Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 17 ное 2018 15:59

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 837 мнения ]  Отиди на страница Предишна 152 53 54 55 56 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Филми
МнениеПубликувано: 27 дек 2016 16:08 
Извън линия
Потребителски аватар

Ееееее...
Дава надежди в следващият епизод да се появи и българин! :cheers:

Ама явно тогава сагата ще свърши..... :D

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 дек 2016 16:44 
Извън линия
Потребителски аватар

Academica написа:
Ееееее...
Дава надежди в следващият епизод да се появи и българин! :cheers:

Ама явно тогава сагата ще свърши..... :D

Това няма да има край поне още 6 епизода! Дисни имат да избиват милиарди!
Ако се ръководим от принципа, че Вселената е безкрайна - докат' сме живи, все ще излизат разни нещица :D

In The Game Of Thrones, you win or you die,
there is no middle ground!

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 дек 2016 21:28 
Извън линия

Понеже голяма част от темата е за STAR WARS... тъжно е... http://m.dnevnik.bg/v_pamet/2016/12/27/2890838_aktrisata_kari_fishur_izigrala_princesa_leia_pochina/

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 дек 2016 21:47 
Извън линия
Потребителски аватар

R.I.P.

Кво става тая година крива бе... айде по-бързо да се маха че...

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 дек 2016 09:47 
Извън линия
Потребителски аватар

Moarein написа:
....
Ако се ръководим от принципа, че Вселената е безкрайна - докат' сме живи, все ще излизат разни нещица :D

Вкарат ли български елемент в сагата - свършено е и с Вселената и със Силата! :D

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 дек 2016 10:13 
Извън линия

Academica написа:
Moarein написа:
....

Вкарат ли български елемент в сагата - свършено е и с Вселената и със Силата! :D

На сите Сити ще им видим сметката :D

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 окт 2017 15:07 
Извън линия
Потребителски аватар

Айде не остана:

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 0CbN8sfihY

:compress:

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 окт 2017 19:45 
Извън линия
Потребителски аватар

Вече се записахме :D !

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 дек 2017 13:53 
Извън линия
Потребителски аватар

Прикачен файл:
star-wars-the-last-jedi.jpg
star-wars-the-last-jedi.jpg [ 522.26 KиБ | Видяна 397 пъти ]

Star Wars – The Last Jedi

И така колеги, гледах филма!
От тук надолу, който не го е гледал да не чете, защото ще има спойл и не искам да ви развалям кефа.
Преди много години в една Галактика с име Млечен път, на планетата Земя един човечец на име Джордж Лукас взел, че скрачнал един от най-великите филми на всички времeна, с което пленил сърцата и умовете на милиони хора, включително и моето.
Преди две години, когат се вихреха спорове около епизод 7, написах едно дълго есе, в което уточних, защо и как този филм оказа толкова голямо влияние върху развитието ми като личност, така че, сега няма пак да навлизам в подробности.
Минали години и горепосочeния човечец Лукас, взел че продал правата над филма на Дисни – компания, с главна ориентация към подрастващото поколение – сиреч – децата ни. Дисни от своя страна се нагърбили с нелеката задача да направят нови три епизода, с основна цел да си избият многото пачки, които броиха на Лукас за правата, както и разбира се по възможност да удвоят инвестицията си.
Няма лошо както казват старите хора – който плаща, той поръчва музиката.
Star Wars обаче е деликатна материя, и трябва да се пипа много внимателно!
Как да се направи така, че хем дъртите фенове да са доволни, хем да се грабне и младото поколение???
Епизод 7 донякъде даде рецептата – реверанс към старите персонажи и къде успешно, къде не толкоз – вмъкване на нови попълнения. Видяхме Сокола в действие, видяхме Стар Дестройъри, Тай файтъри и Уингове в битка – изобщо всичко добре запомнено старо се развихри отново на голям екран, само че този път с много по-голям бюджет и съответно много по-пипнати ефекти. Епизод 7 успя да отвори и доста въпросителни, на които очаквахме отговор в Епизод 8, и въпреки недостатъците си, все пак садържаше онази магическа искрица, която прави този филм велик.

Епизод 8 не е такъв!
Епизод 8 е провал!
Епизод 8 е гавра с интелекта не само на моето поколение дърти фенове, но и гавра с интелекта на 8-10 годиншните деца, за които би трябвало да е създаден!
Епизод 8 е безумна съвкупност от спец ефекти, събрани в протяжни два часа и половина екранно време, след които излизайки от салона, освен главоболие, друго не остава!
Епизод 8 е машина за пари – купете си плюшен Порг за коледа – вече е в магазините за 9.99$.
Епизод 8 е най-тъпото и безцелно нещо, излязло от поредицата до този момент!

Цялата мистика заложена в Епизод 7 се провали с гръм и трясък. Очакваното от две години насам развитие на новите сюжетни линии се забатачи и стигна до никъде.
Два часа и половина гледам глупости на търкалета – малоумен хумор на ниво предучилищна, куци и клиширани диалози, отегчен от живота Люк Скайуокър и безумна сцена с Лея в космоса! Това ли беше достойния финал на кариерата на Кари Фишър (лека й пръст)? Star Wars никога не е претендирал за космически реализъм, ама оляхте се бе маамустара! Нелепа смърт на забуленият в мистерия сюприм лидер Сноук, и карикатурна визия на нацисткия му поддръжник - капитан Хлъц... Копиране 1:1 на цели сцени от Епизод 5 и 6, само че не на място и некадърно...

Имаше разбира се и добри моменти, но на фона на цялата бълвоч те се губят, защото ако в Епизод 7 имаше няколко лъжици лайна, които да скапят кацата с мед, тука е обратното!
Музиката – нищо ново – въртене на старите теми + новата тема на Рей, която наистина е много добра.
Ефектите – да добре, ок, но не може само на това да се разчита.
За сравнение Роуг 1 от миналата година беше класи над този епизод...

Тотално разочарование и тотална безидейност от страна на сценарии, режисура и какво ли не още...
Поздравления за Дисни – успяхте да осерете един от най-великите филми за всички времена, и да го превърнете в машина за продажба на играчки!
Толкоз от мен...

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 дек 2017 15:11 
Извън линия
Потребителски аватар

Мишо, остарял си просто. Епизода си е супер, мога да твърдя че е един от най-добрите сред осемте и несъмнено значително по-добър от 1-2-3. На дъщеря ми също й хареса значително повече от Епизод 7, каквато е й целта на новите серии - да се хареса предимно на младите.

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 дек 2017 15:45 
Извън линия
Потребителски аватар

McVess написа:
Мишо, остарял си просто. Епизода си е супер, мога да твърдя че е един от най-добрите сред осемте и несъмнено значително по-добър от 1-2-3. На дъщеря ми също й хареса значително повече от Епизод 7, каквато е й целта на новите серии - да се хареса предимно на младите.

И на дъщеря ми й хареса повече от Роуг 1, но не повече от Еп.7
Дори тя намери кусури - охраната на Сноук 1/1 изкопирана от охраната на Палпатин...

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 дек 2017 10:20 
Извън линия

Май месец излиза филма за Хан Соло. На мен ще ми е по-любопитен, защото сегашния сюжет е вече изтъркан-то не бяха Звезди на смъртта (някакво ново оригинално оръжие да бяха измислили поне), Стара империя, Нова империя и т.н.. Приключенията на космическия контрабандист мисля са добра база за хубав филм, но ще видим какво ще забъркат :)

MY YOUTUBE CHANNEL

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 дек 2017 10:58 
Извън линия
Потребителски аватар

venko написа:
Май месец излиза филма за Хан Соло. На мен ще ми е по-любопитен, защото сегашния сюжет е вече изтъркан-то не бяха Звезди на смъртта (някакво ново оригинално оръжие да бяха измислили поне), Стара империя, Нова империя и т.н.. Приключенията на космическия контрабандист мисля са добра база за хубав филм, но ще видим какво ще забъркат :)

Абеее... Хан Соло без Харисън Форд .... какво да ти кажа... малко като младия Индиана Джоунс...
Ще се гледа разбира се, но не очаквам кой знае какво...

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 дек 2017 11:48 
Извън линия
Потребителски аватар

Напълно съм съгласен с Мишо относно тъпия сценарий и прекаления хумор... щом и Соколът го направиха на кокошарник... и без това местния моделист доста бе прекалил със "състаряването" му от 2 епизода насам.

А след този "теле-мост" между съзнанията на гаджето и озни ушатия злодейчо (поне да беше си стоял с маската.. нищо, че приличаше на закупена от Джъмбо, та чак шефът му я определи като ridiculous) можем да очакваме и дистанционното и' забременяване..

Започва сериозно да се изтърква и тази безкрайната вътрешна борба и неопределеност на героите - аз уж съм от добрите, ама лошите май са по-готини; жал ми е да стрелна майка си, макар че така или иначе вече резнах баща си; знам, че този пречука баща си, ама 'найш ли к'во добро сърце има; апрентис-ът уж е от наш'те, ама не ме кефи как лошо гледа напоследък та да взема да му тегля ножа (оп... лазерен меч)...

Вероятно сцената с изгарянето на джедайското дърво-библиотека и то от Йода, най-добре символизира мнението на Дисни за филма: "Уважаеми зрители, к'вот било - било... Всичко до тук бяха глупости. Вече сме сериал - с безлични и заменяеми актьори (личните ги разчистихме набързо за 2 епизода), без особено ясна концепция и сюжетна линия, важното е нови и нови серии да има с даца, внуци и правнуци..за вашите деца, внуци и правнуци."

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 дек 2017 12:06 
Извън линия
Потребителски аватар

Абе ами Люк как се прегръщаше с Лея в пещерата, при условие че беше холограма?
Ами Лайньо Рен не видя ли, че Люк не оставя следи по солта и извади светлинен меч, който малко преди това двамата с Рей счупиха на две от дърпане?

Да търсиш добро в човек, убил баща си напълно съзнателно е повече от малоумно!
Чубака го беше ударил на къмпингуване на брега на морето, негъра пък си повярва че сам може да бутне канонерките...
Абе изобщо... тотален фейл...
Въпреки това мисля да го гледам още веднъж на кино - Стар Варс е все пак, може би пък някой от негативните ми впечатления ще се поизчистят...

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 837 мнения ]  Отиди на страница Предишна 152 53 54 55 56 Следваща

Всички времена са UTC+02:00