Airgroup2000.com Member of International List of Scale Model Related Web Sites
Този форум е част от сайта на AirGroup 2000
Главен форум на AirGroup 2000

Форум за стендов моделизъм

Част от airgroup2000.com

Начало | Форум-основен | Форум-Модел | Криле | Океан | Океан Dreams | Оръжие |
Криле Ретросалон | Нато и България | Галерия | Военни новини | Поръчай онлайн |

HobbyCULT.com

В момента е 03 авг 2020 20:27

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Отговори  [ 866 мнения ]  Отиди на страница Предишна 154 55 56 57 58
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Филми
МнениеПубликувано: 13 юли 2020 12:31 
Извън линия
Потребителски аватар

КЪМ ЗВЕЗДИТЕ
"Ad Astra"

Не знам точно какво гледах – честно!
Филм ли беше или моно спектакъл на Брат Пит....
По-голяма боза не бях гледал от много време насам!!!

Не мога да повярвам, че актьор от такъв ранг се съгласява да участва в това безумие!

Ако някой иска да го гледа – да не чете надолу, защото ще има яки спойлери.

В едно недалечно бъдеще, човечеството най-после колонизира Луната и има подземна база на Марс.
Откриващите кадри показват как Брат Пит ремонтира няква антена в стратосферата, чиито основи почват от някаква поляна на Земята!!!
Защо в бъдеще строим антени, които почти излизат в космоса, но основите им са на земната твърд, оставям на вас да ми кажете. Също така ми е интересно как подобна конструкция няма да се срине под собствената си тежест – ама айде да кажем – намерили са му цаката – антена има и Брат Пит с позивна Рой я ремонтира!

Не щеш ли нещо става – фърчат чаркове, падат разни неща (крадено от Гравитация) и Рой скача от върха с парашут за да оцелее.

Оказва се, че антената, както и всяка друга земна техника става жертва на супер гига мощно енергийно излъчване от.... Нептун!!!
WTF???

Освен антената са унищожени всички подобни съоръжения на Земята и на Луната, само базата на Марс оцеляла, щото е под земята. Под земята на Марс де – нали, сещате се.

Рой е извикан от командването и му е възложена строго секретна мисия!
Да иде на Марс и да прати съобщение на баща си, който преди 30 години се засилил към Нептун да търси извънземен разум, щото там ел-магнитното лъчение на Слънцето е много слабо и не пречи на предавателите!!!
Подозират, че бащата (Томи Лий Джоунс) е жив, и прави некви мизерии с тия лъчения, и най-добре Брат Пит, тъй като му е син да му прати смс да спре да се гъбарка.

Рой не се поколебава, веднага се качва на цивилна ракета посока Луната, откъдето ще се прехвърли на друга ракета за Марс.

Луната се оказва разпределена на зони на копане на суровини, като зоните враждуват помежду си и е леко опасно да се шматкаш ей така по лунната повърхност.
Рой го посрещат, качват го на един луноход и тръгват към полигона, който незнайно защо беше бая далече от лунната база Тихо.
По пътя разбира се ги накацаха други луноходи и стана някаква малоумна престрелка, но Рой оцеля и в крайна сметка излетя от Луната!

По пътя за Марс, се натъкнаха на някакъв зоо кораб, който излъчваше сигнали SOS, И въпреки че Рой каза да не спират – спряха!

Спирането в космоса по принцип е нещо относително – ама спряха. Прехвърлиха се на кораба да видят кво се случва и ги нападнаха някви павиани, които утрепаха капитана та се наложи после Брат Пит да приземи ракетата на Марс!!!
Това беше 1та потресаваща простотия, която ме шокира и от този момент натам престанах да гледам сериозно.

Кацнаха на Марс!
Брат Пит се запозна с шефката и веднага го заведоха в една звукоизолирана стая, да прочете писмото на глас, за да го пратят на баща му, който е на Нептун!
Дали получиха отговор не стана ясно, а и не му казаха, щото е строго секретно и той не бил подходящ за мисията от този момент натам, заради роднинската връзка!
(Ай да му е*а мамата...)

И така, Рой се прибра омърлушен в каютата и се приготви да си ходи на Земята, обаче оп – при него дойде шефката на Марс, която му показа едно видео с баща му – също строго секретно, от което се разбира, че като стигнали Нептун преди 30 години – там нямало нищо – ни извънземни, ни дявол и екипажа поискал да се върне на Земята.
Да ама бащата бил упорит, и не давал, в резултат на което вдигнали бунт и бащата им източил въздуха и всички измрели. Сред екипажа били и родителите на шефката.
Драма!
Шефката помоли Рой да й каже целта на мисията му, той се нави разбира се, трогнат от личната й драма и тя го светна, че в момента се подготвя изстрелване на ракета към Нептун с ядрена бомба на борда!!! Така че ако иска – може да се качи – не е късно!

И така Рой се засили да се качва на ракетата и успя, въпреки че вече течеше предстартово броене!!! Намери там няква вратичка и се мушна вътре за изненада на екипажа, който беше същия дето го докара до Марс!!!
Новия капитан веднага докладва, че Рой е на борда, от Земята му казаха да го неутрализират – опитаха се, но Брат Пит с няколко фатки ги изтрепа без да иска и остана на кораба сам!
Това беше 2та потресаваща тъпотия, която ме остави без дъх!!!
Качването на излитаща ракета и връзка Марс-Земя в реално време явно са неща, които в едно близко бъдеще биха били напълно възможни!

В крайна сметка – Брат Пит остана сам на кораба, на път за Нептун за среща с баща си.
Тук режисьора ни даде да разберем малко за миналото на героя – с две думи – жена му го зарязала, щото й писнало все да го чака, докато той поправя антени.
Апропо – жена му беше Лив Тейлър – понадебеляла и много подходяща за чакаща космически каубой съпруга!

Кораба стигна до Нептун за 3 месеца, пътьом минавайки покрай Юпитер и Сатурн, които разбира се, че са подредни в една линия, като влакови спирки. Рой обаче дори не им обърна внимание, видимо отегчен от 3те месеца самота. Явно личната драма – баща-син е далеч по-ангажираща от някакви си газови гиганти, шматкащи се из черната пустош, наречена Космос.

И така – стигнахме Нептун! Оказа се, че кораба на бащицата се намира малко под пръстените, а кораба на Рой – над тях!
За сведение на незнаещите – и Нептун има пръстени ама са по-малки от Сатурновите.
Рой реши да се скачи с бащиния кораб с капсулата, щото да минава с големия кораб през пръстените е опасно!
Речено-сторено – набута се капсулата, газ – мина през пръстените – тука там го поочукаха някви каманаци, но стигна човека по живо-по здраво ама не успя да се скачи.
Няма проблем – излезе си в космоса човека със скафандъра, изрита капсулата в нищото и влезе в кораба най-после, намирайки баща си по пуловерче вътре.

Раззговора между тях накратко:
- Рой? Ти ли си?
- Аз ми, кой да е!
- Кво праиш тука?
- Идвам да те прибера – аре обличай се – тръгваме!
- Ама как така?
- Еми е така, аре обличай се. Я кажи верно ли си изтепа екипажа?
- Верно, ама те се разбухтуваха! А това е МОЯТА ЦЕЛ в живота- да намеря извънземни!!! Това е най-важно!
- Ок, добре – както и да е – аре обличай се, че нося бомба и ше гръмне.
- Ама чакай да ти кажа чакай, е тука на тая флашка съм записал всичко – 30 години изследвания – копни си я.
- Ок – аре зимай скафандъра че тръгваме.
- Ок

И така, двамата със скафандри напускат кораба, като преди това Рой пусна брояча на атома да цъка – взрив след 3 часа!

Да ама навън бащата нещо размисли, взе да се пеняви, че не иска да се връща - откачи се от въжето и пое на майната си, оставяйки сина си отново сам и отново тъжен.
Пуснах сълза разбира се, набих пауза и отидох до кенефа, размишлявайки как сега Брат Пит ше се върне на кораба майка, нали изрита капсулата и предположих, че скафандъра му има тяга, което се оказа вярно!!!

И тук идва Велика Тъпотия номер 3 !
Ок - скафандъра има тяга - ще стигнем някак до кораба, ама нали през пръстените като се мине е опасно – каманаци фърчат – кво правим?
Е кво правим – отпаряме един панел от обшивката на антената, и го ползваме като щит!!!
Един космически Ахил се засили през пръстените да си хване кораба, а тенекиения панел свърши отлична работа, предпазвайки го от летящите навсякъде камъни на Нептуновите пръстени!!!
Невиждана каскада просто!

Не знам режисьора ли е а повече бой или сценариста!

Как да е Ахил (Рой) стигна до кораба си, влезе и се обади на Земята ПАК В РЕАЛНО ВРЕМЕ, че мисията е изпълнена, бащата е умрел и повече няма да има енергийни излъчвания, обаче няма гориво, но мисли да позлва удараната вълна от експлозията, за начална скорост, която започва след... 3...2...1... бум!

Тъпотия номер 4...

Върна се!
Жена му и тя се върна при него - намери го в кръчмата.
И тва беше...

Поуката: всички тези светове около Юпитер, Сатурн и Нептун са ужасно красиви и обещаващи, но отвътре са празни и без признак на живот, затова нека ценим живота на Зеямата, който е единствен във Вселената.

Амин!

Да го бяхте написали в началните надписи бе... Ай сиктир...

In The Game Of Thrones, you win or you die,
there is no middle ground!

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 юли 2020 17:13 
Извън линия
Потребителски аватар

ТЕРМИНАТОР – Не знам вече кой поред

И това го гледах. Ей така, защото съм гледал и предишните.
Заради ехото от Терминатор 2, което отеква през годините но все повече заглъхва.

Какво да кажа... тъпотията е пълна!
Арни продава пердета, осиновил някво латино и живее на семейни начала с майката.
Сара Конър на дърти години реши да си покаже бръчките.
Като игра – кръгла нула.
Някаква модифицирана жена-войник-полутерминатор дойде да пази няква латино чикита, която щяла да стане лидер в бъдеще време, щото Джон Конър пое помпа от упор година след събитията в терминатор 2 !
Лощия някакъв Хосе с шизофрения – от време на време се разпадаше на 2 броя - единия опаковка, другия течен и трудно мре.

Потресаваща тъпотия и два часа загубено време!

Gemini Man

Малоумна пуцалка с Уил Смит, с леки шпионски заигравки като основаната идея е, че не е хубаво да се трепят хора, щото нещо се чупи в тебе.

Уил е клониран от лошия Клайв Оуен, и за да стане интересно се бие с клонинга си, който е 30 години по-млад.
Селски кьотек с негри – и бяла мадама търчи около тяк за цвят.
Пълна скука.

П.П. Най - „интересното” беше как Уил Смит от 2 км, със снайпер, уцели във врата лош, който се возеше в движещ се с 220 км/ч влак!

Нагоре
МнениеПубликувано: 22 юли 2020 16:03 
Извън линия
Потребителски аватар

Нищо хубаво май скоро не съм гледал, само бози излизат.

Може би последното по-интрегуващо беше "Вади ножовете". И ми хареса. След това .. щом не се сещам, явно не е имало какво.
Качах новият Бонд, Топ Гън и още един-два филма, но предвид ковид-шита .. нищо не сме гледали. И в кино не сме стъпвали. :?

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 юли 2020 13:32 
Извън линия
Потребителски аватар

Ама вЕрно нЕма кво да се гледа!
Списъка с филмите ми е српял на 2014-та!

Вчера гледах ей това:

American Assassin (2017)

В ролите - Дилън О Брайън (играе в Спартак и Maze Runner)
Майкъл Кийтън (беше Батман)

Викам си - ай да видим екшънче.
Екшън имаше ама тъпо....

На Дилън му утрепаха мадамата некви чалми, таман като й предложи на плажа, и той полОдЕ !
Година и половина яко тренировки с едничка мисъл да трепа араби.
Инфилтрира се в някаква терористична клетка в Либия, отиде до там - и аха да го приемат/убият се намси ЦРУ-то и изтрепа всичкото чалма.
Дилън го вербуваха и го пратиха при Майкъл Кийтън да го донаучи как се правят нещата.
И така с ЦРУ зад гърба си, нашия юнак се отдаде на поголовно трепане на лоши, че даже и атомна бомба гръмнаха в морето.
Така де - Иранците значи свили 30 кила обогатен Плутоний, купиха си пусков спусък от Турция, и един физик-несретник за има-няма 3 мин успя да сглоби ядрена бомба и я навря в сак!

Дилън хукна да гони лошите и след драматично пата-кюта с лошия на лодка в морето изтърваха сака с бомбата у водата 3 минути преди взрива.
Наблизо беше цял американски флот - един самолетоносач + няколко разрушителя.
Дилна го взеха с вертолет 30 секунди преди взрива, а всички моряци по корабите се хванаха за нещо.
Бомбата гръмна - ефектно беше.

Толкоз.

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 юли 2020 19:07 
Извън линия

Оооооо чудо!!!!!!!!!
Двадесет и един път, се опитвам да напиша нещо тук .... а какво остава ако имах тема
за публикуване по дадена изработка на модел...за каквото БЕШЕ ТОЗИ ФОРУМ!!!!

АКО ГОЛЕМИТЕ "СПЕЦИАЛИСТИ" ОТ ЕЪРГРУП, ОЩЕ СЕ ЧУДЯТ ЗАЩО НАМАЛЯ ДРАСТИЧНО
АКТИВНОСТТА И ПОСЕЩАЕМОСТТА НА ФОРУМА, ТО Е ЗАРАДИ ТЪПАТА ИНСТАЛАЦИЯ НА
РЕКЛАМАТА!

Седем пъти се опитвам да логна и заради рекламата ме изхвърля директно в търсачката!!!!
Тук да не стана филиал на фирмата за спортна залози????????

За това и списанието ви вече издиша - не може от 18 статии , 12 да са от един и същи автор!!!!
Добре, че въпросния човек разбира, но колко ще издържи!?!?!?

Спрях да си купувам списанието, и може би ще спра и тук всичко!!!

Мишо, напоследък си се преситил явно от филми , щото последните ти
критики тук са твърде крайни ... нещо само мърмориш, да се чуди човек
що въобще ги гледаш!?

Пробвай с малко романтика, или сериали, за да се върнеш
с мерак и вкус към новите ... "творби"!

Иначе ако ти се гледа неангажиращ,но качествен екшън,
ти препоръчвам "underground-2019"! Милиардер, наема шест
различни специалисти/ки за група почистваща света от лоши
хора по негово усмотрение. Има лекарка, бивша ЦРУ, състезател
от формулите (загина в първите 10 Мин), военни и т.н. Самият милиардер
освен че финансира всичко, ги е подбрал, защото официално са мъртви,
като него и той участва в акция.
Може би ще е първия, от поредица филми, ако набере успех,
но е здрав екшън, с доста хумор, ако не гледаш много сериозно
Е, може не всичко да си спомняш, след края, но ще те разтовари!!!

А, ако искаш да гледаш един филм, поне три пъти (за да схванеш
всичко от сценария и действието) гледай оня фантастичен филм с
Том Круз - "Преди утрешния ден"...или нещо такова.... забравил съм заглавието...
Става!!!

Поздрави!!!

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 юли 2020 20:26 
Извън линия
Администратор

”На ръба на утрешния ден”- много е добър, наистина!

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 юли 2020 22:23 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

"Форд срещу Ферари" - силно препоръчвам!

Нагоре
МнениеПубликувано: 26 юли 2020 07:40 
Извън линия
Потребителски аватар

Изгледах "Грейхаунд". Изчистено, кратко повествование за конвоите, без излишни драматургични излияния. Хареса ми. Само една забележка - в някои случаи, при даденото вълнение и маневриране си стояха и ходеха доста спокойно на мостика и палубата.

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 юли 2020 09:59 
Извън линия
Потребителски аватар

Я да се включа и аз ... аххахах :)
Мишо, комента ти за Ad Astra е веднъж! Абсолютно съм съгласен, и аз го гледах като излезе (даже на кино) и хич не ми хареса ама после го дръпнах и съм си го оставил на харда, да го гледам пак някой път ей така за резил, както се казва. И всъщност го гледах още 1-2 пъти някъде, но определено когато съм бил в непукистично душевно равновесие. Стааария Gravity с Дж. Клууни беше на светлинни години по-добре... а пък First Man сякаш ми е Но.1 в този жанр.

Та, ето най-яките филми които съм гледал след Ad Astra и не съм ги изтрил, т.е. са ми харесали (10/10), и не сме ги казвали (май) по-нагоре:
- The Irishman - исторически за мутренските години в USA и ролята на Италианската мафия;
- Dark Waters - също пресъздава реалистични събития, за замърсяване на води, еко проблеми и т.н.;
- Midway и 1917 - може би на предната страница ги бяхме споменали, но не съм сиг... предполагам всеки ги е гледал - едни от най-добрите филми за годината;
- Contagion - пак по действителни събития, стар е, от 2011, ама покрай този вирус (април/май) се вдъхнових съвсем да се впараноясам, а пък и отдавна не го бях гледал този филм;
- The Invisible Man - оха, брутален! Води се scary/sci-fi/horror ... ама по-скоро си е чист трилър според мен + айде 5% horror... ама е мн як!;
- Fantasy Island - фантастика с 20-30% horror. Спомням си че само веднъж го гледах, хареса ми, ама съм го оставил да го гледам може би само още 1 път;
- Les Miserables - по реални събития, френски е, съпоставка с "Клетниците", разказва за ежедневните битките на полицията с по-бедните прослойки на обществото, супер сериозен филм.;
- Extraction - стабилен екшън, яко меле и голямо пуцане, няколко пъти го гледах вече, мн ми хареса.;
- Official Secrets - охааа.. да се гледа! Супер реалистичен пак по исторически събития - разказва за изтичане на информация от GCHQ за бомбардировките на Ирак през 2003, и хората и медиите замесени в това... демек как е станало дефакто. Мин. седмица го дръпнах и вече май 3 пъти го гледах!;
- The Outpost - вчера вечерта го дръпнах ама нещо не ме привлече и съм заспал да му се е незнаело... Изтрих го, ама се оказа че е много хубав исторически/документален филм за щурма на талибаните върху един Американски лагер през 2008ма или 9та. Мисля че си заслужава да се гледа.

:cheers:

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 юли 2020 11:56 
Извън линия
Потребителски аватар

Не мрънкам бре, има неща, които си ми харесват - Зомбиленд 2 примерно.
Обикновено мрънкам за филми, за които имам някакви очаквания и те не се оправдаят, както и такива, които се правят само заради носталгията.

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 юли 2020 12:07 
Извън линия
Потребителски аватар

Stefanoff написа:
”На ръба на утрешния ден”- много е добър, наистина!

Този е хубав. Гледах го още през 2014та, когато излезе, и после още 1-2 пъти през годините.
В сравнение с Брат Питовата тъпня, която преразказах преди няколко дни си е направо класика.
Такава трябва да е фантастиката - да те накара да се замислиш, да помечтаеш, малко What if и т.н.

Том Круз има и друг интересен Sci-Fi Филм - Oblivion. И той не е лош. Гледах го два пъти.
Но Утрешният ден засега му е най-добрия.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 866 мнения ]  Отиди на страница Предишна 154 55 56 57 58

Всички времена са UTC+03:00