Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 14 дек 2017 17:12

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 818 мнения ]  Отиди на страница Предишна 149 50 51 52 5355 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Филми
МнениеПубликувано: 19 яну 2016 12:00 
Извън линия
Потребителски аватар

Едни го плюят, други му се кланят на тоя филм :scratch: се не ми остава време да ида да го гледам :shock:

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 яну 2016 12:10 
Извън линия
Потребителски аватар

camaro написа:
... се не ми остава време да ида да го гледам :shock:

Е нищо, де!
Като излезе посочената по-горе серия - ще го гледаш! :geek:

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 яну 2016 16:24 
Извън линия

Абе не е кой знае к'во тоя филм ...то напоследък читави филми почти няма, нещо като конвейр стана-за масова консумация, ама идеи нъц :D

Текущи проекти:
Фигури

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 яну 2016 16:28 
Извън линия

camaro написа:
Едни го плюят, други му се кланят на тоя филм :scratch: се не ми остава време да ида да го гледам :shock:

Пич, не се притеснявай - ако си гледал "Нова надежда" от 1977-а, сега е на 101% повторение на сценария.
Това всъщност е най-голямата глупост, направена от Дисни - някои баровци там са решили да заложат
на сигурното, но останаха малко излъгани, защото филма е пълен провал - стар сценарии след 30г си е пак стар сценарии!!!
Всички стари фенове са разочаровани и филма все пак събра рекордни приходи.
Ами ако не се беше разчуло за глупавият "римейк" наистина филма можеше да е истински рекордьор.
Впрочем за мен истинският рекордьор все ощи си остава "Аватар".Все пак това е Спирбърг и 10 годишния му труд.
След като гледах филма (VІІеп.), разбрах защо Лукас каза, че е "бил на кинопремиерата за него, е като посещение при бивша съпруга".
Тоест не коментира нито сценария, нито режисурата ....всъщност нищо...като за покойник.
На практика, си "върна тъпкано" някогашния отказ на филмовите компании между които и Дисни, да го финансират,
за заснемането на първите 6 филма. Сега си прибра едни 4 млрд. долара и им гледа как се "гънат от изсъхнал домат, кетчуп да направят"!!!!

А пък Дисни направо ако продължават така да си гледат касовите приходи, всъщност ще изчезнат до 5 години!!!
Най-малкото защото от Дисни даже ни излъгаха - на 40-45% от екранното време в IMAX-а,
3D-то беше толкова фалшиво, че поне 4 (четири) пъти си махах очилата и гледах "3D" филм, без тях.
Мен субтитри н еми трябват, а в това време само те бяха ...3D!!!!
Абсолютно менте се оказа!!!!!

Или на бързо ще цитирам един стар приятел също доскорошен фен на сагата (до VІ еп.):

Der Hetzer написа:
Моята рекапитулация от новите Междузвездни войни е следната:
- Чубака беше най на ниво и общо взето изнесе филма на гърба си;
- Внукът на Вейдър е посерко, прилича на травестит от площад "Mакедония" и от него чеп за зеле не става, ще го разрева само с чимбери, задвратници и масльонки;
- Хан Соло беше свестен, но вече е сдал багажа;
- Принцесата - много одъртела, една детска мечта умря, беше първата ми истинска любов...;
- Люк е станал аутист;
- Трипио бие на алпака както и преди;
- Новата джедайка - комплексирана малко;
- Злото чучело, дето командореше внука на Вейдър, прилича на влошен орк от Властелина, пълна излагация;
- Бабето с очилата прилича, като да е гадже на Йода;
- Новото дроидче е симпатично, с Р2Д2 ще се спогодят според мене;
- Дизертьорът от щурмоваците ми се вижда шушумига;
- Фейслифтът на Звездата на смъртта беше олеле майко...

Всъщност филма имаше мноооого "батални" сцени (като "Война и мир") но ние вече сме преситени
от такива екшъни, най-малкото заради филмираните комиски на Марвел.
Тоест и това вече не прави впечатление...поне на тези които затаявахме дъх през 1977-1980 когато
"над главите ни в киносалона "ревяха" имперските крайцери!". Сега на младите с тия компютърни игри май
и това не им направи никакво впечатление.

Горе в цитата "бабката с очилата дето е била гадже на Йода" (героинята е Маз, на 1000 години),
може би ще се окаже новият свръхджедай всъщност!
Колкото до принцеса Лея - наистина не само остаряла, погрозняла но и надебеляла.
Ако е вярно че "някой остаряват като катедрали, а други като цървулки" - то тя е от втората група.
Хан Соло добре, че го убиха, щото наистина "е стар за тези работи"!!! ;)
Впрочем неговият договор, доколкото знам съдържа клаузата за "5% от всички приходи на VІІеп."!!!!

Обаче май филма е пипнат и от неолибералите...
Звучи и се гледа като "политически напълно правилен"!
Бяла жена се влюбва в негър, дезертьор от лошите щурмоваци (нещо много приличат на "SS" вече) - това с поздрава на дивизиите с вдигнати ръце,
след речта на новия истеричен генерал на Империята...пардон на "Първият ред" (от тук до третия райх е едно намигане само)
ми дойде малко в повече, на фона на предателството извършено от неолибералите в ЕК, спрямо цяла Европа - това с "бежанците"!!!!

Ама хайде да не задълбавам....

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 яну 2016 16:34 
Извън линия
Потребителски аватар

venko написа:
Абе не е кой знае к'во тоя филм ...то напоследък читави филми почти няма, нещо като конвейр стана-за масова консумация, ама идеи нъц :D

Факт, холивуда май вече изцеден от към идеи и реализации :scratch:
Читав филм който съм гледал напоследък е Шерлок/ама не тоя с Робърт Дауни мл. и Джъд Лоу/ а този английския, с Билбо и Смог :D . Водат го като сериял, въпреки че всеки епизод е по час и половина и си е сам за себе си.
Наистина странен филм/като повечето английски такива/, доста различен от бълвоча по торенти и паланки.
Пробвайте с един епизод пък ако ви ареше дерзайте.
Изображение
Те за тия двамата приказвам :geek:

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 яну 2016 16:42 
Извън линия
Потребителски аватар

pachnew написа:
....Бяла жена се влюбва в негър....

:shock: :shock: :shock: друже ти ме отказа от филма :geek:

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 яну 2016 17:18 
Извън линия

Я и аз да се изцвъкам по повод еп.VІІ. Честно казано нямах големи очаквания - първо защото епизоди от І до ІІІ ме разочароваха когато се появиха /демек, колкото и Лукас да твърдеше, че сценариите за първите три епизода са писани още 70-те ясно се видя, че сценарият е нов и не струва/ поради липсата на свежи идеи и осирането със CGI, второ заради Дисни /до каквото и да се допрат тез миндили задължително го осират/, трето заради чичо Джей Джей /ебати противния режисьор е тоя/. След като изгледах филма в Imax салона дължа извинение на Джей Джей, единствено той си беше свършил работата. Всичко останало обаче е тотална леща - сценария е майка плаче, грамофон свири, 110% копиране на еп.ІV, клише след клише, клише след клише. Хумор за 6 годишни, циганин в главна роля и няква пикла с влажен, овчи поглед /Людмил Станев в "Няма такава книга" имаше изключително точно определение за такива женски образи в йекшън филмите, но за съжаление не мога да го цитирам по памет/ която стана турбо, мега, хипер джедайка за части от секундата след като се сети за "силата" и изведнъж спука от бой новият "гей вейдър" който пък, о боже каква изненада, беше saved by the bell баш преди момата да му клъцне зелката /приемам залози дали "злия" и "добрата" не са първи братовчеди ;) /.
Абе както можеше да се очаква продължението винаги е по-зле от оригинала /еп. І-ІІІ към еп. ІV-VІ/, а продължението на продължението не става и за гъз папир. Язък за спец ефектите, личи си здравото ползване на модели за сметка на CGI и визията, приближаваща се до оригиналните епизоди. Май ще продължа да си пускам регулярно оригиналните серии и най-вероятно последващите епизоди и очакваните нок-офи ще си ги гледам дома на ПС-то за без пари!

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 яну 2016 18:23 
Извън линия

KONGO79 написа:
... Май ще продължа да си пускам регулярно оригиналните серии и най-вероятно последващите епизоди и очакваните нок-офи ще си ги гледам дома на ПС-то за без пари!...

Ше се сетите вие, аз след като изгледах последната серия, за оздравителна профилактика си пуснах епизод 4-6 на ТВ-то, за ментално излекуване :D

Ако все пак искате да си причините мозъчна смърт, гледайте "Човекът-мравка", "Терминатор кутурнайсе", "Тор-мор/демек Сатър бабаит", "Тенеке аркадаш/Iron man" еди коя си серия и т.н. (аз така и не си го причиних това) :D

Текущи проекти:
Фигури

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 яну 2016 22:46 
Извън линия
Потребителски аватар

Аз пък си мисля, че станахте твърде претенциозни. На по 40 и кусур години моруци, седнали да критикуват детски филм!
Абе ей!
Фалкона летя ли - летя!
Битка с Уингове имаше ли - имаше!
Бой с мечове имаше ли - най-добрия до момента! Тия кунг фу простотии от 1,2 и 3 нЕма да ги споменавам!
Мадамата кефи ли - кефи!
Дъртите Хан, Лея и Люк видяхте ли ги - видяхте ги. Ми остарели са - тва е. Аре ви видя вас на по 70.
Негъра и мене ме дразни ама на база гореизброените благинки, съм склонен да го преглътна.

Разбира се, че винаги може и по-добре. Ама то кусури всеки може да намери и угодия никога нЕма.
Абрамс се нагърби с не леката задача да се справи с филм-легнеда и според мен си се прави добре. Можеше далеч по-зле да е. (Джар Джар...)
А дъртия Лукас, кат лапна кинтите не рева, ма ся реве! Филмите му били като деца - разбииш ли!
Ми кой си продава децата бе дебел, мазен и мързелив евреин! Що не си седнА на дебелия гъз и да режисираш още 3 епизода, ми пас-на топката у Дисни, па ся рИвеш! Дисни били диктатори моля ви се. Полсе пък се извинил. Мекотело!

In The Game Of Thrones, you win or you die,
there is no middle ground!

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 яну 2016 23:52 
Извън линия

Мишо, за едно ще се съглася с теб, това вече е детски филм! И именно с това ме разочарова най-много. Нито оригиналната трилогия, нито продължението бяха детски /особено продължението си беше маса кърваво/. Що се отнася до битките с лазерни мечове никой не може да стъпи на малкия пръст на Йода, хеле па тая кифла дето стана мастър джедай за части от секундата и сополивия нов Вейдър дето още е с акне и от всякъде мяза на бит педераст. След като изгледах филма разбрах защо Форд е искал Соло да умре - и аз да бях, и аз нямаше да искам да се излагам. Аз и в предното си мнение го казах, единствения който си е свършил работата, колкото и да ми е неприятно да си го призная, е Джей Джей. Просто не очаквах, че ще може да режисира свястно, но ме опроверга. Сценаристите обаче трябва да бъдат обесени публично за краката, като Мусолини, на най-големия площад в света. То бива да си безидеен ама това тяхното никъде го няма.
П.П. Няколко човека споменават Аватар като най-най. Абе хора, вие сериозно ли? Мега тъп, банален и пълен с клишета сюжет /то това и сценарий не мога да го нарека/, отвратителна режисура и второразрядна актьорска игра. Единствено CGI-я, за времето си беше на високо ниво. Единствения по-тъп касов рекордьор в историята е Потъник! Колкото и да е слаб, еп. VІІ е в пъти по-добър от тия две прокиснали, резливи бози!
Вземете се в ръце, моля ви!!!

Нагоре
МнениеПубликувано: 20 яну 2016 07:53 
Извън линия
Потребителски аватар

KONGO79 написа:
....и няква пикла с влажен, овчи поглед...

всичко може, само каката няма да закачате!

Нагоре
МнениеПубликувано: 20 яну 2016 10:25 
Извън линия
Потребителски аватар

И първите филми си бяха детски, няма к'во да се лъжем! И хумора в тях и всичко си е детско.
Навремето просто нямаше база за сравнение и ни се виждаха като супер-мега-извънземни неща. По-преди обясних защо.
Силата на Star Wars не е в сюжета, нито в сценария. Всяка аржентинска сапунка може да го сложи в малкото си джопче и да дръпне ципа.
Силата на филма е детайлите и технологиите. Неща, които да ти провокират въображението.
Ясно е, че днешно време много трудно може да се бори с цялата марвел-шит, която ни залива. Вече сме видели толкова много ефекти, че трудно се впечатляваме.
Но, все пак, най-добре гледайте филма с някое дете. Тогава ще разберете за какво говоря.
Дъщеря ми като бута количката в супермаркета си представя, че кара сокола! Бута въображаеми ръчки и натиска въображаеми копчета. За това ви говоря ;)

In The Game Of Thrones, you win or you die,
there is no middle ground!

Нагоре
МнениеПубликувано: 20 яну 2016 15:35 
Извън линия
Потребителски аватар

Moarein написа:
......Дъщеря ми като бута количката в супермаркета си представя, че кара сокола! Бута въображаеми ръчки и натиска въображаеми копчета. За това ви говоря ;)

:thumright: а баш за тва иде реч :thumright:

Нагоре
МнениеПубликувано: 20 яну 2016 18:19 
Извън линия
Потребителски аватар

Наскоро гледах прословутия филм "СтаВар" и мога да го опиша само с едно изречение.
"Кофти римейк на първите серии".
Всичо вече беше показвано.
А на времето когато излезе първата серия, сегашна 4-та, бях удивен и мислех че това е най-великия филм на всички времена.

Нагоре
МнениеПубликувано: 20 яну 2016 19:21 
Извън линия
Потребителски аватар

nenovvv написа:
...... мислех че това е най-великия филм на всички времена.

Ми друже, все още е :salut:

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 818 мнения ]  Отиди на страница Предишна 149 50 51 52 5355 Следваща

Всички времена са UTC+02:00