Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 19 окт 2018 18:54

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 837 мнения ]  Отиди на страница Предишна 150 51 52 53 5456 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Филми
МнениеПубликувано: 26 яну 2016 08:26 
Извън линия

На времето за "Междузвездни войни" всички казаха, че е филм приказка!!!
Особено социалистическите критикари, които като видяха принцеса в действието и
не догледаха филма, ами го "заклеймиха" като гнусна капиталистическа приказка.
Фентъзито още не беше измислено, но те му дадоха още тогава определението...

Колкото до "Аватар" - само хора, които не са го гледали "на живо" - тоест на 3D,
могат да се произнесат, че е шитня. Всъщност бях един от първите (на връх нова година) които
го гледахме в България. Повярвайте - въпреки "стандартната" индианска история и лошите бели
нашественици, след края на прожекцията жените откровенно подсмърчаха, а на мъжете
очите ни бяха влажни като на недоиздоена крава. Филма въздейства по съвсем различен нечин на
27 метров 3D екран. Жалко, че този род филми не се повтарят. Опитах да го гледам на 3D-телевизор,
и също някак не се получи. Сега с нетърпение чакам продължението - Пол Верховен май ще му е режисьор,
а той умее да прави "бойни" филми (Пришълци например)!!!!

После няколко пъти го гледах на плосък екран и да - не е същото, но чак пък шитня!!!
Все едно да кажеш боклук на едновремешната класика с индианци - "Синият войник"!!!
Помни ли някой този супер филм?!?!?
(всъщност и аватарите са сини...)
:bounce: :D :D :D

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 яну 2016 19:25 
Извън линия

Мел Гибсън щял да режисира филм за цар Калоян...
Не знам дали е спекулация, ама много ми се ще да видя съвременен филм по нашата история. Относно Калоян има доста хляб за сюжет-рицари, византийци, дворцови интриги и т.н. Явно някой отвън трябва свърши работата, щото нашите се лигавят с разни простотии :)
Интересно ми е кой ще изиграе главната роля, предположения...? :D

Текущи проекти:
Фигури

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 яну 2016 22:12 
Извън линия

Че ние си имаме чуден филм от 1963 :)
Римейк ще правят значи ;)
Най ме кефят доспехите на Балдуин
Страашно тенеке
Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 яну 2016 22:42 
Извън линия

Чуден,чуден ама от 63-та; и доспехите бутафорни (алпака, все едно са ги ковали в некоя махала :geek: ) и играта дървена, па едни нагримирани-все едно си на опера. То и Хан Аспарух не беше кой знае колко читав, с изключение на масовките...
Ся ако бай Гибсън използва похватите от "Смело сърце" и ги приложи тука ще стане чудно :) . В "Небесно царство" също имахме исторически издържан доспех на рицарите.
Абе ако налеят пара и не се излигавят нещо ще стане филм ;)

П.П. Нещо спрягат Бандерас за ролята, ама много нисичък като за Калоян, нашият човек е бил почти към два метра :D

Текущи проекти:
Фигури

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 яну 2016 09:48 
Извън линия
Потребителски аватар

venko написа:
...П.П. Нещо спрягат Бандерас за ролята, ама много нисичък като за Калоян, нашият човек е бил почти към два метра :D

Аз съм за Лиъм Нийсън!

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 яну 2016 10:04 
Извън линия

Academica написа:
venko написа:
...П.П. Нещо спрягат Бандерас за ролята, ама много нисичък като за Калоян, нашият човек е бил почти към два метра :D

Аз съм за Лиъм Нийсън!

Одърте човекът, некъв по-млад требе, Калоянката са го утепали млад ;). Виж за Балдуин, или някой граф става :D
Пък и нашия е бил леееко дръпнат, така де-монголоид,, иначе има известна прилика :geek:

Прикачени файлове:
NHMB-Anthrolopogical-reconstruction-of-the-head-of-Tsar-Kaloyan-by-Prof.Yordan-Yordanov.jpg
NHMB-Anthrolopogical-reconstruction-of-the-head-of-Tsar-Kaloyan-by-Prof.Yordan-Yordanov.jpg [ 146.85 KиБ | Видяна 528 пъти ]

Текущи проекти:
Фигури

MY YOUTUBE CHANNEL
Нагоре
МнениеПубликувано: 28 яну 2016 14:02 
Извън линия
Потребителски аватар

То най-добре вЕрно от Холивуд да се заемат с нашата история - поне филма ще е на ниво от към детайли, звук и актьорска игра.
Всички помним "шедьоврите" ни от преди 30-на години.
Специално за Хан Аспарух е снимана истинска масовка от 60 000 човека - ангажирали са доста на брой армейски поделения на времето, даже имам един приятел, който е участвал. Яли са русенко варено на кило по време на снимките.
само че битките са така заснети сякаш 5 мангала атакуват бюро по труда.
Обратното - в Хливуд снимат 5 коня, само че така ги снимат, че ти се струва че са 5000...

Гибсън е кадърен и като режисьор. И Смело сърце, и Стратите Христови, и онзи за ацтеките са много добре пипнати .
Небесно царство пък е перфектен технически (с изключение на требушетите на Саладин, които стреляха като топове), но от към сюжет и сценарии е пълна тъпотия.

In The Game Of Thrones, you win or you die,
there is no middle ground!

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 яну 2016 14:38 
Извън линия

Тя школата ни е просто такава, имаме хляб да ядеме доста. Поляците примерно доста читави филми изкараха за тяхната история-да речем "С огън и меч"-крилати хусари, казаци и т.н.

"Смело сърце" ми е просто еталон за това как се прави исторически филм без спец ефекти, въпреки някои волности в сюжета. Особено кавалерийската атака на англичаните беше много ефектна :)
За "Небесно царство" съм съгласен, доспехи и декори-супер. Сценарий-гола вода, обсадата на Йерусалим беше като бомбардировка от ВСВ.

В Мел Гибсън ми е надеждата, ако се заеме сериозно :)

Текущи проекти:
Фигури

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 яну 2016 16:06 
Извън линия

Moarein написа:
Специално за Хан Аспарух е снимана истинска масовка от 60 000 човека - ангажирали са доста на брой армейски поделения на времето, даже имам един приятел, който е участвал. Яли са русенко варено на кило по време на снимките.

Пиши ги двама :) Аз също съм участвал, дори бая набори се обзаведоха с велурени ботуши. :D

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 яну 2016 11:52 
Извън линия

Да ако не беше масовката и "Хан Аспарух" издиша и тогава и сега.
Филм правен по партийна повеля, никога не би могъл да стане.
А масовката ни впечатли тогава, защото много малко бяха гледали "Спартак" с Кърк Дъглас (бащата на Майкъл Дъглас).
Но и тук, типично "по български" успяхме да впечатлим публиката - в някои от кадрите (и до ден днешен може да се видят)
се промъкнаха български пехотинци на бойното поле с ...кецове и маратонки. А на много ключов боен похват с меч,
се вижда, че ръката освен да държи меча е съоръжена и със електронен часовник от Сингапур. Голям смях падаше в киносалоните тогава!!!
Тоест реактивния лайнер над главата на Ахил (Брат Пит в Троя) е "направен" десетилетия след нашите издънки!!!!
:D :D :D :D :D

Колкото до нов филм за Калоян и аз се надявам да стане наистина хубав. Ние и те (царете ни) го заслужаваме.
Няма да е римейк, а с изцяло нов сценарий...само дето не е ясно дали Мел Гибсън въобще знае, че ще го канят за режисьор.
Явно и продуцентите ни се надяват на второ "Смело сърце" но с наша история!!!!
Ако все пак е той, дано да имаме достатъчно пари да го направим, защото разбрах че от 20 години някои творчески
среди и колективи се опитват, но все нещо...или някои ги спъва!!! А имало и още един сценарий, пак за Калоян,
който от няколко години отлежавал и чакал държавно финансиране там по техните кинопрограми (не съм много в час за това).

Та така.
Стискаме палци докато не седнем в киносалона да го видим!!!
И дано после не съжаляваме де...
:bounce: :salut: :D

ПП. Ако някои все пак се интересува защо Аспарух идва точно тук и какво наистина е направил на Балканите,
нека си намери (има я в мрежата) книгата на професора по история Петър Добрев - "Сага за древните българи".
Като я прочетете, не само ще ви се преобърне (за добро) знанието по исторе на България, :o
но и ще разберете защо филма "Хан Аспарух" не струва пукната пара и партията го е направила.... :mrgreen:

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 яну 2016 12:48 
Извън линия

Е що го е направила партията-заради българо-съветската дружба :D .

Клишето със славяните дето дишали с тръстикови пръчки във блатата. И сите едни с бели дрешки и русички, като изрусена мадама от фризьорски салон :D
И били едни мирни, пък византийците ги тормозели...хах
А битката беше все едно катун се 'фълря за дървесина (визирам палисадата)

Текущи проекти:
Фигури

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 яну 2016 14:53 
Извън линия

не си мисли, че унищожаването на българска родова памет е патент на неолибералите.
Откакто сме показали как се прави истинска държава (през 681 г Аспарух въстановява 5-тата българска държава всъщност) всички се опитват да ни го начукат, по един или друг начин...

[quote author=Mixy link=topic=4801.msg102785#msg102785 date=1452113215]
Малко черно-бели спомени от преди 40 години...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
[/quote]

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 яну 2016 15:20 
Извън линия

Едно пиратско сериалче: "Black sails" (изгледал съм две серии засега), добре направено и предшестващо "Островът на съкровищата".

http://www.imdb.com/title/tt2375692/?ref_=fn_al_tt_1

Текущи проекти:
Фигури

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 31 яну 2016 23:48 
Извън линия

Цитат:
онзи за ацтеките

Мммм, за маите е. Филма е "Апокалипто" - няколко пъти съм го гледал !

Нагоре
МнениеПубликувано: 06 фев 2016 13:35 
Извън линия
Потребителски аватар

Хрумна ми, защо не направим нещо като отделна тема или направо тука, нещо като списък с "Последните 5 филма, които гледах на PCто и ги запазих", или нещо подобно?! :)))) При мен е така:

- Bridge.of.Spies.2015
- Unknown.2011
- By.the.Sea.2015
- The.Gift.2015
- Un.moment.d'egarement.2015

Много са яки, с една дума - препоръчвам ги! :thumright:

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 837 мнения ]  Отиди на страница Предишна 150 51 52 53 5456 Следваща

Всички времена са UTC+03:00