Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 11 дек 2017 09:33

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 12 май 2010 20:43 
Извън линия

Нерде Аерографи нерде ж.п. модели(тях дори ги харесвам много) ама нейсе.Така като гледам са еднакви ама най добре си вземи примерно една дюза и ще разбереш ,нали си наясно че няма да ти кажат че са еднакви щото ако са значи някой просто е прекопирал спармакса...Там във връзки има Мобилен питай ги дали не може някъде да пробваш дадена част преди да я купиш на твоя Аерограф тогава ще си 100% сигурен.

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 май 2010 07:35 
Извън линия
Администратор

Надявам се да успееш да ги намериш тия лагерчета. Серията им е много специфична и честно казано се съмнявам да ги държат в наличност, но има възможност и за заявка. Говори с всички магазини и виж дали могат да ти помогнат. Ако не стане ще ти извадя и други марки лагери, просто тези са най-широко разпространени като дистрибуторска мрежа.
За изложбата няма да идвам.

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 май 2010 09:01 
Извън линия

Моля за извинение админите, че офтопа стана ...такъв. :salut:
Нека се разчисти темата , за да отговаря на заглавието... :oops:

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 май 2010 15:04 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Stefanoff, благодаря за информацията. Аерографа е оправен и е по-добре от всякога :cheers:

Оказа се, че такива о-рингове има само в тази фирма
Stefanoff написа:

и то не съвсем точния размер. По принцип трябва да е 2.3мм, там продават 2.2мм на 1.8, но става.
Имам още няколко резервни, ако някой иска да се обажда.

Потърсих и в http://www.artservicebg.com, но там нямат тази гумичка. Оказа се, обаче че имат всички останали резервни части за тези аерографи
Прикачен файл:
SparmaxSpareParts.jpg
SparmaxSpareParts.jpg [ 71.48 KиБ | Видяна 708 пъти ]

за съжаление резервните части са доста скъпи. Тези 3-те излизат около 38лв, но тъй като се оказа, че онази бяла малка шайба (или каквото е) се е вдървила и изпуска разредител зад казанчето с боя, ми се наложи да я купя за 8.00лв :o
Айде покрай нея купих и другите две, ама в размер за 0.2мм дюза. Да пробвам. То взе, че стана. Сега имам дюза 0.3 и допълнителна 0.2 :colors:
нямам идея пречи ли му, че на DH-103 присадих дюза 0.2, ако някой знае нещо, кажете пречи ли му и въобще става ли така да се подменят дюзите?

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 май 2010 15:09 
Извън линия
Потребителски аватар

Иво, а дали имат О-ринга за дюзата, която си снимал?

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 май 2010 15:17 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

8-) неееее, защото в комплект с дюзата струва 10-15лв., а само пръстенчето е 0.20лв
всъщност не намерих някой да продава толкова малки пръстенчета. Ако знаете такъв казвайте, че и тази гумичка е консуматив (особено ако си миеш аерографа с коресилин)

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 май 2010 15:23 
Извън линия
Администратор

Цитат:
и то не съвсем точния размер. По принцип трябва да е 2.3мм, там продават 2.2мм на 1.8, но става.

Нищо, тъкмо ще влезе със стегнатост и ще си стои на мястото и няма да я губиш.

Цитат:
всъщност не намерих някой да продава толкова малки пръстенчета. Ако знаете такъв казвайте, че и тази гумичка е консуматив (особено ако си миеш аерографа с коресилин)

Затова тази гумичка не трябва да е гумена а тефлонова. Я прегледайте резервните част за Harder&Steinbeck, те имат тефлонови и може да паснат по размер.

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 май 2010 17:00 
Извън линия

Аз имам Спармакс ДХ 103 -купих го от една промоция в Лъки моделс за 30долара ,първата дюза я прецаках и после със втората 0.3 си поръчах дюза 0.2 ,игла за 0.2 и капаче 0.2,така сега имам възможност да работя и с 0.2 и с 0.3 всичко си работи перфектно.Маркирах иглата и капачето с по една резка да не ги бъркам.Дюзата затягам само на ръка щото първата така и заоблих резбата със ключето.Никога не съм ползвал корисилин само АМВ и гумичките не са мръднали а сега със Акрила съвсем трябва да няма проблеми.

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 май 2010 17:25 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

=VNVV=Rosev написа:
...дюза 0.2 ,игла за 0.2 и капаче 0.2...

Благодаря за информацията.
а на кое казваш капаче? не съм наясно кой чарк за какво е...

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 май 2010 18:34 
Извън линия

Ето това отбелязах го с точка

Прикачени файлове:
DH-103-lg.jpg
DH-103-lg.jpg [ 33.18 KиБ | Видяна 647 пъти ]
Нагоре
МнениеПубликувано: 19 май 2010 08:13 
Извън линия

Миниатюрни гумени рингчета преди си купувах от FESTO , но от две години не са ми трябвали.Основното производство на фирмата е пневматика и имат всякакви размери като части за техните винтили, щуцери и там както се наричат частите работещи със сгъстен въздух. Потърси при тях - но принципно са скъпчий (особено електроинструментите на FESTOOL - ама са супер качествени де...)
Впрочем от тези рингчета съм си направил гуми на колелата на някой самолети в 1/72. ;) Е, вярно че нямат никакви грайфери, но пък са гумени :geek:

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 ное 2017 18:25 
Извън линия

[quote="Ivo hobby"]Stefanoff, благодаря за информацията. Аерографа е оправен и е по-добре от всякога :cheers:

Оказа се, че такива о-рингове има само в тази фирма
[quote="Stefanoff"]"Микро Макс ООД"
http://micromaxtrade.com/prod.php?lng=bg&cat=3&subcat=1" onclick="window.open(this.href);return false;
[/quote]
Имам още няколко резервни, ако някой иска да се обажда.

Потърсих и в http://www.artservicebg.com" onclick="window.open(this.href);return false;, но там нямат тази гумичка. Оказа се, обаче че имат всички останали резервни части за тези аерографиSparmaxSpareParts.jpg
за съжаление резервните части са доста скъпи. Тези 3-те излизат около 38лв, но тъй като се оказа, че онази бяла малка шайба (или каквото е) се е вдървила и изпуска разредител зад казанчето с боя, ми се наложи да я купя за 8.00лв :o
Айде покрай нея купих и другите две, ама в размер за 0.2мм дюза. Да пробвам. То взе, че стана. Сега имам дюза 0.3 и допълнителна 0.2 :colors:
нямам идея пречи ли му, че на DH-103 присадих дюза 0.2, ако някой знае нещо, кажете пречи ли му и въобще става ли така да се подменят дюзите?[/quote]. Аз мисля,че няма проблем автографа да работи и с по-малка дюза.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2

Всички времена са UTC+02:00