - направите ли го със малки снимки, които да се гледат в голяма резолюция само с допълнително кликване , става досадно (на мен ми е и неприятно) и хората почват да не ги отварят, а да ги гледат така - но това вече не е същото , най-малкото защото и коментарите намаляват (ми като не ги гледат в подробности...).Абе доста ги и мързи да ги отварят - типично БГ-черта на форумите... :geek:

Когато подготвям пост , аз просто качвам снимките в галерията ми от там взимам линковете за тях и заедно с всички писани слова + копи на съответните бутони (например [img]...[/img,]) ги подготвям на бял лист в текстовият ми редактор (Word).
Щом съм готов , влизам във форума и постването ми трае около 5 секунди.При това снимките често съм ги качвал дни преди да ми потрябват (когато съм имал време).
В заключение, ще си позволя да изкажа моето виждане по въпроса за "кожата" (скин) на форума - щом като работи и върши работа , що да го пипаме въобще.Това ли е най-важното в този форум?
Лично мнение, но ако искате да го шарите, все ми е едно(за сега).

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 яну 2010 09:46 
Извън линия
Потребителски аватар

Чакай и аз да се изкажа.

От моя шеф (проф- Тошков) знам, че една работа като върви - не се пипа. :D

Това е.
Бъдете здрави. :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 яну 2010 09:55 
Извън линия
Потребителски аватар

Academica написа:
Чакай и аз да се изкажа.

От моя шеф (проф- Тошков) знам, че една работа като върви - не се пипа. :D

Това е.
Бъдете здрави. :)

:thumright:
А, някой ако си няма работа за свободното време мога да му пратя една- две кутии с модели да си го уплътни. ;)

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 яну 2010 09:55 
Извън линия
Администратор

Администратора по принцип е отворен за нови идеи, но ще се присъединя към колегите PACH и Academiсa, форума си е добре и така и си работи прекрасно. Не мисля, че един нов скин, нещо по-шарено ще ни направи по-добри моделисти. Съветвам всички да се задълбочат повече в настоящия си модел отколкото да се чудим каква шаренийка да измислим. А това за снимките дето трябва да кликнеш върху тях за да се отворят в голям размер е пълна простотия, аз лично като видя такива снимки рядко ги отварям. Досадно ми е и губя интерес. Според мен е най-добре снимките да се виждат с нужния размер в самата тема, а не да се отплесва човек с допълнителното им отваряне, камо ли пък през друг сайт.

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 яну 2010 09:59 
Извън линия
Потребителски аватар

Stefanoff написа:
А това за снимките дето трябва да кликнеш върху тях за да се отворят в голям размер е пълна простотия, ....

Ама моля ви се, немаше нужда да казваш! Достатъчно е човек да ти види подписа!
:lol: :lol: :lol:

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 яну 2010 11:32 
Извън линия
Потребителски аватар

Не става въпрос за това снимката да се отваря в друга страница. Виждал съм форуми, които при зареждане на страницата, снимката е с голята резолюция, но като зареди се оразмерява, след това с клик в/у снимката тя става голяма в същия пост , а не се отваря в друга страница. Става въпрос, че като качиш една снимка с резолюция 2000x3000 тя автоматично става на 800x600 и с клик в/у нея става голяма но в същия си пост, на същото място.
И далече идеята не е в това, че като има някаква промяна във форума то обезателно това трябва да е свързано с уменията ни като моделисти. Как изглежда форум и кой как си прави моделите няма нищо общо ..... Едното е по тематика на форума (същността), а другото си е просто козметична промяна, да не кажа ъпдейт.
Аз лично от няколко седмици (може би около 2) имам проблеми със снимките в постовена на valko-bg, трябва няколко пъти да си презаредя станицата за да ми излязат всички негови снимки и да ги видя, често става, че той пише някакво обяснени по снимка, а то такава аз не виждам.
А и отностно това за запълването на времето (към valko) ако имаш свободни модели за подаряване, моля те, аз също съм свободен!

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 яну 2010 11:46 
Извън линия
Администратор

Цитат:
Как изглежда форум и кой как си прави моделите няма нищо общо

Няма нищо общо ама една нова шаренийка ще те накара да загубиш повече време да я разглеждаш отколкото да работиш по модела си. По-добре там се съсредоточи, останалото са празни приказки и губене на време. А конкретно за снимките на Валко, мисля че проблема е в твоята машина или интернет връзка. Досега друг не се е оплаквал да има проблеми с това.

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 яну 2010 12:15 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

PACH, Stefanoff и всички които са разбрали въпроса ми като ... подобие на други форуми...
Идеята ми е малко по-различна ... да се опрости постването на снимки. Ще рече минимум действия от фотоапарата до постването.
И не го казвам, защото си нямам работа по модела (Yak 40), а точно защото губя много време в подготовката на снимките.

Експериментално вече пуснах в действие една идея. Очаквам да намеря време да съчиня и заданието за програмистите... ама бавно действам.
Stefanoff написа:
Администратора по принцип е отворен за нови идеи
Ако е навит да се направи нещо подобно...

Та ето какво мисля, че ще е удобно поне за мен, ако и за другите е ок, супер...
предполага се, че се работи с Windows XP, Vista, 7 или подобен

1. Map-ваш си нещо такова http://PicStore.airgroup2000.com/IvoHobby (възможно е посредством вградения WEB Client в тези Windows-и и WebDav технологията. Обикновено map-овете са от вида \\server\\share, но и този http е допустим).
По нищо не се различава от връзката ти с локален файлов сървер. Естествено с потребителя и паролата ти. Това се прави еднократно.

2. включваш апарата
3. копираш снимките на мапнатото устройство (т.е. на сървера за снимки)
4. сървера ти връща списък с линкове подходящи за този форум. Снимките ще имат resize-ната версия до 800х600 и пълният си формат.
5. След това в постинга, както казва Иво, като цъкнеш на снимката да се разпъне до оригиналния размер без да напускаш постинга.

Ами това ми е идеята (ако успях да обясня ясно :scratch: .).
Надявам се, че е простичко?

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 яну 2010 12:32 
Извън линия
Потребителски аватар

Моята идея също беше да не правим цигании като друг известен форум, а нещо семпло и елегантно. А отностно снимки (към Иво), аз лично отдавна съм се отказвал да снимам процеса на работа и не пускам теми в :Моята тема: - за добро или лошо това е факт, нищо лично към форума, аз си го харесвам. За "Моята тема", моля ви, не правете като мене! Вие си пускайте.

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 яну 2010 13:52 
Извън линия

Ivo hobby написа:
PACH, Stefanoff и всички които са разбрали въпроса ми като ... подобие на други форуми...
Идеята ми е малко по-различна ... да се опрости постването на снимки. Ще рече минимум действия от фотоапарата до постването.
И не го казвам, защото си нямам работа по модела (Yak 40), а точно защото губя много време в подготовката на снимките.

Експериментално вече пуснах в действие една идея. Очаквам да намеря време да съчиня и заданието за програмистите... ама бавно действам.
Stefanoff написа:
Администратора по принцип е отворен за нови идеи
Ако е навит да се направи нещо подобно...

Та ето какво мисля, че ще е удобно поне за мен, ако и за другите е ок, супер...
предполага се, че се работи с Windows XP, Vista, 7 или подобен

1. Map-ваш си нещо такова http://PicStore.airgroup2000.com/IvoHobby (възможно е посредством вградения WEB Client в тези Windows-и и WebDav технологията. Обикновено map-овете са от вида \\server\\share, но и този http е допустим).
По нищо не се различава от връзката ти с локален файлов сървер. Естествено с потребителя и паролата ти. Това се прави еднократно.

2. включваш апарата
3. копираш снимките на мапнатото устройство (т.е. на сървера за снимки)
4. сървера ти връща списък с линкове подходящи за този форум. Снимките ще имат resize-ната версия до 800х600 и пълният си формат.
5. След това в постинга, както казва Иво, като цъкнеш на снимката да се разпъне до оригиналния размер без да напускаш постинга.

Ами това ми е идеята (ако успях да обясня ясно :scratch: .).
Надявам се, че е простичко?

Нема лошо...щом така ти е удобно, прави си го за теб (ако може) щото на мен цитираният пост ми звучи , меко казано на ...японски.
Аз самият работя на компютри (само ги ползвам де) и проектирам със специални програми, но това дето си го написал , ми е като тъмна Индия - нищо не ми говори.
Тоест, аз в този случай се явявам обикнновен потребител във форума и дето се казва "тъкмо научих как работи системата , те пък взеха че я промениха (според тях уж за по-лесно)". ;)
Но това си е мойто виждане по-въпрос - "едно нещо щом работи - ни е гу пипай :clown: ", така че ако промените нещо , ще се учим отначало, няма как... :lol:

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 яну 2010 19:41 
Извън линия
Потребителски аватар

според мен идеята на Иво е страхотна само дето аз лично си ползвам страницата в операта
достатъчно бързо качва снимките да наистина им променя резолюцията на по малка ама на мен не ми пречи да си гледам снимки на 1024х768 примерно впрочем валко слага най добре снимките само в 800х600 и не разпъва фреима ама сега за един фреим ли сте
сега хайде не пипайте форума нека си седи така

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 14 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00